Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tdr 125

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Da ne ko mozda ne zna tehnicke karakteristike ovog motora max brzina snaga potrosnja i tome slicno.

Interesuje me isplativost ovog motora i licna iskustva nih koji su je posedovali vozili ili nesto culi o njoj.

Sve ovo me zanima posto se razmisljam da li je pametno kupiti ovakav moto,r a ja licno nemam puno iskustva sa 125-peticama ;P

Hvala unapred

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

          Ja sam imao 98.godiste. Bio sam prezadovoljan. Moj prvi motor. Ide odlicno. Na satu pise 160km/h. Toliko je i mogla moja da ide ali je zadnjih 20 km cisto mucenje. 120km/h mozes da vozis normalno.

          To je dvotaktna masina pa je zustrija od 4taktnih. Naravno i dosta vise trosi od 4T. Interesantno je da joj potrosnja dosta varira. Moze da trosi od 4 litra na 100 do 8l/100km. Ako planiras nekog endura onda ti je ovo lepa ulaznica za taj svet.

          Tdr je prilicno veliki za svojih 125cc i udoban je motor. Za vreme koliko sam ga posedovao nisam imao ni jedan jedini kvar. Cak nije nikad ni stucnuo, niti me ostao na putu. Vozio sam ga malo manje od 2 godine. Momak kojem sam ga prodao je takodje prezadovoljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

O ovoj na slikama priča "bopk" a ja njen ponosan vlasnik. ;D On je vozio, čuvao ekstra a ja pošto nisam imao dozvolu još je i dodatno spemio za sledeću sezonu(irudijumska svećica, ceo Motulov program za održavanje na njoj...do detalja). 8)

Vozio je 2 meseca svakog dana po gradu(do posla i nazad) i jedna jednodnevna vožnja od oko 220km puta i na osnovu toga ti mogu reći ono što sam ja zapazio...

Maksimalnu brzinu ne znam, nije me ni interesovala ali pošto je kolega proverio onda je toliko.

Potrošnja u gradu koju sam ja izmerio bila je 4,7L(normalna vožnja sa povremenim "izvlačenjima" kad se sustigne neki "nepismeni" vozač). Na otvorenom putu nisam merio potrošnju. Pošto je rezervoar oko 10-12L sa rezervom, mislim da je zgodno kada se ide na duže vožnje imati kofer i ubaciti kanticu od 5L(ja ću uzeti od 10) i nema zime za ispitivanje nepoznatih predela. Nemoj da te brine što trebaš da kupuješ i ulje za dvotaktne motore jer je minimalna potrošnja.

Što se tiče mehanike, ja nisam imao nikakvih kvarova a primetio sam da su svi šrafovi na dostupnim mestima i bilo šta da ti zatreba vrlo brzo se skida. Sistem vodenog hladjenja odrađuje posao u gradu a tih 110 km sam izvezao bez stajanja, sa "razvučenim" usponima i nije podizala temperaturu preko polovine pokazivača.

Što se tiče potrošnje i ekonomičnosti, tačno je da je veći protrošač od skutera i motora tipa Yamaha YBR ili Keeway Speed ali pruža i više zadovoljstva. Ja sam oko toga isto brinuo kako će biti ali ti sada mogu reći da mi nije žao i da nisam pogrešio.

Kada sam kupovao, gledao sam TDR ili Hondu Varadero ali je očuvan Varadero bio preko mojih finansijskih mogućnosti i mislim da nije isplativa investicija jer se i tako za par sezona 125-ica zameni za nešto veće. Meni je bila važna i koliko-toliko zaštita od vetra pa Yamahu YBR i kineske kopije nisu ulazile u uži izbor.

Negde sam naišao na informaciju da dvotaktnim 125-icama brže strada motor u odnosu na četvorotaktne motore i potrebno je raditi generalku. To me je i najviše plašilo prilikom kupovine, ali eto sreće, naišao sam na super očuvanu mašinu, sada ima oko 19.000 i ne pokazuje nikakve znake slabosti motora.

Ako hoćeš dobro očuvan motor i da ne brineš puno o kvarovima bolje ga plati i više jer nema cenu nervoza kada te ostavi na putu a ti pošao da uživaš.

Nisi napisao da li si vozio neki motor pre toga. Ukoliko nisi, pametna kupovina je 125-ica jer se treba navikavati na težinu motora, mehaniku i upravljanje istim. Takodje, manja je registracija a treba imati u vidu i jednostavnost motornog sklopa tako da je manji broj delova u odnosu na četvorotaktne motore koji se može pokvariti, time je i održavanje jeftinije.

Ukoliko te interesuju neki konkretni detalji, pitaj. ;)

post-7259-12879059204536_thumb.jpg

post-7259-12879059205038_thumb.jpg

post-7259-12879059205467_thumb.jpg

post-7259-12879059205877_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

          Ja sam imao 98.godiste. Bio sam prezadovoljan. Moj prvi motor. Ide odlicno. Na satu pise 160km/h. Toliko je i mogla moja da ide ali je zadnjih 20 km cisto mucenje. 120km/h mozes da vozis normalno.

   

 

Moja TDR je bila 1996. god i maksimalna brzina je 130 na misice,izgleda da je 98. bila plodna godina  ;D

Verovatno je tvoja bila otvorena verzija,moja mrsavih 15 konja :P

Motor za svaku preporuku,najlepsa 125/ica,po mom misljenju!Samo puna sintetika i neces imati problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zanimam me koliko si je platio da znam da me neko ne preso oko toga i nije mi jasno kako je mogla 160km/h posto su mi ljudi dosada govorili da ide 130 max, kolika je registracija za 125cc za sad je to to to ako se setim jos neceg pitacu te ;P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I zaboravio sam da kazem da od letos vozim atx nije nesto al sam sa njim preso preko tudjih ocekivanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

nije mi jasno kako je mogla 160km/h

 

        Neka 'Ivan ni' proba na autoputu kolika mu je max brzina pa neka slobodno napise ovde. Uostalom to ti i nije toliko bitno. Vazno je da mozes da ga vozis 120 bez problema. Registracija mu je bila koliko se secam oko 5000.

 

        Imas i one druge TDR-ove bez ovakvog rama kao na slikama. Oni mi se ne svidjaju uopste.

 

        Cene tad i sad nisu iste. Sad generalno cene svih motora pale u odnosu na proslu godinu. Plus sto je zima pa imas i dodatni popust.

Moram da kazem postoji misljenje da se 125-ica tesko prodaju iako sam ja prodao vrlo brzo.

 

        Mislim da ce po novom zakonu mnogi biti osudjeni da voze nesto od 125cc pa ce i prodaja istih da ide malo bolje.Cak mislim i da ce im cene biti vece nago sad. Znaci sad ti je idealna prilika za kupovinu TDR-a. Ovo oko cena je samo moje misljenje i ne mora da znaci da sam u pravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Niko te oko cene neće preći, pitanje je samo da li si spreman da dovoljno platiš za dobar primerak. Uzmi pa prelistaj sve oglase po internetu, pregledaj godišta, stanje(koliko možeš videti preko slika), cene pa uporedjuj i napravi sebi neki pregled. Mislim da se kreću od 1300 do 1800. Ja ni sam ne znam koliko sam tačno platio moju jer sam dao skuter u zamenu i doplatio ali mislim da je ispala oko 1600. Ukoliko nemaš dovoljno novca da kupiš dobar primerak, bolje sačekaj jer će ti zadovoljstvo biti mnogo veće kad znaš da voziš nešto bolje a i kasnije kad prodaješ biće lakše da se proda. A i da je ne prodaš, ostaviš unucima u nasledstvo pa će se neko obradovati kad skine tonu prašine s nje i uspe da je upali. ;D

Registracija je oko 5.000 a što se tiče maksimalne brzine zaista ne znam. Mogu vam proveriti na proleće. :D Po meni to nije motor za dostizanje i vožnju maksimalnih brzina već motor za uživanje i vikend vožnjice. Sa 80-100 km/h imaš taman vremena da razgledaš okolinu, uživaš u prirodi i ne opterećuješ se kako ćeš ući u sledećoj krivini. ;)

Ja sam prvi put seo posle skutera na motor u auto školi i bio je to Keeway Speed 150 i bio je pojam za mene. Kada sam kupio TDR i vozio ga par nedelja a zatim seo na Keeway da polažem bio je osećaj" kakva je ovo igračka, kakvi su ovo prekidači, neudobne ručice, menjač loše radi"? ::) Verovatno ću kada kupim veći motor imati sličan osećaj a ti ćeš sa ATX-a kada predješ na TDR imati isto "otkrovenje" koje sam ja imao. 8)

Evo još neka sličica za tebe...

post-7259-12879059210998_thumb.jpg

post-7259-12879059211428_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Hvla na svim savetima sad kad znam koji cu motor sledeci da uzmem treba samo da jos skupim dovoljno para i  kupujem je bez razmisljenja o drugim 125-peticama ;P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'
  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne isplati se, najjeftiniji je 900eura, dodaj na to transport i carinu i priblizices se cjeni kakva je kod nas. Uvoz se isplati jedino kod skupljih motocikala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Gilera RX 200 Arizona

Ventil snage zuji, proverava da li je lepo zatvoren.

Inace kad motor radi taj ventil se otvara na 7000 obrtaja cini mi se i motor tad povuce ko lud, verovatno si primetio.

 

Evo da ti bude jasnije:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Koliko KS ima YAMAHA TDR 125 , ako neko zna da mi kaze ?

Sve zavisi kako ja znam ona ima POWER i kada otvoris dobije od 10ks pa do 15ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

 

Koliko KS ima YAMAHA TDR 125 , ako neko zna da mi kaze ?

Sve zavisi kako ja znam ona ima POWER i kada otvoris dobije od 10ks pa do 15ks.

 

 

Bravo, odgovorio si mu posle 5 godina, siguran sam da si mu mnogo pomogao... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Пољска
  • Motocikl: KLR 650

 

 

Koliko KS ima YAMAHA TDR 125 , ako neko zna da mi kaze ?

Sve zavisi kako ja znam ona ima POWER i kada otvoris dobije od 10ks pa do 15ks.

 

 

Bravo, odgovorio si mu posle 5 godina, siguran sam da si mu mnogo pomogao... :grr:

 

Не мислиш ли да још неко чита тему и да га интересује иста ствар?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Ovako, sto si tice samog motora imao sam TDR 125 R '95 godiste. Isla je kao metak. Za razliku od ovih novijih modela sto podsecaju na TDM, moja je bila gravirana 200, ja sam je vozio 160km/h. Sto se tice potrosnje moja je trosila na otvorenom oko 5, 5.5l / 100km. Ima vodeno hladjenje, udobno sediste kako za vozaca tako i za suvozaca tako da mozes ici i na neki dalji put. Nije skupo odrzavanje a motor te nece ostaviti nigde, to garantujem.
Kada sam ja kupovao motor dvoumio sam se izmedju Aprilie Pegaso 125 ili Yamahe TDR 125, ipak sam se odlucio za japanca iako je mozda aprilia bila agresivnija.. Ali iz iskustva nekih prijatelja, odlucio sam se za TDR

Jel zna neko kakve su mu sposobnosti van asfalta?

Kako ide kroz blato,po kamenjaru itd?

Huh.. Van asfalta, pa sad ako imas putne gume kao sto sam ja imaona pocetku nemoj da pomisljas da ides u off po vlaznom vremenu :D Na snegu, i na mokroj travi sam se sankao :D a po blatu nisam hteo ni da pokusam :D Ali kad stavis enduro gume, to je vec prica za sebe. Teska je i to moze biti najveci problem, ali naviknes se vremenom na to.. Vozio sam dosta offa sa njom, mislim off, koliko je to motor dozvoljavao :) Jedina zamerka je blatobrannapred, pribijen je uz tocak, ako nahvata vise blata, puci ce. Ako planiras off ili ga skini ili montiraj drugi, malo visi od ovog.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

imam ovaj motor i mislio sam da ga prodam i kupim dt ali sam odlucio da ipak njega opremim za off road voznju, da li je neko montirao neke enduro gume na njega i koje da stavim

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja