Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o BMW-u r1200c

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ja ne znam ni na drugim novijim BMW-ima gde ima ikakav *gumeni* zglob...  Ja sam moj kardan otvarao i servisirao sam; sve je od metala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Meni je vrlo interesantan i neponovljiv model,voleo bih da ga posedujem u svakom slučaju jer će biti fora i za 20 godina.Ne znam samo zašto se pominje isključivo mosel od 1200 ccm kada postoji i model od 850 ccm koji isto izgleda,a s'obziro na performanse i namenu motora ne verujem ni da tom slabijem modelu nešto fali,samo što te ne deru za registraciju.

http://www.bikez.com/motorcycles/bmw_r_850_c_2002.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ako je kardan iz dva dijela onda ima gumeni zglob (HARDIJEV ZGLOB). Tako je rjeseno na automobilima, posto je kardan dug 4 metra, ne vjerujem da ima potrebe na motorima jer je kardan 0.5m

Simpatican motor  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

I dalje ne razumem o kakvog gumenom zglobu se priča.  Ako se govori o ovom delu dole, evo kako izgleda iznutra:

 

733433310_i6VAt-M.jpg

 

Crni harmonika-deo koji se vidi ispod moje ruke je samo plastični poklopac, ne vrši nikakvu funkciju zgloba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Kazem, vjerovatno ga motori nemaju, a i ako ga imaju onda je aluminijski kao ovaj

1KF299.jpg

 

Posto nema velikih prelamanja kod kardanskog vratila kao kod automobila gdje je kardan znatno duzi i vise se lomi.

Izvinjavam se zbog offa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nemam motor sa kardanom al imam kola i na njima postoji nešto što majstori zovu kart guma izgleda isto kao ovaj alu na slici samo sto ima vise gume  ;D ;D ;D i glavna mu je uloga da ublaži cimanja prilikom davanja gasa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Surcin Bgd

Izgleda je to mašina koja meni treba,ne brinem za kardan necu ja da divljam, imam zenu i dete koje treba lebom raniti!  ;D ;D ;D

Samo za uživanciju  8) 8) 8)    NE BRŽEOD ŽIVOTA!!!!!!!.................   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

nemam motor sa kardanom al imam kola i na njima postoji nešto što majstori zovu kart guma izgleda isto kao ovaj alu na slici samo sto ima vise gume  ;D ;D ;D i glavna mu je uloga da ublaži cimanja prilikom davanja gasa ...

 

Eh, još samo da je ovde tema automobil sa kardanom... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Izgleda je to mašina koja meni treba,ne brinem za kardan necu ja da divljam, imam zenu i dete koje treba lebom raniti!  ;D ;D ;D

Samo za uživanciju  8) 8) 8)     NE BRŽEOD ŽIVOTA!!!!!!!.................     

Ako ti treba za to uzimaj taj sto si nasao. Neces se sigurno zajebati. Ja nisam neki ljubitelj kruzera, ali moram da priznam da mi se ovaj bas svideo kada sam ga probao. I nemoj da kupujes 850. Sto veca kubikaza to bolje. Kad idu oci nek idu i trepavice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Najveca  mana mu je cena,moj kum je skoro kupio jednog koji je 99. placen oko 27000 dem  :o

Prelep motor za starije od 40 godina.Inace dok je bio aktuelan reklamirao se pod sloganom - vozite se biznis klasom 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Strava motor, u svakom pogledu.

Vrhunski dizajn, za koji treba dosta keša.

Za sada od ovog motora imam samo auspuh, koji još ne mogu da prodam za 100e ilii zamenim za yamahin, koji mi treba.

Razlog je što ih malo ima. U BG-u sam video samo jedan-crni ispred sky wellness-a.

Jedino da pošaljem klince da mu razbiju auspuf, pa da mu posle prodam za 500e ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Top model medju kruzerima. Dizajn u najboljoj tradiciji BMW-a, do poslednje sitnice. Nema toga koji ce da ostane ravnodusan na njega. Bokseri, kardani, teleleveri, 100% BMW. Menjac i kocnice bez greske. Motor ima 250kg, ali se veoma lako vozi, cak i po gradu. Za krstarenje je projektovan i tu je ladja. Elastican agregat upotpunjuje taj dozivljaj. Tacno je da na velikim brzinama ubija vetar, ali on za to nije ni pravljen, kao ni za gradsko muvanje izmedju automobila. Nebi smeo da ti bude mali, meni sa 195 sasvim odgovara geometrija. Impresivan motor u svakom smislu, a prema tome je i cena. Ko voli kruzere tesko da moze da mu nadje manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Slo

Imao ovaj motor skoro tri godine prevalio preko 40000 km.Mogu,da kažerm odličan i pouzdan motor za primjer u jednom danu

prevozio 1400 km za 14 sati bez problema.Jedina mu je mana to kada su na motoru dve osobe i prtljaga tada je

motor skoro nevozan lastno iskustvo i baš zbog toga uzeo sam HD electra glide jer mnogo putujem u dvoje sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Stari Bnaovci
  • Motocikl: Bmw r1200c,Bmw S1000XR

Vozim ga godinu dana a inace sam ga kupio od prijatelja koji je prvi vlasnik. 56000km original. Motor je nesto posebno,nije za jurcanje a jednostavno je i vise nego upadljiv. Potrosnja od 4.5l otvorene voznje do 6 po gradskoj guzvi. Slazem se sa komentarima da nije za voznju preko 120 jer je on napravljen za kruziranje mada ide i do 180km na sat 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900

Iskreno mislim da su BMW motorcikli precenjeni. Placas brend a ne motorcikl. Ali to je samo moje misljenje.
Meni je Kawa Vulcan S top ili ako hoces malo vise onda Suza Itruder ako neces da imas gume onda Yamaha VMAX :) Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja