Jump to content

Moto Zajednica

OBAVEZAN..Izveštaj o saobračajnoj nesreći!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Osiguravajuće kuće pozivaju svoje osiguranike da od 1. do 10. decembra posete najbliže prodajno mesto i uz polisu obaveznog osiguranja motornog vozila besplatno preuzmu obrazac "Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi".

 

Novi Zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju donosi mnogo novina koje bi vozačima trebalo da donesu sigurnost u naplati štete, a jedna od njih je uvođenje Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi, odnosno formulara koji se popunjava u slučaju saobraćajne nesreće, navedeno je u saopštenju.

Taj dokument vozači će biti dužni da od 10. decembra nose uz polisu osiguranja i da ga predoče na zahtev ovlašćenog službenog lica. Za nepoštovanje ovih odredaba zakonom su propisane odgovarajuće novčane kazne za vozača i vlasnika vozila.

 

Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi je dokument koji u slučaju saobraćajne nezgode pojednostavljuje proceduru dobijanja odštete. Sadrži svojeručnu skicu i specifikaciju oštećenja i, što je najvažnije, izjave učesnika kojima se potvrđuje čija je odgovornost za udes.

 

Popunjavaju ga i potpisuju sami učesnici, a osiguranja ga prihvataju kao osnov za isplatu štete, pošto ima istu važnost kao policijski zapisnik.

 

http://www.ekapija.com/website/sr/page/276162

 

EDIT: link na dokumenat "Izvestaj o saobracajnoj nesreci" -> http://www.ddor.co.rs/sr/pdf/EvropskiIzvestajONezgodi.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa, ako je do 1Mb velicine moze da se okaci uz poruku. Zemnunac, imas dole, ispod polja za edit teksta, mogucnost da kliknes na Dodatne opcije. Onda odaberes fajl i klik na OK. Ili ga posalji meni na mail: dnikolic@sezampro.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Pa, ako je do 1Mb velicine moze da se okaci uz poruku. Zemnunac, imas dole, ispod polja za edit teksta, mogucnost da kliknes na Dodatne opcije. Onda odaberes fajl i klik na OK. Ili ga posalji meni na mail: dnikolic@sezampro.rs

 

Znaci opet kupujes MITAS gume ?

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Kazna je od 10.000 do 50.000

 

Osiguravajuca drustva su duzna da izdaju ovaj dokument prilikom izdavanja polise i kazne za "Osiguranja" su mnogo vece ako to ne ucine.

 

Moze ga izdati "Osiguranje" ciju polisu imate. Daklem, mozete ga dobiti kod svog" Osiguranja".

 

Posto ovaj papir  morate imati kod sebe dok vozite, mislim da ne bi bilo korisno ulaziti u raspravu da li "Osiguranje" treba da ga posalje postom (sto bi bilo normalno i poslovno),  nego ga treba nabaviti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kakav prostor za zloupotrebe...

 

Jadna im majka (osiguranjima)  ;)

 

Nemoj, molim te, rasplakaćeš me!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

ne znam za zloupotrebe ali nesto slicno je bilo ranije u Osiguravajucim drustvima. Zapisnik. Imao sam tu nesrecu da sam se susreo sa necim slicnim pa mozda moj primer nekom posluzi.

Elem na raskrsnici zavari me deda otpozadi u auto mi nov. Fin razuman coek, zamolim ga da odemo do istog nam osiguravajuceg drustva da damo izjave. Pristane. Daju nam Zapisnik. Opsiem ja kako je bilo, nacrtam skicu. Nacrta on skicu i opise kako se desila nezgoda. Napise deda u sitna crevca kako je isao iza mene, kako me nije video kada sam se zaustavio a on produzio jer je gledao da neko ne dolazi sa strane a ne pravo.., kako mi je razbijena desna zadnja svetlosna grupa, desni zadnji blatobran... Sve ko bombona. Prodje skoro mesec dana zovu mene u Osiguranje, kazu "Necemo moci da vas isplatimao" A? Zasto??? Pa sve jasno kao dan? Jasno ne jasno, objasne mi da u Zapisniku deda nigde nije napisao, naveo recenicu "Ja sam ga udario" i iako se iz teksta cele A4 strane jasno i retardiranom vidi o kakvom prekrsaju se radilo, ne moze propis je propis. Kazu zovite ga da dodatnu izjavu. Zovem ja dedu, kaze manite se vi mene sinko ja sam napiso sta sam napiso davno to bilo...ne bih vise... Uplasio se covek sta je sad, mora da hoce nesto da ga dodatno rebnu a posto je dobrovoljno nece! I da ne duzim da nije bilo veze koja je na kvarno imitirajuci dedin rukopis dopisala tu famoznu recenicu nista od isplate i pored svega.

Sto ce reci i u tom novom Zapisniku ce verovatno biti potrebno da bude napsano obostrano isto, tacno ko je koga i kako udario, a ono ja ga nisam video i sl. nema. Mozda i nece biti tako ali eto samo jedno iskustvo mozda pomogne a mozda odmogne, neobavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Evropski izveštaj  se odnosi na male stete, policija i dalje vrsi uvidjaj kod vecih steta, povreda itd,a onda se i ne koristi ovaj izvestaj.

Ako neko nece da napise kako se zaista dogodilo, i dalje ostaje 92 pa cekanje.

Primer koji si naveo se moze posle isterati, al to je opet duzi proces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

ne vredi, sad mi u AMSS-u rekli mora da se ima original, tako da pdf ne vazi...sto ima smisla ...ovako bi bilo previse jednostavno.

 

Postace ujutru original kad ga odstampam na profi color stampacu... ;D ;D ;D Inace, mamu im lopovsku, kazu, daju ga uz polisu, to znaci da ce da ga prodaju odvojeno, e nece da moze... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ne može se poslati 3.5 MB fajl, max. je 1, čini mi se ali proveriću!

Trebalo bih prvo da ga zapakujem u WinRAR pa da ga kompresovanog pošaljem ili nekako u delovima. Pokušaću ali to vam je samo za oko jer ne može se imati preštampan već original a on se besplatno dobija u vašoj osiguravajućij kući!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Nema potrebe da ista saljes, eno ga link za skidanje u tvojoj poruci kojom si otvorio temu.

 

Da li je dovoljno odstampati ovaj pdf za svako vozilo u posedu, tj. izbeci turneju po raznim osiguranjima?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nema potrebe da ista saljes, eno ga link za skidanje u tvojoj poruci kojom si otvorio temu.

 

Da li je dovoljno odstampati ovaj pdf za svako vozilo u posedu, tj. izbeci turneju po raznim osiguranjima?

 

Na to mora da odgovori neko kome je to struka. Ja sam samo postavio linak na dokument. Ne bi me iznenadilo da se ipak mora u OZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Napisao sam vec ranije,  mora original od tvog "Osiguranja", takodje moras poneti svoju polisu ili da znas napamet broj. Ni slucajno ne treba platiti za ovaj obrazac jer je obaveza "Osiguranja" da ga izda uz polisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Danas sam isao da uradim tehnicki pregled na kolima i da platim sve ostale zezalice za registraciju. Kada sam sve zavrsio, trazio sam ovaj izvestaj i dobio ga bez problema, jedan za auto i jedan za motor. Posto sam bio kolima, pitao sam da li treba saobracajna od motora ili nesto drugo na uvid. Radnica je odgovorila da ne treba nista.

 

P.S. Izvestaj se sastoji iz 2 dela koja su potpuno ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Taj evropski obrazac ce se prestati davati, kao i kod nas jer ce doci do zloupotrebe istog.

Evropski obrazac se koristi kad su u pitanju saobracajne nezgode sa manjom materijalnom stetom, da se ne drka policija bezveze. Zaustavis auto kraj puta, izadjes, razmjenis sa covjekom podatke, potpisete jedan drugom, sjednete u auto i pravac po naplatu stete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Zna li neko da li je taj obrazac univerzalan tj. da li izgleda isto bez obzira u kojoj osiguravajućoj kompaniji ga dobili ili ne? To pitam zbog toga što ako neko ima više vozila (kola, motor, skuter...) a svako je osigurano u različitom osiguravajućem preduzeću, mora li da se mlati u svako od njih ili može da u bilo kojem uzme više tih obrazaca i završi priču?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

  Svaka osiguravajuća kuća izdaje poseban obrazac,tako da nisam uspeo za sva vozila da dignem u istoj kući.

 

Pa da...Što prosto kad može i komplikovano!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja