Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem gume za enduro

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jel moguce da u Srbiji ne mogu nigde kupiti gume za Africu  140/80 17  i  90/90 21? 

Nema Metzeler, nema Pirelli, nema Continental, nema Mihelin, pa sta ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo, jesi zvao Kelenu? Oni su imali Metzeler

 

Ma oni su jedini uvoznk Metzelera , Pirellia, ..... i nemaju ni jednu gumu na stanju  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ako ti je hitno imam Metzeler enduro 1 90/90 21, izgleda kao nova (iskreno, ne znam koliko je matora). Smeta mi samo u garazi, ako hoces nosi je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako ti je hitno imam Metzeler enduro 1 90/90 21, izgleda kao nova (iskreno, ne znam koliko je matora). Smeta mi samo u garazi, ako hoces nosi je

 

hvala shoma, ali trazim da kupim tourance model

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ako ti je hitno imam Metzeler enduro 1 90/90 21, izgleda kao nova (iskreno, ne znam koliko je matora). Smeta mi samo u garazi, ako hoces nosi je

 

hvala shoma, ali trazim da kupim tourance model

 

hvala!

Ok, nema na cemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jel moguce da u Srbiji ne mogu nigde kupiti gume za Africu  140/80 17   i  90/90 21? 

Nema Metzeler, nema Pirelli, nema Continental, nema Mihelin, pa sta ima?

 

Mitas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Jel moguce da u Srbiji ne mogu nigde kupiti gume za Africu  140/80 17   i  90/90 21? 

Nema Metzeler, nema Pirelli, nema Continental, nema Mihelin, pa sta ima?

 

Mitas :)

 

 

Mislim da je Kepo lepo napisao sa kupuje GUME a ne MITAS ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobro, ne preterujmo, nije Mitas BAS toliko los. Ja sam sa sadasnjom prednjom presao oko 30000 i da, sada je problematicna po mokrom. Po suvom jos uvek dobro drzi - za turisticku voznju, kakva mene zanima. Vi kao da idete na trke pa vam je bitna svaka desetinka sekunde? Za ogromnu vecinu prosecnih vozaca, ovo su dobre gume za mizernu cenu. Za vozace klase Valentina Rosija ovo je losa guma... a ja sam (opet) zaboravio da su ovde pretezno takvi. Ili bolji.

 

U ostalom, neko je pricao da je bas Vanja GS, bivsi vlasnik sadasnjeg Kepinog motora pravio cuda sa ovim gumama. Mozda Kepo treba da cuje njegovo misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mitas gume su dobre samo prvih 6-7000 km, posle toga uglavnom popucaju, a drze ko babin zub. Ja sam imao pad zbog istih pri brzini od 30-40 km/h

 

Ti si imao pad i to dokazuje da su Mitas gume lose. Ja sam presao 30000 bez pada i sta da zakljucim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Mitas gume su dobre samo prvih 6-7000 km, posle toga uglavnom popucaju, a drze ko babin zub. Ja sam imao pad zbog istih pri brzini od 30-40 km/h

 

Ti si imao pad i to dokazuje da su Mitas gume lose. Ja sam presao 30000 bez pada i sta da zakljucim?

 

Nije samo pad dokaz da su lose, pri svakom skretanju su sve vise i vise proklizavale. Sad vozim Continental TA i za tu smesnu razliku od 6000 dinara ne treba experimentisati sa MITASOM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako nismo sigurno sta je dobro, bolje je kupiti ono malo skuplje od najjeftinijeg - svakako cemo bolje proci.

 

Za mizernu cenu MITAS gumu dobijamo loshu gumu, nesigurnost, stalnu brigu u voznji, i opasnost da se na svakoj kishici klizamo kao po ledu i dozivimo pad na najobicnijem pesackom prelazu.

 

Ako na necemu ne treba stedeti, to su onda svakako gume i kocnice.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam imao priliku da probam neke pireli skorpion at ili kako vec nose oznaku i primetio sam da je guma odlicna a pri tom nije skupa. Na asfaltu nije bolja od npr. mnogo skuplje bridgeston 5010 502, ali na offu jeste,a mislim da ce Kepu trebati neka sposobna za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za mizernu cenu MITAS gumu dobijamo loshu gumu, nesigurnost, stalnu brigu u voznji,

 

Pa eto, oko ovoga se ne slazemo. Ja prodjoh Srbiju s' kraja na kraj, a nisam klizao, osecao nesigurnost i pogotovo stalnu brigu u voznji. Sta sad? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Lalajko, tvoj i Kepin stil voznje su dijametralno suprotni, zato nemoj da ga savetujes da kupi Mitas jer te nece poslusati. Njemu treba guma za trkacku stazu sa urezanim enduro kramponima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Salu na stranu!  ;D

Trenutno je na motoru Mitas koji je presao *ne znam ni ja koliko, mozda 7-8000 km* i nisam bas zadovoljan. Na mokrom su katastofa, a na suvom djene, djene.

U svakom slucaju, Mitas u ovom sad stanju  nije guma za opusteno vozikanje po krivinama.

Anakee mi je previse daleko i meko, a Tourance je za sad najbolja prilika s obzirom da ce sledece leto da se dosta vozi po asfaltu sa sve veš mašinom u koferima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mitas gume su dobre samo prvih 6-7000 km, posle toga uglavnom popucaju, a drze ko babin zub. Ja sam imao pad zbog istih pri brzini od 30-40 km/h

 

Ti si imao pad i to dokazuje da su Mitas gume lose. Ja sam presao 30000 bez pada i sta da zakljucim?

 

Jel sa jednom gumom 30,000 km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja