Jump to content

Moto Zajednica

Kalkulator registracija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Evo ja se juce registrovaoooooo  ;D

 

Moram reci da sam se prijatno iznenadio kada me je sve kompletno izaslo 50eur manje od ocekivanog. Ovaj kalkulator mozda pogodi nesto za neku opstinu ali generalno nije ni za od prilike. Od svega se slazu samo 3 takse i osiguranje. Evo u dve kolone sta sam ocekivao i kako je bilo. U pitanju je Honda XL600V Transalp, 1989god, 40KW, 583ccm, nova tablica i nova saobracajna + tehnicki pregled + osiguranje suvozaca + zeleni karton

 

                                            Slavni kalkulator                                                           Realnost

 

Osiguranje                             8355                                                                           8355

Admin. taxa                           1310                                                                          1310

Komunal. taxa                       1500                                                                             600

Javni putevi                           110                                                                                110

Zivotna sred.                         227                                                                              227

Porez za budzet                     3042                                                                            999

Tablice                                   600                                                                               600

Saobracajna                          0                                                                                  324

Osig suvozaca                       0                                                                                   249

zeleni karton                                                                                                             1000

tehnicki                                                                                                                       500

********************************************************************************************

                                           15144                                                                              14274 + provizije banke = 14620,00 dinara

 

Da sam na cifru kalkulatoradodao dodatno osiguranje, zeleni karton i tehnicki cifra bi bila blizu 18000!!! Toliko o tome. Pa vi popunjavajte. Kada budete sa uplacenim uplatnicama otisli dalje, verovatno ce se pobuniti samo zbog onih gde ste manje uplatili od trazenog. Viskove vam sigurno nece spominjati.

 

A ja sam fino otisao u osiguravajuce, seo, i uz laganu pricicu o motorima, prijatna gospodja je za par minuta sve izracunala i popunila. I usteda od 4000 din

 

 

 

Gde si uradio tehnički i registraciju (osiguranje)? Mene čeka sledeće nedelje, pa bih i ja radije kod prijatne gospođe, nego kod nekog nadrndanog čike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ja sam kod tog takija registrovao skuter pre 2 godine.... cuj firma :) to je ljubazni cikica koji radi u kancelariji od 5 kvadrata 2 stola i 15 telefona :) seo sam kod njega na stolicu on lepo saslusao sta mi treba, uredno popunio uplatnice,cak je pre popune svake pozvao telefonom neke svoje priajtelje u supu da proveri da nije bilo izmena... i gle cuda taj dan je bilo pa me je ustedeo maltretiranja :) mislim da me je kostalo nesto presmesno 100-200 din... mozda gresim ali ako se nesecam znaci da je bilo nebitno :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Samo da vas upozorim, u toku ove nedelje, tacnije u cetvrtak i petak su promenjene cene komunalnih i ekoloskih taksi, pa dobro proverite da tehnicki ili agencija gde radite registraciju znaju za to, desava se da nisu dobili informaciju i da vas vrate, juce sam proveo sat ipo u supu da bi me vratili sa saltera za neku drugu stvar tipa ft1p ali nije za motor posto sa njim nemam nikakvih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Juce sam svratio do tehnickog pregleda da se raspitam koliko ce me izaci registracija za F650. Sa novom tablicom i saobracajnom + tehicki nesto jace od 16 000 ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

ja sam svratio danas da vidim za 600ccm izadje 16700 bez tablice i saobracajne pa ti vidi

moram da nadjem nesto povoljnije jer se nisu takse toliko povecale za moj motor, mozda nekih 100din ali prosle nedelje sam pitao i bilo je 15700

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Futuc muma! Pa ja ne videh Pozarevac u ponudi? :'(

Ma sve je moguce, ovi moji su uvek pravili probleme oko registracije. Ja licno sam imao problema da registrujem glanc nov motor od zvanicnog uvoznika, pet puta me vracali da dodam nesto od dokumentacije , a i masa mojih poznanika je imala slicno iskustvo'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

@draza84

 

osiguranje za sva vozila vec godinama radim u WIENER-u. U koju god expozituru isao uvek su prijatni i ljubazni. Jedan gospodin iz te osig. kuce mi donosi popunjene i uplacene uplatnice na kucnu adresu za putna osiguranja kada ga cimnem telefonom. Imao sam vec i nekih sitnijih udesa cukanja po NS (tudja krivica) i uvek su mi oni iz Wienera odradjivali sve kao advokati

 

Moja topla preporuka svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Zovni u ponedeljak ovaj broj: 011.8127561 pa proveri koliko je reg za tvoj motor u Lazarevcu.

 

U Solunu dinar somun a do Soluna 100 somuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima   :D ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne)  bi bila za BJB 600 din. ( ukljucujuci pripremu i ispisivanje uplatnica i polise).

 

Tehnicki, je, rekli su mi, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen).

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarile ove cene.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Da li i za motocikle vazi umanjenje  Poreza na upotrebu vozila na 20% od propisanog iznosa ako su stariji od 20 godina ?  ???

 

Vidim da su Quasaar-u priznali umanjenje , ali na sajtu MUP-a se motocikli ne spominju :

 

"Za putničke automobile i kombi vozila starosti 20 i više godina porez na upotrebu motornih vozila iznosi 20% od propisanog iznosa."

 

http://www.mup.sr.gov.yu/cms/resursi.nsf/porez%20na%20upotrebu%20motornih%20vozila.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Po zakonu se stvarno odnosi samo na automobile i kombi vozila.

Neces verovati, ali u nekim policijskim stanicama prolaze uplatnice na 20% poreza za motore starije od 20 godina, a u nekim ne.

 

Uh , ma meni nije tesko da poverujem da je upravo tako ... jer ocigledno postoji problem sa tumacenjem ЗАКОНA О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА ЗАКОНА О ПОРЕЗИМА НА УПОТРЕБУ, ДРЖАЊЕ И НОШЕЊЕ ДОБАРА od 29.4.2009. , koji nije bas jasan (barem meni kao laiku) , pa bih zamolio nekog od pravnika sa foruma da ovo protumaci :

 

http://www.mfin.sr.gov.yu/src/3095/

 

Konkretno u stavu 4. koji glasi : "Izuzetno od stava 3. ovog clana , za putnicke automobile i kombi vozila starosti 20 i vise godina , porez na upotrebu motornih vozila iznosi 20% od propisanog iznosa poreza na upotrebu motornih vozila iz st. 1. i 2. ovog clana." ...    se eksplicitno ne pominju motocikli , ali po mom laickom misljenju se ipak mora odnositi i na motocikle ... jer ne vidim razlog zasto bi motocikli bili izuzeti...  ???

 

A mozda bi ipak trebalo da zahtevamo objasnjenje od Ministarstva finansija ... >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Gledao sam papir sa pravilnikom kad su mi popunjavali uplatnice. Zakon t.j. pravilnik jasno kaze i za motocikle!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

U cilju da se koliko je moguce smanje ukupni troskovi registracije, za one koji ne zele da cekaju redove u MUP-u, zamolio sam agenciju

preko koje ja vec duze registrujem motore i auto, da ponudi snizene cene za svoje usluge clanovima BJB foruma (a moze i simpatizerima   :D ).

 

Usluga agencije za nosenje u MUP ( tj. cekanje i overu sabracajne)  bi bila za BJB 600 din. ( ukljucujuci pripremu i ispisivanje uplatnica i polise).

 

Tehnicki, je, rekli su mi, za sada najpovoljniji u Balkanu, u Zemunu, kraj Ugrinovacke ulice, za motore 400 din., a  za automobil 650 din. (a moze se doneti i tehnicki bilo gde uradjen).

 

Ako neko misli da mu je ovo povoljno, Agencija je na Novom Beogradu, blok 70, a kontakt osoba iz agencije je Dragana 064/ 6136-101  kojoj treba napomenuti da je u pitanju clan BJB motociklistickog sajta, da bi se ostvarile ove cene.

 

 

 

Svaka cast na trudu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Gledao sam papir sa pravilnikom kad su mi popunjavali uplatnice. Zakon t.j. pravilnik jasno kaze i za motocikle!!!

 

Zakon ne pominje motocikle, nego putnicka i kombi vozila , a ako odes u Ljermontovu gde se iskljucivo radi prva registracija motocikala za podrucje Beograda, na njihovoj tabeli  na zidu koja sluzi kao uputstvo za popunjavanje uplatnica lepo se vidi po iznosima da za motore nema te kategorije umanjenja od 80% za starost vozila preko 20 god., a za automobile ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 13854.00 dinara + provizija banke ili pošte za svaku uplatnicu.

 

toliko je po njihovom kalkulatoru za moju Yamahu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Za moju hondu kazu:

 

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 14874.30 dinara + provizija banke ili pošte za svaku uplatnicu.

 

 

i to sa tablicom i saobracajnom a ja danas zvao agenciju i oni mi rekli 16800!  :o E sad ko je tu lud?

 

 

 

A za auto kaze:

 

 

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 21768.50 dinara + provizija banke ili pošte za svaku uplatnicu.

 

 

a u agenciji kazu 24000 din! Opet se neko od njih drogira! :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja