Jump to content

Moto Zajednica

montaza bisaga

Recommended Posts

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

zovite me picanom, ali jako bih voleo da bisage (koje jos nisam kupio) montiram na motor tako da stoje savrseno vertikalno tj. ovako:

 

2.0.1.t449_03.jpg

 

 

nesto mi deluje da to nece bas moci bez nekakvih nosaca, zar ne?  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Tako,ja sam mislio da uzmem neku armaturu i savijem u obliku torbe pa zakacim na dva mesta,videcu ali mislim da je ovo ok resenje! A ove torbe su haos ko zvake! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja imam Givi Arrow i na motoru stoje sasvim korektno cak i bez nosaca. Na zalost, nemam sliku kada su na motoru, ali veruj mi na rec. Kupio sam ih u Mass-u i izgledaju slicno kao na prvoj slici. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imao sam one Luis i nisam  nikada useo da ih namontiram a da lepo stoje posto mi je auspuh gore pa ne mogu ispod da vezem i nerviralo me je to sto nisam mogao da ih ucentriram. Na kraju sam ih prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Bisage je nemoguce namontirati na z1000 kao sto stoje na slici bez nosaca.Posedujem Vanucijeve bisage koje su napravljene od specijalnog materijala koji je otporan na toplotu od auspuha a takodje imaju i zastitu od kise.Bisage je nemoguce namontirate odnosno mogu one da se namontiraju ali ili stoje ispod repa pa nekako ukezecene pa smetaju zmigavci,ostecuju farbu.....pa tesko se steluju,zatezu natezu cisto da poludis i u jednom trenutku i doslo kao tica da ih prodam,ali sam onda dosao na ideju da napravim nosace za njih i mogu sada slobodno reci da sam vise nego prezadovoljan

post-595-12879059272119_thumb.jpg

post-595-12879059272757_thumb.jpg

post-595-12879059273464_thumb.jpg

post-595-1287905927415_thumb.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

@zeljkamp

izgledaju dobro...koliko to zadovoljstvo kosta?

 

Kao sto rekoh, kupio sam ih u Mass Company-u, koliko me secanje sluzi, za oko 7-8000 dinara, ali sa popustom od 50%.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

pa kontam da za bisage treba nosac koji ce im davato potporu odozdo da se ne okese.... ili sam napraviti ili kupiti takav ako ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Jel imao neko problem sa kradjom bisaga sa motora, i koliko je bezbedno ostaviti motor sa bisagama van pogleda? Verovatno se lako skidaju.

Pa moze da bude veliki problema ali rizikujem,stacu kada nemam drugu alternetivu kada idem na putovanja a stvari treba negde spakovati.

Bocne kofere nemogu nikako da se nabudze na zekana ipak to nije motor za putovanja a stacu kada ga volem.Bisage kod mene uz pomoc noza se skidaju za 2minuta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Nisi pican nego normalan esteta koji kada nešto poseduje želi da to bude i lepo! Ništa loše...

Razmišljao sam o njima i pod

a) teško se noga prebacuje preko širine bisaga i sedišta.

b) imaju dodat rajf da se prošire i tada kada se natrpaju stvarima rašire se kao 'harmonika' pa to i ne bude lepo na oko (jedino napraviti nosač).

 

Možda razmisliš o opciji tank torba (cca 25l)+kofer (cca40-45l)+ona 'cigaret' cillindrična torba ili sl. centralna (bez bisaga), koju staviš ispred kofera. Sa ta tri 'mesta' za stvari dobijaš, cirka 90-100l, što je dovoljno i za dve osobe a pogotovo ako bi suvozač imao i ranac na leđima koji bi se u toku vožnje oslanjao na zadnju torbu, iihaajj!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

tank torbu definitivno uzimam, a sto se ostalog tice - trenutno razmisljam o kupovini repne torbe, ali ne cilindricne (nije picanska)  :D

mada ne znam gde bih onda stavio gospodjicu ako se predomisli po pitanju dugih voznji.

 

 

 

 

VEaWi_image120bis.jpg

picture3bl.png

 

hvala, uzasno se slabo snalazim na tom sajtu, ne bi ovo nasao ni za 100 godina.

samo cini mi da ovaj nosac pruza bocni ''oslonac'' dosta nisko, moracu dobro da ocenim kako ce to sve da deluje u kombinaciji sa jos nepoznatim modelom bisaga. btw, koliko sam video, svi givi modeli imaju gumiranu zastitu na strani kojom dodiruju motor, tako da nema grebanja.

 

 

hvala svima na pomoci

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja imam one Louis 70 bisage (kupio od Titje) i rade posao za sve novce! Jedino sto sam ih morao izlepiti sa unutrasnje strane posebnim gumiranim materijalom da ne grebu lak.

 

Ne znam kako imate problema sa montazom, ja cak i na GSX-Ru uspevam da ih ucvrstim bez problema. Imaju kaiseve koji idu PREKO sedista, ispod repa, i onda ih samo jos naspanujem jednim krajem za fuzastere suvozaca a drugim preko nosaca tablice i nema nikakvih problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
On 12/15/2009 at 1:28 PM, Maki said:

Ja imam one Louis 70 bisage (kupio od Titje) i rade posao za sve novce! Jedino sto sam ih morao izlepiti sa unutrasnje strane posebnim gumiranim materijalom da ne grebu lak.

 

Ne znam kako imate problema sa montazom, ja cak i na GSX-Ru uspevam da ih ucvrstim bez problema. Imaju kaiseve koji idu PREKO sedista, ispod repa, i onda ih samo jos naspanujem jednim krajem za fuzastere suvozaca a drugim preko nosaca tablice i nema nikakvih problema!

Kolega moze li neka slika, info gde si uzeo bisage i ostalo. Ja sam skoro uzeo GSXR pa treba da nabavljam putnu opremu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja