Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA CAPONORD

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

E ovako postoji mogucnost da zamenim gromovitu macku za ovog italijana pa ko velim ako neko ima iskustva mogao bi da mi kaze neko svoje misljenje

p.s. ne trebaju mi teh.karakteristike to je bar lako naci nego cisto iskustva i misljenje o ovom motoru

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

Letos mi le drug iz Slovenije pokazivao slike Capanorda koji je udario u parkirano vozilo sa 40-50km/h, viljuska i tocak su bili ok ali je ram pukao kod drzaca trouglova ,motor je bio bukvalno prepolovljen!Postoji mogucnost da je taj motor imao gresku i varu rama ili jednostavno ne moze primaci GS-u i V-stromu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

mogao bih još svašta napisati o tom Caponord-u....

da je to bio takoreèi nov motor sa preðenih oko 18000 kilometara, pa smo mu prvi dan menjali prednje ležajeve u toèku....treèi dan poèelo mu ispuštati hidraulièko ulje za kvaèilo......o potrošnji ulja radije ne bih.....

inaèe brzina sudara nije bila viša od 20 km/h, tako da je prednji kraj bio potpuno èitav (nisu pukle èak ni plastike ), dok se ram doslovno prepolovio na dva dela....da sam imao pri ruci klješta da pokidam sajle i creva, imali bi dva dela motora....prednji i zadnji kraj......ironija je, da na ramu stoji fabrièka nalepnica "double welded"....

vlasnik je odma po dolasku u sloveniju kupio drugu marku motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

bio sam prosle godine u milanu na moto sajmu i bas sam sjedio na tom motoru.

sve stima,sve to jako lijepo izgleda,ali samo za oko. ako moram birati izmedju talijana i japanca ili njemca-talijana necu nikada kupiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
ili jednostavno ne moze primaci GS-u i V-stromu.

 

A svi zajedno Varaderu :)

Koliko sam citao sta ljudi pisu Capponord nije losa masina ali ne hvale je nesto. Ima dosta tema o kvarovima i losoj izradi. Gledaj da uzmes japanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

znam da caponord ima jedan lik u kragujevcu,kupio ga je novog i vozi ga vec negdje oko godinu dana pa ako znas nekoga iz kragujevca da te poveze s njim... zaboravio sam kako se zove,znam da ima dugu kosu,nizak,nabijen...ako ti to moze pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
E ovako postoji mogucnost da zamenim gromovitu macku za ovog italijana pa ko velim ako neko ima iskustva mogao bi da mi kaze neko svoje misljenje

p.s. ne trebaju mi teh.karakteristike to je bar lako naci nego cisto iskustva i misljenje o ovom motoru

hvala unapred

 

Ja ga ne bih uzeo pored npr. Stroma. Vozio sam ga nekoliko puta, ide

odlièno i solidno se ponaša, imali ga nekoliko prijatelja - ni jedan nije

odradio posao bez nekog stupidnog kvara, npr. pukne klema na accu,

gasi se display, regler ga zafrkava... Inaèe sam putovao dva puta u

društvu prijatelja koji je vozio CN, jednom u Alpe drugi put na Korziku.

Taj friend sada vozi KTM Adv 990.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Inaèe sam putovao dva puta u

društvu prijatelja koji je vozio CN' date=' jednom u Alpe drugi put na Korziku.

 

Izvinjavam se za off... :oops:

Korzika... Moram je videti i doživeti... :wink:

AnteK, ako ima nekih slika, podeli sa nama! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: GPZ1100B2, TDM900A

Prijatelj mi popravlja makine...

Caponord su skidali sa planine na rukama, jer mu rikle bobine(namotaji) posle 5000km... :shock: :shock: :?:

 

Kvalitet izrade nije u rangu Japanaca....njegovo mishljenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Korzika... Moram je videti i doživeti... :wink:

AnteK' date=' ako ima nekih slika, podeli sa nama! :D[/quote']

 

Evo na ovom linku imaš dosta putopisa èlanova foruma motori.hr ,

ukljuèujuæi i moju Korziku izmeðu ostalog. To je zaista lijep otok,

izrazito planinski, sa najvišim vrhom Mt.Cinto 2707 mnv direkt

iznad mora.

 

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,31451.0.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Korzika... Moram je videti i doživeti... :wink:

AnteK' date=' ako ima nekih slika, podeli sa nama! :D[/quote']

 

Evo na ovom linku imaš dosta putopisa èlanova foruma motori.hr ,

ukljuèujuæi i moju Korziku izmeðu ostalog. To je zaista lijep otok,

izrazito planinski, sa najvišim vrhom Mt.Cinto 2707 mnv direkt

iznad mora.

 

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,31451.0.html

 

Hvala! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Vidim ja da ovde ima puno rekla kazala, da ja ne bih puno pricao o Apriliji i njenom V990 motoru koliko je izdrzljiv, pouzdan itd najbolje je da lepo pogledas http://www.apriliaforum.com/forums/forumdisplay.php?f=15 i lepo se ispricas sa ljudima i sam doneses odluku.

 

Ono sto ja znam o CN je da ima problem sa punjenjem akumulatora, to imaju sve Aprilije od 98 do sad. Problem je vrlo jednostavan ilako ga je resiti. Ovaj problem onda izaziva da se gasi tj risetuje instrument tabla.

Za problem u ramu nisam cuo pa necu da komentarisem, na forumu ima puno slika slupanih CN pa sam izvedi zakljucak. Sto se lezaja u tocku tice, ja sa tim nemam problema niti sam ikada cuo da je neko imao problem.

Ja obozavam Apriliju (trenitno sam na trecoj) ali je u Srbiji nebih kupio zbog manjka kvalitetnog servisa i zbog specificnog spskog "firmiranog" trzista.

 

Problem sa Aprilijom je u dostavi delova, ako ti trebaju delovi onda ces se nacekati dok ih dobijes. Srecom skoro svi delovi se mogu naci na drugim mestima i kod drugih proizvidjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Imaš u komšiluku u Loznici predivnu Ariliu Caponord,momak je vozi cijelu zimu,pa je najbolje da odeš, pogledaš,opipaš i odvagaš sam šta ti je èiniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir
Imaš u komšiluku u Loznici predivnu Ariliu Caponord' date='momak je vozi cijelu zimu,pa je najbolje da odeš, pogledaš,opipaš i odvagaš sam šta ti je èiniti.[/quote']

 

mislim da sam je video letos u Sabcu, ali Rally Raid model... Izgleda hebeno dobro... Ostalo, nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100
znam da caponord ima jedan lik u kragujevcu' date='kupio ga je novog i vozi ga vec negdje oko godinu dana pa ako znas nekoga iz kragujevca da te poveze s njim... zaboravio sam kako se zove,znam da ima dugu kosu,nizak,nabijen...ako ti to moze pomoci[/quote']

 

Tako je Sale!Moj ortak Bojan INTERAGENT od skora clan MK ARHANGEL je kupio na sajmu i bukvalno ne silazi sa nje!

Mala ispravka visok je oko 190 i tezak daleko preko 100 kg a motor i dalje razvaljuje od brzine.Cak je i na forumu ali se nije odavno kacio!

 

064 64 00 543 Njegov broj pa ga slobodno pozovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
znam da caponord ima jedan lik u kragujevcu' date='kupio ga je novog i vozi ga vec negdje oko godinu dana pa ako znas nekoga iz kragujevca da te poveze s njim... zaboravio sam kako se zove,znam da ima dugu kosu,nizak,nabijen...ako ti to moze pomoci[/quote']

 

Tako je Sale!Moj ortak Bojan INTERAGENT od skora clan MK ARHANGEL je kupio na sajmu i bukvalno ne silazi sa nje!

Mala ispravka visok je oko 190 i tezak daleko preko 100 kg a motor i dalje razvaljuje od brzine.Cak je i na forumu ali se nije odavno kacio!

 

064 64 00 543 Njegov broj pa ga slobodno pozovi!

ubacio sam njegovu sliku zajedno samnom u mojoj licnoj galeriji tako da se zna o kome se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Hvala svima na savetima oko Caponorda ,elem stigla je danas ali ni blizu u stanju kako mi je prvobitno receno :( ,udarena napred iskrivljen korman upali na pet sekundi pa se ugasi i kjuc koji je zalomljen u bravi blus razbijen displej na tabli :( do daljnjeg nema nista od Caponorda pa bi tema mogla i da se zakljuca ,a o promeni neki drugi put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Hvala svima na savetima oko Caponorda ' date='elem stigla je danas ali ni blizu u stanju kako mi je prvobitno receno :( ,udarena napred iskrivljen korman upali na pet sekundi pa se ugasi i kjuc koji je zalomljen u bravi blus razbijen displej na tabli :( do daljnjeg nema nista od Caponorda pa bi tema mogla i da se zakljuca ,a o promeni neki drugi put[/quote'] Ne reèe cenu... :twisted: Mogla bi proæi za koju hiljadarku... :twisted: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja