Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp '97

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Preko ima za 1500e da biras,a znamo kakav je tamo standard..Mislim da je cifra koju nudim realna za ovu zemlju i godiste motora.Ako neko hoce da proda nek se javi,ja ne teram nikog da proda.Mislim da prolazi vreme nenormalnih cifara za stare motore.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislim da je cifra od 3000e bliza realnosti. Ako gledas cifre napolju, dodaj 200e da ti neko dobaci motor(daleko najisplatljivija varijanta) + oko 500e carina, porez, razni porez na budale (join the club), a nisam ni racunao registraciju koja je mene dosla 14.400 din.

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Preko ima za 1500e da biras,a znamo kakav je tamo standard..Mislim da je cifra koju nudim realna za ovu zemlju i godiste motora.Ako neko hoce da proda nek se javi,ja ne teram nikog da proda.Mislim da prolazi vreme nenormalnih cifara za stare motore.

Pozdrav

Gde ih ima preko za 1500.Evra da biras.Bas me zanima gde ih ti gledas?Daj recii nama ili meni svejedno

Nemoj mi zameriti razumem te ja u potpunosti.Ti imas svoj limit sto hoces da das za masinu i to je OK.Ali realna cena 2500 Evra na nase table i 97 godiste i taj model, sigurno nije realna!!

Ja ti zelim da uspes da kupis za te pare to sto hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja toliko imam,a i da imam vise onda bi gledao neki noviji motor.Evo na primer sta moze da se kupi za nesto vise od 3000e

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24424&trazi=1&ur=1&model=0&m=Kawasaki-ER-6n-ABS

A evo i jedna u Italiji za nesto vise od 1500e

http://www.secondamano.it/iad/auto-e-moto/moto-vendita/annuncio/?adId=8135628&sid=

A evo je jedna i ovde za nesto vecu cifre od mog budzeta

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=45763&trazi=1&ur=1&model=0&tip=trans&m=Honda-Transalp

I Pontis iz Kraljeva je imao jednu za 2100e na ime pa je prodao tako da moze da se nadje.

Nemojte pogresnoo da me razumete,nisam hteo nikog da ponizavam sa cenama jednostavno imam toliko para i to je to.Drugo da sam ponudio 1800-2000e mislim da bi to bilo ponizavanje motora.Ja mislim da je ova cifra skroz ok

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ja toliko imam,a i da imam vise onda bi gledao neki noviji motor.Evo na primer sta moze da se kupi za nesto vise od 3000e

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24424&trazi=1&ur=1&model=0&m=Kawasaki-ER-6n-ABS

A evo i jedna u Italiji za nesto vise od 1500e

http://www.secondamano.it/iad/auto-e-moto/moto-vendita/annuncio/?adId=8135628&sid=

A evo je jedna i ovde za nesto vecu cifre od mog budzeta

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=45763&trazi=1&ur=1&model=0&tip=trans&m=Honda-Transalp

I Pontis iz Kraljeva je imao jednu za 2100e na ime pa je prodao tako da moze da se nadje.

Nemojte pogresnoo da me razumete,nisam hteo nikog da ponizavam sa cenama jednostavno imam toliko para i to je to.Drugo da sam ponudio 1800-2000e mislim da bi to bilo ponizavanje motora.Ja mislim da je ova cifra skroz ok

Pozdrav

Ovaj u Italiji je sasvim ok bar na slici.Sad samo nadji nekog da ti to doveze i super. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

To godiste 97-99 ima jedinu prednost 2 diska sto po meni ne moze da nadoknadi probleme nastale padom  kvaliteta kada je proizvodnja prebacena u Italiju.

Zatio sam trazio iskljucivo 1996, poslednja Japanska serija  ;)

p.s. Nije na prodaju i ne bih je dao ispod 3.000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

To godiste 97-99 ima jedinu prednost 2 diska sto po meni ne moze da nadoknadi probleme nastale padom  kvaliteta kada je proizvodnja prebacena u Italiju.

Zatio sam trazio iskljucivo 1996, poslednja Japanska serija  ;)

p.s. Nije na prodaju i ne bih je dao ispod 3.000€

Ja bih trazio 5000e da sam na tvom mestu. Sta je realno u danasnjem svetu? Obicno kada ne zelis nesto da prodas, zacepis cenu. Mi smo uvek bili pomodari. Da li u ovom slucaju cena prati kvalitet? 12 godina nesto staro x 5000km prosek= 3000e? Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

To godiste 97-99 ima jedinu prednost 2 diska sto po meni ne moze da nadoknadi probleme nastale padom  kvaliteta kada je proizvodnja prebacena u Italiju.

Zatio sam trazio iskljucivo 1996, poslednja Japanska serija  ;)

p.s. Nije na prodaju i ne bih je dao ispod 3.000€

 

Kakav pad kvalitete? Moja je 1998. i ima 65000km na satu od toga 25000 kod mene i nisam nista primjetio.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

To godiste 97-99 ima jedinu prednost 2 diska sto po meni ne moze da nadoknadi probleme nastale padom  kvaliteta kada je proizvodnja prebacena u Italiju.

Zatio sam trazio iskljucivo 1996, poslednja Japanska serija  ;)

p.s. Nije na prodaju i ne bih je dao ispod 3.000€

 

Kakav pad kvalitete? Moja je 1998. i ima 65000km na satu od toga 25000 kod mene i nisam nista primjetio.  ???

 

http://tecnica.transalp.it/guidacquisto.php

Mrzime da sve prevodim ali evo ukratko na cega treba obratiti paznju za modele iz 97-99:

- problemi sa tockovima i zicama

- podlozan rdjanju i matiranju farbe

- presvlaka sedista nezna

- poneki slucaj mesanja vode i ulja

- problemi sa reglerom

- posle 20/30.000 km cesta pojava curenja goriva na flansnama

- auspuh kratkog veka

 

Alera drago mi je da ti nemas problema, verovatno vodis racuna o odrzavanju motora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

To godiste 97-99 ima jedinu prednost 2 diska sto po meni ne moze da nadoknadi probleme nastale padom  kvaliteta kada je proizvodnja prebacena u Italiju.

Zatio sam trazio iskljucivo 1996, poslednja Japanska serija  ;)

p.s. Nije na prodaju i ne bih je dao ispod 3.000€

Ja bih trazio 5000e da sam na tvom mestu. Sta je realno u danasnjem svetu? Obicno kada ne zelis nesto da prodas, zacepis cenu. Mi smo uvek bili pomodari. Da li u ovom slucaju cena prati kvalitet? 12 godina nesto staro x 5000km prosek= 3000e? Pozdrav.

 

3.000e je cifra koju sa dobijao da su mi ponudili 5.000e ja bih ga dao  ;)

Ja sam ga uvezao sa 24.500Km, pravih! Ako se u italiji za lep primerak to godiste trazi preko 2.0000e zasto nebi u srbiji kostao 3.000e?

http://www.moto.it/moto-usate/honda/transalp-600/transalp-xl-600v--1994-96/index.html?msg=2200699

http://www.subito.it/honda-transalp-600-perugia-8359001.htm

http://www.subito.it/honda-transalp-xl-600-vt-caltanissetta-3421456.htm

http://www.subito.it/honda-transalp-ascoli-piceno-8160886.htm

http://www.moto.it/moto-usate/honda/transalp-600/transalp-xl-600v--1994-96/index.html?msg=2268487

http://www.moto.it/moto-usate/honda/transalp-600/transalp-xl-600v--1994-96/index.html?msg=2166115

http://www.subito.it/transalp-600-96-modena-7477499.htm

 

Ako se u Italiji za lep primerak to godiste trazi preko 2.0000e zasto nebi u Srbiji kostalo ovo moje cedo 3.000e?

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?action=dlattach;topic=28721.0;attach=58160;image

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?action=dlattach;topic=28721.0;attach=58161;image

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ima kod brace Npolitanaca i za 1300e  ;D

http://www.subito.it/honda-transalp-600-napoli-8761522.htm

Ja sam se vratio iz Italije pre mesec dana,ali nisam nasao nista da kupim tu u blizini,a komplikovano je kad ne znas jezik i kad nemas kola pa sam odustao i resio da skupim jos malo para i uzmem motor ovde

Inace za vec 2200-2300e moze da se nadje noviji model od 650ccm

Reci te mi koja je jos razlika izmedju modela pre i posle '97?Jel samo u tom jednom disku ili ima jos neke posto ce biti jedna na prodaju '95 pa bi uzeo mozda i nju

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ima kod brace Npolitanaca i za 1300e  ;D

http://www.subito.it/honda-transalp-600-napoli-8761522.htm

Ja sam se vratio iz Italije pre mesec dana,ali nisam nasao nista da kupim tu u blizini,a komplikovano je kad ne znas jezik i kad nemas kola pa sam odustao i resio da skupim jos malo para i uzmem motor ovde

Inace za vec 2200-2300e moze da se nadje noviji model od 650ccm

Reci te mi koja je jos razlika izmedju modela pre i posle '97?Jel samo u tom jednom disku ili ima jos neke posto ce biti jedna na prodaju '95 pa bi uzeo mozda i nju

Pozdrav

 

Ja u Napulju a i nize bas i ne bih kupovao  ;)

Model za 94 i 95 u odnosno na prethodne modele ima novu masku, far i cajger

Model za 96 u odnusu na 94 i 95 ima bele tockove, nov karburator, novo paljenje (tranzistorsko), izmenjenu vilu, zadnju gumu 120 ,  i nove kuglicaste lezajeve vile (losije)

Model 97/99 u odnosu na model iz 96.  ima 2 diska i drzace za suvozaca.

Pregledaj malo www.subito.it i www.secondamano.it

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

http://tecnica.transalp.it/guidacquisto.php

Mrzime da sve prevodim ali evo ukratko na cega treba obratiti paznju za modele iz 97-99:

- problemi sa tockovima i zicama

- podlozan rdjanju i matiranju farbe

- presvlaka sedista nezna

- poneki slucaj mesanja vode i ulja

- problemi sa reglerom

- posle 20/30.000 km cesta pojava curenja goriva na flansnama

- auspuh kratkog veka

 

Alera drago mi je da ti nemas problema, verovatno vodis racuna o odrzavanju motora.

 

 

Zbice su mi pucale, imam i sad par komada u rezervi

Lak mi matira (pre)lagano i na dijelovima rama oko lijevog nogostupa se guli boja (mislim da lanac nabaci kojesta)

Presvlaku sjedista sam mijenjao

Ulje i vodu nije mijesao, regler je do sada radio normalno

Ako su flansne gumene prirubnice izmedju karburatora i cilindra onda sam imao i taj problem

Auspuh nije pokazao znakove rdjanja, a kako planiram neki aftermarket mislim da i nece.

 

TA96 u pravu si!  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Složio bih se sa TA96. Kada sam pre mesec dana kupovao svog Transalpa 1993. godište, gledao sam još nekoliko 1997.-1999. godište. Razlika u kvalitetu je očigledna. Mislim na razliku Japan - Italija. Plastike su kvalitetnije, zaptivenost motora, sedište, razni prekidači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Evo ako dopustite malo s obzirom da sam sam bio u problemu prosle godine i mnogo se raspitivao i na kraju izabrao najbolju opciju.

 

Prvo...Najbolja serija TransAlp-ova po miseljenju velike vecine po stranim forumima je upravo generacija od 96,97 do 2000. Misli se pretezno na mehaniku,motor(poslednja serija od 600 ccm), ram, izdrzljivost i sve ono sto je najbitnije. Sminka u tu klasu ne spada jer se ocekuje da ce svako sebi da kroji motor po zelji. Najvece prednosti su kvalitetan i izdrzljiv motor, cvrst ram, odlicno paljenje, dva diska napred (neko ko je probao oba moze da potvrdi da je razlika nenormalna)

 

Drugo... Sto se tice te italijanske serije.....uopste ne mislim da je losa. Ja imam tu Italijansku ako je verovati da se u to doba proizvodila samo u Italiji. Presao sam sa njom jedno 7 hiljada sad za sezonu i nista od pomenutog nisam imao kao problem. Guli se farba dole ispod lanca ali to moze da se prefarba i zastiti,ogulile se malo rucice za suvozaca i to je sve. Nikakvo matiranje farbe na ostalim delovaima itd...

 

Trece...do jula sam trazio po Srbiji TA da valja i nijedan nisam nasao. Cak nije bila ni cena u pitanju. Tako sam se odlucio da odem preko po motor. Sticajem okolnosti znam francuski,imam pasos, gde da spavam po francuskoj i tako sam otisao po svoj motor. Taj koji te je slagao da imas dobar motor za 1500e ove generacije...taj me opasno ljuti i direktno vredja moju i svih mojih kolega na TA-ovima inteligenciju. Pa sta mi smo glupi pa nismo uzeli za 1300 dobar motor da nas izadje 2500e ovde?  Izvini ali nisi u pravu! To sto izgleda na slici nije nista dok ne sednes na njega i krenes.

Sta mislis sto sam ja imao toliko poverenje u motor moj da kad sam ga video,probao jedan krug i sutra krenuo na put od 2000km ka Srbiji? Na putu gde sam samo stajao po gorivo nekih 30 i vise sati? Ili sto svako drugo jutro na ovu hladnocu palim motor bez najmanjeg problema i idem gde imam obaveze???.... gde motor trosi 5 litara i po ovom vremenu? Ili sto sa saputnikom i ukupnom tezinom od preko 350 kg idem i na najvece uspone po Zlatiboru i Mokroj gori a da ne pricam o brzini na ravnom i stabilnosti u voznji?

 

....sve ovo je zbog toga sto moj motor vredi najmanje 3000e kao sto kaze i alera i ta96 jer momci ocigledno znaju sta poseduju.

Sutra da ga kupujem ponovo bih uradio istu stvar i kupio isti motor. Sticajem okolnosti ja moj prodajem i ako ga prodam, na prolece uzimam isti - u to sam siguran! Ako ga ne prodam, nastavicu da uzivam i sledece sezone.

 

Pozz , ne daj da te mazu i kupuj prema svojim mogucnostima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Kupujem Hondu Transalp od '97 godista (model sa dva diska napred) do maximalno 2500e

Pozdrav

 

Ja mislim da moze da se nadje za ove pare pod uslovom da je prodavac u frci pa mu treba kinta ili da je motoru potrebno ulaganje ali u tom slucaju sigurno ide na 3.000e i preko toga. Ja se ne bih toliko obazirao na godiste koliko na stanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

vecinu zena kada pitate kakav je auto bio... odgovorice, crven, plav, ...

 

vecinu muskaraca kada pitate kakvu imaju ves masinu recice belu,...

 

tako i u moto svetu ima onih koji ce na pitanje o motoru reci

 

1. masina utegnuta, ne curi ulje nigde, dobro vuce, kocnice odlicne, fino lezi u krivini,...

2. lep je, bas je saren, sija se odlicno, ima ogrebotinicu koja se tesko otklanja,...

 

svako kako voli... problem je kada se motor kupuje zbog onoga kako je leeeeep, a ne zato sto valja... kasnije se to placa veoma cesto

 

slika je slika, a test je test

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Kupujem Hondu Transalp od '97 godista (model sa dva diska napred) do maximalno 2500e

Pozdrav

 

Ja mislim da moze da se nadje za ove pare pod uslovom da je prodavac u frci pa mu treba kinta ili da je motoru potrebno ulaganje ali u tom slucaju sigurno ide na 3.000e i preko toga. Ja se ne bih toliko obazirao na godiste koliko na stanje motora.

Slazem se, to sam i sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Tesko da ces naci 97-99 godiste za 2.500 EUR. Ja sam jurio transalpa od Juna ove godine i konacno nasao 99 godiste za extra cenu. Coveku su trebale pare pa smo se nasli na 2.200 EUR i to registrovan do Septembra 2010.

Imas u Sloveniji solidnu ponudu idi na:

www.avto.net

tamo ima dobrih ponuda a cene su oko 2000 - 3000 EUR.

Uzmi u obzir i vracanje poreza za izvoz i Slovenije (oko 12%), a i transport ne bi trebalo da je mnogo, jer je blizu oko 500 km.

 

Srecno sa kupovinom!

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Tesko da ces naci 97-99 godiste za 2.500 EUR. Ja sam jurio transalpa od Juna ove godine i konacno nasao 99 godiste za extra cenu. Coveku su trebale pare pa smo se nasli na 2.200 EUR i to registrovan do Septembra 2010.

Imas u Sloveniji solidnu ponudu idi na:

www.avto.net

tamo ima dobrih ponuda a cene su oko 2000 - 3000 EUR.

Uzmi u obzir i vracanje poreza za izvoz i Slovenije (oko 12%), a i transport ne bi trebalo da je mnogo, jer je blizu oko 500 km.

 

Srecno sa kupovinom!

???

 

Cekaj tesko cu ga naci ispod 2500e,a ti si uzeo za 2200e !? Jos jednom ja nikog ne teram da mi proda po toj ceni nego ako neko hoce da proda ja toliko mogu da ponudim.Ne trazim ni da je u idealnom stanju niti mora da bude najlepsi na svetu.Kad ga budem video odmah cu znati da li je moj ili nije.Tako je bilo kad sam kupovao i BMW i posle Hondu.Meni je u principu ve jedno da li je 95 ili 99 godiste hteo sam taj noviji model zbog duplog prednjeg diska i zbog duplog tehnickog pregleda sa kojim ce nas castiti ova nasa drzava.Posto sam bukvalno i ovo para nakrpio na jadevite jade ne zelim da lopovima placam jos preko onog sto moram.

Da se vise ne bi raspravljali oko ovog da li je realno ovo sto trazim ili ne covek je postavio temu o trzistu motora u Srbiji u opstim temama pa mozemo nastaviti tamo.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ako si racunao da das 2500e za motor napolju, onda je to ok (za 97-99god), trazi samo da ima kofer(e), kras-bar, centralni stender!

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja