Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Baterije punjene gelom imaju niz prednosti,ali mislim da nisu za starije motocikle.S obzirom da se gel baterija ne moze puniti obicnim punjacem,mislim da bi to mogao biti problem i kod starih motocikala.Da se razumemo,nije ista "struja" na R1 i na BMW/5,6,7...

Najbolje je kad se bira baterija pogledati i u katalog,da se vidi da li taj tip baterije u opste moze da ide na odredjeni bajk.

 

UPS Baterije: http://telit.co.rs/index.php?main_page=index&cPath=30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imaju baterije sa gelom namenjene sirokoj upotrebi i za razne motocikle(starije proizvodnje).

 

 

PS. I na R1 i na BMW R.../ .... Ima klemame, gde je struja od 12-14 volti.. :zdravo: Mreza struje je razlicita ali osnova je kod svih ista. Pravi je alternator, puni akumulator, i snadbeva potrosace.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo da postavim i ovde link http://www.batteryfaq.org/

Naci cete odgovore na sva vasa pitanja u vezi akumulatora.Obradjeni su svi tipovi,kako rade,koje su im mane i prednosti,kako se pune,odrzavaju i sl.Jedino sto je na engleskom,pa to moze predstavljati problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Imaju baterije sa gelom namenjene sirokoj upotrebi i za razne motocikle(starije proizvodnje).

 

 

PS. I na R1 i na BMW R.../ .... Ima klemame, gde je struja od 12-14 volti.. :zdravo: Mreza struje je razlicita ali osnova je kod svih ista. Pravi je alternator, puni akumulator, i snadbeva potrosace.:lol:

Struja se meri amperima a ne voltima. :zbunjen: Hteo sam da kazem da ovi akumulatori sa gelom mogu stradati ako se pune prejakom strujom.Za napon punjenja svi znamo da je negde oko 12-14 volti..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imaju baterije sa gelom namenjene sirokoj upotrebi i za razne motocikle(starije proizvodnje).

 

 

PS. I na R1 i na BMW R.../ .... Ima klemame, gde je struja od 12-14 volti.. :zdravo: Mreza struje je razlicita ali osnova je kod svih ista. Pravi je alternator, puni akumulator, i snadbeva potrosace.:lol:

Struja se meri amperima a ne voltima. :zbunjen: Hteo sam da kazem da ovi akumulatori sa gelom mogu stradati ako se pune prejakom strujom.Za napon punjenja svi znamo da je negde oko 12-14 volti..

 

snaga je u Amperima,(mozda gresim) jacina je u Watima, i napon u Voltima.. ::)

 

A za sva pitanja oko struje Joska je tu!! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Snaga je u vatima (W), jacina struje meri se amperima (A) a napon se meri voltima (V).

Siguran sam 100%.

 

Odlucio sam da na mom MZ-u stavim bateriju od UPS-a!!!

 

FP1275.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

po mojim saznanjima ! , SVI akumulatori (manje-vise) , prave se na Tajlandu : BOSCH , VARTA , ... ! ono sto je VAZNO je to koliko je proslo od datuma proizvodnje ! eto cak i nekada nasa Trepca , u uputstvu o formiranju akumulatora (suvosarziranih) upucivala je na to kako nije svejedno ako je proizveden vise od 3 meseca od datuma formiranja . Zbog toga se mora staviti dodatno na punjac , za razliku od svezijeg , kojeg je dovoljno nasuti kiselinom ,sacekati 15-20 min. , i to je to !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

danas sam se neprijatno iznenadio i pomalo razocarao... crk'o akumulator...

u potrazi za novim... posle 2god i mesec dana... tacno kad istekne garancija >:( ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Akomulator skup,3790 dinara,i to ovde u Zaječaru,Autokuća Jovanović.Ispalo dobro,vraćam se sa posla kad ispred spomenute prodavnice iz jednog kombija istovaruju akomulatore (svakakvih veličina),ja stanem i onako sa bicikle pitam čoveka što ima prsluk "Varta" da li ima 12V-12A a on kaže ima par ali prodavnica nije naručila da vidim sa gazdom.Sa gazdom se lepo dogovorim,da uzme,reče biće oko 3 000 dinara,ja do bankomata,pa nazad i evo spermne Varte.Akomulator je suv,neformiran,i piše da se proizvodi u Španiji,nadam se najboljem.Trebalo bi da ih ima u svim prodavnicama koje drže Vartin program a ako ih slučajno nemaju postoji mogućnost narudžbine,bar su mi tako rekli u servisu za Vartine akomulatore kad sam išao za kiselinu (1 litar 95 dinara).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

danas sam se neprijatno iznenadio i pomalo razocarao... crk'o akumulator...

u potrazi za novim... posle 2god i mesec dana... tacno kad istekne garancija >:( ...

Jesi siguran da je crko

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

100% siguran...

nema struje ni sijalica za ler da svetli...

stavio sam drugarov akumulator i nema nikakvih problema... dobro da sam se setio da pozajmim akumulator, inace bih raskupusao kompletnu struju da pronadjem kvar :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A da proveris kiselinu u svom akululatoru, dospes destilovane, pa da ga malo dopunis na punjacu ? Mozda se samo ispraznio ?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

proverio, dosuo, dopunio i opet isto... :neznam:

 

verovatno rikno.. 1mda.gifkod mene je 3 god a koliko je bio kod nekog drugog nemam pojma... jos drzi struju odlicno samo sto je 5Ah.. Prosle godine dosuo mu destilovane vode i otisao na voznju 2-3h... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Danas sam trazio akumulator i nisam uspio naci onaj sa cepicima u koji se sipa destilovana voda,medjutim ove baterije koje ja mogu kupit sluze za decije autice i potpuno su zatvoreni te se pune kad se isprazne mene zanima da li su ove baterije   pogodne i za MZ i konstantno punjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Viđao sam da neki koriste i to. Sad da li je to dobro ili loše za motor, za tu bateriju - to bi već morao neki stručnjak da ti da pravi odgovor. MZ nema anlaser već kurblu. Za paljenje mu treba samo malo struje da bi bacio varnicu ( video sam i lika na Jawi koji je motor palio sa dve baterije od 4,5 volti ( stara Java sa 6 volti instalacijom ), ali bi odmah po paljenju motora isključivao te baterije jer nisu bile punjive već obične, pa se raspadnu od jake struje ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja