Jump to content

Moto Zajednica

CELICNI ili "PLASTICNI"(FENSI)

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Zelim da ovom temom cujem vasa misljenja o motorima stare i nove generacije tj. motori 15god i stariji i oni mladji,sami odredite granicu i kako da ih delimo. Ja vozim vrlo star motor i mislim da su stari dobri celicni motori ono sto zaista vredi i sto bajkera stvarno cini bajkerom.Papuce i sorc ili cizme i koznjaci,karburator ili elektronika,plastika ili celik,izlizane farmerice ili kombinezoni, kilometri i izdrzljivost. Razumete me valjda,pa da vas cujem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Nije lako pitanje. Moze da se banalizuje i da se kaze:  "stvar ukusa". Mislim da je malo kompleksnije od toga. Tu su jos i potrebe, saznanje i mogucnosti a to su vec cetiri stvari.

  Ja sam kupio nov motor jer sam u datom trenutku imao pare a stalno na netu gledam neke motore iz sredine 80ih zato sto mi se svidju. Ima i ljudi sto vole kruzere i jakne sa resama pa neki voze Yamahe iz SFRJ a neki voze ganc nove Harly-e.

  Mene ovo muci odavno i jednom sam u wc-u uzeo Motorrad katalog za 200? i stilkirao motore iz tog kataloga koje bih vole da imam (10-ak). Po kategorijama. Naked , Jap. - race , touring, V-TWIN race, supermoto, itd. S vremena na vreme pogledam spisak i shvatim da bi nesto izbacio a nesto ubacio. Postoji jedna konstanta: ne spisku nema kruzera!

  Ovo su naravno samo novi motori. Postoji jos minimu toliko motora iz "celicnog" doba koje bih uvrstio u taj spisak. A kad cujem ljude kako pricaju: "enduro je majka sve ostalo je..." ili "BMW je... "...japanci su..", pomislim - blago njima kad tacno znaju sta super a sta je sranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000

Ako pravimo pitanje izmedju starih i novih,uvek cu pre uzeti noviji,zbog stanja i servisirsnja,pun mi je k... starudija zbog kojih sam vise sedeo u garazi pored njih nego na njima na drumu...

 

Pravog bajkera po meni cini kilometraza koju je presao... a ne to da li mu je motor plastican,celican ili mozda titanijumski!

 

poZZ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Nisi me razumeo zanima me stav i misljenje ostalih sa foruma tj da uporedimo tehnicke stvari starih i novih modela. Ja sam vise stilski rekao celicni i plasticni ako razumes sta kazem. Znam i ja da je najbolji nov motor,ali nemaju svi par hiljada eura za nove motore. A sto se tice bajkera i tu se nismo razumeli. Kilometri i ljubav prema motoru su bitni a ne sta vozis,tad si bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ako uporedjujes tehnicke stvari nov ce uvek biti u prednosti, fabrike moraju da poboljsavaju da bi ljudi uopste menjali stare modele. Iz godine u godinu uvek pise novi xyz model ima 40% kruci, 10 % jaci ram, 10 ks vise itd. Robovi smo dizajna (mi i nismo, ali fabrike izgleda jesu) pa novi modeli stvarno deluju plasticno. Ali neke tehnicke inovacije svi prizeljkujemo, ja ne volim BMW, ali mnogo mi se svidja na njemu sto ti meri pritisak u gumama (jednom mi je pukla guma na iznajmljenoj Yamahi DT u grckoj, na srecu nisam pao i od tada sam stalno u tripu da mi seta zadnji kraj, mnogo nezgodan osecaj), sto mozes da podesis posle koliko metara da ugasi migavce, pa i ABS bi mi dobro dosao.....

Ako uporedjujes izdrzljivost, to se ne zna jer su novi jos uvek novi.

Vozis ono sto ti se svidja, a imas mogucnosti da posedujes i to je to. Isto vazi i za opremu, ja se trudim da nadjem uvek neki best buy, vise volim da vozim u farmerkama ili sorcu, ali glupo je rizikovati kada je vec i oprema toliko napredovala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Drugari sve ja to znam novo je novo ali ali cisto onako sam zeleo diskusiju tj jedno lezerno caskanje na temu "zlatne godine motociklizma " i novih tehnologija. Eto meni zastane dah kad vidim i cujem masinu staru 20ak godina koja jos prede i radi kao sat a na cajgeru 60-70.000km,a za novim R-ovima se i ne okrecem(nemoj te me razumeti pogresno i oni su zmije). Volim 80te. :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Drugari sve ja to znam novo je novo ali ali cisto onako sam zeleo diskusiju tj jedno lezerno caskanje na temu "zlatne godine motociklizma " i novih tehnologija. Eto meni zastane dah kad vidim i cujem masinu staru 20ak godina koja jos prede i radi kao sat a na cajgeru 60-70.000km,a za novim R-ovima se i ne okrecem(nemoj te me razumeti pogresno i oni su zmije). Volim 80te. :) :) :) :)

 

Nemoj ti pogresno da razumes ali...ima nas takvih podosta  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sve zavisi ko sta zeli od motora,meni stariji motori ne mogu da pruze performanse koje zelim. jedino mislim da su stariji motori bili mozda izdrzljiviji i duze trajali ali i to je verovatno zato sto nisu bili toliko isforsirani agregati kao ovi sad. Ako govorimo konkretno o R motorima ili nakedima po meni su najlepsi pravljeni od 98 do 2004 godine.sve pre toga mi je ruzno do zla boga a sve posle toga mnogo malo.A kada je rec o celiku ili plastici to je vec ona cuvena prozivka coperasa koji su ubedjeni da su oni bajkeri a svi ostali koji voze PLASTIKU(R-ove) su fensi. E pa neka sam fensi ali necu da vozim bmw iz 1965 pa makar nikad ne bio bajker 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000

U potpunosti se slazem sa gavrom ! i sto se tice dizajna od 98 do 2004 i oko performansi novih motora u odnosu na stare(ogibljenje,vesanje,raspored tezine,odnos kilaza-snaga,kocenje itd ,itd)sve je to  neuporedivo bolje kod novih!

 

ali opet kao sto rece  gavra:"sve zavisi ko sta zeli od motora".

 

poZZ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Zelim da ovom temom cujem vasa misljenja o motorima stare i nove generacije tj. motori 15god i stariji i oni mladji,sami odredite granicu i kako da ih delimo. Ja vozim vrlo star motor i mislim da su stari dobri celicni motori ono sto zaista vredi i sto bajkera stvarno cini bajkerom.Papuce i sorc ili cizme i koznjaci,karburator ili elektronika,plastika ili celik,izlizane farmerice ili kombinezoni, kilometri i izdrzljivost. Razumete me valjda,pa da vas cujem ;)

 

Kao prvo i najblize istini je stara izreka:Svaki cigo svoga konja fali. ;) ;D Medjutim sve ima svoje prednosti i mane, zavisno od zelja i mogucnosti.Motocikle vozim od 1975-te godine i do ovoga poslednjega (Z 750/08) sam kolko-toliko mogao sam odrzavati, nebitno "zeljezni ili plasticni" (prije Z 750 imao sam CBR 1000 F 91.-"Plasticni"),a ovo sada sve sama elektronika, pa kada pomislim da mi motor negdje u nekoj nedodjiji stane radi neke sitnice najezim se. Mogu samo sjesti i plakati pored njega jer mu je sve preko "elektronike-kompa",a u sta se ne razumijem i bez dobro opremljenoga servisa nista. ;)>:( Plastikanderi imaju kakvu-takvu vjetrobransku zastitu koja mnogo znaci po hladnom i kisovitom vremenu i koja mi sada fali na nakedu,ali su osjetljiviji na bocni vjetar, pogotovo veci modeli.U sustini sam za ono da svako uzima-kupuje motocikl prema svojim zeljama i mogucnostima, bez ubjedjivanja za ili protiv odredjene vrste motocikla. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: cacak prislonica g.milanovac
  • Motocikl: Super Tenera 750 91.

Trenutno imam zxr750 iz89god.Znaci stari plastikaner. Nesto bolje nemogu sebi da priustim.Ali bas razmisljam da li da mu poskidam oklope pa da ga preuredim u golaca ili da stavim noviji oklop kao sto ugradjuju u VAR PLASTU.Bas sam u nedoumici ???CELICNI ili REDIZAJNIRANI PLASTIKANER :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Trenutno imam zxr750 iz89god.Znaci stari plastikaner. Nesto bolje nemogu sebi da priustim.Ali bas razmisljam da li da mu poskidam oklope pa da ga preuredim u golaca ili da stavim noviji oklop kao sto ugradjuju u VAR PLASTU.Bas sam u nedoumici ???CELICNI ili REDIZAJNIRANI PLASTIKANER :-\

 

Ja bih samo rep pomenio i ofarbao bih ga na "moderno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Trenutno imam zxr750 iz89god.Znaci stari plastikaner. Nesto bolje nemogu sebi da priustim.Ali bas razmisljam da li da mu poskidam oklope pa da ga preuredim u golaca ili da stavim noviji oklop kao sto ugradjuju u VAR PLASTU.Bas sam u nedoumici ???CELICNI ili REDIZAJNIRANI PLASTIKANER :-\

mislim da je idealan za streetfight-era

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Trenutno imam zxr750 iz89god.Znaci stari plastikaner. Nesto bolje nemogu sebi da priustim.Ali bas razmisljam da li da mu poskidam oklope pa da ga preuredim u golaca ili da stavim noviji oklop kao sto ugradjuju u VAR PLASTU.Bas sam u nedoumici ???CELICNI ili REDIZAJNIRANI PLASTIKANER :-\

mislim da je idealan za streetfight-era

 

Ovo je zrelo za novu temu!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Slučajno sam vozio i jedno i drugo i svaki svoj motor sam stvarno volio.

Sad vozim poprilično plastičan motor i jako sam zadovoljan sa njim, ali i dalje mislim da jedan stari Z1000, GSX 1100, CB 900,.... su motori koji su bili pioniri ovoga što mi danas vozimo i zato ih poštujem.

Meni je jako žao što su izbacili iz proizvodnje GSX 1400 I ZRX 1200 tako da u toj klasi jedino ostaju XJR 1300 i CB 1300 koji su po mon mišljenju ono što je nekakav optimum.

Motori izgledaju "muški", imaju dovoljno snage i momenta za udobnu i dovoljno brzu vožnju, a dizajn im je sve vremenski !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

ja isto vozim prilično stariji model ninje 900ccm iz 94 god i šta znam vozio sam novije samo su mi lakši i sve  ostalo mi je skoro isto a sad moj na 400m ide 215.nešto a a 954 iz 2000 ide 220.nešto to me toliko baš i ne pogađa samo stojim iza toga da se pre motori imali bolji zvuk od novih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja