Jump to content

Moto Zajednica

"NAJSKUPLJI U KVARU"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

Raspad se desavao na dosada svim motociklima u testovima raznih novinskih kuca...iskopacu link gde su ocrnili Yamahu FJR i Kawasaki  Vulkan ;)Dakle nije merilo koji motor,nego koja novinska kuca ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ma tezak kvar moze da se desi na bilo kojoj masini. Jos nije napravljena ta masina koja ne moze da rikne brzo, samo je pitanje da li ce taj problem da bude ucestal pa da se i motor "proglasi" za los ili se desavaju samo pojedninacni slucajevi.

 

Evo 3 primera, na zalost nisu iz moto sveta ali imaju veze sa temom.

1. Moj Audi S8 koji sam odrzavao najbolje sto je moguce na 160.000km  pocne da trosi 1L ulja na 100km i rikne mi motor. Steta 15.000eur. >:(

2. Drugar kupio prosle godine najnoviji model Audija S8 (glanc nov sa ful opremom), iskesirao za njega 130.000eur. Posle 2 meseca normalne voznje (razradjivao ga je) motor rikne. Bilo je sve u garanciji ali svakako....

3. Drugi drugar uzme isto glanc nov Mercedes S500 4-Matic. Posle godinu dana mu rikne menjac, zamene mu ga u garanciji i pose par meseci mu rikne i taj novi menjac. Zamene mu i njega u garanciji ali ubrzo motor pocne da ga zeza (gubio snagu a nisu mogli da mu nadju problem). Popizdi covek i vrati im auto, doplati nesto love i uzme ponovo nov isti takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Raspad se desavao na dosada svim motociklima u testovima raznih novinskih kuca...iskopacu link gde su ocrnili Yamahu FJR i Kawasaki  Vulkan ;)Dakle nije merilo koji motor,nego koja novinska kuca ::)

Merilo je i koji motor, kinezi i japanci koji se proizvode u stotinama hiljada se vise kvare nego evropski i americki motori, zato se i cudimo svi kada cujemo da se bmw ili harley pokvario ;) Sto rece motoholic to i dokazuje njihov kvalitet, ja BMW ne volim ali mislim da ta fabrika trenutno pravi najkvalitetnije motore na svetu. Ne znam jedino triumfi da li su tu negde.

 

Edit: Od kad je ova tema, sada vidim da se ponavljam, napisao sam slican odgovor par postova vise.... Bar sam dosledan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma tezak kvar moze da se desi na bilo kojoj masini. Jos nije napravljena ta masina koja ne moze da rikne brzo, samo je pitanje da li ce taj problem da bude ucestal pa da se i motor "proglasi" za los ili se desavaju samo pojedninacni slucajevi.

 

Evo 3 primera, na zalost nisu iz moto sveta ali imaju veze sa temom.

1. Moj Audi S8 koji sam odrzavao najbolje sto je moguce na 160.000km  pocne da trosi 1L ulja na 100km i rikne mi motor. Steta 15.000eur. >:(

2. Drugar kupio prosle godine najnoviji model Audija S8 (glanc nov sa ful opremom), iskesirao za njega 130.000eur. Posle 2 meseca normalne voznje (razradjivao ga je) motor rikne. Bilo je sve u garanciji ali svakako....

3. Drugi drugar uzme isto glanc nov Mercedes S500 4-Matic. Posle godinu dana mu rikne menjac, zamene mu ga u garanciji i pose par meseci mu rikne i taj novi menjac. Zamene mu i njega u garanciji ali ubrzo motor pocne da ga zeza (gubio snagu a nisu mogli da mu nadju problem). Popizdi covek i vrati im auto, doplati nesto love i uzme ponovo nov isti takav.

 

jadni vi milioneri muke tantalove imate

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kvantitet i kvalitet ne idu zajedno i jos na to dodajte potrosacku teoriju da se motor menja na 3-5god i eto odgovora zasto sve vise crkavaju.

Pogledajte samo transalpove iz 88-90 koliko je paznej i truda ulozeno u njih a pogledajte ove nove nemogu da se porede po kvalitetu izrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

jadni vi milioneri muke tantalove imate

 

 

Čemu ovako zajedljiv post?  Čovek učestvuje u temi kao i svi drugi.  Tema je "najskuplji u kvaru".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Sta meni u ovoj prici nije jasno , i pored gledanja razno raznih foruma ( doduse na engleskom , ne zborim nemacki .. ) satima , nigde nisam nasao da je neko imao slican kvar ili pomenuo taj test iz Motorada ... nije da se ljudi ne zale na razno razne problemcice , ali niko nesto blizu ozbiljno ovome ne pomene , ne razumem ?

 

To mi toliko vise govori o tome da je slucaj o izuzetku , a imajuci u vidu nacin testiranja Motorada  8) ( vidi test novih hiljadarki , kad su jih vozili na kruznoj stazi dok vecina njih nije ''prsla'' ) , pitam se da neko nije to isto probao sa ovim ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Velimije, ima smisla to o cemu govoris, ali ako motor ima slabu tacku na taj nacin ce je najlakse pronaci.

 

Verovatno se normalnim vozacima nece desavati slicni pehovi, ali sigurno da ce mnogo bolje sluziti u eksploataciji modeli koji podnose i takvu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Pa po toj istoj logici bolje je ne kupit nijednu hiljadarku sem novog BMW-a i neznam ko je jos izdrzao tu torturu , mrzi me da trazim link ...

A te hiljadarke ce imati kudi kamo vece sanse da budu vozene tako ili blizu tome nego jedan GT ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

imam casopis u ruci,bmw je pobjednik u prvom djelu testa,a testovi su

1.najvisa brzina

2.ubrzanje od 0-250

3.kocenje od 250-0

4.elasticnost od 150-250

Pukao je na testu potrosnje,zastite od vjetra,i stailnosti na pravcu.

ostali su bmw,honda,kawa i ducati poslije testa max brzine,i potrosnje cini mi se,na brzinu sam to procitao posto me bas i ne interesuju sportaci  pa neka me neko ispravi ako sam sta slagao! vjerovatno ost. testa u drugom broju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

imam casopis u ruci,bmw je pobjednik u prvom djelu testa,a testovi su

1.najvisa brzina

2.ubrzanje od 0-250

3.kocenje od 250-0

4.elasticnost od 150-250

Pukao je na testu potrosnje,zastite od vjetra,i stailnosti na pravcu.

ostali su bmw,honda,kawa i ducati poslije testa max brzine,i potrosnje cini mi se,na brzinu sam to procitao posto me bas i ne interesuju sportaci  pa neka me neko ispravi ako sam sta slagao! vjerovatno ost. testa u drugom broju!!

 

Hvala ti , mali zmaj

 

Rekoh mrzi me da trazim , ali eto ... da vidis da je vec bilo ..

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=51648.0

 

Mada ovde pricamo o drugom modelu , ali nema veze ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

I kad sam vec nasao tu temu , da citiram kolegu Charugu

 

Aprilija je prva odustala....radilica "prolupala'

Sledeca MV Agusta....problemi sa strujom...

KTM u 11,53......otkazao cilindar

U drugoj turi po devet krugova (250 km/h) Gixer doslovce eksplodirao....klipnjaca izletela kroz blok....

Sledi Yamaha....pukao dihtung glave i pomesala ulje i vodu....

 

I to na motorima koji su misljeni i pravljeni za takve brzine i takvu voznju ... kod mnooooog manje predenih kilometara i slicne brzine ( 240 vs 250 km/s )

 

I zbog toga NIKO , ja prvi , nece da kaze da zbog toga Gixer ( ili R1 ) ne valja ... Ima jih ko mrava , voze se , idu ko rakete , a to sto su ga ovi dokosurili ... to je za inzinjere da razmisljaju zasto je do toga doslo , i da probaju nesto da promene

 

Isto tako , to sto je ovom GT-u riknuo motor jako malo znaci , ili gresim ?  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Pa sad ja podrzavam takav test.....polazim od toga da niko od nas nece toliko maltretirati motor a ako jos prodje i takvu torturu to mu je veliki +. Nebih odbio ni jedan od navedenih motora.....

U uvodu casopisa urednik kaze "prepricavam"...

Da KTM seli deo proizvodnje u Indiju......i da firma tvrdi da ce kvalitet ostati na istom nivou....

Uz put se pominje i test na NARDU kao jedna od najsokantnijih prica koju je neki uporedni test u skorije vreme ispricao....

Nakon pehova, nesreca i pojedinacnih slucajeva stice se utisak da su neki preskupi proizvodi pokazali svoju ranjivost....njihovo je misljenje da su mnogi od kvaliteta jednostavno odustali....dok su se drugi zadrzali principa da kvalitet treba biti zvezda vodilja i da nesmeju obarati kupce....

Izmedju ostalog urednik je za Apriliju rekao..."najlepsi i ergonomski najbolje pogodjen motocikl u koji je ulozeno toliko truda i znanja pao je jer je verovatno neki pametnjakovic-koji zeli svoj godisnji menadzerski bonus-odlucio da na nekom delu u motoru ustedi 47 centi...katastrofa....

Nije samo on ucinio tako nesto....vec i drugi...neki su time srusili i mit o neunistivosti japanskih motocikala...steta jel su trebale desetine godina da se izgradi.....

Do zakljucenja broja javili su se sa sluzbenim saopstenjima o kvarovima....Aprilia,KTM i MV Agusta.....

Aprilija kaze da je doslo do losijeg podmazivanja zbog ekstremnih uslova jakih kocenja ili voznje na zadnjem tocku....i da je verovatno "falilo" ulja.....sto test negira (manjak ulja)

 

KTM je uzrok nasao u presiromasnoj smesi goriva koja je uzrokovala nepravilan rad i povecanje temperature...itd...itd..

 

MV navodi prekide struje kao uzrok pogresnog rada kompjutera....pronadjeno je i ulje u air boxu...kao rezultat ostrih uslova testiranja....

 

itd...itd...itd.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

E taman sam sve ovo isto (iz prethodnog posta) isprepisivao, kad eto sve je vec tu (malo kasnim, jbg, ma rodjeni sam R-etard  :D)!

 

Samo da ipak jos jednom naglasim komentar urednika testa:

 

"Najlepsi i ergonomski najbolje pogodjen motocikl u koji je ulozeno toliko truda i znanja pao je verovatno zato jer je neki pametnjakovic - koji zeli svoj menadzerski bonus - odlucio na nekom delu u motoru ustedeti mozda 47 centi. Katastrofa".

 

Velimije,

greska nije do nas svakako - nismo ga mi ni pravili, ni kontrolisali montazu, ni pogadjali i nabavljali materijal, ni pogadjali i nabavljali komponente od spoljnih dobavljaca za raznorazne podsisteme koji se ne proizvode u fabrici. Ne verujem da su pogresili ni inzenjeri (bar svakako ne hotimice) - njima se ogranici budzet, kao motivacija im se smanji plata (i zapreti otkazom) a posao razvoja proizvoda (koji podrazumeva i projektovanje tehnologije, kontrole i kojesta) prestaje kad priskolovani (i nadasve pohlepni) menadzer kaze da je dosta. Greska je izgleda u menadzerima i dilerima (na olosu najgore vrste i najbeskrupuloznijim kategorijama drustva na celom svetu)

 

(Ja se nesto mislim da li je uopste moguce napraviti motor tolike specificne snage i trkackih karakteristika, pa da on konstantno radi na maksimalnom broju obrtaja i punom gasu (a u tom testu su bas tako nesto i radili)? Kod trkackih motora se broj obrtaja stalno menja, to znamo! Ako je Nardo krug obima 12.5km, onda je 9 krugova oko 110km, pa mi Nardo lici na stazu za testiranje Volvo tegljaca ili Mercedesa sa V12 od 6 "kila", ali u ovom slucaju mi deluje kao mesto za unistavanje).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Pa sad ja podrzavam takav test.....polazim od toga da niko od nas nece toliko maltretirati motor a ako jos prodje i takvu torturu to mu je veliki +. Nebih odbio ni jedan od navedenih motora.....

 

 

Charuga , slazem se absolutno !!

 

Ali , po toj istoj logici , i taj kvar na K 1300 GT je  rezultat ekstremne upotrebe , kao sto je npr. i Gixeru klipnjaca izletela kroz blok , zar ne ?

Jer da je do takve havarije doslo u normalnom rezimu rada , nasao bi se jos jedan slucaj , negde na netu , ali , ko sto sam rekao , ja nisam uspeo nista da pronadem ( bar ne na engleskom jeziku .. )

 

Ili , da okrenem pitanje , K 1300 GT , posto je o njemu pocela prica , jel bi njega odbio ?

 

 

 

 

 

Velimije,

greska nije do nas svakako -

 

 

O cemu ti pricas ? ne razumem sta si hteo da kazes , odnosno zasto me citiras ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Pa sad ja podrzavam takav test.....polazim od toga da niko od nas nece toliko maltretirati motor a ako jos prodje i takvu torturu to mu je veliki +. Nebih odbio ni jedan od navedenih motora.....

 

 

Charuga , slazem se absolutno !!

 

Ali , po toj istoj logici , i taj kvar na K 1300 GT je  rezultat ekstremne upotrebe , kao sto je npr. i Gixeru klipnjaca izletela kroz blok , zar ne ?

Jer da je do takve havarije doslo u normalnom rezimu rada , nasao bi se jos jedan slucaj , negde na netu , ali , ko sto sam rekao , ja nisam uspeo nista da pronadem ( bar ne na engleskom jeziku .. )

 

Ili , da okrenem pitanje , K 1300 GT , posto je o njemu pocela prica , jel bi njega odbio ?

 

 

 

 

 

Velimije,

greska nije do nas svakako -

 

 

O cemu ti pricas ? ne razumem sta si hteo da kazes , odnosno zasto me citiras ...

 

 

Nikako.....samo jos da uvaze nas protest i smanje poreze.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja