Jump to content

Moto Zajednica

Motul 5100 - razlika u boji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova

E ovako, imam nekih nedoumica u vezi boje Motula 5100. Inače ovo ulje (10W40) koristim skoro 5 godina i sa njim sa na svojim motorima prešao skoro 60000 km i nikad nisam imao nikakvih problema, tako da boju i miris ovog ulja poznajem jako dobro. U avgustu sam sa hornetom išao nešto do majstora i na njegovu preporuku umesto 10W40, sipam 15W50, kao pruža bolju zaštitu kad su velike vrućine, itd.. Dok je on menjao ulje i sipao 5100 15W50 nisam zagledao boju ulja. Danas kupim još litar da imam čisto ako mi bude trebalo da dolijem ponekad. Čim sam otvorio ulje, vidim da je boja drugačija, sreća pa mi je ostalo 10W40, uzmem uporedim s njim, razlikuje se i boja i miris. E sad, ono što mene zanima, jel 5100 15W50 oduvek imao ovu zelenkastu boju ( 10W40 ima svetlo braon) ili je to motul nešto skoro menjao ? ili je to meni uleteo neki falš ?

 

Evo slike na kojoj se može uočiti razlika u boji izmedju 10w40 i 15W50, inače pogledao sam na pakovanju, ima onu standardnu nalepnicu da je uvoznik mass company, itd..

 

 

pOAB3_img0003bz.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Sad sam zvao čoveka kod kog sam menjao ulje, većini je dobro poznat al da ga ne reklamiram sad, kaže da 5100 bez obzira da li je 10W40 ili 15W50, ima onu braonkastu boju, a da je 300 V zeleno  :o  e sad, da li je motul to nešto skoro menjao boju, to ne zna ni on. moguće da je greškom na 300 V stavljena nalepnica od 5100, a isto tako mislim i da je moguće da sam naleteo na neki falš  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Mislim da nije adekvatno da poredis 10w40 i 10w50 i ako imaju slicni viskozitet. Najbolje je da odes u Mass companu i im trazis da ti provere da li je orginal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Mislim da nije adekvatno da poredis 10w40 i 10w50 i ako imaju slicni viskozitet. Najbolje je da odes u Mass companu i im trazis da ti provere da li je orginal.

 

rekoh, već sam zvao par ljudi (majstora) koji svakodnevno rade sa motulom, i svi kažu da 5100 bez obzira na gradaciju uvek ima istu boju, braonkastu, a da je 300V zelene boje. Mada ni oni ne znaju da li je motul to nešto u skorije vreme menjao boju 5100, a mass company nikako ne mogu da dobijem na onaj njihov broj sa sajta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Mislim da nije adekvatno da poredis 10w40 i 10w50 i ako imaju slicni viskozitet. Najbolje je da odes u Mass companu i im trazis da ti provere da li je orginal.

 

rekoh, već sam zvao par ljudi (majstora) koji svakodnevno rade sa motulom, i svi kažu da 5100 bez obzira na gradaciju uvek ima istu boju, braonkastu, a da je 300V zelene boje. Mada ni oni ne znaju da li je motul to nešto u skorije vreme menjao boju 5100, a mass company nikako ne mogu da dobijem na onaj njihov broj sa sajta...

 

pa sto onda pitas ?? ako su ti sve rekli majstori.  ;)

 

 

 

Odes u mass company, i za 10 sekundi ce da uporede sa orginalom i da ti saopste rezultate. A to preko telefona tesko.... mada dokle je dogurala ova tehnologija mozda moze da uporedi preko telefona  :D Nista me danas ne cudi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Odes u mass company, i za 10 sekundi ce da uporede sa orginalom i da ti saopste rezultate. A to preko telefona tesko.... mada dokle je dogurala ova tehnologija mozda moze da uporedi preko telefona  :D Nista me danas ne cudi...

 

sad sam ih zvao, misle da nije menajo boju, jer da jeste, imali bi tu informaciju. Uglavnom dobio sam detaljan odgovor: 5100 je nemoguće da bude zelen, isto tako je i nemoguće da fabrika stavi pogrešnu nalepnicu, a ja iako sam kupio zeleni 5100, dobio sam ono što sam tražio  ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Znam da su 300V menjali pre par godina, stariji je imao neku zelenkastu boju ili kako vec (ne secam se bas) ali mi je ostao upecatljivi miris koji je mene postecao na banane.  :D Kada su izbacili ovaj sa novom etiketom, nisam bas nesto bio zadovoljan kvalitetom (motor ga je "razbijao" i trosio previse), pa sam presao na Silkolene, i sa njim imam mnogo bolja iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja sam uzimao 300v u Yamahi u Sarajevu i uvjek je bilo zeleno dok nisu presli  ove godine na Yamlube pa ne nabavljaju motul

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Slazem se da je svako orginal dobro i da sada ne treba mudrovati ovo odgovara vise mom motoru a ovo manje.meni se jedanput desilo da uzmem 4l za moj motor a da je 1l bio nesto drugacije boje. Mozda je baza bila drugacija ali to ne bi smelo da se dogadja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre 2-3 godine kod Gagija u Balosavi sam video ovo isto. Sipao je na salvetu dva Motula iste gradacije, mislim da je bas u pitanju bio 5100, i bili su razlicite boje, a i mirisa. Samo jedan je bio iz Nemacke, a drugi iz Mass-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Imam i ja jedno pitanjce u vezi sa ovim uljem. Na kutiji mi pise  24.07.09/227890N1. E sad, ovaj datum je verovatno datum proizvodnje. A ovaj kod posle sta znaci?? Negde sam cimi mi se procitao da se i po njemu valjda moze saznati datum proizvodnje ili mozda datum kada istice rok za upotrebu ili tako nesto... Zna li neko mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Znate sta ljudi, primetio sam i ja da od tri litre dve budu jedne boje a treca druge, ona prva bude razlicita od druge... ;D ;D Al' u Mass kompani tvrde ono, bubreg daju da je sve ok, a sve tri litre mi se razlikuje od onog Nemackog? Sumnjam u stvari u Nemce mora da su nesto muckali jer oni su oni jos pd ranije poznati da muckaju pa mi doslo da se zalim Tihom i Prletu... Sha znam mozda je to zbog ko zna cega pa je normalno ali vidim da je razlicita braon boja. ??? A Tebi druze ta zelena uh?? :-\ :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Motul 5100 15W50 JE zelene boje.Istina je da je nekada bio kao i ostali,od pre par godina je zelen.

Ja kad sam sipao bio je braon! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Aj i ja da kazem nesto . Motul 300v bi trebalo i jeste zelene boje i ima miris koj mene podseca na jabuku (zavisi od cega je turci trenutno prave , mozda sljiva a mozda i jabuka ) , a 5100 bilo koje gradacija je braon i takav bi i trebao da bude . E sad desavalo se i meni da su bile razlike u boji . Iskreno kad kupis 4 kantice mozda daju 2 original a 2 ko zna sta  ;D . Iskreno mislim da se nebi zajebali da stave etiketu od 5100 na 300v jer skuplji . Tako da bilo koje ulje iz nemacke ili neke druge zemlje je bolje nego sto mi ovde sipamo . I odkud znate da odredjena kompanija uvozi bas original ulje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Izmedju 10-40 i 15-50 nisam primetio medjusobnu razliku, osim sto je drugaru pocelo nesto da cangrlja u motoru na manje od 100km nakon zamene sa 10-40. Da li je koincidencija, ili nesto drugo ne bih znao. Inace poredili smo u odnosu na druga ulja iste gradacije, manje se razlivaju, gusce je i od modricinog long life 20-60, a izgledaju i kao da su prljava u odnosu na druga ulja. Npr. kao da je vozeno par desetina km, ne da pocrni, al malo da pokupi zaostavstine u agregatu nakon zamene. Sad da li je to do estera, ili nesto sa tim uljima nije uredu, ne znam.

 

Takodje, negde sam procitao, ako to ima veze sa istinom, da neki proizvodjaci falsiraju svoja ulja, odnosno pakuju skart koji ne ispunjava standarde, pa ga posebno prodaju po nizoj ceni. Ako je ta prica istinita, ne bi me cudilo da uvoznici slabije razvijenih drzava prave dilove sa proizvodjacima i prodaju skart u originalnom pakovanju.

 

Meni je motor najlepse radio sa uljima od 400din po litri, sad da li je do ulja, ili do prastare konstrukcije agregata koja ne voli moderna ulja, ne bih znao da kazem. Ako nista drugo, makar menjac vise voli mineralno.

 

Sa motul 15-50 koji sam jednom sipao se desavalo da dok se ne zagreje ne mogu da ubacim iz brzine u brzinu, ili da izbacim iz brzine. Npr. krecem prvom, uleti u ler i nece  gore, a onda turiram i drukam kvacilo i da bi uleteo, ili usporim pa moram da vratim u prvu pa opet.

 

 

 

P.S. Ako se dobro secam, pre jedno 2 godine drugar je naleteo na crveni motul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Takodje, negde sam procitao, ako to ima veze sa istinom, da neki proizvodjaci falsiraju svoja ulja, odnosno pakuju skart koji ne ispunjava standarde, pa ga posebno prodaju po nizoj ceni. Ako je ta prica istinita, ne bi me cudilo da uvoznici slabije razvijenih drzava prave dilove sa proizvodjacima i prodaju skart u originalnom pakovanju.

 

 

meni ovo zvuci logicno...posebno druga recenica. :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Takodje, negde sam procitao, ako to ima veze sa istinom, da neki proizvodjaci falsiraju svoja ulja, odnosno pakuju skart koji ne ispunjava standarde, pa ga posebno prodaju po nizoj ceni. Ako je ta prica istinita, ne bi me cudilo da uvoznici slabije razvijenih drzava prave dilove sa proizvodjacima i prodaju skart u originalnom pakovanju.

 

Nisu samo u pitanju ulja, vec i sva druga roba. :o Jer i Zapadni (Brand Name) proizvodjeci imaju robu sa greskom koju plasiraju na trzista Balkana i Bliskog Istoka. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ovo stvarno nema smisla. Placamo debelo za nesto sto je i dalje sumnjivog kvaliteta bez obzira na cenu. Covek vise ne moze da veruje ni sopstvenim ocima a kamo li drugima. Ja sam do sad 3 puta kupovao 5100 15w-50 i koliko se secam bio je braon ali nisam 100 posto siguran. Sreca pa vozim kineza za kog je generalka manje od 100e inace da vozim brend masinu debelo bih se razmislio marku ulja i prodavnicu gde ga uzimam.

Na prolece kad idem u Bg za sajam motora planiram da uzmem ovaj motul ali u kanti od 4L (u nishu imaju samo litarsko pakovanje) da imam bar za veci deo sezone. Ako bude neka razlika u boji idem direktno u mass da ga reklamiram!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

300 V Factory Line kada je postao Double Ester ako se ne varam baš tada je postao zelenkast i sada je, koristim to već dugo na K6 1000

5100 15w-50 koji koristim za KLE500 je braonkaste boje a nikada nisam video da je bio zelene

Koliko je boja važna ne znam ali kvalitet jeste, ako je pravi ester onda nema bolje za ulične motore čak je i preko JASO MA standarda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja