Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem gume za enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Za mizernu cenu MITAS gumu dobijamo loshu gumu, nesigurnost, stalnu brigu u voznji,

 

Pa eto, oko ovoga se ne slazemo. Ja prodjoh Srbiju s' kraja na kraj, a nisam klizao, osecao nesigurnost i pogotovo stalnu brigu u voznji. Sta sad? :)

 

Pa ne moramo da se slozimo, eto ja mislim da na gumama ne treba stedeti, i da za malo vise para moze da se kupi mnogo bolja guma od Mitas-a. Sad svako je slobodan da radi sta hoce sa svojim motorom i glavom koju na njemu vozi.

 

Danasnji pad u Zemnunu potvrdjuje da je MITAS najobicniji TRASH koji je po mokrom opasnost po zivot i bezbednost.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Da, zadnja mi je novija.

 

Izvini , nisam te bas najbolje razumeo . Sa zadnjom gumom si presao 30,000 km ili sta ?

 

 

Za mizernu cenu MITAS gumu dobijamo loshu gumu, nesigurnost, stalnu brigu u voznji,

 

Pa eto, oko ovoga se ne slazemo. Ja prodjoh Srbiju s' kraja na kraj, a nisam klizao, osecao nesigurnost i pogotovo stalnu brigu u voznji. Sta sad? :)

 

Pa ne moramo da se slozimo, eto ja mislim da na gumama ne treba stedeti, i da za malo vise para moze da se kupi mnogo bolja guma od Mitas-a. Sad svako je slobodan da radi sta hoce sa svojim motorom i glavom koju na njemu vozi.

 

Danasnji pad u Zemnunu potvrdjuje da je MITAS najobicniji TRASH koji je po mokrom opasnost po zivot i bezbednost.

 

;)

 

 

 

Greco , ko je to pao danas u Zemunu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Salu na stranu!  ;D

Trenutno je na motoru Mitas koji je presao *ne znam ni ja koliko, mozda 7-8000 km* i nisam bas zadovoljan. Na mokrom su katastofa, a na suvom djene, djene.

U svakom slucaju, Mitas u ovom sad stanju  nije guma za opusteno vozikanje po krivinama.

Anakee mi je previse daleko i meko, a Tourance je za sad najbolja prilika s obzirom da ce sledece leto da se dosta vozi po asfaltu sa sve veš mašinom u koferima.

 

Ako ces vise po asfaltu, onda Tourance EXP i neces zazaliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja uzeo Conti Escape u motobox-u pre 15-ak dana... ista dimenzija, 140 zadnja 90/90 prednja...snizenje 25%, obe gume izasle nesto sitno ispod 11000 din. Jedino sto je na toj zadnjoj dot krajem 2007... Tourance sam imao do sad i mogu da kazem samo da je i ovako potrosena drzala odlicno. Sigurno je bolja od Conti Escape-a ali i dosta skuplja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja sam sa mojim Hedenauouom prezadovoljan, poslao sam meil bivšem vlasniku čim mi javi forwardujem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Ja sam sa mojim Hedenauouom prezadovoljan, poslao sam meil bivšem vlasniku čim mi javi forwardujem  ;)

 

Heidenau K60 je na oko interesantna guma ali je moguce da deli sudbinu Mitas-a .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

I sta ispade, koja je guma je najbolji kompromis, za off i road. Interesuje me posto bi i ja trebao da se ponovim.

Za neki balans izmedju asfalta i blatnjavih puteva definitivno Michelin Sirac ili Metzeler Sahara, a ako vise forsiras tvrdje podloge i eventualno zemljane puteve Metzeler Tourance ili Michelin Anake  ;)

Ako je samo asfalt Metzeler Tourance Exp

A za blatnjave drumove i planinske predele Metzeler Karoo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Michelin T63...

U odlicnom stanju-imaju,mozda 2-3 voznje(u lokalu)...

90/90-21;

130/80-18;

Ja ih prodajem za 100 evrica...

 

Ako ima zainteresovanih,slikacu ih i postaviti slike...

Dotle,

061/161-05-41

 

Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

I sta ispade, koja je guma je najbolji kompromis, za off i road. Interesuje me posto bi i ja trebao da se ponovim.

Za neki balans izmedju asfalta i blatnjavih puteva definitivno Michelin Sirac ili Metzeler Sahara, a ako vise forsiras tvrdje podloge i eventualno zemljane puteve Metzeler Tourance ili Michelin Anake  ;)

Ako je samo asfalt Metzeler Tourance Exp

A za blatnjave drumove i planinske predele Metzeler Karoo  ;)

 

Evo Kobra, covek ti je sve jasno obrazlozio, pa ti sad izaberi ako je lako  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

E jesu dobre one Shejtanove Continentalke, malo malo pa tras  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Moje su putne a ne off gume :P

 

To se kaze " krenuo bez ku... u svatove"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Michelin T63...

U odlicnom stanju-imaju,mozda 2-3 voznje(u lokalu)...

90/90-21;

130/80-18;

Ja ih prodajem za 100 evrica...

 

Ako ima zainteresovanih,slikacu ih i postaviti slike...

Dotle,

061/161-05-41

 

Ivan

 

 

 

Postavi slike  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jel moguce da u Srbiji ne mogu nigde kupiti gume za Africu  140/80 17   i  90/90 21? 

Nema Metzeler, nema Pirelli, nema Continental, nema Mihelin, pa sta ima?

 

Kontaktiraj Beru 0628240866, on dovlaci robu iz Louis, Pollo, Auner Touratech, itd

 

Ja sam primetio da u Srbiji  gume jako dugo stoje na lageru kod prodavaca (slab promet). A nasi uvoznici znaju da uvezu gume koje su stajale bog te pita koliko u nekom magacinu po njima povoljnim cenama, a nama prodaju kao "sveze".

  Kad  kupujes Srbiji dobijas novu gumu al staru nekoliko godina, jer niko ne proverava kad je proizvedena.

Mislim da je starosni limit pet godina bez obzira na kilometrazu posle toga fabrike ne garantuju za nju. U pitanju su razlicite mesavine gaznog sloja i bokova i tu vremenom dolazi do odvajanja i pojave pukotina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Kepo kontaktiraj Miksera iz Kg-a! 065-5350350. Ja sam uzeo Anakee, bile su 190 E sa sve unutrasnjim gumama! Tourance je bila cini mi se 195 E sa unutrasnjim. Naravno ako ne zelis unutrasnje cena ide dole. Gume dolaze iz Svajcarske. Stigle su za veoma kratko vreme, DOT 05/09.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja