Jump to content

Moto Zajednica

Dok cekamo pocetak sledece sezone...

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dvostruki BSB sampion Ryuichi Kiyonari se vraca u Englesku i to u HM Plant Honda tim gde ce sledece sezone voziti sa Josh Brookes-om. Japanac je bio sampion 2006 i 2007 godine u British Superbike Championship-u i sigurno se vraca naostren i gladan pobeda. Mozda se ovako nesto i moglo naslutiti kada se pojavio u 13 septembra na stazi Croft vozeci za HM Plant, a treba dodati i da je nesto pre kraja sezone Ronald ten Kate rekao da ce sledece godine tim imati dva vozaca. Posto je Jonny Rea bio siguran, a vec se pregovaralo sa Max Neukirchner-om, Kiyonari-jev povratak je bio samo pitanje vremena ili se bar sada tako cini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Evo ispostovao sam ga. Opet sam pogledao taj video, a gledao sam ga milion puta. Treba da bude covek 101% lud da vozi tako po kisi! Najjaci je pogled Troy Bayliss-a i Davide Tardozzi-ja odnosno izraz njihovih lica. Mislim da to govori sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam mislio da je on novi Haga. Gadno se ozledio par puta. Mislim da mu je to upropastilo sezonu. Ma nema veze

ja sam se spremio da ne propuštam BSB sledeće godine.

Ne znam samo kako ću ženi da objasnim. Moraću da žrtvujem Supermoto svetsko prvenstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Pojavila se informacija da bi Daniele Romagnoli-ja, bivseg manedzera Lorenzo-ve strane garaze mogao na to mesto da zameni bivsi 250cc trkac i menadzer Yamaha WSS tima Wilco Zeelenberg. On vec dugo radi za Yamaha-u i oni ce mu sigurno naci nov posao (kao sto znamo Yamaha WSS tim ne postoji).

Sumnja se da je razlog Romagnoli-jevog odlaska sukob sa Ramon Forcada-om, a ne nepronalazenje istog na mestu menadzera tima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Marco Simoncelli i Hiroshi Aoyama koji je poslednji sampion u klasi od 250cc, su stigli u Sepang gde ih je docekalo ogromno nevreme i otpoceli trodnevni test na ovoj stazi koji je poceo jos u ponedeljak. Oni su dugo odlagali sam pocetak testa da bi ga konacno zapoceli u podne po lokalnom vremenu, kada se staza isusila, temeratura je bila 32 stepena.

 

Svetski sampion Hiroshi Aoyama je vozio isti onaj RC212V koji je ove sezone bio na raspolaganju Gabor Talmacsi-ju, dok je Marco Simoncelli koristio factory spec. masinu, odnosno onu koja je ove sezone bila na raspolaganju Toni Elías-u.

 

Simoncelli je odvezao 44 kruga postigao najbolje vreme 2'04.43 po suvim uslovima, dok je Hiroshi Aoyama odvezao nesto vise krugova 68 i postigao nesto bolje vreme 2'04.38, cisto radi nekog repera Valentino Rossi je ove godine na kvalifikacijama napravio vreme 2'00.518, dok rekordni krug na trci pripada Casey Stoner-u koji iznosi 2'02.108.

 

Simoncelli je izjavio da mu nije u cilju bilo da napravi sto bolja vremena vec da se navikne na masinu koja je potpuno drugacije iskustvo od 250cc masine.

 

Aoyama-ina masina nije imala na sebi neke vece izmene u odnosu na test u Valencia-i, razlika je bila u kocnicama, koristio je Nissin za razliku od proslog testa gde je imao montiran Brembo.

 

Na drugom danu testiranja odrzanom danas, kisa je prekinula testiranje, Simoncelli je odvezao 44 kruga dok je Aoyama odvezao jedan manje. Obojica su popravila vremena ali je opet Aoyama bio brzi i to skoro pola sekunde sa vremenom 2'03.25, dok je Simoncelli postigao 2'03.70.

 

Posle drugog dana Marco Simoncelli je opet ponovio izjavu da mu brzi krugovi nisu toliko na umu koliko mu je bitno da se privikne na masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Chris Vermeulen je u Spaniji na stazi Almeria i testira Kawasaki koji ce voziti sledece godine u World Superbike sampionatu.

 

“It was good, my first time at Almeria so I was finding my way around the track again. It was the second test with all the team together and the guys are gelling well as a unit.

 

“We continued our work on from the progress we made at our Cartagena test recently; suspension adjustment and chassis, understanding what changes do what to the bike. We were also working on suspension on a faster circuit,” said the 2003 World Supersport Champion.

 

"The bike felt quite nice and of course we still have some areas to improve. We want to work on the front of the bike to get some more feeling and feedback. But as a whole, it worked quite well. I am looking forward to testing at Jerez next because I know that circuit very well.”

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ne videh da je spomenuto, ali pre neki dan videh na moto.it sajtu da je mladjani Doviciozo postao cale! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dovi je postao ponosni otac devojcice po imenu Sara!

 

Davide Tardozzi, bivsi sef Ducati Xerox tima, se dovodi u vezu sa BMW World Superbike timom. Veruje se da je  Max Bertolini koji je iz Ducati-ja jos prosle sezone presao u BMW, radio na tome da omoguci ovaj potez prelaska. Zvanicnu potvrdu ove vesti mozemo ocekivati 22 januara, kada pocinje test na stazi Portimao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Davide Tardozzi, bivsi sef Ducati Xerox tima, se dovodi u vezu sa BMW World Superbike timom. Veruje se da je  Max Bertolini koji je iz Ducati-ja jos prosle sezone presao u BMW, radio na tome da omoguci ovaj potez prelaska. Zvanicnu potvrdu ove vesti mozemo ocekivati 22 januara, kada pocinje test na stazi Portimao.

 

Opa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Treci i finalni dan testa na stazi Sepang je gotov i time se testiranja za pocetnike motoGP klase ove godine zavrsava. Opet je Hiroshi Aoyama bio brzi od Marco Simoncelli-ja i to za skoro sekundu. Hiroshi je postigao odlicno vreme 2'02.3, sto je samo dve desete slabije od rekorda staze 2'02.108 kojeg je postavio Casey Stoner na trci u sezoni 2008, dok je vreme Marco Simoncelli-ja bilo 2'03.2.

Izgleda da se Aoyama-i isplatilo postepeno upoznavanje sa RC212V, da podsetimo da je on poceo test u Valencia-i bez ikakvih elektronskih pomagala da bi ih postepeno uvodio i to je cini se, bar za sada, urodilo plodom. Ono sto je posebno interesantno je da Hiroshi koristi istu onu masinu koju je koristio Gabor Talmacsi ove sezone, dok Marco koristi 'skuplju' factory spec. masinu koju je ove sezone koristio Toni Elias.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nicky Hayden je bio u Ducati Corse delu fabrike da vidi kako napreduju radovi na novoj masini, tada je na nasu radost iskoristio priliku i potpuno 'slucajno' slikao svojim telefonom GP10. On je ovu sliku postavio na blogu svog sajta i ona sada stize i do nas.

 

Na plastikama se odmah uocava veliki otvor za ventilaciju koji sluzi za odvodjenje toplote sto je brze moguce, i mozemo pretpostaviti da ce on biti jedna od stvari koje bi trebalo da produze vek trajanja agregata. Cilj je spustiti temperaturu agregata sto ce rezultirati povecanjem veka trajanja sto je posebno bitno za sledecu sezonu kada ce stupiti novo pravilo (6 agregata na 18 trka). Prica se da je oklop aerodinamicniji i da da pruza bolju zastitu od vetra.

 

Ducati ce zvanicno predstaviti GP10 sredinom januara, tako da cemo se strpeti do tada, hteli to ili ne.

post-6549-12879060063696_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Posle vesti da Repsol Honda tim prelazi sa Showa-e ne Ohlins vesanje sada nam stize vest da ce to uraditi i Marco Simoncelli i Hiroshi Aoyama. Sezonu 2009 je jedini sa Ohlins-om (kada pricamo o Honda RC212V vozacima) jedini poceo Randy de Puniet, da bi posle testa na stazi Brno prvi napravio promenu sa Showe na Ohlins Andrea Dovizioso. Daniel Pedrosa je promenu napravio na kraju sezone (na testu odrzanom na stazi Valencia), a sada ga slede Simoncelli i Aoyama.

 

Pretpostavlja se da ce sve Honda RC212V masine preci na Ohlins vesanje. Prednosti su velike, delovi razvijeni za fabricke masine bi lakse mogli da koriste sateliti, veca mogucnost skupljanja podataka odnosno podaci koji bi se skupili bili bi svima laksi za koriscenje...

 

Medjutim, ovo ima i svoju losu stranu, pogotovo za dvojicu koja su se opredelila za ovo ili bolje receno njihovi timovi koji su napravili ovu promenu. Ova promena znaci da ce ponovo morati da se privikavaju na novo vesanje kao i na nove masine za 2010, a imace samo tri testa za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Dani Pedrosa je napustio bolnicu posle uspesne operacije na kojoj mu je izvadjen sraf iz leve ruke. Sraf je ubacen tokom sezone da bi pomogao brze oporavljanje njegove ruke koja je imala naprsnuce i sada kada se Dani oporavio je izvadjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Bez Valentina Rosija u Le Manu

 

Šampion kraljevske klase Moto GP šampionata Valentino Rosi odbio je ponudu bivšeg vozača Formule 1 Žana Alezija da vozi na trci "24 časa Le Mana" u junu.

 

„Kada Vale bude počeo sezonu, želeće da se koncentriše samo na motore. U drugim takmičenjima će učestvovati tek kada se ona završi", rekao je menadžer Jamahe Davide Brivio.

 

Rosi, koji se već nekoliko puta takmičio na četiri točka, nakon najave da bi mogao da promeni sport jednog dana, trebalo je da vozi na Reliju Meksika u martu, ali je Brivio rekao da je Rosijevo učešće na tom takmičenju pod znakom pitanja jer je preblizu starta naredne Moto GP sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hiroshi Aoyama poslednji sampion u klasi od 250cc, je posetio Japanskog Premijera Yukio Hatoyama-u u Tokiju da mu se zahvali na cestitki za titulu koju mu je Premeijer poslao odmah nakon osvojene titule. Premijer Hatoyama je bio na zvanicnoj poseti Indiji tako da je Hiroshi Aoyama bio primljen od strane sekretara Tadakatsu Sano i sefa kabineta Yasuhiro Ando-a. Prilikom te posete Aoyama je sa domacinima diskutovao o planovima za sledecu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hiroshi Aoyama sledece sezone nece moci da nosi svoj #4 iz 250cc koji je u vlasnistvu Andrea Dovizioso-a i koji mu je ocigledno sretan. Njegov omiljen, a ujedno i u znaku postovanja, je #74 kojeg je nosio Daijiro Kato, koji je povucen posle njegove tragicne smrti, ne moze ni njega. On je svoj problem resio povratkom Chris Vermeulen-a u World Superbikes, tako de ce preuzeti njegovu #7.

Marco Simoncelli je na testovima je umesto broja nosio T ali je potvrdio da nece menjati #58, zato sto to 'T' predstavlja testiranje  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Uh, kako mi nedostaje ona rasprava posle svake MotoGP trke... pa ono "ma jeste Rosi najbolji vozac svih vremena, samo mu danas nije bio dan...".

 

Kad ono pocinje sezona?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Roger Lee Hayden je potpisao ugovor sa Pedercini Kawasaki timom tako da cemo ga sledece godine gledati u WSBK-u. Mladji brat Nicky Hayden-a je 2007 bio AMA 600 Supersport sampion i sada ce svoju srecu probati na vecoj kubikazi. Poznat je u US kao jedan od najboljih vozaca u 600cc, medjutim, on nema neke znacajnije rezultate na 1000cc. Nadamo se da ce se ovaj 26-godisnjak ce sledece sezone snaci na ZX-10R-u.

 

“I am really happy to be participating in the World Superbike Championship next year with the Pedercini Team. It has always been my goal to race in a World Championship Series, and now I have the opportunity.

 

“It's a big difference from what I did last year, but I'm ready and looking forward to taking that next step. I have experience on the Kawasaki Superbike, so that does not make everything completely new.

 

“It should will be fun learning and racing at the new circuits and of course we have a home round in Salt Lake at Miller Motorsports Park. My first test will be at Portimao towards end of January and I can't wait to get back on a bike again!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Bivsi Supersport sampion Kenan Sofuoglu je slomio clanak prilikom motocross treninga. Hirurzi su mu rekli da ce tri meseca biti u gipsu sto ce sigurno uticati na njegove planove testiranja i povratka na tron u 600cc klasi. Nema potrebe pricati da ce propustiti testove na stazi Portimao koji ce trajati od 22-24 ovog meseca.

 

“I do motocross three to four days a week during the winter to stay fit, but during training my ankle twisted around. I felt something was broken so I went to hospital. Doctors have told me to keep my foot in plaster for three months."

 

"I'll see what the doctors say in three weeks time," said a hopeful Sofuoglu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja