Jump to content

Moto Zajednica

Otvorena perionica

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Axel sgrasso, zakonodavno telo za odmašćivanje. Odmašćuje i pere sve (zajedno sa zanokticama) i to mi je omiljena hemija u garaži. A stvarno farbe nikad nije oštetio. Nije ni  nagrizao plastike. Ništa. A pere za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Izvini ako mozesh da pojasnish ovaj momenat ? Sa tim grassom konkretno perem motor jako dugo i osim shto odmascuje bolje nego bilo koje sredstvo na koje sam naisao, nisam do sada primetio nikakve fleke, a i farba je ko iz fabrike ..  ;D  Mozda sam u zabludi i silno gresim ?

Ja sam koristio neki taj odmascivac za domacinstvo, evo pogledao sam Axel sgrasso i posle pranja ma koliko dobro isprao ostajale su mi bele fleke. Fleke se posle lako skinu sa masnom krpom (koristio sam iskljucivo za agregat), ali ako se ostave duze vreme bukvalno nagrize boju. Koristio sam na KLE-u gde je bio crn agregat pa se bas videlo, evo nasao sam sliku pa mozete da vidite. Kada sam kupio motulovo sredstvo to mi se nije desavalo. Za lanac je verovatno OK, ali treba paziti i ne znam kako reaguju gumee na lancu, ali za kratko vreme tesko da moze neku stetu da napravi.

post-3774-12879057343749_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Vidi, stvarno... jebemliga, možda sam prosto imao sreće da nemam ništa ofarbano tom bojom pa nisam imao ni takvih problema. U svakom slučaju, ne dam sgrassu da dugo sedi na onome što perem nego ga utljam i sperem odma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Sredstvo je jako dobro i ne moze se bez njega za neke stvari, samo treba posle pranja i dobrog ispiranja malo sa nekom polir pastom osveziti boju. Bicikl i dalje perem sa njim i definitivno je neka vrsta laka osetljivija od druge (pretpostavka je da je na motoru lak za visoku temperaturu, mozda ima vise ulja u sebi....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ja takodje koristim Sgrasso i na motoru imam dosta crnih delova. Odmascivac mi ni na jednom delu nije ostavljao nikakve tragove, niti fleke. Posle njega je sve lepo i cisto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pa sada ste me definitivno zamislili, pocinjem da sumnjam u konkretno pakovanje koje sam ja koristio. Efekat se pojavio vise puta, na pocetku ni ja nisam znao da je od toga, mislio sam da je od vode. Nisam istripovao sigurno se desavalo od axela i uvek je motor bio dobro ispran i posle toga isusen onom laznom jelenskom kozicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

 

A jes`  prob`o da gurnes karticu u autobus na kom pise Beobanka?  ??? I ne daju pare... Pa nije bas uvek tako ko sto pise brate!

 

 

Nisam probao...

 

Ne bih da ulazim u filozofsku raspravu oko uputstava i slicno. Ti ne citas, ja citam - i ocigledno smo obojica srecni svojim izborom.

 

Nego, jedno ne razumem - sta tebi koji q* smeta sto ja pitam da li perionica pere motore i crevom (ako je to moj trip)? Pere - super, ne pere - isto super. Ja pitao, covek odgovorio...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pa sada ste me definitivno zamislili, pocinjem da sumnjam u konkretno pakovanje koje sam ja koristio. Efekat se pojavio vise puta, na pocetku ni ja nisam znao da je od toga, mislio sam da je od vode. Nisam istripovao sigurno se desavalo od axela i uvek je motor bio dobro ispran i posle toga isusen onom laznom jelenskom kozicom.

 

Pa vidi, moguce je da je boja na konkretno tom motoru odreagovala ili si mozda ipak drzao malo duze sredstvo na boji .. Zaista ga koristim duze vreme i nikad slican problem .. Ali shto rece mislim Scuba .. Ne drzim ga dugo .. naprskam, sacekam 5 minuta i  spiranje toplom vodom ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

@severian

ok, ok mozda sam ja malo preterao,izvini, ali nije bas uvek sve tako kao sto pise u manualu...to je bila poenta.  :-\

 

@zogu

 

...samo ti citaj i pridrzavaj se manuela...i sve ok!

Odosmo u off...izvini RIP-e...tacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Ja takodje koristim Sgrasso i na motoru imam dosta crnih delova. Odmascivac mi ni na jednom delu nije ostavljao nikakve tragove' date=' niti fleke. Posle njega je sve lepo i cisto... [/quote']

Ja takodje. S tim sto ga nanosim prskalicom i ostavim 5-10 minuta i sperem hladnom vodom. Gde je masnije ili ima vise naslaga, ponavljam postupak.

Bitno je da se dobro ispere i nema problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Napraviste nauku od pranja motora!  :o  Meni motore pere G-dja kisa i evetualno neka G-djica Lakeesha ili Tanisha na nekom Bikini Bike Wash-u.

 

 

Stvarno ste zaludni s tim pranjem. 

Perionici zelim sve najbolje i puno posla a cim dodjem u Junu/Julu eto i mene da bar jednom doteram auto na pranje i kaficu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Napraviste nauku od pranja motora!   :o  Meni motore pere G-dja kisa i evetualno neka G-djica Lakeesha ili Tanisha na nekom Bikini Bike Wash-u.

 

Ja se nadam, barem je u planu za leto 2010, da bude Binkini Car-Bike Wash.  ;)

Psssst samo nemojte nikome da kažete  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Da se i ja zapljunem  ;)

Količina štroke minimum kao na shejtanovoj africi, sve nestalo bez traga. Moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Dogovorili smo se da za BJB damo popust na komplet pranje automobila kao i motora koje bi iznosilo 370 din za auto odnoso 150 din za motor.

Zaboravih da kažem da će svako vozilo dobiti karticu koja će se pečatirati posle svakog kompletnog pranja i nakon šestog pranja ide jedno pranje gratis.
Bio sam jutros, oko 9h15min, kolima, već dva auta na pranju, za pohvalu. Pošto nema imena na lokalu, pitam čoveka ''Jesi ti gazda?'', kaže:''Nisam, radim ovde''. Kažem, ''Ja sam na sajtu video reklamu, jel' to ta perionica koja se reklamira na internetu?'' Kaže: ''Da, to je ta''. Ostavim auto, dodjem posle sat vremena, auto korektno opran, bez zamerke. Dam čoveku 1,000din, on mi vraća kusur 500. Ja u čudu, on kaže, ''neee ne ne, pranje je 480din'' i počne da pretura po novčanicama nebi li mi vratio još 20din. Ja ga podsetim da sam na sajtu video reklamu i da je tamo pisalo (i još uvek piše) 370din, na to se on uvredi bogzna kako, napravi facu i počne nešto:'' tuc, muc, aaaa pa ondaa, u tom slučaju, ako je tako...'' Ja se okrenem i odem, da se ne bi ispovraćao na licu mesta. Naravno, pogadjate da nikakvu karticu za gratis pranje nisam dobio (al' mi neće ni trebati, pošto me više neće ni videti tamo) a od onih 370din u reklami ni traga ni glasa. Još jednom sam razočaran manipulacijom ovog prostora(foruma) i klasičnom navlakušom, prevarom, nazovite kako god hoćete.

  Ovo je, naravno, samo (još) jedno iskustvo  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jedno pitanje, jel se posle pranja motora prska lanac nekim sredstvom il mora da se nosi sa sobom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Dogovorili smo se da za BJB damo popust na komplet pranje automobila kao i motora koje bi iznosilo 370 din za auto odnoso 150 din za motor.

Zaboravih da kažem da će svako vozilo dobiti karticu koja će se pečatirati posle svakog kompletnog pranja i nakon šestog pranja ide jedno pranje gratis.
Bio sam jutros, oko 9h15min, kolima, već dva auta na pranju, za pohvalu. Pošto nema imena na lokalu, pitam čoveka ''Jesi ti gazda?'', kaže:''Nisam, radim ovde''. Kažem, ''Ja sam na sajtu video reklamu, jel' to ta perionica koja se reklamira na internetu?'' Kaže: ''Da, to je ta''. Ostavim auto, dodjem posle sat vremena, auto korektno opran, bez zamerke. Dam čoveku 1,000din, on mi vraća kusur 500. Ja u čudu, on kaže, ''neee ne ne, pranje je 480din'' i počne da pretura po novčanicama nebi li mi vratio još 20din. Ja ga podsetim da sam na sajtu video reklamu i da je tamo pisalo (i još uvek piše) 370din, na to se on uvredi bogzna kako, napravi facu i počne nešto:'' tuc, muc, aaaa pa ondaa, u tom slučaju, ako je tako...'' Ja se okrenem i odem, da se ne bi ispovraćao na licu mesta. Naravno, pogadjate da nikakvu karticu za gratis pranje nisam dobio (al' mi neće ni trebati, pošto me više neće ni videti tamo) a od onih 370din u reklami ni traga ni glasa. Još jednom sam razočaran manipulacijom ovog prostora(foruma) i klasičnom navlakušom, prevarom, nazovite kako god hoćete.

   Ovo je, naravno, samo (još) jedno iskustvo  :-\

 

Znači dotle idu, a? Ne mogu da verujem! >:( A ja banuo na ovaj topik da pohvalim R.I.P.-a da je krajnje korektno uradio posao pošto sam mu dovezao motor pre par dana. I to po ceni koju je sam istakao ovde na forumu. Bakšiš je, naravno, zasluženo dobio. Jedinu zamerku koju sam mislio da mu uputim je na brzinu rada. Čas mi licka motor, čas ode da pere kola i sve tako. Al' dobro, to je stvar prakse, uhodaće se.

Ovo što se Dexterru dogodilo ne dopada mi se ni malo. Što se mene tiče, zbog takvog jajarenja, dok taj dripčić ne popije nogu u dupe od gazde ili burazera mu a našega druga forumaša - BOJKOT! A vi kako hoćete... A još sam mu rekao da gleda da se ne iskvari i da ću mu dovesti dosta drugara iz kraja. Aaaa...ne! Drpisanje na sitno nema prođu! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Dogovorili smo se da za BJB damo popust na komplet pranje automobila kao i motora koje bi iznosilo 370 din za auto odnoso 150 din za motor.

Zaboravih da kažem da će svako vozilo dobiti karticu koja će se pečatirati posle svakog kompletnog pranja i nakon šestog pranja ide jedno pranje gratis.
Bio sam jutros, oko 9h15min, kolima, već dva auta na pranju, za pohvalu. Pošto nema imena na lokalu, pitam čoveka ''Jesi ti gazda?'', kaže:''Nisam, radim ovde''. Kažem, ''Ja sam na sajtu video reklamu, jel' to ta perionica koja se reklamira na internetu?'' Kaže: ''Da, to je ta''. Ostavim auto, dodjem posle sat vremena, auto korektno opran, bez zamerke. Dam čoveku 1,000din, on mi vraća kusur 500. Ja u čudu, on kaže, ''neee ne ne, pranje je 480din'' i počne da pretura po novčanicama nebi li mi vratio još 20din. Ja ga podsetim da sam na sajtu video reklamu i da je tamo pisalo (i još uvek piše) 370din, na to se on uvredi bogzna kako, napravi facu i počne nešto:'' tuc, muc, aaaa pa ondaa, u tom slučaju, ako je tako...'' Ja se okrenem i odem, da se ne bi ispovraćao na licu mesta. Naravno, pogadjate da nikakvu karticu za gratis pranje nisam dobio (al' mi neće ni trebati, pošto me više neće ni videti tamo) a od onih 370din u reklami ni traga ni glasa. Još jednom sam razočaran manipulacijom ovog prostora(foruma) i klasičnom navlakušom, prevarom, nazovite kako god hoćete.

   Ovo je, naravno, samo (još) jedno iskustvo  :-\

 

1. Izvini ali je osnovno prvo da kažeš da si sa BJB foruma jer te radnici ne poznaju ili da pitaš da li sam ja tu t. da tražiš R.I.P.-a.

2. Karticu nisi dobio jer su nam trenutno nestale i znam svakog ko je bio sa foruma tkao da će naknadno da dobiju kartice.

3. To što ti nazivaš prevarom si sam kriv jer se odnosi na tačku 1 ovog posta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja