Jump to content

Moto Zajednica

Sta je Hromiranje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa da u pravu je stampar vise ti se isplati da trazis ili plovne ispravne ili nove  pogotovo ako su celicne evo meni su juce stigli slicni obrucevi sa zbicama celicni hromirani i dobro zardjali treba da dam ponudu tesko da ce biti ispod 100e po tocku sa zbicama dok se ispeskiraju obruse a morace sa 40,80,120,220,320,400,500 pa poliranje pa mat nikl pa opet poliranje pa sjajni nikl i hrom pa ti vidi cisto sumnjam da ce taj neko pristati . meni je stvarno zao momaka koji voze jeftinije motore cije se delove ne isplati nositi kod majstora sta god se radilo tko da se u revoltu sami hvataju posla razumnjivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Mz ima aluminijumske obruceve,nisam o njima pricao,jedan sam vec ispolirao,drugi poceo da smirglam...

 

Hocu da uradim solje amortizera,one su hromirane,na mestima se skinuo hrom,vidi se valjda nikl ispod,a na mestima se podigao,i izbija rdja...

 

Ovi u desu rade za 70 din po dm2  E sad,zasto je kod njih tako jeftino?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Interesuje me da li na tekuci metal moze da ide hromiranje.Auspuh sredjujem na mom oldtajmeru,skinuo sam,moze se reci sto posto rdju,medjutim na dva-tri mesta ima uljubljenje,koje sam mislio da popunim tekucim metalom[nije duboko,najvise 2mm].Posle nanosenja tekuceg metala,obradicu tu,povrsinu,da ce biti glatko.Sad me zanima da li ce i na tim mestima ,hrom dobro uhvatiti. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas sam bio u desu,pricao sa njima pola sata. Kazu da rade kako je i ovde navedeno. A cene,20 din. skidanje starog hroma,20 din poliranje,i 70 din hromiranje,to sve po dm2

 

Ja cu da uradim za pocetak jedan deo,pa ako bude ok i ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svim clanovima foruma,moje ime je Dusan i nisam bajker,bubnjar sam i iz tog razloga me ova tema interesuje.Naime,posedujem dobos americkog proizvodjaca Ludwig,sa pocetka 1964-te,koji sam skoro nabavio ali je u ocajnom stanju sto se tice hroma.Naime ovi dobosi su poznati po tome,sto im se se vremenom "ljusti hrom",a inace su napravljeni od aluminijuma.Razlog je sto je firma dvala raznim drugim firmama tela dobosa na hromiranje,pa su verovatno neke posao uradile bolje neke losije,pa je kod nekih hrom i dan danas  u prefektnom stanju,a neki kao moj,na zalost u katastrofalnom.Elem,da vas ne gnjavim duze,procitao sam sve o hromiranju sto ste ovde naveli,pa me zanima,spomenuli ste firmu des ili desu,pa bih vas molio za neki kontakt telefon te firme ili neke druge kojoj bi mogao da se obratim

Unapred hvala

Dusan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ime jedine firme koja radi aluminijum je GALVANOTEHNIK bosnjacki 022 481782 ja radim sa njima 10 godina ako neko moze to da uradi kako treba onda su to oni. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Uradjeno kod mene u padionici. MAX (Shoishoro)

 

Pozdrav

vidim da se ovde ozbiljno radi i imam pitanje i zagonetku koliko bi kostalo da se ovaj deo to jest zadnji nosac koji je malo napukao izvari ocisti prepolira i hromira da mu se vrati stari sjaj. Ovo je sadasnje stanje zadnja slika.

post-8469-12879080959562_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Procitao sam ovu temu jako pazljivo. Poceo sam da sredjujem motor, pa me licno zanima i poliranje, i dekorativno nikolovanje i hromiranje (vozim Shadow 750, dakle copericu), a obozavam veterane i restauracije.

 

E sad, posto sam, guglujuci po netu, nasao na EXPRES-INSTANT recepte za HEMIJSKU GALVANIZACIJU i NIKLOVANJE ALUMINIJUMA, prema kojima sam licno jako skeptican, voleo bih da cujem komentar sutracnih lica kao sto su Stampar, Max Custom i RSVMilenian o ovome:

 

Za poliranje aluminijuma

  • 95 tež. % fosforne kiseline,
  • 4,5 tež. % azotne kiseline,
  • 0,5 tež. % nikel-nitrata.
  • Temperatura kupatila 90°C, vreme poliranja 3-5 minuta.

Niklovanje aluminijuma:

U 1000 ml vode staviti: 15 g nikl-hlorida, NiCl2 • 6Н2О, 20 g amonijum-hlorida, NH4Cl, 3 g natrijum-suifata, Na2S04, 10 g natrijum-karbonata, Na2C03, 10 g amomjum-karbonata, (NH4)2C03. Temperatura: sobna.

 

izvor: http://serbianforum....majstorije.html

Jel neko od vas isprobao ovakve ili slicne recepte? Misli, ima li to nekog efekta i smisla u amaterskoj DIY primeni, prilicno sam siguran da u to nisu postupci za profesionalce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Lepa tema , u Boru se u par firmi radelo niklovanje . Pre oko mesec dana se raspitivao, prestali kazu neisplativo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1100..Suzuki gsx250

Fabrika soli nemetala uglavnom ima sve kiseline za te namene,al ka fizicko lice ne moze da se kupi.Imam prijateljicu koja radi u tij firmi.raspitao se za kucnu varujantu, kaze da je tesko.E cuo sam za neko hemijsko niklivanje -hromiranje nisam siguran,nisam se bavio time.kazu lakse da se radi ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Iskreno da ti kažem,na Aluminijum nisam nikad ništa pokušao da nanesem.Delovi motocikla često i nisu od čistog Al nego je po pravilu u pitanju legura ''silumin''koja stvara dodatne komplikacije zbog svoje strukture,skoro je pravilo da se pojave fleke na nanešenom sloju...

 

Како се онда раде лонци карбуратора и поклопци мембрана на старијим моторима који изгледају као хромирани или никловани?

 

Зар они нису од алуминијума?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Stampar: hvala na pojasnjenjima, drugar.

 

Otprilike sam i ja zako mislio, ali nemam dovoljno znanja o hemiji niti prakse u toj oblasti da bi mogao proceniti. Ovo mi nekako izgledalo kao "precica" do kvalitetno ispoliranih delova, ali da to bas lako funkcionise, verujem da bi bilo u siroj primeni...

 

Zakljucak je, dakle, mehnicko poliranje dokle je to moguce, lagano i pazljivo, pa u finisu mozda dati nekom profesionaclu da zavrsi sa elektrolistkim ili eventualno Bosnjackom da metalizira, dal galvanizacijom ili hemijski, njegovo da odluci.

 

@Sr3ckO

 

Aluminijumi na motorima su sa dosta silicijuma, i veoma raznoliki. Sasvim je razlicita legura rucke, bloka motora, glave i klipa, na primer. To se vidi i na oko, i oseti se pod "turpijom" veoma lepo. Dobar deo sitnih aluminijumskih delova ustvari i nje aluminijum, nego ZAMAK legura koja ima cinka, aluminijuma, bakra i magnezijuma, i drugacije se ponasa od legura Al-Si. To su naprimer delovi karburatora, kucista prekidaca itd, itd.

 

Siguran sam da se medju milion kombinacija hemijkih rastovar i postupaka moze naci odgovarajuci za svaki tip legure pojedinacno, ali to ne moze da se dovoljno izeksperimentise na jednom komadu, tako da i dalje stoji Stamparova primedba:

 

NEISPLATIVO eksperimentisati - najbolje drzati se klasicnih proverenih metoda, ili prepustiti odluku nekom sto se bavi iskljucivo time. Gledao sam na forumu slike Honde sestaka koju je Max Custom pripremio a Bosnjacki finisirao - ako prikupim pare za tako nesto, njima cu verovatno prepustiti delove svoje ljubimice u ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Lepa tema , u Boru se u par firmi radelo niklovanje . Pre oko mesec dana se raspitivao, prestali kazu neisplativo.

Ja sam iz Bora ali znam samo da se radilo u fabrici soli metaliziranje,konkretno nama su posrebrivali neke bolcne za prekidace.Za druge firme nisam cuo da rade tako nesto,cak ne znam ni da li jos radi fabrika soli :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

dali neko zna gde ima da se hromira industrijsko hromiranje cele školjke automobila putničkog vozila,i naravno ostala limarija, ijoš nešto dali neko zna i gde ima plastificiranje školjke auta i limarije auta uopšte,dali to ima negde u srbiji i gde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja