Jump to content

Moto Zajednica

Obavezna oprema za motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Mislim da svaka radnja koja drzhi opremu ima prvu pomoc.Ja sam uzeo u IXS-u na kanarevom.Staje lepo ispod zadnjeg sedishta,mada sachekaj da se ove nashe glavonje usaglase koja prva pomoc je po JUS-u pa onda kupuj.Nemoj da bacas pare sad bzvz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Evo sa sajta MUPa. Po ovome, prsluk nam nije obavezan

 

чл. 30. – У саобраћају на путу, у путничком, теретном возилу и аутобусу се мора налазити одговарајући светлоодбојни прслук (3.000 динара за возача, од 60.000 до 600.000 динара за правно лице, односно 3.000 до 30.000 за одговорно лице у правном лицу, од 10.000 до 50.000 динара за предузетника).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Da vam sada ne sumiram sve pročitane članke o moranju i ne moranju, o obavezama i ne obavezama...itd...Sledeće je da sačekate jer trenutno ni jedna prva pomoć nije 'celovita' po novom pravilu koje će se, možda nekom uredbom ili podzakonskim aktom, menjati!

postoji spisak do detalja šta se sve mora nalaziti u kutiji prve pomoći ali takva kutija trenutno ne postoji na tržištu! Da li je ovo onaj poznati momenat da neko usput zaradi ili je nesklad u kategorizaciji, poima nemam ali znam samo da treba sačekati da stvari 'sednu' na svoje mesto. Ne bacajte novac...sačekajte! Nikome glava neće leteti ako u autu već ima kutiju i stare kategorizacije a vezano za motor još definitivno nije naglašeno.

Ne zaboravite, pub je dužan da vam napomene po kom zakonu, članu, stavu i taćki vas kažnjava a trenutno ni oni ne znaju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

nesto sam cuo ,da treba pored prsluka,prve pomoci i trougao[moze da se kupi u luisu,moze da se savije,da bude malih dimenzija],i valjda trebaju i rezervne sijalice. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Ja sam cuo da treba i dizalica, da sa njom izmlatis pandura kada pocne da te rka.

 

Ko sto oneko rece cekamo da se usaglase pa cemo u shoping :(

;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ja sam cuo da treba i dizalica, da sa njom izmlatis pandura kada pocne da te rka.

 

Ko sto oneko rece cekamo da se usaglase pa cemo u shoping :(

 

Ja sam vec zamolio ortaka da dok vozim, ide iza mene u kamionu sa celim rezervnim motorom i  svim dodacima. Valjda cu tako biti po propisima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Obavezno i pelene za odrasle u slučaju da vas pritera a u blizini nema javnog WC-a jer je defekacija na javnom mestu zabranjena

te ako nemate pelene u pokušaju ste kršenja zakona. Preventiva pre svega.

  Ja nemam ništa protiv zaštite, uočljivosti, pomoći... razumem i prsluk u slučaju da na jakni nema reflektivnih zakrpa ili umetaka ali

ako sve to imaš da te neko tera da nosiš onaj đubretarski prsluk stvarno ne mogu da shvatim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

NIKAD prsluk ne nosim po gradu!!!

UVEK ga nosim kada se vracam npr. iz NS-a NOCU. Kad idem danju i tu oko BG-a ne nosim ga.

Iskreno ljudi mi blinkaju na 100-200m, zasviraju (pozdravljaju) sto me vide. I primetio sam da naglo koce...valjda sto misle da ide panduracija na motoru  ;D

U svakom slucaju u koferu UVEK imam prvu pomoc, prsluk i sprej za gume...da mi lepse mirisu :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nista od ovoga nam ne bi bilo potrebno da se i vozaci 4 tocka i 2 tocka koliko toliko pridrzavaju nekih pravila, povecaju kulturu  i smanje bahatost. Dzabe ti i vitezov oklop ako te neko razlepi iz kontra smera dok bahato pretice ili se ne pridrzavas iole normalnih brzina kretanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Videh temu pa setih jednog dede u  radnji pre neki dan,trazi od prodavca merac dubine sara na gumama.Ovaj kaze nemamo to ali mozes da izmeris i sublerom ili necim drugim ionako to nije obavezno kao deo opreme.Kaze deda Aha aha,nije obavezno,videces ti kako nije obavezno kada te zaustave, i ode dalje da trazi.

Narod pokupova silnu opremu a zakon jos nije sve precizirao,prodavci trljaju ruke,svaki nudi bas onu sto policija navodno trazi,ni kod jednoga od njih ta oprema nije ista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Sprdajte se drugari koliko volite, al kad se loše vidi ja metnem prsluk na sebe...valjda godine..... ili kožda ono dvoje malih kod kuće ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

prsluk , mora da se shalite , pa da me digne neko na haubu kad pomisli da sam ker , nepada mi napamet ....

 

 

koliko ja znam , prva pomoc , josh uvek nije izashla specifikacija , tako da svaku koju kupite bacicete za mesec dva tri kad se smisle shta treba da bude unutra ...

 

 

p.s. svima koji vole da nose prsluke , lance , prvu pomoc , predlazem da ponesu i rezerni tochak u kompletu nikad se nezna , mozda vam panur i to bude trazio ... svi su zaboravili poentu motora , a to je da se osecash slobodno za promenu u ovoj policijsko-lopovskoj drzavi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja