Jump to content

Moto Zajednica

FJR grejanje kolena

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Jesam li vam se hvalio kako moj FJR ima bocne panele koji se otvaraju/zatvaraju i na taj nacin regulisu protok vazduha oko nogu vozaca? U zatvorenom polozaju, topao vazduh iz motora/hladnjaka (a i hladan vazduh kroz koji se vozi) se kanalise ka spolja, pa su kolena vozaca u zavetrini. U otvorenom polozaju, spoljasni vazduh se dodatno udaljava od kolena, medjutim u tom polozaju topao vazduh koji dolazi iz motora biva kanalisan sa unutrasnje strane pa tako direktno ide na noge vozaca i prijatno ga greje u ovakvim jesenjim danima.

post-8435-12879056722461_thumb.jpg

post-8435-12879056723031_thumb.jpg

post-8435-12879056724187_thumb.jpg

post-8435-12879056724711_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Samo jedna napomena koju je proizvodjac zaboravio da spomene: u otvorenom polozaju, nije preporucljivo voziti kroz vazduh (za cije kanalisanje paneli sluze), posto ih isti moze odvaliti sa motora  :o Proverio sam u zvanicnom uputstvu ima li neko upozorenje o maksimalnoj brzini kada su paneli u otvorenom polozaju, pise samo ovo: "Make sure that the cowling is properly installed before riding." Toliko su properly bili instalirani da su svi srafovi ostali na mestu (vidi se na fotografijama), samo plastika ostala na autoputu da se objasni sa vetrom ko je jaci :-\

post-8435-12879056725239_thumb.jpg

post-8435-12879056725766_thumb.jpg

post-8435-12879056727758_thumb.jpg

post-8435-12879056728276_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Ovo je inace trebao da bude putopis sa kruzne ture oko Homoljskih planina, pa posto sam obecao nekim drugarima, evo ga:

 

Jos sinoc mi je iskrsla neka obaveza za rano ujutru, pa sam u startu nesto kasnio sa polaskom. Onda mi je u toku sredjivanja te obaveze iskrsla jos jedna, pa sam kasnio malo vise. Vec tada sam razmisljao da li da skratim planiranu rutu, kako bi se vratio u BG pre mraka. Onda se na autoputu malo pre iskljucenja za Mladenovac desio gore opisani defekt, pa sam kod "trece srece" odlucio da ne izazivam dodatno sudbinu onako nervozan i vratio sam se za BG (pravac Rodic). Evo da ubacim i veseli deo putopisa: vratim se ja 500-600 metara da pokupim onu plastiku sa autoputa, sacekam zgodan trenutak (stvarno nije bilo nikog nailazeceg), istrcim na levu traku da pokupim ono, i dok sam se vracao nazad odozdo naidje onaj beli pandurski BMW, auto saobracajne policije, i posto su me verovatno samo videli kako se vracam, zakljuce da sam ja pretrcavao autoput (a mozda i ne) i jedva docekaju da upotrebe megafon, onako u prolazu: "STA CES NA PUTU!? STAAAA CEEES NA PUUUUTUUUUU!?"  ??? Taman sam hteo da potegnem moj megafon da im odgovorim, nego projurise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Moj TA iz 90-te ima slicnu tehnologiju. Zimi malo vise stisnem kolena uz oklop i ekstra greje. Leti ih drzim malo vise odmaknutim i ventilacija je na delu ;D

 

Naravno, salim se. Palo mi je inace na pamet da se ta toplotna energija zaista rasipa odnosno da moze i te kako biti dragocena tokom hladnih dana ukoliko bi postojao sistem koji bi je sakupljao i usmeravao tamo gde nam je najpotrebnije. Npr. dole na stopala (da susi cizme tokom voznje po kisi) ili gore na 00 za nas 40+  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo jedna napomena koju je proizvodjac zaboravio da spomene: u otvorenom polozaju, nije preporucljivo voziti kroz vazduh (za cije kanalisanje paneli sluze), posto ih isti moze odvaliti sa motora 

 

Negde sam cuo da je Honda resila ovaj problem primenom onih cuvenih 'krila'' ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja