Jump to content

Moto Zajednica

Top 5 puteva u Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Ja glasam za  Sabac-Valjevo. Asvalt je ne samo nov nego i odlican po sastavu, pa drzi odlicno. Put je moderno projektovan, tako da na pravim mestima stoje prosirenja. Dovoljno krivina, (mozda fali jos koja ostrija), lep okolis, najcesce nije preterna guzva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Kraljevo-Raska ;D

 

 

Zlatibor - Prijepolje ...

 

Yeah !!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Struganje kofera  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Nigde nisam našao opciju da se pretplatim na temu pa ajde da napišem ovaj bzvz odgovor čisto da ne zaboravim na temu inače sve pohvale autoru tj osnivaču teme jer je stvarno korisna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Još malo deonica da se nakupi, pa ću ih sve ucrtati u kartu i okačiti sa slikama i linkovima u prvom postu. Odradio bih to u MapSource-u, a ako ima neki bolji program u kome će mapa bolje izgledati javite pa da skidam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jesam, to je priča duga dvije godine ali nije mi žao, mislim da ima osnova za to da otvorim jednu novu temu u stilu - putopisna priča za naj priču. Ukratko tragao sam za korijenima, moji davni preci su iz Bugarske (stojkov) a ja sam Stojković. Na vlasini postoji kraj koji se zove Vlasina Stojkovičeva i do 2.gog rata pripadao je Bub. a poslije Jugi pa sam malo skoknuo da se raspitam... Kupiču tamo komadič zemlje jer mi se sviđa a nije ni daleko od Pule.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Zaboravio sam dodati da sam usput bio i u Nišu na moto susretu ( 06.06. 2009) i bilo je superica. našao sam pet veterana (50-55) sličnih meni pa smo se ubijali pivom do pet ujutro a onda umjesto prema surdulici ja sam se našao u Pirotu pa onda nazad i ....  povračao sam  na Vlasini pa mi niko nije htio prodati malo zemlje jer tko zna šta su pomislili. Zato 2010 dolazim normalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Grdelička klisura-Surdulica-Promajna-Vlasina Rid- Crna Trava-Vlasotince. Surdulica-Crna Trava po pitanju asfalta su mi bolji nego pista na Grobniku.

 

Put kroz Grdeličku klisuru je sada stvarno odličan, ali je leti preopterećen saobraćajem (put za Grčku). Surdulica - Promaja asfaltni deo je super ali ima i onaj užasni deo sa kockom. Promaja - Crna trava fantastično na preko 1000 mnv. Posebno poslednjih 10 km koji su skoro obnovljeni. Crna trava - Vlasotince ima potencijala - krivine, predeli... ali ima puno iznenađenja u vidu rupa, odrona, traktora i kamiona sa drvima...

U svakom slučaju vredi videti - odvozati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Nije u Srbiji ali Pale - Jahorina i Sarajevo- Mostar su mi za sada favoriti.....mada ni Romanija leti nije loša a čini mi se da u jesen kao nešto malo više klizi nego leti ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ukratko tragao sam za korijenima, moji davni preci su iz Bugarske (stojkov) a ja sam Stojković. Na vlasini postoji kraj koji se zove Vlasina Stojkovičeva i do 2.gog rata pripadao je Bub. a poslije Jugi pa sam malo skoknuo da se raspitam... Kupiču tamo komadič zemlje jer mi se sviđa a nije ni daleko od Pule.

 

Ja poticem isto odatle. Imam dosta rodbine koja ima placeve gore. Kad budes dolazio najavi mi se pa mozda mogu da ti pomognem da nadjes nesto kvalitetno. Familija mi je u toku sta je aktuelno od placeva za prodaju do toga gde sta i koliko moze da se pravi i zida . Ako nista bar ces imati drustvo za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Na mojoj karti nema mesto Promajna (ili Promaja).

 

Ako sam dobro shvatio, hvaljeni put ide ovako:

 

Leskovac - Vladicin Han (autoputem kroz Grdelicku klisuru), pa dalje Vladicin Han (tu se skrece sa autoputa) - Surdulica - Vlasina Okruglica - Crna Trava - Svodje - Vlasotince - Leskovac.

 

JEL TO TO ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Promaja je mesto odmah gde pocinje jezero. Nije ni cudo sto je nema na karti. Tako lokalci zovu to mesto (jedna kafana,jadna prodavnica i to je to). U pravu si za ovo sto si napisao. To ja tacno ta deonica na koju je mislio Mile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Hvala!

A kakav je put? Da li ima smisla ici R-om taj krug od Leskovca do Leskovca (preko Surdulice, Crne Trave i Vlasotinca) ili ima i losih deonica pa je preporuka samo za enduro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLV 1000

1. Golubac-Kladovo

2. Petrovac na Mlavi-Zagubica-Bor

3. Valjevo-Bajina Basta

4. Zajecar-Knjazevac-Pirot

5. Vlasinsko jezero-Surdulica

6. Despotovac-Resavica-Ravna reka-Senje

7. Novi Pazar-Bele vode-Sjenica

8. Bajina Basta-Kaludjerske bare

9. Kokin brod-Prilike

10. Valjevo-Kosjeric-Pozega

...ne znam za ostale ali sesticu si tako omasio da je strasno, jedino ako ides krosom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jesam omasio, ali samo u tome sto tu deonicu nisam postavio vise na listu :) Bez sale, meni je to jedan od najlepsih pravaca koje sam ikad vozio. Kvalitet puta zaista nije na svetskom nivou, bar od Despotovca do raskrsnice gde se desno skrece za Resavicu a pravo ide za Strmosten. Od te raskrsnice ka Resavici asfalt je odlican, izuzev na jednom kratkom delu kod Ravne reke, i u Senjskom rudniku. Od Senjskog rudnika ka Cupriji opet je odlican, asfaltiran je 2009-te, tj. prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLV 1000

posle ka Cupriji nije lose, ali sve pre toga sto si naveo je katastrofa, pogotovo deo oko Strmostena :)

drzimo se mi ovog pravca Kraljevo-Raska za koji svi kazu da je dobar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja