Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Imamo sve moguce teme o elektiki, svecice, paljenja, diname, pa teme o uljima, benzinima, pivima, prasicima, itd, a nemamo temu o Akumulatorima.

A sada ono vecno pitanje koji je bolji, onaj ili ovaj 'kumulator.

Ja koristim Baner sa kiselinom, jedino sto sam uzeo malu amperazu, 5A iz razloga sto je to jedino bilo nza kupiti u Svilajncu. Prethodni je bio od 4A i on je posluzio, dusu sam mu izvadio vozeci se na njemu 4 godine. Sipao sam i obicnu vodu i destlovanu i beez vode, i opet palio ko mina!! I onda je dosao i taj dan da se zameni, mada ga cuvam onako drag mi je, hehehehe. :D :D :D

E sada cu zbog novog zakona opet da menjam 'kumulator radi vece amperaze, bar od 12 A da ubacim. Mora se voziti pod svetlima, a 5A nemere dugo da izdrzi narocito na malim obrtajima i po gradu, ono malo zmigavci, malo stopaljka itako to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Znaci na redu je dosla i akumulacija... :D

Kod ,mene je neki 6v 11 ah, po Joskinim savetima ga odrzavam i evo lepo radi vec dve godine i nesto malo vise...

Pre nego ga skinem sa motora, obavezno malo provozam motor, skinem akumulator, ako ga necu koristiti duze vreme sa vremena na vreme prikljucim jednu sijalicu od zmigavca par minuta i tako do proleca(ako ne vozim motor pre)...

Pre nego sto cu da vratim akumulator na motor, dopunim ga punjacem i to je to...Koliko sam ja shvatio Josku dok stoji van motora akumulator s'vremena na vreme treba da radi...

Eto toliko...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

kod mene je od 5A, mz mi pali extra,,,,.... ;D ;D

Ali koliko ce drzati struju kada vozis pod svetlima?? Mali kapacitet kao i kod mene 5A.

No koja marka je baterija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Znaci na redu je dosla i akumulacija... :D

Kod ,mene je neki 6v 11 ah, po Joskinim savetima ga odrzavam i evo lepo radi vec dve godine i nesto malo vise...

Pre nego ga skinem sa motora, obavezno malo provozam motor, skinem akumulator, ako ga necu koristiti duze vreme sa vremena na vreme prikljucim jednu sijalicu od zmigavca par minuta i tako do proleca(ako ne vozim motor pre)...

Pre nego sto cu da vratim akumulator na motor, dopunim ga punjacem i to je to...Koliko sam ja shvatio Josku dok stoji van motora akumulator s'vremena na vreme treba da radi...

Eto toliko...!

 

Nadjes neki kineski radio na 6V pa ga zakacis da ti svirucka u garazi dok ti ceprkas i raduckas..... ;D

 

Spojis UGODNO i KORISNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Meni su oba hmm..., kao mogu još ali zamena uopšte ne bi škodila.

 

Da je leto verovatno bi bilo uredu ali sad sam počeo i Hondu da guram, ubiću se.

 

Video sam da Gabor ima više od 50 vrsta pa bih uzeo neki konjski.

 

Vlajko je imao dobru ideju, koristio je akumulator od UPS-a, napajanja za računare, kaže da je jeftinije dosta a po kvalitetu je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ja isto imam od 5 ah i normalno me sluzi i pod gradskom voznjom tj kod nas se odavno vozi danju po svjetlima

 

al nekad mi zna u leru da se pali crvena lampica pa kad dam mal gasa ugasi se sad kad budem uzimao novi uzet cu si sto je moguce vise ah ono kliki mi stane na motor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

ja isto imam od 5 ah i normalno me sluzi i pod gradskom voznjom tj kod nas se odavno vozi danju po svjetlima

 

al nekad mi zna u leru da se pali crvena lampica pa kad dam mal gasa ugasi se sad kad budem uzimao novi uzet cu si sto je moguce vise ah ono kliki mi stane na motor ;)

 

Taj novi sa VISE Ah ce jos vise da pali lampicu jer mu je potrebna VECA struja punjenja.......!!!!

 

Odnosno imaces problema sa punjenjem istog, ispravite me ako GRESIM!!!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Po uputstvu za MZ pedvidjen je od 9Ah, znaci 12 Ah bi bilo bas onako  dovoljno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

 

 

Da je leto verovatno bi bilo uredu ali sad sam počeo i Hondu da guram, ubiću se.

 

 

 

Hm, na kraju ces dobiti nadimak Vuja Sizif, i on tako gur'o, gur'oooo......... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ako nadjes od 10Ah bilo bi super, nista ispod, ako nije moranje. Moze i 4Ah, 5 Ah. Ja sam na staru Jawu/CZ ubacio baterije one crne veliiike od lampi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Mislim da nevalja uzimati akumulator vece amperaze od propisane bas zbog nemogucnosti da se taj aku napuni onako kako bi trebao.

Ja imam od 5,5 A i odavno ne iskljucujem kratko svetlo nikako, cim startujem motor guram kljuc do kraja -levo  :)

Dosad nisam imao problema sa akumulatorom a koristim elektronski regler od Gabora, za koji sam cuo da je nesto losiji od originala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mozes da stavis i 34ah,punice se samo malo duze,nece smetati,mz je cudo,ah da,imam jedan od 12v 9ah nov viska ,dobro nije nov stoji u tdm u vec 3 meseca,eto mz,,,da das neku paru i kafu kod damira ....... :);):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kafica moze uvek!! Mora dodjem neki dan do Pozarevca, onako malo ..

Baner 'kumulatori kod nas  sa kiselinom od 2000 - 2500, zavisi od amperaze. ( 12V ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kod mene je od 5A, mz mi pali extra,,,,.... ;D ;D

Ali koliko ce drzati struju kada vozis pod svetlima?? Mali kapacitet kao i kod mene 5A.

No koja marka je baterija?

KNZOj_05122009251.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Po meni - sto jaci - to bolji, od viska struje glava ne boli. Ja imam na motoru " Unibat " sa gelom, valjda 9 ampera, evo sluzi vec cetvrtu godinu bez problema .

11l1xg4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja sam već u MZ elektrici pisao o ovakvom akumulatoru:

http://cdn.bjbikers.com/images/404.jpg/

ustvari to je battery pack koji je ranije imao u RUP radio-stanicama po vojnim otpadima,

a sada verovatno ima u prodavnicama gde prodaju komponente za electroniku.

Treba samo obratiti pažnju na struju punjenja odnosno podesiti na regleru da ne pređe mnogo

deklarisanu struju punjenja na bateriji.

Ja ni to čak nisam uradio, samo samu početku povremeno kontrolisao da se puno ne greje,

i takav akumulator mi je služio šest-sedam godina najmanje, i prodao sam ga sa njim i sadašnji

vlasnik motora ga koristi.

Zimi ga nisam skidao a držao je struju mesecima i bez punjenja, samo  na proleće, ako neće da

kresne jednom motor upalim na gurku i posle sve šljaka besprekorno.

Majstori su mi kod štelovanja paljenja tražili da skinem dekli da vide akumulator, tako jako je sijala ona

sijalica na probnoj lampi, i onda se među bajkerim proneo glas da ja imam neki specijalan  akumulator

koji nema kiselinu i koji majstori ranije nikad nisu videli, a meni je to bilo smešno.

Možda sada na tržišu ima i kvalitetnijih akumulatora, ali za mene je ovaj bio najbolje rešenje - za MZ-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Lijane ovo ima klasicne kleme ili je ono kao za lampe??

 

Klasicne kleme, pravi akumulator sa gelom. Kablovi se srafe sa M 6 srafovima !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Znaci mogu na es-a da stavim akumulator sa gelom od 6V 11Ah? 

Javi ako ga nadjes, ja se raspitivao prosle godine i nigde ga nisam nasao, od 6V samo sa kiselinom...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Kod nas na buvljaku, jedan "vacaros" prodaje akumulatore, al' sa gelom ima samo od 12V...Trazio po prodavnicama sto drze delove za skutere i motore, kazu nemamo!!

Valjda im slaba potraznja pa nece ni da nabavljaju  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja