Jump to content

Moto Zajednica

Ah , ti Francuzi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova

Hmm vidis negdje sam procitao da je procenat slomljenih Hayabusa mnogo manji od GSX600R ili RGV125 ili 250 (mada se za ove druge i moze reci da ih voze klinci).

 

Znaci, nema to bas veze sa snagom. A pogledaj npr. procenat slomljenih Gold Winga ili Pan Europeana od 120 KS...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Hmm vidis negdje sam procitao da je procenat slomljenih Hayabusa mnogo manji od GSX600R ili RGV125 ili 250 (mada se za ove druge i moze reci da ih voze klinci).

 

Znaci' date=' nema to bas veze sa snagom. A pogledaj npr. procenat slomljenih Gold Winga ili Pan Europeana od 120 KS...[/quote']

 

A pogledaj kilometrazu na GW ili PanEuropean i pogledaj je na tom GSXR.

Zakon verovatnoce je neumoljiv. Sto se vise vozis, veca je verovatnoca da padnes. Vrlo jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
A cekaj' date=' sto bi ti po putu vozio motor od 180KS?

Civilizovan svet je zato napravio piste gde imas savrsen asvalt, zone za izletanje, paramedics, vatrogasce, helikoptere... pa vozi sta ti je volja.

 

Preko nedelje radis, u subotu se probudis, sednes u pickup, na prikolici ti 'normalna' verzija' CBR1000RR, odvezes se do staze koja, gde god da zivis nije dalje od 150km, platis 30EUR i vozi. Pa da vidimo kome je lepse. Nama slepcima koji stavljamo glave u torbe vozeci na lokalnim putevima 250km/h ili njima koji posle celodnevne voznje na pisti nemaju snage ni na masazu da odu i koji kada padnu, jedina steta koju imaju je pocepano odelo od klokana.

 

Onda se probudis u nedelju, sednes na strom, gs1200, varadero i sl, smestis zenu pozadi i odete na izlet....

 

 

 

 

Jebote, samo smo mi pametni, svi ostali su glupi kao k***c i prave neke nerazumne poteze....lud neki narod ti zapadnjaci....propasce kad-tad...[/quote']

 

Ponekad se pitam jel' ti to nas zajebavaš ili....? Zašto se stalno slikaš ispod i pored tog crnog konjiæa,ako ovako misliš...jel' se i ti konjiæi voze samo po pistama,ili je njihovih 500 i kusur "konja" ( da ne pominjem Bugati i njegovih 1000!!! ) baš toliko bezbjedno u saobraæaju? Hajde da je to rekao neko od "izi" penzionera,ili zabrinuta bajkerska mamica,ali ne shvatam da tako razmišlja neko ko je sav u znaku Ferarja...osim ako ti on ne bi služio da ga voziš lagano,sa laktom isturenim kroz prozor,pa da te snajke vide...?Razumijem da poèetnicima zakon propisuje limit za radnu zapreminu i snagu mašina.I švabe su poodavno uvele limit od 73KW ( 100 ks),pa do èega je to dovelo.Prva stvar koju pitamo kada kupimo novu mašinu je...gdje se i kako skida blokada.Sa druge strane apsurdno je da veæina "bijesnih" mašina dolazi iz Japana,gdje je jedan od limita veæ na 400 ccm i to može da vozi svako.Za 750 ccm moraš biti zdrav kao pilot,a za preko ...šipak.Ko hoæe kakvu "turistièku krstaricu" morao je da proðe jednostavan test...obore je na stranu,pa ako ne možeš da je podigneš,e...ne možeš ni da je voziš. Limit bi trebalo da bude u našim glavama,ali ...jbg...èesto nam,zbog "nekvalitetnog" materijala,gore osiguraèi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ponekad se pitam jel' ti to nas zajebavaš ili....? Zašto se stalno slikaš ispod i pored tog crnog konjiæa' date='ako ovako misliš...jel' se i ti konjiæi voze samo po pistama,ili je njihovih 500 i kusur "konja" ( da ne pominjem Bugati i njegovih 1000!!! ) baš toliko bezbjedno u saobraæaju? Hajde da je to rekao neko od "izi" penzionera,ili zabrinuta bajkerska mamica,ali ne shvatam da tako razmišlja neko ko je sav u znaku Ferarja...osim ako ti on ne bi služio da ga voziš lagano,sa laktom isturenim kroz prozor,pa da te snajke vide...?[/quote']

 

Vidi, imao sam tu srecu da u zivotu vidim sveta, boravim ili cak zivim u raznim drzavama na raznim konitentima...da osetim, odmerim, uporedim....Sve sto pricam je moj stav dobijen miksom svega toga. Sa njim mozes da se slazes ali nikom nista i ako je tvoj suprotan. Bar nam nije dosadno.

Vozio sam trke turistickih automobila i znam dobro o cemu pricam (znaci ne sluze mi kola da isturim lakat kroz prozor) a prema 4 tocka sam malo vise blagonaklon kada je u pitanju snaga jer su vozila te vrste ipak dosta bezbednija od, kako neko rece, interkontinentalnih balistickih raketa, koje su nam ispod bulje.

 

Mrzi me vise da serem na ovu temu. Ko je shvatio, shvatio je, ko se slaze - super, ko ne - zabole me...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Dovoljno je reci svoje misljenje, nema potrebe naturati niti sporiti tudje.. svi mi razmisljamo drugacije i volimo razlicite stvari... nema potrebe padati u vatru zato sto neko ne misli isto kao i ja... Svako ovde izlaze svoje misljenje i svoje zakljucke na opste dobro svih... jer mozda sam ja nesto prevideo kada sam formirao svoj stav o necemu... mozda ce pak argumenti koje je neko naveo ja drugacije protumaciti i apsolvirati...

Na kraju cemu svadje i tenzije, cemu bolovi... ajde da ste komsije pa da sinorite pa da imate razloga ili da ste braca pa ne mozete da podelite nasledstvo.......

 

 

ajde da i ja vise ne s..., umem da preteram kadkad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
Ponekad se pitam jel' ti to nas zajebavaš ili....? Zašto se stalno slikaš ispod i pored tog crnog konjiæa' date='ako ovako misliš...jel' se i ti konjiæi voze samo po pistama,[/quote']

 

A nekad se slika i u njemu i na pisti :baeh:

404.jpg

 

a ovaj jadni plavi S4 iza njega ga je stigao za citav krug....ako Djura kaze suprotno postovacu dokaze :)

 

Ma pusti Djuru....on nas ipak sve zajebava,,,,a francuzi....pa nek voze na americhke table :baeh: :baeh: :baeh:

 

@ Najzli : jel ti poznata ova bela kaciga :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, razumem da ljudi vole divlju voznju ponekad (neki precesto), nikad dosta snage, precene motor, a pogotovo sebe i tu nastaje problem. Znaci, masina nema limit, covek "misli" da nema limit, ali naravno gresi i upravo zbog toga su uvedena ta ogranicenja na zapadu. Masina nosi, divlja je i vuce coveka u propast. Zato "glupi" japanci imaju ogranicenja a nama "pametnima" prodaju azdaje (samo cekam kad ce da izbace zzr 2200), pa ginite braco Srbi i ostali!!! To je cak idiotski sa njihove strane, ali, sa druge strane, zasto da ne kad mi volimo te masine. Necu nikom da solim pamet, vozio sam motore preko 100 konja, i ne ponosim se sobom i svojom voznjom u takvim prilikama. Voleo bih jos samo da mi neko kaze sta je lepo u tome kad se na moto skupu divlje turira "muci" sopstvena masina, cepaju gume i slicno. Da li je to ljubav prema motoru ili, kako mi se cini samo najnizi, animalni nagon za dokazivanjem (impresioniranjem) nekoga. Mene npr. moze da impresionira samo pametan covek, divljak ne, jer i sam nosim tog divljaka u sebi, kao, uostalom i vecina nas :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Hmm vidis negdje sam procitao da je procenat slomljenih Hayabusa mnogo manji od GSX600R ili RGV125 ili 250 (mada se za ove druge i moze reci da ih voze klinci).

 

Znaci' date=' nema to bas veze sa snagom. A pogledaj npr. procenat slomljenih Gold Winga ili Pan Europeana od 120 KS...[/quote']

 

A pogledaj kilometrazu na GW ili PanEuropean i pogledaj je na tom GSXR.

Zakon verovatnoce je neumoljiv. Sto se vise vozis, veca je verovatnoca da padnes. Vrlo jednostavno.

 

Jesi li ti siguran da si to htio da napises?! :lol:

 

Ako jesi procitaj moj post jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja