Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1200

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

I ja bih voleo da je Ferrari Enzo 10000e i da su delovi jeftini kao kod Golf II, ali neke stvari jednostavno ne idu zajedno i sa tim moramo da se pomirimo. Ja sam jedan od onih koji vole egzoticne motore, tako da, sto se tice  Multistrade, kao da su mene pitali sta treba da naprave! Pre neki dan sam gledao (mastao :) ) i zakljucio da je bas Multistrada za moje potrebe. Motor ima odlicne kocnice sa kojima jedva da mogu da se pohvale neki japanski R-ovi, a da ne pricamo za ostale, vesanje koje je potpuno podesivo (u nekim verzijama elektrikom kontrolisano), ram koji je izuzetno krut (tipicno italijanski cevasti ram koji ne moze da zameni ni jedan liveni, pretpostavljam dur-aluminijum), mono ogibljenje sa livenim felnama koje prelepo izgledaju... Ne bih da nabrajam dalje, ko se i malo razume u masino-gradnju zna ce o cemu pricam i da je cena sasvim opravdana... ;) Ko moze da plati imace ga, ko ne moze (kao ja trenutno) moze samo da masta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

PA nije skup,to je motor za siroke narodne mase...nesto kao tomos ili piagio ;)

Multistrada ni GS nisu pravljeni za siroke narodne mase ni kod nas ni u svetu.  Kada bi se GS u Srbiji prodavao za 10 soma opet bi ljudi kukali kako je preskupo. 

Pa covek je to u shali napisao  a ti ga citiras i demantujes. ;D ;D

Ali bez obzira....Naucio sam nesto.Da GS i Multistrada nisu jeftini motori za shiroke narodne mase ;D ;D ;D ;D..Covek se uci dok je ziv ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Skupo ili ne , svaka roba ima svog kupca ...

U Engleskoj cekanje za novu Multistradu , ako je uplatite sada - do kraja leta ...

Inace MCN momentalno testira sva tri modela

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/First-rides--tests/2010/February/feb2810-2010-ducati-multistrada-1200-first-ride-update/

 

 

I cim novina izade , u sredu , prenet cu vam najvaznije ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Skupo ili ne , svaka roba ima svog kupca ...

U Engleskoj cekanje za novu Multistradu , ako je uplatite sada - do kraja leta ...

Inace MCN momentalno testira sva tri modela

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/First-rides--tests/2010/February/feb2810-2010-ducati-multistrada-1200-first-ride-update/

 

 

I cim novina izade , u sredu , prenet cu vam najvaznije ...

 

Jedva cekam.... (al tiho da te ne cuje PIT)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

[move]Najnovije [/move]

 

Izaslo pre par sati , najava testa u novom izdanju magazina SuperBike

 

http://www.superbike.co.uk/news/Ducati_Multistrada_ridden_and_rated_in_first_test_news_295472.html

 

privodim smenu kraju , pa ne mogu da prevodim , mada nema nesto strasno interesantno i neocekivano , ocekuju da kupite novine , pa citate  :o

 

Ako treba , naci ce se neko da prevede dok ja spavam , nadam se ...

 

Laku noc ( za mene ) a dobro jutro za vas ... A sutra puni test u MCN-u i obecavam prevod ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Skupo ili ne , svaka roba ima svog kupca ...

U Engleskoj cekanje za novu Multistradu , ako je uplatite sada - do kraja leta ...

Inace MCN momentalno testira sva tri modela

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/First-rides--tests/2010/February/feb2810-2010-ducati-multistrada-1200-first-ride-update/

 

 

I cim novina izade , u sredu , prenet cu vam najvaznije ...

 

Jedva cekam.... (al tiho da te ne cuje PIT)

 

 

 

                     Johane uivek si rasppolozen za podjbavanje posle ti krivo kad ti ga neko utjera. ;)Inace kad si me vec pomenuo da kazem i ja koju.Meni se bas svidja nova makina iz dukatije porodice,dizajn sigurno najatraktivniji od svih konkurenata,najveca snaga i bez obzira sto je ducati u ciju postojanost malo sumnjam mislim da je ehtra naprava.Cena ....pa sad relativna stvar ali otprilike to je ocekivamo kad je u pitanju Ducati,nerealno bi  bilo nadati se ceni od 10000 evra,ali ne brinite kome se svidja za 3-4 godine ce pasto polovan na ispod 10000 pa ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Pridruzujem se svidjanjima, verujem da je u prirodi jos lepsi... definitivno nesto drugacije sto se izgleda tice... bezobrazni Talijani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Pridruzujem se svidjanjima, verujem da je u prirodi jos lepsi... definitivno nesto drugacije sto se izgleda tice... bezobrazni Talijani :)

Drz se ti Stroma i uzivaj ;) Ovo da registrujes samo pa ti treba 500eu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Kao sto sam i obecao , delimicni prevod danasnjeg testa iz MCN-a

Ducati Multi stada – zasto menja pravila ?

Redko se pojavljuje motor koji je toliko drugciji , iznenadujuci i tehnolski napredan kao nova Multistrada . Jaka izjava , znam , ali novi Dukati zasluzuje takvu izjavu .

Da okrenemo pricu , zadnji motor kojim je Ducati promenio motorciklizam toliko , bio je 916 , pre dugih 16 godina ..

Ducati je odabrao za lansiranje Lanzarote sa njegovim vanzemaljskim krajolikom , i Multistrada je skoro vanzemaljska , sa njenim revolucionarnim modima i povezanim kontrolama

Iako je osnova motora familiarna , kontrole su sve ali ne familiarne . Dovoljno da je nekolicina novinara na testu cesala glavu i upitkivala Ducatijeve mehanicare za pomoc . I nije u pitanju samo jedan sistem , nego nekolicina ..

Ustvari , novi Ducati ima na sebi vise hi-tech i novih sistema na sebi , nego citava japanska ponuda zajedno

Tu je key-less paljenje ( bez kljuca ) , protektovano sa PIN kodama , masivni LCD multifunkcionalni displej , a levi set prekidaca je potpuno stran . Tu se nalazi prekidac za sve modove motora .

Sa druge strane , pocetni utisci u voznji su familiarni i poznati . Pored toga sto je nova Multisttrada visok motor , nije teska za rukovanje ( unwieldy monster ) kao npr. BMW ili KTM Adventure motori

Veliki LCD ekran je pun informacija , lako citljiv , sem mozda tahograf u obliku ‘’kutijica’’  ( misle na displej u obliku malih kvadratica – crtica , sto vise njih kako rastu obrtljaji  )

A motor ima balans i lakocu upravljanja u kombinaciji sa omeksanim ali poznatim Testasretta pogonom , koji je cinio izlazak iz grada lakim , mada ne bas na razini balansa i snage vuce ( thrummy grunt  ) kojim razpolaze BMW .

Ali na otvorenom putu nova Multistada pokazuje svoje prednosti . Cak i u ogranicenom Urban modu sa 100 KS , Ducati moze da se uporeduje sa konkurencijom , ali kad prebacite motor u Touring ili Sport mod , nije vise jedan nego mozda cak i dva koraka izpred konkurencije .

Sediste i udobnost voznje je sasvim OK za citav dan 85 MPH voznju ( oko 120 km/s ) mada je vizir koji moze da se podesava malo uzak ali dovoljan za njegovu visinu ( 6’3’’ oko 192 cm )

Ponasanje motora u Touring modu je kao sto moze da se ocekuje od visokog turing motora , malo talasasto ali OK , sa motorom koji , ako ga pitate sa zadovoljstvom povlaci do visokih 140 MPH sa vise snage na ponudu , ako ne nestane pravca izpred vas ..

I da je to sve sto nova Multistrada nudi , mi bi vec bili prijatno iznenadeni , ali posle toga imate i Sport modu . Trvde ogibljenje , ostrije ulazi u krivine , manje poniranja kod kocenja , kontrola proklizavanja je manje upadljiva ( mad on nije primetio razlike , t.j nije ga smetala ni pre )

Sve u svemu , kao 1198 u obliku adventure motora

Toliko ima toga novog , komponente su sam vrh kvaliteta , tako da je tesko odati dovoljno pohvale u ovako kratkom clanku

Posvetili su i mnogo paznje detaljima i finalnoj izradi motora , pominje onu rucicu za dizanje na centalni nogar i zadnji nosac za prtlag

Mada nije perfektna . Razocarava centralni nogar malo grube izrade , kutije za prtlag nisu cvrste izrade , neki novinari su pominjali da je ABS malo smetao , a i motor kod malih obrtljaja nije na nivou rivala po pitanju mirnog rada .

Pisu i o novim gumama , koje su razvijene kod Pirellija samo za ovu Multistradu , kao imaju meke ivice , za voznju po asfaltu u krivinama , a cvrst i dubok rez po sredini , za malo off road sposobnosti .

Na kraju , odgovaraju na pitanja koja su primili od citaoca sa web sajta

Dali je MS lagana i direktna kao sprtski motor ili mekana , kao GS ?

Sve zavisi od moda u kome je motor . U sport modu je tvrda , agresivna , dobra za brzine do 150 MPH  ( oko 240 km/h ) i u tom modu na drugoj planeti od GS-a , a u Urban modu je slicna GS-u

Kako je motor u niskim obrtljajima ? Trza ?

Bolje nego sto bi moglo da se ocekuje , ali ne perfekno i glat kao GS , Tu je ona poznata Ducatijeva

clatterness ( neznam kako ovo da preved jednom reci , nesto kao mehanicki nered ? izvinjavam se ducatistima ) izpod 3000 rpm

Moze li off road ?

Na papiru ima sve prave delove , ali realno mislimo da vise nego lagan makadam nije za Multistradu . Sigurno nije po tom pitanju kao BMW ili KTM Adventure , ima vise potencijala nego Tiger ili KTM SM-T , mada je pitanje koliko ce potencialni kupci da zele da je koriste off road .

Deluje li izdrzljivo ?

Izgleda OK , mada nije tenk- GS, to bi bilo preveliko ocekivanje . Pored vece snage i manje tezine , Multistrada je vise sport orijentisana

-

Zakljucak

Multisrada nije perfektna , fali joj oglacanost agregata , pogotovu kod niskih obrtlaja , tek treba da se pokaze po izdrzljivosti , pogotovu naspram njenih rivala , ali zahvaljujci svemu pre pomenutom ( mrzi me da kucam ponovo ) motorciklizam je zaista napravio korak napred

-

Cene u Engleskoj  , u funtama

Tiger  - 9099

R1200GS  - 9925

KTM SM-T  -  9995

Motomorini Grandpaso  - 10.729

R 1200 GS Adventure  - 10.745

Multistrada  - 10.995

Multistrada ABS – 11.695

Yamaha Super Tenere 1200 – 13.500

Multistrada Sport / Touring  - 14.295

 

Pored toga imaju i slike novog Termignoni topa za 498 £ , a titanium Enduro puni sistem Termignoni je 1319 £ 

 

Nadam se zadovoljni ste prevodom !  Pozdrav

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

I vise nego zadovoljni. Velimlje hvala mnogo na ulozenom trudu.

Ovaj Ducati mi je zaista mnogo zanimljiv. Do skoro nisam mnogo razmisljao o ovoj klasi i od svih maksi enduro modela ovaj mi se najvise svidja. Mozda za nekoliko godina kada mi cena polovnog bude odgovarala i finansijka situacija bila znatno bolja  :) ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Velimlje, hvala na prevodu.

 

Posle videa  u predhodnom postu ostadoh bez daha....

 

Moja neka sledeca stepenica je il GS 1200 il Multistrada 1200. Al ipak cu jos koju sezonu da teram moje magare.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6317 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ni ne kudi,ni ne hvali.

Uglavnom nista novo nije rekao.Odmah na pocetku je postavio pitanje,tipa "sta su ovi u Ducatiju istripovali,da na turing motor stave trkacki motor"

Kao zakljucak kaze da je idealan za "brzi" odmor na motoru,narocito u S verziji.Na kraju pita "jeste li sigurni da hocete da cujete cenu?"

 

I ne rece  :( !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ni ne kudi,ni ne hvali.

Uglavnom nista novo nije rekao.Odmah na pocetku je postavio pitanje,tipa "sta su ovi u Ducatiju istripovali,da na turing motor stave trkacki motor"

Kao zakljucak kaze da je idealan za "brzi" odmor na motoru,narocito u S verziji.Na kraju pita "jeste li sigurni da hocete da cujete cenu?"

 

I ne rece  :( !

 

Pravo da ti kazem , to me cudi , predpostavljao sam Italjani ce lepo da pricaju o Italjanskom motoru  ???

 

Ovima u UK se cede sline , i ne pominju cenu ...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Da li je svaka MS opremljena svim tim modovima ili ne? Pretpostavljam da nije posto vidim razlicite cene...???

Definitivno nesto malo drugacije, na dobar nacin cini mi se... videcemo sta ce biti posle sezone koja nam predstoji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja