Jump to content

Moto Zajednica

Jao pao....Ibarska 22.11.09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da se uclanim u klub. Danas sam u sokacetu zvanom Ibarska magistrala imao manji udes. Nista strasno. Mojoj Sosi i meni hvala dragom Bogu nista ne fali a ni viska nemamo - dakle na nuli. Doduse ono sto osecamo je jos nedefinisano. Malo besa, malo straha, malo zebnje...sta je moglo biti...

  Motor je izgubio veci deo plastike ( far i leva strana ) i opet hvala dragom Bogu nista vise.

Razlog je svakodnevna pojava u tom jebenom sokacetu. Skretanje preko pune linije... E sad, JA SAM KRIV. Niko drugi. Da sam na vreme kocio sve bi proslo bolje ( mozda ). Covek je stao s namerom da skrene levo ( preko pune linije ) i tri motora su ga promasila, a ja strucnjak nisam uspeo pa sam zakucao ( srecom ) levi deo maske u doticni auto. Secam se da je bio tamno plav ili siv ili bem li ga...samo sam cuo krcanje plastike i sledece cega se secam je moja Sosa koju drzim za glavu i pitam dal je ok.  Kaze - ok. E tu mi pade kamen sa srca koje je inace sislo negde ispod pete...i rekao bih da je jos uvek tamo negde...vratice se vec...

  Tako preplasen i PRESRECAN sto smo hvala Bogu zivi i bez povreda, nisam zeleo ni da zovem marsovce, ni da se raspravljam sa vozacem plavog, sivog ili kakvog vec auta, vec se rukovasmo i aj zdravo. Da ne gresim dusu, izasli su iz kola i ponudili svaku pomoc. Dobro je - ne treba.

  Dok smo skupljali rasparcanu masku po putu, Pablo je vec pozvao pomoc i Skuba se stvorio tu neverovatno brzo. Sosa sela u auto a ja na crvenkapicu ( bez po kape ) i krenusmo DALJE!  Da, dalje. Nismo se vratili kuci ( sto bi normalni ljudi uradili  ;) ) vec nastavismo ka cilju, a to je bio rostilj. Znam ja da nisam bas bio dobro drustvo ali su zato ljudi sa kojima sam bio meni i mojoj Sosi, svojim neverovatnim smislom za humor, vratili ono pobeglo srce iz peta na svoje mesto. 

  Nisam uspeo ( logicno jel da? ) svima imena da popamtim ( jer mi je mozak otisao u potragu za odbeglim srcem ) i nadam se da mi to nece zameriti ::).

PUNO HVALA: SKUBI, PABLU, ARAKISU, IGORU, DEX-u, BANETU, LALAJKU, JASMINKU...I JOS NEKOLICINI LJUDI kojima na zalost ne znam imena pa cu ih zamoliti da se dopisu.

Crvenkapica bez po kape spava u garazi a Sosa i ja grickamo semenke i kao gledamo film....kao...gledamo...

  Pazite ljudi! Moze biti jako zajebano.

 

  Mi smo imali srece.

 

  MNOGO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

    Samo da ste Sosa i ti dobro......vazno je da ti znas gde si pogresio, sledeci put nesme da se dogodi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Eto, dok je dobrijeh ljudi, biće pola opravke gotovo... ;)

 

Ma čim sam vas video onako dobre i zdrave a lakše za 300 grama bzvz plastike sunce je već granulo, uspesmo vrlo brzo da vas "odkiselimo" :D i posle je sve bilo lakše.

 

Ako treba bilo kakva električno-elektroničarska pomoć, stojim ti na raspolaganju u svako doba ;)

 

Poljubi svoju dragu, pomoli se Bogu i daj da opravljamo te plastike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

 

Važno je da ste vi OK...  pad se računa kao jedno iskustvo više i što pre ponovo u sedlo

sa sosom jer klin se klinom izbija... mislim na strah od vožnje...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Auuh! Al me preseče čoveče! Gledam naslov, gledam ko je otvorio temu...no dobro je, sudb'a, šta li je, ne bitno, bitno je da ste dobro!

 

Trebao sam i ja sa vama, dobio sam poziv koji se ne odbija ali morao sam i te kako tužan jer uspeo sam da posle mesec dana upalim Afriku ali nisam smeo da se usudim da je poteram do Igora! Ne toliko zbog sebe ali moraš biti obazriv kada si u društvu, pa rekoh, da vama ne pokvarim uživanciju, preskočiću ovog puta jer ipak je prelom butne ozbiljna stvar!

Malera jer mi komšija na dva sata pre poziva  za druženje na placu, pozvoni i zamoli za uslugu. Kaže, nije pri parama a neki dalji smrtni slučaj, a akumulator u njegovom autu rikavela pa ako mogu nekako pomoći, Šta ću, nosio me je na vratima sa prvog sprata kada sam bio nepokretan, red je da mu dam auto jer  ko če iznositi pa unositi debeljucu od 72Ah iz auta u auto pa nazad! Tako, nisam mogao sa vama ni kolima!

No, možda je ružno što ću baš ovaj vaš slučaj iskoristiti da opomenem sve da smo kao bajkeri osuđeni jedno na drugo i da prvu a ponekad i jedinu pomoć možeš dobiti samo od pobratima....Ko je prvi priskočio, Scuba...ko bi drugi, treći nego neko sa liste bajkera iz blizine, izvučen iz adresara!

Zato nemojmo kvariti ovo što traje već 5 godina nego da oni koji imaju problem porazgovaraju i da svi nastavimo dalje, gde su neki zacrtali jer eto, nikad se ne zna!!

 

Još jednom, hvala Bošku što ste dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Imenjače bitno je da ste ti i žena dobro, a motor će se srediti, koliko sam video samo su plastike popucale i iskrivila se ručica kvačila, a sve ostalo je na svom mestu. Tako da prvo lepo vreme i idemo opet idemo na roštilj da moj komša izede 'edno ćevapče sa pola kile 'leba  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Samo lagano, druze. Najbitnije da se nista povredili, a motor ce se resiti... Imam snimak sa kamere, pa cu okaciti veceras kad stignem sa posla... Bas se lepo vidi situacija koja se stvorila ispred thelorda i mene, al se ne vidi tacno sta je bilo iza, mada moze da se nasluti. Najbitnije je da nema povredjenih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Tako da prvo lepo vreme i idemo opet idemo na roštilj da moj komša izede 'edno ćevapče sa pola kile 'leba  ;)

 

Kao prvo - najvaznije da nema tezih posledica. Kako je, po opisu, moglo da bude - odlicno je!

 

Kao drugo - imate vi jos komsija koje mozete da pozovete kad vec idete na te cevapcice... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Tako da prvo lepo vreme i idemo opet idemo na roštilj da moj komša izede 'edno ćevapče sa pola kile 'leba  ;)

 

Kao prvo - najvaznije da nema tezih posledica. Kako je, po opisu, moglo da bude - odlicno je!

 

Kao drugo - imate vi jos komsija koje mozete da pozovete kad vec idete na te cevapcice... ;)

 

+ 1

 

Sve je dobro sto se dobro svrsi, i  menjaj tu prednju gumu pod hitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kao prvo - najvaznije da nema tezih posledica. Kako je, po opisu, moglo da bude - odlicno je!

 

Kao drugo - imate vi jos komsija koje mozete da pozovete kad vec idete na te cevapcice... ;)

 

Pridružujem se veselju što do težih posledica nije došlo. Za plastike ćeš se lako snaći.

 

Pridružujem se Severianovim kritikama. Ima nas još koji volimo ćevape!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Tako da prvo lepo vreme i idemo opet idemo na roštilj da moj komša izede 'edno ćevapče sa pola kile 'leba  ;)

 

Kao prvo - najvaznije da nema tezih posledica. Kako je, po opisu, moglo da bude - odlicno je!

 

Kao drugo - imate vi jos komsija koje mozete da pozovete kad vec idete na te cevapcice... ;)

+ 1

Sve je dobro sto se dobro svrsi, i  menjaj tu prednju gumu pod hitno.

 

Ma samo da ste vi dobro prošli... zato ja moje nervozne kineze (nove sirene koje mi je čika Arakis ugradio) upotrebljavam i više nego što je potrebno .... sve pod motoom "bolje da su prepadnuti i da psuju nego da se izvinjavaju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Tako da prvo lepo vreme i idemo opet idemo na roštilj da moj komša izede 'edno ćevapče sa pola kile 'leba  ;)

 

Kao prvo - najvaznije da nema tezih posledica. Kako je, po opisu, moglo da bude - odlicno je!

 

Kao drugo - imate vi jos komsija koje mozete da pozovete kad vec idete na te cevapcice... ;)

 

A ne mora ni samo komsije... Moze i sire drustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Evo kako je to izgledalo iz moje perspektive... Kamera je zakacena na levu stranu kacige, tako da je perspektiva kamere blago izmestena na levo u odnosu na moju perspektivu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Na snimku se ne vidi dobro, da li je auto stao ili se zaustavljao da bi skrenuo u ulicu levo preko isprekidane linije. Definitivno je vozac busa ustvari, em napravio prekrsaj, em zaklonio vozilo ispred od tvog pogleda a onda naglim obilazenjem s desne strane otkrio prepreku koju nisi video i nisi uspeo da zaobidjes.

 

Mozda i nije lose sto nisi zvao svemirce, jer ko zna ko bi na kraju ispo kriv, ali to je i najmanje vazno.

 

Vazno je  da si dobro i da se nije nista strasno desilo, bajk ce se izopravljati kolko vidim u temi gotovo dzaba.

 

Ovaj snimak je poucan  i bas me zanima kakvo vam je vidjenje dogadjaja kada ga pogledate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Dobro je da ste ti i gospodja prosli kako valja.

 

Na snimku se ne vidi dobro, da li je auto stao ili se zaustavljao da bi skrenuo u ulicu levo preko isprekidane linije. Definitivno je vozac busa ustvari, em napravio prekrsaj, em zaklonio vozilo ispred od tvog pogleda a onda naglim obilazenjem s desne strane otkrio prepreku koju nisi video i nisi uspeo da zaobidjes.

 

Mozda i nije lose sto nisi zvao svemirce, jer ko zna ko bi na kraju ispo kriv, ali to je i najmanje vazno.

 

Vazno je  da si dobro i da se nije nista strasno desilo, bajk ce se izopravljati kolko vidim u temi gotovo dzaba.

 

Ovaj snimak je poucan  i bas me zanima kakvo vam je vidjenje dogadjaja kada ga pogledate.

 

Nije ovde nista kriv vozac autobusa. Na Ibarskoj prvo ne ocekujes da naijdes na nekoga ko stoji na sred puta, a kad naidjes logicno je da ces pokusati da ga obidjes. Ovaj bi ga verovatno pristig`o da je kočio busom. A obisao ga je sa desne verovatno jer je pretpostavio da ce da skrene u levo.Jer zašto bi inače stajao na sred...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Auto se nalazi nasred jer se zaustavljao da skrene u levo, sto je dozvoljeno, dok obilazenje vozila s desne strane nije, osim ako je vozac ispred dao znak da skrece u levo i ako je polozaj vozila takav da se moze nesumnjivo zakljuciti da skrece, ali mislio sam pre svega na naglo skretanje busa u desno, bez svetlosnog pokazivaca itd. .... ma nije ni vazno, da ne odemo u sitnice. Ne znam da li je serbduck ovaj s koferom il je bio jos iza. Meni je snimak zanimljiv i zbog kretanja motociklista i sl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Tu nije dozvoljeno da se skrene levo. Pogledajte pazljivo kada prolazim auto da se puna linija zavrsava 2-3 metra ispred auta i onda pocinje isprekidana, ali ta isprekidana je za one koji se ukljucuju sa tog sporednog puta i krecu ka Ljigu... Tu definitivno nije bilo dozvoljeno skretanje u levo, to smo na licu mesta videli i konstatovali, ali je Bane pustio coveka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
11. Претицање и обилажење

Члан 53.

Претицање и обилажење врши се са леве стране возила које се претиче.

Претицање мора да се врши са десне стране ако је возило на коловозу заузело такав положај и његов возач даје такав знак да се са сигурношћу може закључити да то возило скреће улево.

 

Sad je dzabe rasprawljati, wazno je da ste wi ziwi i zdrawi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Uh generacijo  :( !   Samo da ste dobro,to je najvaznije.  A udes, cista klasika. Gledas u  beli autobus,vozis uz belu liniju da bi brzo reagovao kada pocne preticanje i jos dva motora ispred tebe. Svi uslovi da budes spokojan i da paznja bude umanjena ,kad , ne lezi vraze, idiot staje na sred magistrale....

Uvek najebe neko iz sredine ili na kraju kolone, nikada prvi,neverovatno ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Video sam snimak. U 17-oj sekundi se cuje udarac. Mene nema na snimku. Linija je puna. Bus bi odneo auto da ga nije obisao na taj nacin. Vide se prva dva motora, a ja sam cetvrti. Razlog  mog udaranja u auto je, bar meni savrseno jasan.

 

 Hvala dragom Bogu da smo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Da ne vidi se na snimku, dal se zaustavlja il je stao. Jeste obilzenje obavezno u desno u toj situaciji, al ne bez migavca.

 

Nego kako se ucesnicima cini jer se moglo izbeci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja