Jump to content

Moto Zajednica

"NAJSKUPLJI U KVARU"

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Citam novi broj MOTOREVIJE tj.MOTORRADA i naidjem na zanimljiv tekst sa gornjim naslovom.

Radi se o motorima koji su na testu izdrzljivosti po Motorradovim redakcijama,....  izmedju ostalog izrazavaju svoje cudjenje zato sto se granica od 50.000 km. testa za neke motore pokazala nedostiznom.

Kazu da ih nebi cudilo da se to desava sa slabasnom Yamahom YZF125R koja je usput vec presla prvih 25.000 km bez ozbiljnog kvara.

U kvaru su se nasli najskuplji: BMW K 1300 GT :o :o :o, DUCATI 1098 i KTM RC8.

24766 km. bilo je kobno za GT-ov menjac....pukao pri 240 km/h, Ducati je na 48.000 opet posustao....prvi put je pukao klip (23000km)a sada je otisao regler, Na KTM-u motor je drugi put prolupao.......kazu da ce detaljnije biti u sledecim brojevima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Covjek je dovezao blizu mene, komsija skoro, Ducatia Hypermotarda. Star 5 mjeseci. I pukli mu neki osiguraci lamela, ne znam tacno, uglavnom su lamele poispadale pocele strugati, to je zlo jedno bilo. A presao mozda 5000, dosao sa njim iz Austrije.

Pa kazu Kawasaki ne valja  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ma Honda je HONDA ;D

U pravu si! Bar tako kazu i u tom broju motorevije posto im je Fireblade zavrsio test od 50 000 km i i dalje je ko nov. Nisam procitao ceo tekst ali na agregatu se vide minimalni znaci istrosenosti.

A bio je i clanak u jednom od brojeva motorevije gde je pisalo o tome kako je ducatiju pukao klip. Ali stvar je u tome da oni te motore voze i po stazi  tako da ne cudi sto polovina tih motora ne stigne do 50 000. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ma Honda je HONDA ;D

je Fireblade zavrsio test od 50 000 km i i dalje je ko nov.  A bio je i clanak u jednom od brojeva motorevije gde je pisalo o tome kako je ducatiju pukao klip. Ali stvar je u tome da oni te motore voze i po stazi  tako da ne cudi sto polovina tih motora ne stigne do 50 000. 

 

Necu da odvajam Japance i Italijane sada po tome sta mi se vise svidja...svidja mi se ono.... do cega mogu da dodjem....medjutim tesko je ne primetiti da do sada ni jedan Japanac nije posustao na testu izdrzljivosti...za neke je ispalo cak da ih treba kupovati tek kada predju tu kilometrazu.......

Za BMW-a sam totalno sokiran i izgleda mi prosto nemoguce i ubedjen sam da je to iznimka.....dok me za Italijane necudi....jesu majstori za dizajn , sminku i  dodatnu opremu da uklope ali su prilicno  aljkavi i pocinju pomalo da me nerviraju....  sa obzirom na njihovu cenu....

A sto se tice testa on i treba da bude tezak da bi eventualne mane dosle do izrazaja......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Za KTM i Dukati nisam iznenađen; nikada nisam video uživo ni jedan primerak ovih motora koji su prešli preko 30.000 km.  Za BMW nisam iznenađen što je nešto riknulo, već što je riknuo menjač.  Očekivao sam da ode nešto od elektronike ili možda eventualno kardan.  Menjač im je jedna od boljih komponenti.  Uboli su jedan od milion koji ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Koliko se secam i Kawasaki je imao neke propuste, na Yamaha XT, ako se nevaram, se raspao menjac u krivini i blokirao tocak, pa je i novinar malo leteo.

Opet, ne secam se tacno koji model KTM-a, je prosao test na kraju kog su se unutar agregata jedva primetili tragovi upotrebe, a kamoli da je bilo sta doslo blizu tolerancija za zamenu, pogotovo nije za ocekivanje jer je ipak u pitanju jednocilindras, a eto RC8 ispade djubre.

 

U svakom slucaju, pitanje je koliko bi bilo ovakvih problema prilikom normalne voznje, a koliko su u pitanju problemi konkretnih primeraka, mada opet puno nesto takvih primeraka im se nadje na testu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Covjek je dovezao blizu mene, komsija skoro, Ducatia Hypermotarda. Star 5 mjeseci. I pukli mu neki osiguraci lamela, ne znam tacno, uglavnom su lamele poispadale pocele strugati, to je zlo jedno bilo. A presao mozda 5000, dosao sa njim iz Austrije.

Pa kazu Kawasaki ne valja  >:(

 

Ja bih im to vratio nazad i trazio drugi...

 

Jos jedan mali off...

Nije smio otvarati masinu posto bi izgubio garanciju, a kako ce ga vratiti u Austriju  ???

Na kraju je nazvao jednog mehanicara i on i kolega su to nekako rjesili. A da ovaj drugi je dosao na Kawi 10ka, 2005 god, stalno ju vozi na zadnjem i jedino sto su malo plastike popustile od tolikog divljanja  ;)

Uglavnom i ja nesto ne mirisem Italijane  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Moje misljenje je da su ti moderni motori,pored svih novotarija i tehnologije smesni

za "starce" od 10 do X god...Ranije se mnogo vise obracala paznja na kvalitet,sto

ne znaci da sada nije tako,ali preovladava kvantitet i prosta borba za trziste  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jbg desava se i najboljima, uvek sam ja govorio JAPAN JE JAPAN!! :)

Mada u sustini to i nebi bila tolika katastrofa da se ne kurce toliko i da nisu toliko skupi, normalno bi bilo da ako platis motor 20-30% vise da i ocekujes da taj motor duze traje, ali u praksi je to drugacije sto se lepo vidi na ovom primeru, dakle,  parola "kolko para tolko muzike" izgleda nije bas primenjiva u stvarnosti, jer ako das vise para to neznaci da ces dobit vise muzike... :P.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

Danas je skraćeno i vreme testiranja proizvoda u samoj fabrici. Određene komponente testiraju roboti sa non stop istim pokretima a proizvod mora izaći i na put da se vide i osete raznorazne mogučnosti upotrebe!................Pa tek onda dati novinarima na iživljavanje!

Ma nikome nije više u interesu da naprave jednu Ariku koja će sa par mana trajati sledećih 20g ili Kawu KLE...nikome, borba za zaredu ih teraju na dobru reklamu a loš motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

 

O zemljama koje planete ti govoris?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ima i tu ali, sta kupis novi motor a on se kvari svakih hiljadu kilometara, pa kakvo je tu uzivanje u voznji. Bar da traju 50 000 bez popravke ili nekog kvara samo sa servisima, e onda je to do OO, a ovako da ga ja ubodem koji je dobar, sanse su stvarno 1:1 000 000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Moramo ipak biti realni i reći da je najmerodavniji test, zapravo vreme (godine upotrebe)!

 

Aha, za zemlju Srbiju ... To shto ovde ljudi uglavnom cinculiraju pa kupuju motore koje ce najverovatnije voziti "godinama" je na zalost samo nash problem .. Najsira ciljna grupa fabrika su uglavnom prosecni potrosaci koji ce menjati motore na 2-3 godine (oko 50k) kolike su cirka i garancije .. Mislim da njih vishe i ne interesuje preterano shta ce biti sa motorom kad izadje iz garancije .. Shto se fabrike tice, kad izadje iz garancije, oni racunaju da cesh prodati motor i kupiti novi, jer to u vecini zemalja i nije neki preterani "luksuz" ..

 

O zemljama koje planete ti govoris?

 

Evo reci mi ti npr. koji procenat ljudi u Holandiji vozi motor stariji od recimo 5 godina ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja