Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Leonardo 250 GS Adventure - Alone In Adventure

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Budjenje oko 11. Ipak je nedelja,mora malo da se odmori. Pijem kafu i telefoniram. Zovem da vidim da li ima neko raspolozen za voznjicu. Zovem jednog - nije tu, drugog - nece da se javi, treceg - parkirao motor u spavacu sobu, cetvrtog - parkirao motor u letnju kuhinju. Tu resim da idem sam. Spremanje za polazak i tocenje goriva nisam slikao, to svi znate kako izgleda. Okrecem prema Studenici. Prolazim kroz selo Budozelja, na 10ak km od Ivanjice. Vidim nekom siptaru se zapalila kuca. Nisam pomogao u gasenju. Samo sam slikao i nastavio dalje

 

Q6Xvt_bjbm.jpg

 

Penjem se dalje na 15i. Zove se tako zato sto se nalazi na 15om kilometru od grada i tu ima cesma i spomenik nekim palim borcima. Inace taj deo pripada Goliji. Pogled sa 15og na put koji vodi prema Studenici

 

MVCHK_bjb1.jpg

 

Tu sam primetio da nisam napunio bateriju od aparata.

Detalj sa Golije

 

3u1Bm_bjb2.jpg

 

Nastavljam niz put i nailazim na zemljaka u nevolji. Ispraznio se coveku akumulator pa me zamolio da ga povucem da upali. Zakacio sam ga za kofer i za malo da odvalim kofer od motora.

 

tf5Pf_bjb3.jpg

 

Tu mi vec postaje malo dosadno, a i zao mi da mucim motor po asfaltu pa prelazimo malo na off

 

sGFjk_bjb4.jpg

 

N4xli_bjb5.jpg

 

Sad vec postaje gadno. Da se ja pitam, ja bi' ovuda proter'o motor

 

B9XC8_bjb6.jpg

 

I nije toliko gadno kao sto izgleda

 

qZYxZ_bjb7r.jpg

 

Motam se jos malo tuda oko reke i po reci i nastavljam dalje prema Slatini. Sta da kazem sem da su Kinezi mala deca za nas. Ogromna investicija da se izleci jedno kliziste. Kamen se rucno slaze u mreze, a ima gaaa....mnoooogo. Ovo se bre zove zid

 

sEP6m_bjb8.jpg

 

PAZNJA, NAPRAVLJENA JE LIMITIRANA SERIJA OD SAMO 20 KOMADA

 

WxQTe_bjb9.jpg

 

Put od Studenice do Usca nisam slikao iz razloga sto sam morao da peglam gumu

 

T9PXF_bjb10.jpg

 

To mi je omiljena deonica za voznju. Sve krivina do krivine, a asfalt (h)rapav...kao iz snova. Iz Usca nastavljam prema Raskoj (nema nista), pa na Josanicku Banju (nema nista), pa gde drugo nego na Kopaonik.

 

hCk7t_bjb11.jpg

 

Bolje vas nasli. Nastavljam prema vrhu i posle par km prvi tragovi snega

 

WIEaX_bjb12.jpg

 

Pa posle jos vise snega.

 

VXA0o_bjb13.jpg

 

Izlazim na vrh i svi prolaznici me nesto cudno gledaju. Cuvar ispred jednog hotela kaze -3. Tad mi je bilo jasno sto me tako gledaju. Vetar  u jednom trenutku samo sto me nije oduvao sa motora. Negde dole u rupi deluje kao da greje sunce

 

yefb9_bjb14.jpg

 

Spustam se u tom pravcu, tacnije prema Brzeci. Brat mi izvodi neke gradjevinske radove dole, pa sam otisao da se vidim sa njim. Gde bi se drugo videli nego u kafani. Kafana se zove "Koliba" prijatna atmosfera, dobra klopa, dobri ljudi... Ovo sam sve morao sam da pojedem

 

ekXr4_bjb15.jpg

 

4lsqp_bjb16.jpg

 

Zavrsavam sa jelom i pakujem se za polazak. Odbio sam ponudjeno prenociste zbog nekih obaveza. Spustam se u Brus i odatle preko Mitrovog Polja prema Gocu tj. prema Vrnjackoj Banji. Vidim neka okrugla brojka na satu. Fali jos jedno 10000 sto su mangupi vratili da bi ga podmladili

 

HfTpO_bjb19.jpg

 

Prolazim kroz neku sumu, negde iznad Vrnjacke Banje

 

XxYFo_bjb17.jpg

 

i tu mi se totalno prazni baterija od aparata, a i vec je pao mrak tako da vise nema slikanja. Pakujem NIKON u kofer i nastavljam do banje, pa u Kraljevo. U Kraljevu odlucujem da idem preko Cacka i Guce nazad kuci. Predjoh nekih 350km i bas se lepo navozah iako sam bio sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svaka cast za entuzijazam! Pa ni ljudi sa ozbiljnijim motorima ne voze ovu kilometrazu u ovo doba godine, i to jos po planinama. Hitno daj Leonarda u oglase i menjaj za neki enduro! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma kad je srce u junaka i Leonardo je odličan za Adventure Ride ;)

 

Svaka čast, verujem da si se slatko navozao a i malo skočanjio po planinama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Moram da ti skinem kapu. Ja jes' da se vozim i jes' da su neki zli jezici proglasili nas MO(A)TORCE za ......... BRAVO!!!, ovde ništa ne bih menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala na cestitkama. Sta ste svi napali da kupim bolji motor? Evo ja obecavam cim bude proizveden bolji od ovog kupujem.

...Još samo sebe da si uslikao da prepoznamo junačinu...  :)

Evo, slikao sam i mene. Mnogo sam ruzan pa nisam skidao kacigu :)

 

Ncn9D_73544212.jpg

 

Koji si ti car! Jos nisi prodao to cudo!  ;) ;D ;D

 

Jos nisam, a kako stoje stvari i necu. Preko zime opet komplet servis, farbanje i jedan Leo Vince i ostaje on da se mi i dalje lepo druzimo, a ako bude moglo pored neki Caponord onda super

Sjajno ! i neki iskusniji mogu da pozavide !!! Brzo neki enduro !!!  :) ;D

Mislis fotografi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Hvala na cestitkama. Sta ste svi napali da kupim bolji motor? Evo ja obecavam cim bude proizveden bolji od ovog kupujem.

...Još samo sebe da si uslikao da prepoznamo junačinu...  :)

Evo, slikao sam i mene. Mnogo sam ruzan pa nisam skidao kacigu :)

 

Gtvpe_73544212.jpg

 

Koji si ti car! Jos nisi prodao to cudo!  ;) ;D ;D

 

Jos nisam, a kako stoje stvari i necu. Preko zime opet komplet servis, farbanje i jedan Leo Vince i ostaje on da se mi i dalje lepo druzimo, a ako bude moglo pored neki Caponord onda super

Sjajno ! i neki iskusniji mogu da pozavide !!! Brzo neki enduro !!!  :) ;D

Mislis fotografi? :)

 

aha  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

To bajkere!!

:D :D :D :D :D :D :D :D

Tako bre ! I sledeci put kada ti ortaci imaju "menzis" samo ih pozovi sa neke cuke ,gde ti je lepo ...puca neki pogled i

jos koja stvar za sve na ovom svetu , i samo im kazi da promene pampers !  ;)

 

Bravo !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Dopade mi se Aprilia, napolju debeli - a drug muljaz pređe puno kilometara, plus vožnja noću po vlažnom vremenu! Znači: udobna za turu od 350 km, pouzdana za solo vožnju, dobra zaštita od vetra i zime, dobri farovi itd. Tačno mi dođe da kupim jedan komad. Pozdrav drugu muljazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dopade mi se Aprilia, napolju debeli - a drug muljaz pređe puno kilometara, plus vožnja noću po vlažnom vremenu! Znači: udobna za turu od 350 km, pouzdana za solo vožnju, dobra zaštita od vetra i zime, dobri farovi itd. Tačno mi dođe da kupim jedan komad. Pozdrav drugu muljazu.

Pazi 'vako, zastita od vetra jeste dobra, ali ima jednu rupu. Noge ispod kolena, a najvise cukljeve, mnogo bije vetar. Resenje - dobra obuca. Vetrobran jeste nekome ruzan, ali mnogo znaci. Bez njega se ne dobija nista na krajnjoj brzini. Jedino imam utisak kad ga skinem kao da vozim BMX. Deluje mi 10x laksi za upravljane. Bez njega na 100km/h preti opasnost da ostanete bez glave. Ima i varijanta nekog srednje velicine, nisam probao kako se sa njim ponasa. Udoban jeste, jedino sto kod duzih tura moze malo da zasmeta jeste nesto nizi korman ili je visoko sediste, jbm li ga sad. Svetla je sa fabrickim sijalicam (35w) imao dobra, a ja sam stavio releje i nightbreaker-e (55w) i sad su mu svetla, malo je reci, odlicna. Masina i ostali sklopovi.... kilometraza pri mom stilu voznje govori sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Kako expeditivan putopis. Brz, kratak i jebitachan. ;D

 

Takodje moram i fotkice da pohvalim:

Mirna ruka, dobar kadar,

prirode je Muljaz vladar! :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

nesto sam zaj...,a htedoh reci da i ja  imam sliku odavde :).Desno iznad ovoga je Savova isposnica,na pola sata peske.Steta proci tuda e ne svratiti.Ja sam ovde provodio svaki raspust i dobro poznajem ovaj kraj i otuda ljubav prema off-u.

Inace,ovaj put sto vodi od studenice ka Ivanjici je asfaltiran i fenomenalan.Ja sam vozio noci i po kisi,i put je dobro obelezen i meni je jedini problem predstavljala svetslost koja se odbivala od znakova.Pa nemojte da oklevate da idete ovom trasom.Slobodno mogu i R-ovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja