Jump to content

Moto Zajednica

dodatni farovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Pozdrav vlasnicima qingqia 250,imam pitanje da li su oni dodatni farovi standardni deo opreme i kako svetle,da lih treba staviti i koja im je cena.Koje su sijalice u njima i da li ima negde da se kupe.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam se raspitivao kod svih uvoznika i naj jeftinje sam nasao za 4000 po komadu! Mislim da u Qingqiju nisu ni imali, standardno za njih. Medjutim sam uzeo neke kod kineza za 120 po komadu. Bas su mali ali bolje ista nego nista. Kad me ne mrzi slikacu pa cu da postavim fotke. Planiram tokom zime da ih ugradim i jos neke sitnice. U njima je ona halogena sijalica ali plave boje. Ubacicu bele od 20W, mislim da ce moci da tera motor ove dodatne i da mi nece prazniti akumulator ako ne onda cu nesto grunfovati sa ledovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Farovi su na prvom mestu maglenke, i pomazu da budes uocljiviji, osim toga sminka. Sijalice su od 10w tako da od dodatnog osvetljenja nema nista.

Covek vozio i Zna! I to po svakojakim putevima i nevremenima! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Ma ja sam video u prodavnici i najverovatnije sutra idem da ih uzmem.U pitanju su takozvani daljinci i sijalice su od 55 w,a i glavni far menjam i stavljam od drag stara tako da ocekujem da bude dovoljno svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ma ja sam video u prodavnici i najverovatnije sutra idem da ih uzmem.U pitanju su takozvani daljinci i sijalice su od 55 w,a i glavni far menjam i stavljam od drag stara tako da ocekujem da bude dovoljno svetla.

 

Daleko preko granice alternatora i akumulatora. U prevodu, samo preko 5-6000 ce ti puniti akumulator, a i to nesto mizerno (ako i bude uspevao da odrzava dovoljan napon.

 

Jedino da vezes posebno pa da ti sluze za ukras i palis ih samo u slucaju nevremena i brze voznje na otvorenom, mada svejedno ne znam koliko je zdravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde sutra cu postaviti neku fotku, jos nisam slikao a sada sam umoran. Kupio sam ih kod kinez ali u celom kineskom centru ima samo kod jednog prodavca.

Gledao sam neke maglenke na buvljaku, 1000 dinara par, 55w ali imaju i poziciju. Razmisljao sam se da pazarim te ali sam odustao. Po meni naj bolje je da se povezu da rade na poziciju a u slucaju ablendovanja da rade celi farovi. Tada bi na kratko povlacio struju iz akumulatora ali na kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Ja sam i mislio da ih povezem da mogu posebno da se pale po potrebi sto i jeste po propisu,a naravno sve preko releja obavezno.Za gradsku voznju i nisu potrebni,vec samo z nocnu voznju i to van grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ah, ta svetla na nasim kinezima.....

Najbitnija stvar je ova: koliko W struje isporucuje alternator, ali ne mereno u maximumu obrtaja, vec na nekih 4000-5000 obrtaja gde mahom i vozimo, onda na sve to dodati ukupnu potrosnju struje koju vuku fabricki potrosaci pa videti koliko ostaje rezerve

E sad ajmo ovako:

5w pozicija napred+5w nazad+5w levi cajgler+5w desni cajgler+5w sijalica u meracu goriva+ x w merac goriva (neka bude 2w) + struja potreban za rad motora neka bude 10w+ 55/60w glavni far + ostali potrosaci koji se povremeno pale, to mu dodje oko 100tinak w u startnoj potrosnji, koja se povecava ablendovanjem, miganjem i sirenom (moje sirene vuku 300w recimo), znaci na svu tu potrosnju treba dodati jos potrosaca dakle pomocne farove 2 puta xx W ili pomocni far od xW a razmisliti sa koliko rezerve ce se puniti akumulator, inace bicemo u situaciji da posle duze voznje imamo crvene faove napred i totalno prazne akumulatore

 

Za grunfovanja oko struje predlazem zamenu svih mogucih sijalica sa LE diodama osim glavnog fara-sto bi trebalo da ustedi nekih 30tak W struje za dodavanje pomocnog osvetljenja

 

Na sve ovo dodati da struja na motoru nije prosta matematika tipa 150w punjenje alternatora pa - potrosaci vec opseg snage alternatora varira sa brojem obrtaja

 

Razmisljao sam da probam da grunfujem nesto i sa LE faovima napred ili a kombinujem dva halogena reflektora od 6V pa da ih redno vezem ali o tome u nekom narednom broju ;D tj kada to isprobam

 

za sada znam samo da na mom motorcetu alternator nema snagu da gura sve potrosace i h4 od 60w vec sam stavio obicnu balonku 45/50w dok ne nadjem neku slabiju halogenu sijalicu, a inace upasovan je novi far od jawe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mislim da je za QM i slicne 180w pri 4500 obrtaja. Videcu da proverim ako vas bas zanima, ali jasno je da bi sa dodatnim farovima od 55w bilo previse i da gresim za 10-20w.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo slikao sam. Ne verujem da ce da izgleda mnogo robusnije sa ovim jer su stvarno mali mada ce ipak malo lepse da izgleda. Kinezi su stavili plavu halogenu lampu. Ja cu staviti belu najslabiju tj od 20W sto je dodatnih 40W. Povezacu ih da se pale na dugo svetlo, valjda ce moci alternator da ih podrzi. Ako ne onda cu ih povezati na blendovanje mada se nadam da moze na dugo.

 

9K6Ab_img5780t.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja sam no challengera stavio ispod fara plavu ovalnu maglenku u kojoj je bila sijalica h3 od 55w pa je riknula pa sam stavio od 100w al fora je u tome da je palte samo kad zatreba tj na otvorenom ili kad amblendujesh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Evo pratim temu posto i ja planiram na Guzziju ugradjivanje dva dodatna svetla,ali planiram a ih palim samo po potrebi znaci nocu van grada,iako mislim da imam dovoljno struje.Vidjao sam po pijaci raznoraznih maglenki kod ovih sto prodaju delove za kola pa mislim da cu tu i pazariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo jos jedne slicke da se vidi da su ove maglenke manje od drugih. Uzeo sam ih kod onog prvog kineza na ulazu sa leve strane. Prodaje mahom alate i te tehnicke stvari.

6OLBs_img5781f.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Evo pratim temu posto i ja planiram na Guzziju ugradjivanje dva dodatna svetla,ali planiram a ih palim samo po potrebi znaci nocu van grada,iako mislim da imam dovoljno struje.Vidjao sam po pijaci raznoraznih maglenki kod ovih sto prodaju delove za kola pa mislim da cu tu i pazariti.

 

slikacu i zakacicu posle kad sidjem ispred zgrade moju preporuku za farove-maglenke od 55w ja sam prezuadovoljan njima stoje mi na kolima i vrede mnooooogo vise nego sto su me kostale-800din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Nabavio sam farove sa sijalicama od 55w,sad treba da napravim nosac a da kulturno izgleda.Bio sam u nekoj firmi koj radi prohrom pa cu da vidim sa njima da mi ga naprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja