Jump to content

Moto Zajednica

usvinjio se skroz ...... ( ili kako voziti po blatu !!! )

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  i juče pomislim kako sam mnoooogooo dobar na motorinu mom i odlučim da ga malo poćeram po nekom blatu jel realno uvek probam da ga zaobidjem. Stigao sam do onog famoznog nasipa kod pančevca i lagano krenuh..... prva bara prodjem, druga bara točak na levu ja na desnu i fljus u blato ....  ;D        dižem se onako prljav, panično gledam motor, dižem ga iz jednog cuga i  pregledam ga. Kad ono ništa :-) pun rol bar blata fuzaster za suvozača takodje al sve na svom mestu.onda motor na ćopavu i krenem da analiziram gde sam pogrešio, e sad kontam da nisam dovoljno čvrsto držao volan pa mi se otrgao ali sam gotovo siguran da jesam jel sam u glavi već kontao da može tako nešto da se desi, i da napomenem da nisam pao u bari nego kada sam već izašao iz nje.....

voleo bi da mi objasnite tehniku vožnje po rastresitijim terenima sa ovim težim motorima ako je moguće jel ne bih da opet krenem bez pred znanja u blatište, ovaj put sam prošao odlično ali sledeći ko zna    :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Volan se drzi labavo pro rastresitom terenu  ;)

 

 

jel si ozbiljan ? 

jel zainteresovan neko da napravimo  okupljanje gde bi ovi iskusniji pokazali tehnike vožnje po rastresitijim podlogama, il uopšte tehnike "off-a" sa ovim malo težim motorima ?

a gumu sam imao onu fabričku za stroma, kontam da je kao univerzalna ali za blato sigurno nije....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Gde se to vozas na nasipu kod pancevca, ajde bre javi se pa da se zajedno vozamo i prljamo!! ;)

 

bilo bi lepo, ipak je lepše kad idu dvoje

post-4946-12879056901212_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

na takve voznje covek ako je pametan nikada ne ide sam, padovi su skoro uobicajena stvar a moze se desiti da ostanes slomljen ispod motora, ako si otisao u neku zabit pitanje je kada ce neko proci. mobilni telefon je odlicna sprava ali postoji i marfijev zakon tako da ne smes da se kunes u nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ma znam za to, nego ko za inat kao ajd samo malo da se prodjiram pa kući i eto sr*nja....    jel ima zainteresovanih    za    predlog odozgo ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Volan se drzi labavo pro rastresitom terenu  ;)

jel si ozbiljan ? 

 

Da, samo opushteno na volanu, motor mora sam da "nadje svoj put" koji mu najvishe odgovara .. Ti si zapravo tu samo da mu smetash ..  ;D

I josh jedan momenat .. samo konstantan gas (ako pricamo o barama)  ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

uopšte mi nije palo napamet da bi trebalo tako, ja ga još stegao kao manijak  :D      a za ustajanje, obično to radim po makadamu ali mi nije logično da po rastresitom terenu ustajem jel onda kao povećavam težinu na prednjem točku pa može lakše da prokliza.... ili opet grešim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

uopšte mi nije palo napamet da bi trebalo tako, ja ga još stegao kao manijak  :D      a za ustajanje, obično to radim po makadamu ali mi nije logično da po rastresitom terenu ustajem jel onda kao povećavam težinu na prednjem točku pa može lakše da prokliza.... ili opet grešim

 

Kao prvo - bravo za duh! Takodje sam veoma impresioniran kako si stromica digao sam (sta ti je adrenalin ;)).

 

Inace, ugradne bridzstonke nisu uopste za takve uslove. Isao sam i ja vise puta blatom, ali uvek samo prva-druga max 15-20kmh. Ako si isao brze, bilo je skoro neizbezno.

 

A sad najvaznije - zaista ne bi bilo lose da napravimo neki kurs enduro voznje. Evil-zo je pricao nesto, na onom drugom kursu svojevremeno, da bi mogli da prave nesto za stazu, ali mnogo bi nas bilo zainteresovano i za enduro pricu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

uopšte mi nije palo napamet da bi trebalo tako, ja ga još stegao kao manijak  :D      a za ustajanje, obično to radim po makadamu ali mi nije logično da po rastresitom terenu ustajem jel onda kao povećavam težinu na prednjem točku pa može lakše da prokliza.... ili opet grešim

 

Kao prvo - bravo za duh! Takodje sam veoma impresioniran kako si stromica digao sam (sta ti je adrenalin ;)).

 

Inace, ugradne bridzstonke nisu uopste za takve uslove. Isao sam i ja vise puta blatom, ali uvek samo prva-druga max 15-20kmh. Ako si isao brze, bilo je skoro neizbezno.

 

A sad najvaznije - zaista ne bi bilo lose da napravimo neki kurs enduro voznje. Evil-zo je pricao nesto, na onom drugom kursu svojevremeno, da bi mogli da prave nesto za stazu, ali mnogo bi nas bilo zainteresovano i za enduro pricu...

 

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

a za ustajanje, obično to radim po makadamu ali mi nije logično da po rastresitom terenu ustajem jel onda kao povećavam težinu na prednjem točku pa može lakše da prokliza.... ili opet grešim

Bas o tezini,i prebacivanju tezine je i rec.

Dok sedis na motociklu,ne mozes prebacivati svoju teznu u toku voznje tako lako kao stojeci,a i motor te mnogo lakse zbaci,i izbaci iz ravnoteze kad sedis na njemu,jer je njegovo kretaje ograniceno i ne mozes ga kontrolisati.

Evo jedan banalan nacin da proveris razliku...Recimo,na pravom putu,u stojecem polozaju motor mozes nagnuti na levu,ili desnu stranu,prebacivsi tezinu na dr.,a da motor ide pravo,odnosno da ne skreces sa putanje.Probaj sedeci da ga naginjes,a da ides pravo(osim kad ne duva jak vetar ;D )  Motor ima mesta za "rad" i teze ce te skinuti sa njega dok stojis ;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Jes da dam ovde jako kratko ali već znam "4 musketara" koji mogu da drže časove offroad-a  ::) i vrlo bih rado prisustvovao tome  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja