Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Grizzy vs Keeway Matrix 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova

Vasa misljenja? Da li je pametnije ulagati u skuter od 50cc i kupovati kit od 70cc, rezonu i sve sto ide uz to i zezati se sa stelovanjem ili jednostavno kupiti 125cc? Koji je bolji od ova dva skutera?Help?? Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Koliko sam cuo po novom zakonu se i 50-ice registruju tako da kad vec dajes pare daj za 125-icu. Mogu cvaje da se naprave de idu bolje od 125-ica ali je to skup sport, pa ozbiljniji tjuning moze da dostigne, pa i predje cenu prosecnog kineza. Potrosnja ce ti biti mnogo veca i te naturpijane 50-ice ne mogu da predju mnogo. Zato je po meni mnogo bolji izbor 125 ccm. A sad izmedju Sprinta i Keewaya zavisi sta tebi vise odgovara. Keeway je verovatno nesto kvalitetniji ali i skuplji. Sprint ako kupujes nov mozes da nadjes na popustu, verovatno za sajam motora a mozda mu sledece sezone i padne cena posto je proslogodisnji model.Matrix ti je manji, zgodniji za provlacenje po gradu a Grizy dosta komforniji i veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ja sam planirao da uzmem Malossi Sport 70cc kit, auspuh Tecnigas Trek i sve ostale delove koji bi mi izasli ukupno 200e. Ali sad ne znam da li bih sa tim setupom dobio neko vece poboljsanje tj. da li bi tako bio brzi od serijskog 125cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Koliko znam brendirani kitovi su svi preko 100e + tehnigas je isto preko 100e, mislim da bese oko 120e. Morao bi da promenis i karb da bi kit sa drugim auspuhom mogao da "dise". ako stavljas kvalitetnije navedene komponente to ti izadje blizu 300e. Pitanje i radilica koliko ce da izdrzi a nova isto dosta kosta.Na to bi trebao da ugradis i drugi varijator jer ces ovim prepravkama da samo povecas ubrzanje a krajnja brzina se nece mnogo promeniti bez drugog prenosa. + na sve to sitnice kao trkacki CDI + otvoreni filter, set dizna, set rolnica. Malo po malo pa se nakupi.

Po meni ako planiras da se bakces sa time naj bolja varijanta da uzmes neki polovan skuter ugradis kineski kit, kopiju tehnigasa i vidis da li ti odgovara a za male pare. Ako ti se ne posvidja neces mnogo da izgubis ako ga prodas. Neki solidan skuter pretpostavljam da moze da se nadje za 400-450e kit je oko 50e Kopija tehnigasa mislim da moze da se nadje za 30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Matrix i uzuvaj da te glava ne boli,duze ce da traje i manje da se kvari.Nema cenu to sto upalis motoric i stignes gde si naumio u odnosu na "budzenje" i silne prepravke o popravke.Napucane 50-ice nemaju dugi vek trajanja,slatko ali kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Ok, hvala svima na odgovorima, imam jos vremena pa cu da razmislim. Nisam ja ni hteo da budzim ovaj motor nego je sad 25% snizenje pa mi izadje mnogo jeftinije, a za radilicu je najmanji problem, neki su prelazili i po 10, 15000 sa serijskom radilicom, najvise me plasi stelovanje i kasniji kvarovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Evo da se javim. Pao tuning motora :). Stavio sam mu Malossi Sport 70cc, auspuh Tecnigas NextR, rolnice 3,5g.. Razradio sam ga, i motor ide mnogo bolje nego ranije. Samo, cini mi se da mi je dizna malo veca. Serijska je bila 68, sad sam stavio 80 i u pocetku bas i ne vuce nesto, ide otprilike kao ranije ali od 30, 40 km/h pocne da vuce k'o lud, a max brzina prelazi 80km/h po njegovom satu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam uvek za 4T agregate ali ipak cvaje imaju neku car. 4T su previse pitomi dok kod 2T se poveca adrenalin pri zustrijoj voznji iako su relativno slabe masine. Moj brat ima Pezo trkalicu 50 ccm fabricku. Izmedju 7500-9500 obrtaja kad udje u rezonu skroz je otkacena masina za 50 ccm i nije mnogo sporiji od Princa. Kad sam kupovao Drugi skuter tj Sprint Max razmisljao sam se izmedju njega i onog naj manjeg Keewaya mada mislim da imaju skoro iste masine. Iz mesta do 35-40 ubrzanje kod Keewaya je brutalno u odnosu na Maxa gde ga posle ovaj prestize (zbog blokade). Ali pun pogodak je onaj Jonway od 250 ccm. Hodina masina, dosta nova koja se koliko znam jos proizvodi i kod Honde. Kad ga vidim kako graciozno krstari drumom i lepo ide ne zavijauci u velikim obrtajima odusevim se. Imas mesta da se ispruzis i jos ti ostane mesta. Veliki, udoban, lep ma odlicna masina. Sto se mene tice i 150-ica bi mi zavrsavala posao. Jedino kod njih mi se ne svidja je cena, sto ih u Nishu svi voze i nije automatik za duza putovanja a motor mi za sad vise treba za medjugradsku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Mogu da zamislim kako ide 250cc 4T, kad ovaj moj sad 70cc ide ovako. Mislim da sam otkrio zasto ne ide lepo do 30-40 km/h. Pre nekih 1000 km stavio sam novi kais, iste je dimenzije kao ovaj stari ali sa njim mi ide losije motor. Sad sam vratio stari koji je presao 10000km i ide mnogo bolje. Samo ne znam da li smem da vozim sa tim kaisem, ipak je dosta presao ali opet ne vidi se nigde da je ostecen ili da je ispucao. Treba da nadjem neku deblju sajbnicu pa da je dodam kod ventilatora pa ce da ide i sa novim kao sa starim. Sta moze da se desi ako pukne kais, msm jel moze jos nesto da se iz*ebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne moze nista da se desi ozbiljno osim sto ces da guras motor do kuce ili servisa kada pukne. Mada odprilike moze da se vidi da li ce skoro da pukne. Nije bitna kilometraza vec kvalitet kaisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Sta znam, on onako dobro izgleda, Bando je valjda proizvodjac, a ovaj novi mi je bio Endurance, sa njim je isao slabije. Ako moze samo da pukne, onda nije nista strasno, umem i sam da ga zamenim, samo narucim iz massetehnica i sledeci dan mi stigne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Rezervni kais i kljuc za skidanje dekle pod sediste, i vozi dok ne pukne. :)

 

U tom slucaju naj bolje je da proba prvo jednom kuci da skine varijator tj da ga odsrafi. Na maxu sraf je bio zalepljen tako da sam 2 dana pokusavao da ga odsrafim. Kad se jednom odsrafi i normalno stegne onda sve ide lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Prvi put mi je majstor skidao, isto se namucio, i bas mi je ostetio onaj sraf tako da ide lako sad, samo stavim jedan inbus u onu rupu iza varijatora i zaglavim ga kako bih mogao da ga odsrafim. Nzm da li ce mozda da mi pravi probleme to sto posle ne moze bas lepo da se zategne, msm ja zapnem ko konj ali ono samo prebaci i ponovo popusti tako da mi ni sad nije bas zategnut do kraja ali valjda nece nista da mu bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja