Jump to content

Moto Zajednica

Valjevo,Debelo Brdo, Vinčina Voda (1093mnv),Gornja Trešnjica - 29.11.09

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Valjevo, Debelo Brdo, Vinčina Voda (1093mnv),Gornja Trešnjica,Proslop

Dan Republike...najavljeno 16*C, dovoljno da se ukrade još jedan dan novembra.

Na cirkularni SMS odgovara samo Dragan Paša, uzvraćam sa jednom reči i...krećemo...

Lagana vožnja, izlazak iz grada, dobro poznat put do Debelog brda. Slab saobraćaj, za uživanje na dobro preglednom putu. Kako se penjemo, sa nadmorskom visinom raste i temperatura, postaje još prijatnije za vožnju. Od Debelog Brda, ažurni Užičani (kao svake zime) su put već posipali rizlom, verovatno  kao preventivu kod jutarnjih mrazeva ili mogućeg snega. Puno rizle – puno problema, pa je narednih desetak km do prevoja Vinčina Voda (1093mnv) bio biranje kolotraga bez rolling stones-a...

Silazak sa asfalta je prava doza za sva moja čula... Iz pravca Valjeva desno prema Drini, putem u narodu poznatom kao Vujića put. Vidljivost fantastična, podloga uglavnom čvrsta, na momente kombinacija blata, trave i bara jer juče je padala kiša...Predeli...šta reći, ko je bio zna šta bih rekao, jer u ovom momentu nisam dovoljno rečit, a i pomalo sam iscrpljen... Prošli smo iza leđa svim bitnim planinama ovog kraja. Gledali smo sa ’’one ’’strane Povlen, Jablanik, Medvednik, Torničku Bobiju, i prošli celom dužinom pored kanjona Trešnjice (supove danas nismo videli,nažalost), sišli u mestu Gornja Trešnjica na asfalt. Dalje dobro poznati put do Ljubovije, preko Proslopa do Pecke, preko Ive, u Valjevo. Prešli smo ukupno 152 km.

Slede fotografije...

post-8034-12879058259585_thumb.jpg

post-8034-12879058260071_thumb.jpg

post-8034-12879058260616_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Kawasaki VN1500 classic, MZ etz 150, IZH Planeta 5...

Bravo momci...

Vidim da ste prosli i kroz moju Ljuboviju... To mi je drago!

Ja sam bio ceo dan odsutan, pa nisam mogao na voznju, crnjak! :) :)

Hvala za slike, odlicne su!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

 Poreklo mi je sa ovih prostora, pa priznajem da sam vise nego pristrasan u oceni kako su ovo najlepsi predeli Srbije. Kada stigne nova makina prvo cu ovuda da progrmim sa ovim svojim  zemljacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja