Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 1198 R Corse SE

Recommended Posts

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Izbrisao sam originalni post...kada bolje razmislim nevredi trositi zivce na gluposti.....,

Stariji se secaju pre trideset i vise godina kada su se pojavile firmirane stvari kod nas ....najvise su ih kupovali pacenici koji su bili zapostavljeni u drustvu i kod riba ...nebi li tako stekli neki status.....nosili bi jednu maicu preko dana a uvece je prali za sutra...normalni ljudi su za te pare kupili sedam maica i menjali svaki dan bez opterecenja....  (cast retkim izuzetcima koji su lezali na parama)

 

U ovome je i poenta, jer samo u kod nas neko moze da kupi firmiranu majcu koju ce da nosi 24/7 a bilo gde u svetu je to odraz standarda. Ako imas pare da priustis firmiranu gardarobu onda imas pare i za vise komada od iste. Apsolutno isto vazi i za motor. Onaj ko ima pare da pazari ovaj motor jednostavno verovatno ima odredjen bol medj preponama sto je za te pare mogao da kupi 7 drugih motora.

 

 

U ostalom, ko je shvatio shvatio je, ko je zeleo da shvati shvatio je, razumeo sam Makija sta je hteo da kaze i on je verovatno skapirao sta sam ja hteo da kazem, za sve ostalo... Jbg. Ako jos neko ima nesto kreativno da doda o motoru, a ne o nekim drugim stvarima neka kaze slobodno, a na ostale rasprave je suvisno trositi reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

;D ;D ;D ;D ;D

Nema potrebe da bilo sta dodam, sem da si skapirao celu koncepciju egzotike. To su motori koji su jednostavno pravljeni za drugaciji soj ljudi, za one koji ne razmisljaju kao ti i ja sta ce biti ako se desi vec jednostavno voze motor na svaki servis i sve placaju kreditnom karticom bez graske znoja na celu.

 

U redo je to sto si ti zaljubljen u Ducati. Ali da ne ptreterujemo s "egzotika" i "drugi soj ljudi". To mozes da kazes kad ga budes kupio a da drkamo na slike mozemo i mi sto "volimo" inline four. Ja na primer drkam na ovog stvarno egzoticnog:

 

http://www.topspeed.com/motorcycles/motorcycle-reviews/bimota/2008-bimota-db7-ar47786/picture216868.html

 

 

Ti definitivno nisi shvatio sta sam hteo da kazem i da ja bas i ne drkam na slike motora i na motore u opste... Probaj i ti, devojke su mnogo zanimljivije  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mislio sam na mentalno-oralnu onaniju ako je ono na d suvise vulgarno. A to za devojke nisam znao, probacu ovih dana.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Lepo Djusi rece da je R model pravljen samo zbog homologacije i kao takav je dosta skup a i nije namenjen "obicnim" smrtnicima.  To ti je isto kao kada poredis Subaru i Porshea slicne im performance ali im kupci ni cena nisu nikako slicni.  Da je motor lep, lep je i nema price, da ide ide kao lud, jel bolji od drugih u klasi?  To je vec subjektivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Istina, svako treba da ima ono sto zeli, tu nema dileme. Ipak, po meni, motociklisti se ne dele prema vrsti motora koji voze, tu nastaje velika zabluda, izbor vrste motora je cesto tek splet okolnosti, vec iskljucivo u dve velike grupe, i medju njima je ogroman, nepremostiv jaz:

 

1. ljudi koji vole da voze motore

2. ljudi koji vole da imaju motore

 

I da se razumemo, ne mislim da su jedni bolji od drugih, prosto se razlikuju, totalno, i onda je uzaludan pokusaj da se razumeju. E jos kad bi i jedni i drugi bili u stanju da, pre svega sami sebi, priznaju kojoj grupi pripadaju, ovaj forum bi bio mnogo mirnije mesto... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Istina, svako treba da ima ono sto zeli, tu nema dileme. Ipak, po meni, motociklisti se ne dele prema vrsti motora koji voze, tu nastaje velika zabluda, izbor vrste motora je cesto tek splet okolnosti, vec iskljucivo u dve velike grupe, i medju njima je ogroman, nepremostiv jaz:

 

1. ljudi koji vole da voze motore

2. ljudi koji vole da imaju motore

 

I da se razumemo, ne mislim da su jedni bolji od drugih, prosto se razlikuju, totalno, i onda je uzaludan pokusaj da se razumeju. E jos kad bi i jedni i drugi bili u stanju da, pre svega sami sebi, priznaju kojoj grupi pripadaju, ovaj forum bi bio mnogo mirnije mesto... ;)

 

 

Nije valjda da nema onih koji vole da imaju i voze motore? Ja imam dva i ne znam koji vise volim da vozim! Materijalno stanje je veliki uslov za "ukus". Da imam 30-40 tisuca da dam za motor, sigurno ne bih kupio ovaj. Mada su ga ofarbali svojski. I da je "kinez" covek bi se okrenu za njim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ima nazalost.....znam neke ljude koji imaju para i kupili su motore samo radi (citat) "riba"....

Jedan takav motor stoji i kod mene u garazi...no taj covek bar posteno to i prizna.....

Juce vozim direktora i idemo kroz grad...motora koliko hoces...vecina nosi kacige.....tu i tamo se pojavljuju novije zveri R-RR-RRR(necu navoditi koji motori...posto ne zelim da se zameram...uglavnom kubikaza im prelazi magicnih 1100ccm3)itd...itd....normalno ni jedan nema kacigu....pita me direktor..."pa zasto ovi na velikim motorima nenose kacigu".... odgovorim mu da nisu ni kupili motore da se stvarno voze vec da krstare po gradu i budu vidjeni.....

Zato i pisem sa gorcinom kada se spominju ovakvi motocikli kod nas...za sve ove godine nisam bas video da je neko kupio skup motocikl kod nas da bi se stvarno vozio.....nazalost......zamislite koliki je broj nas obicnih smrtnika koji jedva krpimo kraj sa krajem.....znam dosta ljudi i skidam im kapu koji nevoze skupe motore ali maksimalno se druze i voze se non-stop.

A relacija Slavija-Albanija-Trg Republike...je vec odavno poznata.....podjite kada je lepo vreme peske tuda i dok prosetate prebrojte koliko puta ce pojedinci proci pored Vas dok neprodjete taj put....

Cak sam jednom i slusao jednog od "spomenutih" kako objasnjava tehnike voznje a nisam siguran dali je nekada odvezao motor bar do Avale i nazad...

Zaista bi ruzno bilo reci da mi se ovaj Dukati nesvidja.......ali me njegova pojava asocira na pozere (bar kod nas) tako da nemogu da ga gledam na nacin na koji bi inace trebalo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

To stoji ali ipak mislim da oni koji se pozerisu pre daju pare za nekog Japanca "zvucnijeg" imena nego da daju od 15k i vise, ili ne daj boze 40k za ovog.

 

A sto se tice podele

 

1. ljudi koji vole da voze motore

2. ljudi koji vole da imaju motore

 

 

Sa tim se u opste ne slazem. Pogotovo zato sto ima mnogo ljudi koji vole motore, a vole i da imaju vise komada. Pa i auto svetu postoje ljudi koji imaju kolekciju automobila koje isteruju samo par puta mesecno, a to je i fazon egzoticnih automobila i motora i oldtimera, da ne budu voila za svaki dan vec da budu nesto u cemu ce se uzivati par puta mesecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

To stoji ali ipak mislim da oni koji se pozerisu pre daju pare za nekog Japanca "zvucnijeg" imena nego da daju od 15k i vise, ili ne daj boze 40k za ovog.

 

A sto se tice podele

 

1. ljudi koji vole da voze motore

2. ljudi koji vole da imaju motore

 

 

Sa tim se u opste ne slazem. Pogotovo zato sto ima mnogo ljudi koji vole motore, a vole i da imaju vise komada. Pa i auto svetu postoje ljudi koji imaju kolekciju automobila koje isteruju samo par puta mesecno, a to je i fazon egzoticnih automobila i motora i oldtimera, da ne budu voila za svaki dan vec da budu nesto u cemu ce se uzivati par puta mesecno.

Nisam ja rekao da ti ljudi ne valjaju ili tako nesto, prosto, postoji takva podela. Ne vidim kako se ne slazes samnom, citirani deo upavo potvrdjuje postojanje 2. grupe koju sam naveo, ja ne kazem da su oni pozeri zbog toga, prosto, oni nisu uzeli motore zbog voznje, vec prvenstveno zbog posedovanja istih, da li zbog kolekcionarskih strasti ili reklamiranja, nije bitno, u svakom slucaju ne zbog upotrebne vrednosti i zadovoljstva voznje. Nista lose nisam mislio o njima.

Ne poznajemo se, ali, eto ti imas Ducatija, koliko si sa njim presao ove sezone, kolike dnevne kilometraze pravio? Ja ne mislim da ti zbog toga ne valjas ili bilo sta, prosto, nemamo motore iz istih motiva, te stoga mislim da je onda tesko ocekivati i da ih posmatramo na isti nacin, koristimo, kupujemo i td.... To je cela poenta

 

Ajde da budem precizniji, postoje tri grupe:

 

1. vozaci

2. kolekcionari

3. pozeri

 

Nek se niko ne ljuti, ovi treci i meni idu na onu stvar ;)

 

Inace, da malkice umanjim dozu off-a, ovaj Dukac je stvarno piece of art, no doubt!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sto se pozerisanja i Ducati-a tice, ne znam kakva je situacija u Bgd-u, ali ovde skoro sve sam pozer. Mislim na nove. Desava se da 1198 padne kao prvi motor. Da ne pricam i da ih na stazu dovoze.

Mislim ne govorim o trkackim timovima nego o "civilima". Sva moguca oprema, a krecu se brzinom "blam". Zato sam se malo zacnuo na "poseban soj ljudi". Ljacise sa viskom kapitala. Ima i jedan kralj sa GP replikom. Taj je malo brzi ali malo. Bolje bi mu lpristajao neki 600 R.

 

p.s. Ne kazem da je situacija sa GSX-R 1K '09 mnogo drugacija ali to vec svi znamo odavno.

 

A sad malo o dizajnu ovog primerka. Ovaj golemi crni detalj mu odlicno stoji (prosle godine sam shvatio da mi se "sterilgarda" vise svidja od "xerox-a").  A tek rezervoar sto prati boju

zadnje viljuske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Zamolio bih te da ne postavljas vise ni jednu sliku ovog Ducatija,jer mi se svakakve ideje i kombinacije provlace kroz glavu,pa cak i da prodam stan,kucu,pa i bubreg  ;D...Mislio sam da je Hayden-ova replica nesto najlepse sto sam video,ali se ovim putem izvinjavam samom sebi sto sam se doveo u zabludu,i od danas je upravo ovaj motor za mene najlepsi.

 

O Ducati-ju kao marki motocikala ne bih da govorim.Svi znamo koliko su Italijani "sportisti" popularni kod nas,zadesi se po neka RSV,i to je uglavnom to.Ali,ni za mene Ducati nije motor,kao sto mnogi (od kojih ga opet mnogi nisu ni videli uzivo,a kamo li vozili) kazu...On je za mene zivo bice!Klopoce,drnda,zvizdi,tandrce...Zivi!

 

I slazem se da ce "pozer" pre kupiti nekog Japosa zvucnog imena,koji pali alarme i gasi pejsmejkere,nego neku crvenu konzervu,koja usput zvuci kao da ce svakog trenutka da se ugasi,ili da se raspadne...A i pritom se ne zove "R-nesto",ili "nesto nesto-RR",vec Ducati,pa jos neka "nebitna" brojka...A neki cak i nemaju sediste za cice!Pffffff!Kakav je to motor?Da se vozis sam?Da uzivas u voznji?Sta tu ima da se uziva kroz Kralja Milana?A jos i tandrce,pa ne cujem kad mi zvoni najnovijia Nokia sa 18 MPix za koju sam dao 1500e.Daaaaajjj...Ako ne seva tanga,a ispod ne prshti Akrap,a jos i ako nema litru i nije iz Japana - pa to onda nije ni motor!I zasto tako nesto platiti 40 soma eura?!?!?Eeeeej,40 soma!A ja sam toliko platio i Nokiu,i "R-nesto",i Bembaru sa 300KS,i ovu garderobu kod shanera,pa me sve "devojke" vole,i bas sam baja,i svi mi to kazu  ;)...A ovako bih samo imao neki krajnje nebitan motor.

 

E,tu dolazimo do te "raskrsnice" - za nekog razmisljaju drugi (bez uvrede,odnosi se na osobe koje se uklapaju u profil gorenavedenog teksta),a nekoga jednostavno vodi srce...Drugo je to sto mi (ili barem vecina nas) zivimo na pogresnom mestu,ili u pogresno vreme...

 

 

 

"Simbiosi dell'uomo e della macchina." - DUCATI

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

E sad sam tek shvatio posle 40 godina na motoru da nemam pojma sta je prava masina.....sta ces covek se uci dok je ziv.....

Nego pogledaj malo bolje ko kupuje Dukatije po Beogradu i opet cast izuzetcima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

pitanje zasto se kod nas nepostuje nista sto nije japansko???

 

Nemoj da mi dirate Djusija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

pitanje zasto se kod nas nepostuje nista sto nije japansko???

 

Nemoj da mi dirate Djusija

 

jel su japanci poslali autobuse... ;D  sve sami strucnjaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

pitanje zasto se kod nas nepostuje nista sto nije japansko???

 

Nemoj da mi dirate Djusija

 

 

 

 

 

 

Cisto iz prakticnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Pa neznam bas dali se u nasim uslovima isplati "kolekcionarstvo" tj da ga drzis u garazi za "gledanje"...na testovima su prosli katastrofalno i onda ja treba da crknem za njegovim zvukom...lepotom i cenom i da se pokakim na ono sto se pokazalo za nase uslove vise nego idealno....ali posto cemo uskoro u Evropu verovatno treba da gledamo na drugu stranu...standard ce nam automatski skociti i umesto Japanaca na nasim putevima ce sve vrveti od Dukatija.....

Eto recimo i Aprilija je Italijan ali mi taj motor mnogo vise prija srcu nego izvikani Dukati....jel one prodjose sve testove bez muke kao i izvikani i "losi" Japanci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Svojevremeno sam sa Djusijem imao ''strasno '' raspravu Ducati vs Japanci.Naime Djusi je bio odusevljen kako Ducati impresionira masu gde god da se pojavi,pogotovu na skupovima.Moram da prizna da ovo nije bez osnove.Naime letos sam na skupu u Knjazevcu celo vece vozio jedan Ducati naked ST 2 ili 3 jblga i stvarno gde sam god stao izazivao sam cudjenje i ljudi su mi prilazili i cestitali.Meni nista nije bilo jasno i ispricam ja tu situaciju mom drugu Sasi Pozarevcu iz Nisa inace velikom zaljubljeniku u Ducatije koji ima tri komada ( doduse sva tri su mu pokvarena) medju njima i cuveni 999 s i znate sta mi je reko covek: '' pa prilazili su ti i cudili se kako si uopste stigao i cestitali ti na hrabrosti da sa Ducatijem bilo kuda krenes van grada bez logistike ??? ??? ??? :o.

Ne znam zasto sam vam ovo ispricao ali istina je od reci do reci ,i u svakom slucaju ne moze da steti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Svojevremeno sam sa Djusijem imao ''strasno '' raspravu Ducati vs Japanci.Naime Djusi je bio odusevljen kako Ducati impresionira masu gde god da se pojavi,pogotovu na skupovima.Moram da prizna da ovo nije bez osnove.Naime letos sam na skupu u Knjazevcu celo vece vozio jedan Ducati naked ST 2 ili 3 jblga i stvarno gde sam god stao izazivao sam cudjenje i ljudi su mi prilazili i cestitali.Meni nista nije bilo jasno i ispricam ja tu situaciju mom drugu Sasi Pozarevcu iz Nisa inace velikom zaljubljeniku u Ducatije koji ima tri komada ( doduse sva tri su mu pokvarena) medju njima i cuveni 999 s i znate sta mi je reko covek: '' pa prilazili su ti i cudili se kako si uopste stigao i cestitali ti na hrabrosti da sa Ducatijem bilo kuda krenes van grada bez logistike ??? ??? ??? :o.

Ne znam zasto sam vam ovo ispricao ali istina je od reci do reci ,i u svakom slucaju ne moze da steti.

 

A ja se ziv nacudio sto za svakim Dukatijem u Italiji ide jos pun kombi mehanicara.Daj ljudi nemojte bas svasta pisati.Video sam gomilu raznih motora raznih marki i ljudi se voze bez problema.Jesu japanci njpouzdaniji,ali nemoj da preterujemo.

Ne zelim da ulazim u bilo kakve rasprave i cenim svacije misljenje,ali nemojte bas da ste tako pristrasni

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nekad 90-tih Bata robot je sa svojim dukcem skakao po evropi bez podrske(ako ne laze  to mi je on rekao)

 

AdAeg_obrenovac3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nekad 90-tih Bata robot je sa svojim dukcem skakao po evropi bez podrske(ako ne laze  to mi je on rekao)

 

4j4dR_obrenovac3.jpg

 

 

nelaze

jako dugo vozi ducati

jos od ratnih godina sigurno

on ima  916 SPS

a pre toga mislim 916 SP

i jos uvek ga ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Pa neznam bas dali se u nasim uslovima isplati "kolekcionarstvo" tj da ga drzis u garazi za "gledanje"...na testovima su prosli katastrofalno i onda ja treba da crknem za njegovim zvukom...lepotom i cenom i da se pokakim na ono sto se pokazalo za nase uslove vise nego idealno....ali posto cemo uskoro u Evropu verovatno treba da gledamo na drugu stranu...standard ce nam automatski skociti i umesto Japanaca na nasim putevima ce sve vrveti od Dukatija.....

Eto recimo i Aprilija je Italijan ali mi taj motor mnogo vise prija srcu nego izvikani Dukati....jel one prodjose sve testove bez muke kao i izvikani i "losi" Japanci.

 

ako hoces da vidis kako je ko proso na bilo kom usporednom tekstu moras da kupis bilo koji Britanski moto magazin koji kosta 10e i vise pa da lepo procitas sa ljudi kazu.ONi su jedini koji ne lazu i koji ne pisu sta im se kaze da pisu.

Npr....ako je Honda platila vise nego Ducati ili BMW naravno da ce Honda biti bolja u svemu,a to sto su kod Honde slabije kocnice i ogibljenje to nema veze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja