Jump to content

Moto Zajednica

Usisna piramida

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova

Da vas pitam nesto. Uz ovaj Malossi Sport 70cc kit sam dobio i dve karbonske lamelice koje se stavljaju na usisnu piramidu umesto onih metalnih. E sad, ja sam ove nove stavio ali kad zavrnem one srafove koji drze lamelice one se malo podignu, ne zatvaraju skroz kao one metalne. Skuter ide malo bolje, a na blagoj uzbrdici gde je sa onim metalnim isao 65 sad pokazuje i 80 skoro. Ali, kad stanem i kad ne drzim gas, posle nekoliko sekundi se ugasi. Zbog cega se to desava? Jel smem uopste i da vozim sa ovim lamelicama ako se ovako gasi? I cemu ona usisna piramida uopste sluzi? Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U opste nisam razumeo o cemu pricas. Mozes li da slikas te lamelice da vidimo kako izgledaju? U opste nemam ideju kakva je to usisna piramida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Iskren da budem nemam pojma ni gde se ovo nalazi ni cemu sluzi :-[. Gledao sam jednog prijatelja dok ugradjuje kit ali nisam video ovako nesto. Doduse to je bio kineski nebrendiran kit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Pa te '' lamelice '' sluze umesto ventila,ako je skuter dvotaktni,a ako nije onda ne znam.

Mozda ako bi digao lergas se ne bi gasio,probaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Dvotaktni je, ler gas ne reaguje, odvrnuo sam vijak za vazduh za 3 puna kruga ulevo, i radi, ne gasi se, ali radi nekako slabo kao da se cini da ce svakog trenutka da se ugasi. Videcu da sutra procackam jos malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Prosto, gasi se zato sto uvlaci visak vazduha na leru, pored onih sranja, a zato i ne reaguje na ler... vrati metalne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Тај дивјас се зове ламеларни вентил и служи да на двотактним моторима коју из карба срчу директно у блок спречи враћање смеше у карб када клип крене ка УМТ и почне да ствара надпритисак који треба кроз преливне канале да ту смешу убаци у компресиони простор, а када клип крене ка СМТ, он прави подпритисак, оне "зевну" и кроз њих прође смеша из карба и све тако у круг. Када мотор не ради, оне треба да дихтују на тој "пирамиди".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Тај дивјас се зове ламеларни вентил и служи да на двотактним моторима коју из карба срчу директно у блок спречи враћање смеше у карб када клип крене ка УМТ и почне да ствара надпритисак који треба кроз преливне канале да ту смешу убаци у компресиони простор, а када клип крене ка СМТ, он прави подпритисак, оне "зевну" и кроз њих прође смеша из карба и све тако у круг. Када мотор не ради, оне треба да дихтују на тој "пирамиди".

 

 

da,da ,to sam mislio... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Zorge, kakav odgovor, svaka cast, vidi se da si pravi majstor.

Vratio sam metalne, sa njima normalno radi na leru, a posto ovaj Malossi Sport ne prelazi 10000 o/min nisam valjda takve srece da puknu i da s*ebu cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Шта бре десет 'иљада обртаја у минуту!? Толико врти мотор? Па кол'ко траје та машина? Две сезоне? Батали високе обртаје - они убијају сваку машину. Не каже се џабе "There is no replacement for displacement".

 

Што се тиче откунутих ламела које урнишу цилиндар: ако оде цела, мислим да тешко може да доспе до цилиндра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Te masine se vrte u dosta visokim obrtajima. Alu kitovi id i u 15000. Naj veci "problem" oko obrtaja je sportski rezonantni auspuh koji je u rezonu obicno na 8000 obrtaja pa navise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa cekaj bre malo ja sam na piaggio merio stroboskopom maksimalne obrtaje kad je na stendleru i pri punom gasu iznosi negde oko 12 000 rpm i to je oko za 2t motore moj stari tomos ctx 80 je trajao tj bio kod mene 3 god i nesm ga ni malo stedeo jedino je torio karike ko lud al to je sve savim normalno a za 4t 7000 rpm kod kineza crvena zona.

Samo ga ti gazi i pripazi na te rolnice oce one da se raspadnu pa da naprave haos al veliki haos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pa cekaj bre malo, ja sam na piaggio merio stroboskopom maksimalne obrtaje kad je na stenderu i pri punom gasu iznosi negde oko 12 000 rpm i to je ok za 2t motore. Moj stari tomos ctx 80 je trajao, tj bio kod mene 3 god i nisam ga ni malo stedeo, jedino je trosio karike k`o lud, al` to je sve savim normalno, a za 4t 7000 rpm kod kineza crvena zona.

Samo ga ti gazi i pripazi na te rolnice `oce one da se raspadnu pa da naprave haos al` veliki haos.

 

Nije ti palo na pamet, da je kolicina gazenja, obrnuto proporcionalna, duzini trajanja karika... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Pa jeste al velim normalno je to a mozda i nije  ???

Sad ne znam za njega koliko su karike al za tomosa su bile negde oko 200 din. tako da nisam mario

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pa jeste al velim normalno je to a mozda i nije  ???

Sad ne znam za njega koliko su karike al za tomosa su bile negde oko 200 din. tako da nisam mario

 

 

Xaxaxaxaxaxaxaxax, kenjam i ja, za 200 dinara, menjao bi ih jednom mesecno... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

malo da dignem temu iz mrtvih.Koji su simptomi potrošenih lamela.Kod mene na minareli skuteru 50 ccm je posle 5000 km normalnog izdleda kućišta filtera počelo da bude masno spola i iznutra.Mastan je VEOMA MALO POSLE 500 KM  izlazi gore masnoća gde počinje cev koja ide ka karbu i sliva se uz ivicu kućišta.Motor rai potpuno normalno i bez ikakvih promena u snazi ili bbrzini.

Jedan stručnjak mi je rekao da je to do potrošenih usisnih lamela .Isplati li se to dirati iako su jeftine i može čovek sam.Ili je možda nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja