Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZ6N - par pitanja

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima

Konacno sam pazario motor, posle dugo premishljanja (i skupljanja para),sta kako, nov ili polovan, ispala mi je ponuda koju nisam mogao odbiti.

FZ6N nije bas idealan za pocetnika, ali sam dovoljno mator da ne pravim gluposti.

 

Vozao sam malo po kraju, pa imam utisak da se motor pregreva. Semafori i guzva pa temperatura ode na 90 i kusur (iako je napolju 15-18 stepeni). Motor je skoro nov (uzeo sam ga sa 670km, od prijatelja), ne bi trebalo da mu ista fali. Mozda zbog voznje na 3-5k obrtaja i cestog zaustavljanja. Cisto ako ima neko od vlasnika istog da mi kaze.

 

Motor ima odlicne retrovizore, ali obzirom da sam "sirok"  :P u njima vidim samo ramena. Postoje li za fz6n kakvi ekstenderi retrovizora (u principu duza sipka nosaca bi pomogla)?

 

Razmishljao sam da stavim kod servisera mozda blokadu na gasu (starije verzije su i prodavane sa blokadom).

 

Ima li neko od vas fz6n sa kakvim vizirom i koliko on uopste pomaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

ja sam imao fz6n pre 2 god, fenomenalno me je služio i ostao u sjajnom sećanju.

 

ako su ti one kockice za tempraturu do pola skale, ventilator se pali normalno, imaš vode u sistemu koliko treba, ne bi trebalo da se pregreva već da je to normalno, tj čini ti se da nije u redu, a u stvari radi kako treba.

imao sam yamahin originalan vizir, montirao sam ga samo za putovanja, pomaže na taj način što ti vazdušnu struju usmerava na gore i rasterećuje grudi, ali te onda više bije u kacigu, pa moraš malo da se "sakrivaš" pri većim brzinama, u zavisnosti od tvoje visine.

stavi blokadu na gasu u glavu, i na zglob desne ruke, motor nemoj da diraš i da se igraš sa tim ;D

 

fz6 je sjajan i za početnika, odličan je položaj vozača, vrlo lako se vozi, sam je lagan, jedino moraš da se suzdržavaš od zavrtanja gasa dok ne uđeš u štos, pošto je dosta jak. smatram da uopšte nisi pogrešio.

a i ovako ti je ograničenje po gradu 60, a na otvorenom putu 80.. ;D ;D

 

nadam se da sam bar malo pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako bas,bas,bas nista nisi vozio do sada mozda si zagrizao previse.Ali nemoj tako negativno da razmisljas i sebi da pravis mentalne blokade.

Znaci po mom misljenju nema boljeg motocikla (prakticno svi naked 600) za prve ozbiljne korake u svetu motocikala.

Vezano za "grejanje".

Prvo baci oko na nivo tecnosti u hladnjaku,mada posle toliko kilometara ne bi trebalo da bude nikakvih problema (ali nikad se ne zna)

Drugo to sto si se kretao polako,jos ako si imao nekoga ispred sebe,sigurno je pomoglo da se temperatura brzo i toliko digne.Ako se ne pali lampica za temperaturu,ne bi trebalo da bude nikakvih problema

Jos jednom da te ohrabrim.SAMO NAPRED!!!

Nemoj samo preko svojih mogucnosti,a sprava je takva da ce sigurno umeti da "oprosti" neke tvoje greske.Niko od tebe ne trazi da budes prvak sveta u prvoj sezoni :D,lagano napred,videces da ce brzina doci sama od sebe.

Pozdrav i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja imam FZ6n vec godinu dana. Do sada sam sa njim presao samo 8500km. Kazem samo, jer sam imao zdravstvenih problema od kraja maja pa sve do pre nekoliko dana, tako da nisam mogao da predjem planiranu kilometrazu za ovo leto. Ali sledeca sezona je moja... Ajde da predjem  na stvar. ;)

 

Kupio si odlican motor, to sto si pocetnik ne znaci nista, bitno je da znas svoje granice i nece biti problema. Nemoj nista da mu cackas, vozi ga tako, samo pamet u glavu i lagano, makar dok se ne upoznas sa motorom.

 

Sto se grajanja motora i paljenja ventilatora tice, to je sve normalno. Na nasim motorima ventilator se pali na oko 90 stepeni. Nisam siguran na koliko tacno, jer je kod mene okrugla instrument tabla i temperatura mi je izrazena u 'kockicama'. Nemoj da te to brine, samo proveri da li ima dovoljno tecnosti, u sta ne sumnjam, i gas. ;)

 

Retrovizori su mu dobri, probaj da ih nastelujes. Ja sam takodje krupan i nemam problema sa preglednoscu istih. U svakom slucaju, moraces malo da vidis ruke ili ramena u ogledalu, bez toga ne moze i sve je samo stvar navike. ;)

 

Sada rec, dve o viziru... Ja sam, posle duuuugo razmisljanja i gledanja, kupio vizir marke Puig. Odlucio sam se na njega, jer po meni, najbolje stoji na motoru zbog njegove asimetricnosti. Mnogo je lepsi od vizira kojeg je Yamaha ponudila, kao i od onog koji pravi Givi. Osim lepote, jako bitan momenat je bila cena, koja je dosta povoljnija od navedenih. Meni je moj doneo Sekula iz Louisa, mislim da je bio oko 80e. Veruj mi da vredi svaku paru i to je jedini 'must have' na motoru. Kolega Bojan ti je rekao koliko on znaci pri voznji, tako da necu ponavljati. Topla preporuka. ;)

 

 

P.S. Ovih dana se spremam da napisem malo vise, u rubrici 'Vozili smo', o nasem motoru, tako da ces uskoro moci da procitas dosta o nasem golacu. :) Prilazem i sliku moje masine sa Puig vizirom, cisto da vidis kako izgleda.

post-2784-12879057725805_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Zahvaljujem se na odgovorima

 

Inace, motorom sam odusevljen, lako se vozi, udoban je, ne deluje tezak.

Ne pali se lampica za temperaturu, samo mi se ucinilo da temp mnogo varira, verovatno ne voli penzionersku voznju  :P :P :P (uputstvo kaze da je temp. normalna do 116 stepeni !!!, svasta lepo pishe tamo, moracu bolje da ga prostudiram).

 

Sa retrovizorima cu znaci morati jos malo da se igram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz Scipio

 

Drugari su dosta napisali o FZ6N..

Ja taj motor vozim godinu dana , 15000 sam presao do sada ... neki dan promenio OEM gume ..

Obzirom da sam pre njega vozio VEspu ET4 150 ccm da kazemo da mi je ovo prvi ozbiljan

motor, limitirana verzija na 78 KS... nece josh dugo ...  :)

 

Motor je za samo pozeleti ako si u principu djak prvak pa imas mnogo da ucish , pravo nastavno sredstvo ... bitno je da

ume da oprosti greseke pocetnicke .

 

Kao sto je napomenuto , limitator najbitniji je u glavi i desnoj ruci ..

Meni je pored toga pomoglo vozacko iskustvo 20 godinica i percepcija ucesnika u

saobracaju .. koliko moze da se predvdi sta ce neko da uradi, nepomaze uvek .

 

Grejanje , uzmi u obzir da taj motor ima trkacko srce .. u gradu , kreni stani .. obavezno je temp na 4oj kockici ka petoj i ventilator se pali .. bez brige ... Voznja po gradu mu dodje muchenje i za tebe i za motor ... ali kad iskochish na

obilaznicu ili A put ili slichno e onda nema problema sa temperaturom motora ... veruj nam :)

 

Takodje imam i Puig vizir koji pomaze a retrovizore cemo da izlecimo kod strugara pa na niklovanje, moram ih produziti za jedno 5 cm ..

 

Nepreteruj zimus do proleca a posle pamet u glavu  i uzivanje ..

 

Pa da se provozamo s proleca ..

 

POzz

 

Ljuti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

nijesi ni malo pogrijesio, tako da ne brini! odlican motor. to sto dostigne radnu temperaturu nije nista lose, cak je i bolje. ljeti je jedino malo problem jer ti grije noge...

samo polako, motor moze bas dosta da tu pruzi....

 

16112009243Medium.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

To za temperaturu su ti objasnile kolege vec..  ;) videces kad otopli ima da ide i preko 100.. Sto se tice motora tvoj je verovatno S2 ili ako gresim ispravi me.. Koje je godiste tvoj motor??

 

Ako je S2 onda ne mozes da stavis Puig vizir posto on nije za modele 2008 i 2009.

Slazem se sa Zeljkampom da je lepsi od Givija i fabrickih vizira, ako je S1 stavi Puig  bez razmisljanja.

 

Polako sa gasom, ovaj motor ne prasta greske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Jeste, model S2 2008

Izgleda da Puig ima vizir i za novu verziju

http://www.puig.tv/tuning-bikes/yamaha-fz6-s2-2008/naked-new-generation/c171en/f199-r121-m1878/

 

 

ovo je skoro izaslo. auuuuu ::) ... ovaj je jos lepsi.. gde moze ovo da se kupi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Meni je nekako lepsi ovaj providni. Moj motor je isto beli kao sa slike. Nisam pametan da li skroz crni ili providni sa crnim stranicama ili neki treci posto vidim da ima jos boja..  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Postoje "produzivaci" za retrovizore.

 

http://cgi.ebay.co.uk/10mm-Mirror-Riser-Extender-Adapter-Yamaha-XJ6-600-FZ6N_W0QQitemZ300330553317QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ed188fe5

 

 

Bolje ces da vidis ali ces teze da se provlacis izmedju automobila.

 

To sto neces da pravis gluposti "macku o rep", ja sam stariji od tebe pa ih pravim.

 

Mislim da si kupio pravi motor. Mocices da naucis na njemu da vozis a kad naucis mocices da naucis brze da vozis.

Zelim ti puno srece i zabave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

morao sam novi da stavim pa mi je bio preskup.

a ostalo je stvar ukusa, meni je ljepsi a i jeftiniji masu + bas dobro osvjetljava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Postoje "produzivaci" za retrovizore.

 

http://cgi.ebay.co.uk/10mm-Mirror-Riser-Extender-Adapter-Yamaha-XJ6-600-FZ6N_W0QQitemZ300330553317QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item45ed188fe5

 

 

Bolje ces da vidis ali ces teze da se provlacis izmedju automobila.

 

 

Ovo je odlicno, idealno resenje kome je potrebno. ;)

 

morao sam novi da stavim pa mi je bio preskup.

a ostalo je stvar ukusa, meni je ljepsi a i jeftiniji masu + bas dobro osvjetljava

 

Ok, samo sam pitao, no hard feelings... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja