Jump to content

Moto Zajednica

"NAJSKUPLJI U KVARU"

Recommended Posts

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ma da bre, evo i ja ne smem da se vozim - samo ga gledam    ;D

 

A posle ove teme razmisljam da porucim dva-tri agregata za ne daj Boze. Valjda cu sa 4kom da se navozam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

 

O zemljama koje planete ti govoris?

 

Evo reci mi ti npr. koji procenat ljudi u Holandiji vozi motor stariji od recimo 5 godina ? 

 

2009, 1 januari

Totaal         605 604

 

Bouwjaar 2008 15 989

Bouwjaar 2007 15 760

Bouwjaar 2006 14 955

Bouwjaar 2005 15 876

Bouwjaar 2004 18 459

 

Znaci nekih 86 % (u jednoj od najbogatijih zemalja.)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

 

 

O zemljama koje planete ti govoris?

 

Evo reci mi ti npr. koji procenat ljudi u Holandiji vozi motor stariji od recimo 5 godina ? 

 

2009, 1 januari

Totaal         605 604

 

Bouwjaar 2008 15 989

Bouwjaar 2007 15 760

Bouwjaar 2006 14 955

Bouwjaar 2005 15 876

Bouwjaar 2004 18 459

 

Znaci nekih 86 % (u jednoj od najbogatijih zemalja.)

 

Mislim da ne treba te statistike gledati bas rec po rec , t.j. broj po broj , plus GhostMile ,

izpravi me ako gresim , jeste da je Holandija bogata zamlja , ali su zbog izuzetnih poreza

motorcikli medu najskuplim u Evropi .

Realno Hitman jeste u pravu , jer VECINA motorista na zapadu koji imaju plan da voze na duze relacije kupi motor koji nije stariji od nekoliko godina .Pa posle i sve da ga oni drze jos par godina , redko kad neko vozi motor stariji od 10 godina .

Nemoj da racunas ljude kojima je to prevoz do posla iza coska .

Ja nisam nesto mnogo prosao , pa moje misljenje i zapazanja mozda i nisu najmerodavnija , ali moram zestoko da se zamislim da se setim jednog jedinog motora kojeg sam video na otvorenom putu , ne u gradu , po Engleskoj , Skotskoj i Francuskoj , koji je stariji od 5-6 godina a da nije neka varijanta BMW GS-a ili RT-a . Njih mozes da vidis i mnogo starije , to se ne racuna ;-)

A evo i nekih statistika za UK , koliko sam nasao , neznam tacno ali izgleda za 2005-u ,mada sve to treba gledati sa rezervom

U Engleskoj ima 1 milion registrovanih motora

u 2005-oj bilo je 139.000 novih motora

A London ima 100.000 registrovanih motora ….

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A vi kao nemate atlas...Za vas je planeta  izgleda samo Evropa i USA...Recite mi a ko onda vozi te motore posle 5g. ako več ne idu na reciklažu, kao što znamo Pa vozi ih Lat. Amerika, Afrika i Azija sa istočnom Evropom koji zajedno sačinjavaju 80 % populacije naše planete!

Pa i da je tako zašto toliko drže do besomučnih testova izdržljivosti pojedinih slklopova i elemenata. ne zaboravite da se raspitate kolika je zarada jedne fabrike na prodaji novih modela a kolika je na prodaji rezervnih delova samo u jednoj godini! Pa upravo i uspevaju da budu u plusu samo od delova a ne novih motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Suma -sumarum Japanci i dalje mogu da uce ostale sta je proizvodnja i cena kostanja u ekvivalenciji sa kvalitetom.Nije generalno pravilo ali u globalu je tako.Za pomenutog Hayabusu: prosao je zeznut test kao nista ali se ZZR total pokvario.Novi motori su bili u pitanju na Pireli testu guma ako se secam dobro.Tako da ima i Japanosa gresaka.Ja samo znam da V-strom ne bih nikada menja za Multistradu, GS-a i sl. a da su u sadasnjoj cenovnoj razlici jer ti motori ne vrede te pare.I nema tu sta vise da se filozofira.Ko ima para da ne brine o toj ekonomskoj disproporciji on ce kupiti Multistradu,GS-a i nece hajati za sve to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ništa iznenađujuče.....ipak su to poprilično novi modeli sa novom tehnologijom i brdom dečjih bolesti, koje če biti ubrzo otklonjene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

ništa iznenađujuče.....ipak su to poprilično novi modeli sa novom tehnologijom i brdom dečjih bolesti, koje če biti ubrzo otklonjene...

 

Bojane , mislis da se proizvodjacima isplati da otklone " decije bolesti"  ili ce prosto ici na to da naviknu potrosaca na iste !?

Kao nije to nista , desava se ...$$$

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ne znam samo ko bi mogao da navikne da mu pola motora rikne i da posle toga kaze: Pa to je normalno, ipak je to  BMW.  ;D

Budimo realni, to su vrhunske masine sve i ne znaci da nece biti usavrsene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ništa iznenađujuče.....ipak su to poprilično novi modeli sa novom tehnologijom i brdom dečjih bolesti, koje če biti ubrzo otklonjene...

 

Bojane , mislis da se proizvodjacima isplati da otklone " decije bolesti"  ili ce prosto ici na to da naviknu potrosaca na iste !?

Kao nije to nista , desava se ...$$$

 

definitivno če da otklone "dečje bolesti"....koliko znam, BMW ima trogodišnju garanciju, a iz vlastitih iskustava mogu ti reči, da jako dobro brinu za svoju klijentelu. 1300ccm mašina kod njih je jako nova, tako da se još nije "pokazala" , a ceo motor je prepun nekih novotarija, koje tek treba da se dokažu (ESA II generacija,.....).  Suma sumarum, to su tehnološki "biseri", zato jim je i cena takva.

Kakogod, proizvođačima se ne isplati neotklanjanje dečjih bolesti, pošto odmah dolaze na loš glas, a to se poznaje kod prodaje (čisti primer ti je kod nas sa Ducati-jem i Hyosung-om.....kad to kupiš, onda si se oženio sa njime.....kod nas je poznata legendarna "izdržljivost" tih agregata i pojedinih sklopova, zato to ne možeš prodati nikako, osim nekome stvarno zaljubljenom u tu marku motora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam najsrecniji covek na svetu,. Vozim italijana sa japanskim motorom. Ima dosta kilometara i sluzi bas dobro. Jedina sitna intervencija je nastala mojom greskom tako da to necu ni racunati. Ja sam ovaj test polozio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

charuga gde nabavljas motoreviju? nalazis li negde kod nas? pozdrav

ako treba mozes da je dobijes cim izadje ;)

motopuls kasni i kod nas :D

ne kasni 2 meseca kao kod nas sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

 

Ne bih se slozio da je to "samo nas problem".Koliko vidim po stranim forumima i tamo ljudi voze starije motore od 3 godine.Takodje,dosta ljudi kupuje i po 10 godina stare motore(pa i starije),razocarani troskovima odrzavanja,pouzdanoscu i dugovecnoscu novih motora-koji su u startu dosta skupi...

Npr.Covek kupi novog KTM EXC450:plati ga 9590eur.;potrosi gomilu para na odrzavanje(koje je extremno skupo u odnosu na starije motore);I onda,posle par godina ga proda 5000eur. jeftinije nekome ko na tu cenu treba da uracuna troskove generalne,sredjivanja suspenzije i ko zna jos cega,jer fabriku nije briga sta ce sa tim motorom biti kad izadje iz garancije...

Meni to nije logicno...

Doduse,shvatam ja sta je potrosacko drustvo-ili tvojim recima:"Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije", ali ne zelim da budem deo istog...

Mislim da bi ljudi za svoj novac trebali da zahtevaju sto kvalitetniji(pouzdaniji,dugovecniji) proizvod a ne da prihvataju pravila potrosackog drustva...

Uostalom,zasto bi neko menjao motor na 2-3 godine?I sta je lose u tome sto neko zeli motor koji ce da se vozi i za 10-20 godina?Pa nisu to carape vec investicija od par hiljada evra...

 

Nemoj ovo sto sam napisao shvatiti licno(niti bilo ko 2 ko bi se mogao naci prozvanim)-jer mi to nije bila namera...

Samo moje misljenje na datu temu...

 

P.S.Moram se sloziti sa ovom konstatacijom:"Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)! "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Rizikujem da bude mali off ali vraticu se na primer Labaseve Jamahe FJ1100 koju je on kupio sa 125.000km na satu a sada je uz osvezavanja motora pregurala 1.000.000km. Motor je star 20 godina ali on nema nameru da ga menja. Mislim da smo mi sa ovih prostora generalno cudni ljudi. Zbog svih ovih s...a koje smo preziveli, komunizma u kome je takav motor poput gore pomenute Jamahe bio misaona imenica za generacije koje su stasavale na Jawama, MZ-ima itd, jedva smo cekali da se stanje prividno popravi pa smo krenuli da se trkamo sa svetom u svemu pa i u tome da vozimo sto novije motore koje cemo posle par godina pozeleti da menjamo a to sto ce taj motor da posle dve godine vredi upola manje nego sto je placen , e to nema veze. Da mi isteramo svoj ceif. Pa kad taj KTM ili ne znam koji drugi bude sa 9.000e pao na 5.000e ya dve godine a mi onda prst na celo. Odmah mi padne na pamet Danilo Bata u "Balkanskom spijunu"..." Oces da jedes, oces da j...s, e to kosta". Po meni treba da budemo sto neoptereceniji time da vozimo sto novije, brze, bolje, vec da se uziva u voznji. Na ADVrideru ima i onih koji voze Ducatije, R1200GSA, ali ima i onih koji na put oko sveta krenu sa R1100GS, Africama, ST-ima. Pa taj Labas je prosao sa tom Jamahom pola sveta i ne misli da je menja a pare mu sigurno nisu problem. ALi da ne idem vise u off i ne kvarim temu misljenja sam da nesto sto se jako skupo plati mora bre i da radi a ne  da se to gleda kao ono.."ma to je potrosacko drustvo". E pa ni na zapadu to nije nego se mnogo vise ceni taj euro nego kod nas. Jer je krvavo stecen. Ali opet smo mi ispred njih. Mi sad vozimo motore koji su po 10-20 godina stari, bez komplikovane elektronike, lake za odrzavanje, ugradjujemo plin u njih ( ave Bokilicu ), a oni jadni trose brdo eura a slepi pored ociju. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

charuga gde nabavljas motoreviju? nalazis li negde kod nas? pozdrav

ako treba mozes da je dobijes cim izadje ;)

motopuls kasni i kod nas :D

ne kasni 2 meseca kao kod nas sigurno.

 

Vec par godina imam pretplatu tako da mi najkasnije do svakog 5-og u mesecu dodje na kucnu adresu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

 

 

 

Ne bih se slozio da je to "samo nas problem".Koliko vidim po stranim forumima i tamo ljudi voze starije motore od 3 godine.Takodje,dosta ljudi kupuje i po 10 godina stare motore(pa i starije),razocarani troskovima odrzavanja,pouzdanoscu i dugovecnoscu novih motora-koji su u startu dosta skupi...

Npr.Covek kupi novog KTM EXC450:plati ga 9590eur.;potrosi gomilu para na odrzavanje(koje je extremno skupo u odnosu na starije motore);I onda,posle par godina ga proda 5000eur. jeftinije nekome ko na tu cenu treba da uracuna troskove generalne,sredjivanja suspenzije i ko zna jos cega,jer fabriku nije briga sta ce sa tim motorom biti kad izadje iz garancije...

Meni to nije logicno...

Doduse,shvatam ja sta je potrosacko drustvo-ili tvojim recima:"Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije", ali ne zelim da budem deo istog...

Mislim da bi ljudi za svoj novac trebali da zahtevaju sto kvalitetniji(pouzdaniji,dugovecniji) proizvod a ne da prihvataju pravila potrosackog drustva...

Uostalom,zasto bi neko menjao motor na 2-3 godine?I sta je lose u tome sto neko zeli motor koji ce da se vozi i za 10-20 godina?Pa nisu to carape vec investicija od par hiljada evra...

 

Nemoj ovo sto sam napisao shvatiti licno(niti bilo ko 2 ko bi se mogao naci prozvanim)-jer mi to nije bila namera...

Samo moje misljenje na datu temu...

 

P.S.Moram se sloziti sa ovom konstatacijom:"Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)! "

 

Ja se ovde osecam prozvanim posto isto tako razmisljam i sretno se vozim svaki dan po sat dva sa motorom starim 19 god. bez ikakvih kvarova, samo redovno odrzavanje koje je izuzetno pristupacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Očigledno da se svi ne razumemo najbolje...O čemu mi to pričamo?

Ako se motor pravi za nekoliko godina upotrebe onda o kakvim dečijim bolestima govorimo! Pa dok se one isprave eto drugog modela, pa zar ne!?!

 

Setite se starih Obodin frižidera i znaćete o ćemu govorim. Znaju ovi i sada da naprave nenadhebiv motor ali zašto ga ne prave to znamo...nije isplativo! A sa druge strane ne mogu napraviti nešto ni za jednokratnu upotrebu jer su u startu prsli. Ostaje im da žongliraju između ponude i potražnje između tržišta i stvarne potrebe itd!

 

Pr. Uzmete Afriku redizajnirate je i promenite kolornu shemu, ubacite onu bolju pumpu, stavite nešto provereno umesto karburatora, katalizator u lonac, malo veći hladnjak za regler, ubacite ABS, kvalitetne grejače ručica, lepšu tablu ali analognu i imaćete motor za još 20g. Samo da se ubace kvalitetni ABS, većvišegodišnje provereno ubrizgavanje i vozi Miško....I normalno, posle toga fabrika bankrot!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

ništa iznenađujuče.....ipak su to poprilično novi modeli sa novom tehnologijom i brdom dečjih bolesti, koje če biti ubrzo otklonjene...

Pa ovi testovi i sluze da fabrika popravi greske, ako budem mogao sebi da priustim uvek cu kupovati nov motor i to iskljucivo austrijski, engleski i italijanski (tim redosledom).

Ma gresim, najbolje da svi kupujemo 286 kompjutere, oni se ne kvare, imaju transformatorsko napajanje umesto switcher-a, lim na kucistu je 4 puta deblji....

OK, motori ne zastarevaju kao kompjuteri, ali toliko puta sam se opekao sa polovnim stvarima, da sam sa svim popravkama na kraju mogao da kupim novu stvar. Naravno bilo je i suprotnih primera, ali mnogo manje (jednu vektru jos ne mogu da prezalim, posle 2. godine sam je prodao skuplje nego sto sam je platio, ali bolje da je nisam ni prodavao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zaista mi nije jasno kako bmw-u moze ovo da se desi bmw se smatra legendom to treba da traje i traje i traje a ne da rikne ni sa predjenih 50000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

I onda mi neko kaze kako je Harley kvarljiv motor  >:( A ja sam moj kupio polovan pre 5-6 i prevalio je vise kilometara od ovog testa a za to vreme nisam imao ni jedan jednini ni najmanji kvar!!! Naravno uz redovno odrzavanje koje je stvarno zestoko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja