Jump to content

Moto Zajednica

mongolija

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: earth
  • Motocikl: bmw r1200gs

      Pre svega veliki pozsdrav svima od Majora, spremam se za malo duzi put, zapravo u Mongoliju. Nemam saputnika pa se nadam da ce mi ovaj forum pomoci da ga nadem. svaka pomoc,sugestija ili savet su dobrodosli.Toliko  za pocetak.P.S.Malo li je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ja planirao za sledecu sezonu, ali posto nisam nasao nikog da ide samnom prebacio se na nord kapp, a one tamo planiram mongoliju

ako dodje opet do promene plana, javicu ti

kojim motorom hoces da ides?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: earth
  • Motocikl: bmw r1200gs

BMW-om, posto je put jako ozbiljan dao sam sebi dosta vremena za pripremu, tako da godinu mozda i dve je realno, pa ako budes zainteresovan    mozemo da se cujemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

BMW-om, posto je put jako ozbiljan dao sam sebi dosta vremena za pripremu, tako da godinu mozda i dve je realno, pa ako budes zainteresovan     mozemo da se cujemo

 

put uopste nije jako ozbiljan, i tolike pripreme su nepotrebne. BMW nije motor za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: earth
  • Motocikl: bmw r1200gs

  Za mene kao obicnog smrtnika jeste, pre svega u finansiskom smislu.Ako budem navatao neke sponzore mozda bude i pre. Sto se BEMBARE tice to je opste poynata stvar da oni nisu za ovakve ture. Mozda krenem Hondom. U svakom slucaju hvala za savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

zovem se Bojan iz Kraljeva sam, vozio sam R1150GS, a  sada kupujem R1200GS adv. Trebalo bi da posluzi svrsi, nadam se

 

Hm... jes da je predstavljanje :) :) ali sta je sa 1150GS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

BMW-om, posto je put jako ozbiljan dao sam sebi dosta vremena za pripremu, tako da godinu mozda i dve je realno, pa ako budes zainteresovan     mozemo da se cujemo

 

put uopste nije jako ozbiljan, i tolike pripreme su nepotrebne. BMW nije motor za to...

dane@, ako nije tajna, zašto po tvom mišljenju BMW nije motor za takav pothvat? Pitam čisto onako, pošto znam neke momke, koji kreču na put oko sveta i jedan od motora je baš BMW?....Pitam zbog tvojih ličnih iskustava sa takvih putovanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Laka prijatelju, BMW je motor bas za ovakva putovanja. Dane bi mogao da da koji savet, posto je vec prosao taj put

pitam, pošto su mi mongolija i rusija u planu za jedno dve godine.......dok odradim još ukrajinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ok sto se tice finansijskog aspekta toliko vremena, to je stvarno individualna stvar. Ja sam mislio logisticke pripreme.

Ruzno je zalaziti u tudje finansije, ali ako kupujes BMW GS 1200 ADV koji kosta oko 20 000 eura, ne vidim zasto bi bio problem jos 3 000 eura, koliko je vise nego dovoljno za taj put.

Mozes da kupis KTM 990 ADV i za razliku u ceni sutra odes na put ;D ;D ;D ili neki drugi motor. Ja bi mozda i pre seo na neki jednocilindras npr KTM 690 enduro za takav put...

 

Zasto mislim da GS ADV nije za taj put. Ne kazem da ne moze, moglo bi to da se predje sa skoro bilo kojim motorom. Razlozi zasto taj motor ne bi bio moj izbor su sledeci. Taj motor nije za off road, nikako, a to je cela Mongolija. Poredjenja radi. To ti je isto ko da si seo na cross motor i otisao da obilazis evropske metropole. Pun kur*c elektronike, koja je zezala sve sa GSovima u Mongoliji. Opravka kod majstora u dvoristu sa svajs aparatom nemoguca. Sreli smo par GS adv i svi su imali probleme, zadnji amortizeri, elektronika, subframe. Jednostavno, to je fantastican motor, za putovanje po Evropi gde je servis i slep sluzba daleko jedan telefonski poziv. Za Mongoliju nije.

 

Takodje, ne smatram sebe nizasta drugo do obicnog smrtnika,ali jednostavno ne volim da se pravi fama o malo duzim putovanjima, kako je bog zna sta potrebno za to i bog zna kolike pripreme. Odmah se setim kako su Charli u Juan isli na obuku bezanja pod neprijateljskom vatrom u Australiju ;D ;D ;D Uvek sam to pricao u nadi da ce ljudi promeniti misljenje i sami se odvaziti za tako neki poduhvat, jer ja znam koliko je meni bilo lepo, i mislim da je sebicno ne ohrabrivati druge za tako nesto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: earth
  • Motocikl: bmw r1200gs

    Hvala Dane na ovako dobrom savetu jer si ti kompetentan da ga das i kad bolje razmislim u pravu si ali postoji jedan problem.

      Svi mi vozimo ono sto volimo a ja volim bas taj motor, ne kupujem novog vec uvozim polovan (koji kosta mnogo manje), razmisljao sam i o drugom motoru ali je ovaj (bar za mene) onaj pravi.Sve je to jako tesko(u finansijskom smislu)  kada niko ne stoji iza tebe.

      P.S. Gledajuci tebe i Komu dosao sam na ideju da i ja obidjem Mongoliju i drago mi je da sam stupio u kontakt bas sa tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

    Hvala Dane na ovako dobrom savetu jer si ti kompetentan da ga das i kad bolje razmislim u pravu si ali postoji jedan problem.

       Svi mi vozimo ono sto volimo a ja volim bas taj motor, ne kupujem novog vec uvozim polovan (koji kosta mnogo manje), razmisljao sam i o drugom motoru ali je ovaj (bar za mene) onaj pravi.Sve je to jako tesko(u finansijskom smislu)  kada niko ne stoji iza tebe.

       P.S. Gledajuci tebe i Komu dosao sam na ideju da i ja obidjem Mongoliju i drago mi je da sam stupio u kontakt bas sa tobom.

 

Eto neke koristi od tog filma ;D

To sto ti bas volis taj motor, i tebe on cini sretnim je jako bitna stvar, i tu svaka diskusija prestaje. Jedan amer je na hard tail INDIANu proputovao Vlad-Moskva, samo zato sto je hteo sa tim motorom, a definitivno je najgori izbor... Tako da je to tvoj izbor, zasnovan na emocijama, i nemam nista protiv toga. Samo sam rekao da realno gledano taj motor nije najbolji izbor za tako nesto.

Dao bi ti kartu Mongolije ali sam je vec pozajmio, i nema je da se vrati vec duze vreme ;D ;D ;D

 

Mozda si trebao da zadrzis starog 1150, koji je bolji od 1200 za ovako nesto, i lepo imas motor koji volis i love ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja