Jump to content

Moto Zajednica

Kalkulator registracija

Recommended Posts

  • Drug član, 2450 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Ovde mozete izracunati iznos registracija za vas motor, kao i sto dobijate slike kako treba popuniti uplatnice.

 

Mnogo dobra stvar  :)

 

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju〈=sr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Stvarno dobra stvar! Popuniš podatke, isprintaš uplatnice u 3 primerka i uštediš i vreme i lovu koju tako puno ljudi iz meni nepoznatih razloga ostavlja agencijama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

I prilicno je tacno racuna,ja zvao agenciju pre neki dan rekli mi skoro istu cifru razlika oko 100 din! Super stvar!

 

Nije prilično tačno nego je 100% tačno,a tih 100 din. razlike ti je poštarina  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ne moze bas 100% tacno jer se komunalna taksa razlikuje od opstine do opstine, i to drasticno. Ali, zavrsava posao.

 

Zato i imaš opciju da izabereš opštinu tako da je ipak 100% tačno  ;)

 

ne paziš na času Lalajko ...ccc...  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne moze bas 100% tacno jer se komunalna taksa razlikuje od opstine do opstine, i to drasticno. Ali, zavrsava posao.

 

Zato i imaš opciju da izabereš opštinu tako da je ipak 100% tačno  ;)

 

ne paziš na času Lalajko ...ccc...   :D :D :D

 

Uze mi rec iz prstiju, za dva minuta... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Samo za iNFO!!!!

A uplatnice ti i onako ispisu za DJABE na teh pregledu, a proviziju placas isto i u posti i na TP!!!!!

 

A nikad mi nije bilo jasno STO AGENCIJE????? Odes pravo na TP i zavrsis sVe, odes do SUP-a odneses, dobijes pecat i GOTOVO!!!!!

 

Ovo je super da popunis UPLATNICU za polisu osiguranja kod njih....... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Ukupni troškovi Vaše polise osiguranja i taksi su: 13873.00 dinara + provizija banke ili pošte za svaku uplatnicu.

Nesto mi ovo jeftino, nadam se da ce biti ovoliko. :) :) :)

Jos plus tehnicki..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo ja se juce registrovaoooooo  ;D

 

Moram reci da sam se prijatno iznenadio kada me je sve kompletno izaslo 50eur manje od ocekivanog. Ovaj kalkulator mozda pogodi nesto za neku opstinu ali generalno nije ni za od prilike. Od svega se slazu samo 3 takse i osiguranje. Evo u dve kolone sta sam ocekivao i kako je bilo. U pitanju je Honda XL600V Transalp, 1989god, 40KW, 583ccm, nova tablica i nova saobracajna + tehnicki pregled + osiguranje suvozaca + zeleni karton

 

                                            Slavni kalkulator                                                          Realnost

 

Osiguranje                            8355                                                                          8355

Admin. taxa                          1310                                                                          1310

Komunal. taxa                      1500                                                                            600

Javni putevi                          110                                                                                110

Zivotna sred.                        227                                                                              227

Porez za budzet                    3042                                                                            999

Tablice                                  600                                                                              600

Saobracajna                          0                                                                                  324

Osig suvozaca                      0                                                                                  249

zeleni karton                                                                                                            1000

tehnicki                                                                                                                      500

********************************************************************************************

                                          15144                                                                              14274 + provizije banke = 14620,00 dinara

 

Da sam na cifru kalkulatoradodao dodatno osiguranje, zeleni karton i tehnicki cifra bi bila blizu 18000!!! Toliko o tome. Pa vi popunjavajte. Kada budete sa uplacenim uplatnicama otisli dalje, verovatno ce se pobuniti samo zbog onih gde ste manje uplatili od trazenog. Viskove vam sigurno nece spominjati.

 

A ja sam fino otisao u osiguravajuce, seo, i uz laganu pricicu o motorima, prijatna gospodja je za par minuta sve izracunala i popunila. I usteda od 4000 din

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moguce da je do neslaganja u Porezu za budzet doslo zbog starosti tvog Transalpa - ove godine su napravili neku novu staronsu kategoriju pa je on izgleda upao u nju. Mene je pre krajem decembra tako obradovala radnica koja pise te uplatnice - do duse za auto, nekakav porez je sa 4500 din. skinut na 1500 din. zato sto mi je auto stariji aod 1989 godine. Ove godine mi i Afrika stize u tu katergoriju, a izgleda da je tvoj Trans vec u njoj. Moguce je da je ovo razlog neslaganja, sto znaci da program ne uzima (jos uvek) u obzir starost vozila preko 1989-te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

JHeste to u pitanju kada je rec o porezu za upotrebu motornog vozila (za budzet)

 

Naime porez se umanjuje procentualno po kategorijama

5-10god

10-15god

15-20god

preko 20god

 

Medjutim ako je ovo kalkulator na zvanicnom sajtu AMSS gde se cak u upitu trazi godiste vozila, ne vidim opravdanje za propust. Koliko ljudi je uplatilo verujuci ovome?

 

Takodje komunalna taksa!!! Gospodja u osig. zavodu mi je rekla da je ta cifra promenjena i fiksirana na 600din pre vise od 2 godine!!!

 

Premiju osiguranja su pogodili samo zato sto nije bilo izmena vec 2 godine. A iskreno mogli su da postave kad su vec pravili ovaj web kalkulator i opcije za dodatno osiguranje putnika, osiguranje stakala (za automobile),...

 

Zatim u upitu se pita da li se uzima nova tablica i saobracajna... uplatnicu kreira samo za tablicu!!!

 

Sve u svemu mnogo propusta i u osnovnom delu. A ako uzmemo u obzir da je u pitanju AMSS koji bi trebao da nudi najbolju i najozbiljniju uslugu  za vlasnike motornih vozila, ne vidim razlog da nema redovnog azuriranja i dodatnih opcija. Ukoliko smatraju da nije potrebno, onda su mogli da batale te uplatnice i da napisu da su cene "od prilike" ili "okvirne" i da ih ljudi ne uzimaju zdravo za gotovo.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E ovo je vec daleko bolje

 

i ovde nedostaju umanjenja poreza za starost vozila, ali ovo je manje vise OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja