Jump to content

Moto Zajednica

Bashan Will 125 cross

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav,

 

da li neko posjeduje ovaj motor i moze li mi reci vise detalja o njemu ?

 

Imam ponudu da ga kupim godinu dana starog sa 3500 na satu za 550e, kaze tip koji ga prodaje da nikad nije padano sa njega i da je kao nov.

Posto cu otici da ga pogledam preko vikenda, volio bih da imam neku ideju o njegovim slabostima i gdje treba da ih trazim.

 

Takodje, da li vrijedi ovu cijenu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

heh zanimljivo izgleda ako je taj , elem ako ti se to izjalovi imash ovaj moj , napravicemo neku kombinaciju

 

Zivim u Banjaluci, tako da kombinacija silom prilika otpada. Sad sam naletio na neku Yamahu DT 125  1987 godiste za iste pare, ali nije registrovana. Razmisljam se da li da uzmem Yamahu, koja je dvotaktna i stara milion godina ili ovog kineza. Kineza sam vidio, Yamahu nisam, ali i to cu uskoro.

Kod kineza se samo bojim pucanja rama, ostalo mi nije problem.

 

Pogledao sam kineza, izgleda bukvalno kao nov. Ono sto mi je upitno na kinezu je cinjenica da su na oba tocka 17"-ke, ko da je supermoto a ne enduro. Gume su kramponke, marka Kenda. Kaze vlasnik da su originalne koje su dosle na njemu, po istrosenosti bi rekao da je u pravu. Ne svidja mi se kod guma sto materijal pokazuje znake zamora (ispucala guma oko krampona), da li zbog starosti ili vjerovatnije loseg kvaliteta.

 

Jako je visok motor, ja sa svojih 184 samo prstima dodirujem tlo. Sam motor djeluje jako tvrdo, a sjediste je ko drvena daska i jako usko. Sjedio na njemu 5 minuta i vec pocelo dupe da trne :). Doduse, nije ni namijenjeno za sjedenje :)). U odnosu na njega, originalno sjediste na Africi je kozna fotelja :).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam kupio za 500 maraka prije par dana u BL keewaya exceed-a 125 :)

Mozda znas i kog, vozili su ga momci na paprikovcu, mat crni, u dosta losem stanju (pretvoren u cross silom prilika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Skullz

 

Pa, ako su 17" tockovi, onda i jeste SM u pitanju, samo sa gumama vise naklonjenoj voznji van puta, ili su kisne SM gume u pitanju (al svejedno ne divljas po kisi). Inace Kenda gume su verovatno najbolje gume koje mozes da dobijes na kineskom motoru, naravno ne ocekujes performanse kao kod nekolicine najuspesnijih brendova, ali nisu bas plasticare kao sto na nekim kinezima umeju da budu.

 

U Srbiji ovog motora nema, tako da malo ko odavde moze da ti pomogne, ali sama cena uopste ne deluje lose za takvo stanje i kilometrazu, cak naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Izgleda da su tamo dosta jeftinji kinezi nego ovde. Kolega r3d uzeo solidnu masinu za 250e. Kod nas za te pare ne moze da se uzme ni 30 godina star tomos u ocajnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa, ako su 17" tockovi, onda i jeste SM u pitanju, samo sa gumama vise naklonjenoj voznji van puta, ili su kisne SM gume u pitanju (al svejedno ne divljas po kisi). Inace Kenda gume su verovatno najbolje gume koje mozes da dobijes na kineskom motoru, naravno ne ocekujes performanse kao kod nekolicine najuspesnijih brendova, ali nisu bas plasticare kao sto na nekim kinezima umeju da budu.

 

Ma ovo je vjerovatnije kineska usteda na vecoj prednjoj felugi :). Gume su prave kramponke, nisu kisne gume. Znam da je Kenda jos i upotrebljiva, al ako ga uzmem, ici ce nesto normalnije na njega.

 

Generalno su tamo motori jeftiniji nekih 20-30% zavisno od modela  ;)

 

Dosta kineza se ovdje prodaje za male pare, zbog manjka servisne podrske.

 

Rezervne dijelove je gotovo nemoguce naci, a ovlasteni servisni centri ne postoje. Izuzetak je Massetehnic, koji jedini ima stalnu ekipu mehanicara.

 

O/T: Jedina prodavnica moto opreme u BL je bankrotirala u roku od 3 mjeseca zbog manjka interesovanja, iako su cijene i ponuda bile vise nego prihvatljive :).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam cuo da ima neka prodavnica moto opreme preko puta Obi-a, ali nemoj me drzati za rijec!

Ja planiram ovde uzeti sve dijelove za exceeda pa tamo naci nekog majstora da mi to sredi (bar sto se tice masine, ostalo cu sam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja sam cuo da ima neka prodavnica moto opreme preko puta Obi-a, ali nemoj me drzati za rijec!

Ja planiram ovde uzeti sve dijelove za exceeda pa tamo naci nekog majstora da mi to sredi (bar sto se tice masine, ostalo cu sam)

 

To je ta sto je bankrotirala :( ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja