Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada 1200

Recommended Posts

Guest Velimlje

Pa sam morao da je pitam malo o motoru i da je pitam dali mogu da se popnem preko tarabe , dok je moja zena slikala dokazni material za njenu arhivu protiv mene ....  8)

post-0-12879063961581_thumb.jpg

post-0-12879063962509_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

I onda sam dobio dozvolu da se popnem ... na motor , da nebude zabune ...

Ja inace vozim GS-a , pa onako sedeci na Multistradi mogu da kazem da je mnogo odobna , verovatno u nivou sa GS-om , za razliku od stare Mutistrade .. Jeste da je motor bio ''vezan'' pa ne mozes da osetis tezinu ali deluje laganije od GS-a , i vise sportski .. Motor mi se jako svida , sem njuske ... i GS je tu ruzan , ali Italjani su jih tu ubedljivo presli ...

Mislim da ce Multisrada lako da odvuce nekoliko kupaca od GS-a , verovatno mladih , ali nece BMW da propadne , mada treba reci , Ducati je napravio zaista lep motor ...

Moja zena je rekla da definitivno nas sledeci motor nece da bude Multistada , jer je mnogo ruzna , mada ja znam da je i prodavacica kriva ...

 

Pozdrav svima !

post-0-12879063963566_thumb.jpg

post-0-12879063964493_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Uh sto volim te excentricne motore.Surla je mozda sad u onoj hali  neprirodna , ali mislim da u akciji daje brutalan  osjecaj.Pogotovu ako motor imadne neki gromovit zvuk pa kad se to zakotrlja Brrr...10ka za surlu , prodavacica nije u ovoj klasi ona je vise "race"  kategorija ;D

Poz  Velimije i da sledece slike budu  sa neke probne vonje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Prodavacica je simpaticna , nemoj tako ( joj , da me cije zena .. )

 

Razmisljam se da odem , kaze tetka bice aprila kod dilera za testiranje , mocan je motor , definitivno , sigurno mnogo vise SPORT nego moj GS , mada ja sam vec nasao moj sledeci motor , za par godina ...  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Bio juce na sajmu motora , pa da napisem par reci ...

Jedan od motora koje sam hteo obavezno da vidim je nova Multistada , ali na moju zalost imali su samo jednu , i ta je bila ogradena 

 

Koji je ovo sajam?  Ja bio u veroni i tamo su imali crvenu, ali dobra je i bela.

 

post-3134-12879064036426_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Prodavacica je simpaticna ...

 

  Je l' ono nosi kacigu, ili joj je to frizura?

 

 

  Motor izgleda skroz opičeno i izazovno, kao neki šmrkavac, baš kao da je na koki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

  Motor izgleda skroz opičeno i izazovno, kao neki šmrkavac, baš kao da je na koki.

 

Meni pade na pamet mravojed:  :D

 

babyAnteater.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ducati je pre par dana objavio da je servisni interval na Multistradi 15000 milja tj 24000km!

 

 

http://www.ducati.com/od/ducatinorthamerica/news/detail.jhtml;jsessionid=T3SAVOS0PWWL2CRNCB3CFFQKFUIHSIV2?newsId=31642

 

Ducati North America is excited to announce a significant milestone in the company's engineering history:

15,000 mile major service intervals on the 2010 Multistrada 1200.

The Multistrada 1200 is the product of Ducati's most intensive development program ever. Entering the arena of adventure touring motorcycles, Ducati set its sights on the class benchmarks. With the goal setting a new class standard, Ducati developed revolutionary new features such as the Multistrada's "4 bikes in 1" adjustability.

 

The Multistrada 1200's aggressive development process also encompassed build quality and servicing. Ducati is now excited to announce the fruits of its labor: a 15,000 mile period between major services.

 

Doubling the mileage between valve clearance inspections has been made possible due to the introduction of a new valve seat material. This material enables the new "Testastretta 11°" powerplant to go the distance - both literally and figuratively. Incorporating improved combustion efficiency and a new temperature management system, the Testastretta 11° engine ushers in a new era of service and reliability. The engine lowers the cost of maintenance, improves fuel efficiency and reduces emissions - all while retaining exhilarating performance capabilities.

 

The game-changing Multistrada 1200 will arrive in North American showrooms this coming April.

 

Click here to find out more about this bike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

  Motor izgleda skroz opičeno i izazovno, kao neki šmrkavac, baš kao da je na koki.

 

Meni pade na pamet mravojed:  :D

 

E, ljudi nemojte da se PIT-isete!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo i cena

 

Multistrada 1200 15.750,00

Multistrada 1200 ABS 16.750,00

Multistrada 1200 S 19.750,00

Multistrada 1200 T 19.750,00

 

:o :o :o :o.....jel se to netko šalio sa ovim cenovnikom?...svaka čast, to ja zovem "prodajni optimizam".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo i cena

 

Multistrada 1200 15.750,00

Multistrada 1200 ABS 16.750,00

Multistrada 1200 S 19.750,00

Multistrada 1200 T 19.750,00

 

:o :o :o :o.....jel se to netko šalio sa ovim cenovnikom?...svaka čast, to ja zovem "prodajni optimizam".

 

Da , neko se salio ... ;D ;D

 

Cene su , sta da kazem ... ali evo ga novi snimak ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ducati je pre par dana objavio da je servisni interval na Multistradi 15000 milja tj 24000km!

...

Ducati North America is excited to announce a significant milestone in the company's engineering history:

15,000 mile major service intervals on the 2010 Multistrada 1200.

...

Doubling the mileage between valve clearance inspections has been made possible due to the introduction of a new valve seat material.

...

 

:o :o :o

 

Za tri godine sa 10.000 km na 12.000, pa sad na 24.000... Hmmm... Da li im verovati??

 

I to samo zahvaljujući novim materijalima? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo i cena

 

Multistrada 1200 15.750,00

Multistrada 1200 ABS 16.750,00

Multistrada 1200 S 19.750,00

Multistrada 1200 T 19.750,00

 

:o :o :o :o.....jel se to netko šalio sa ovim cenovnikom?...svaka čast, to ja zovem "prodajni optimizam".

pa isti ti je cenovnik kao i LJubljani u ducati ju

samo dodaj na cene u LJubljani 8% carine koju u Srbiji imas

i ispadnu ti iste cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo i cena

 

Multistrada 1200 15.750,00

Multistrada 1200 ABS 16.750,00

Multistrada 1200 S 19.750,00

Multistrada 1200 T 19.750,00

 

:o :o :o :o.....jel se to netko šalio sa ovim cenovnikom?...svaka čast, to ja zovem "prodajni optimizam".

pa isti ti je cenovnik kao i LJubljani u ducati ju

samo dodaj na cene u LJubljani 8% carine koju u Srbiji imas

i ispadnu ti iste cene

Verujem, da su iste cene kao u Ljubljani....zapanjila me visoka cifra tih motora....

samo još čekam komentare na to, kako su preskupi,itd....odjednom BMW nije više tako skup, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa ajde stavite cene od BMW-ova za nas sa jeftinijim ulaznicama

evo cene su http://www.bmw-motorrad.si/si/sl/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.si/si/sl/bikes/highperformance/hp2s/hp2s_main.html

 

inače BMW R1200GS NOVI = 13.400,00 EUR

        BMW R1200GS Adventure NOVI = 14.850,00 EUR

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Koliko ja vidim, razlika u ceni i nije velika.

 

Ovo su cene u Italiji:

 

OSNOVNE VARIJANTE

GS Adventure u IT je 15.800 a kod nas 15.500

Multistrada 1200  u IT je 14.900 a kod nas 15.750

 

SA EKVIVALENTNOM DODATNOM OPREMOM

GS Adventure u IT je 18.810 a kod nas ???

Multistrada 1200 S Touring u IT je 18.900 a kod nas 19.750

 

Podaci za BMW u IT -  http://www.bmw-motorrad.it/it/it/index.html

Podaci za Ducati u IT- sa neta (nije zvaničan cenovnik)  http://www.motoblog.it/post/21972/ducati-multistrada-1200-in-vendita-a-partire-da-14900-euro

 

Mislim da pri odabiru nekog od ova dva motora cena neće igrati značajnu ulogu već samo šta kome više odgovara.

Po mom mišljenju, osnovne prednosti GS-a su robusnost, pouzdanost, dokazan kvalitet izrade i izdržljivost. Dok su prednost Multistrade dosta jači motor (150 ks) i savremeniji (meni lepši) dizajn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Mislim da pri odabiru nekog od ova dva motora cena neće igrati značajnu ulogu već samo šta kome više odgovara.

Po mom mišljenju, osnovne prednosti GS-a su robusnost, pouzdanost, dokazan kvalitet izrade i izdržljivost. Dok su prednost Multistrade dosta jači motor (150 ks) i savremeniji (meni lepši) dizajn.

Tu mislim da si u pravu , neznam dali je Multistradina ''njuska'' manje ruzna od GS-ove , ali ionako je ne gledas kad vozis  ;D

Multistrada deluje mnogo vise sportski nego GS , mladim kupcima ce verovatno da bude interesantnija od onih starijh potencialnih kupca GS-a

Mada , koliko je BMW vec prodao GS-ova , i treba malo konkurencije u tom segmentu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

PA nije skup,to je motor za siroke narodne mase...nesto kao tomos ili piagio ;)

Multistrada ni GS nisu pravljeni za siroke narodne mase ni kod nas ni u svetu.  Kada bi se GS u Srbiji prodavao za 10 soma opet bi ljudi kukali kako je preskupo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam sta je tu cudno sto se cene tice. Ja mislim da je ok, s obzirom koja se oprema ugradjuje i kakva je zavrsna obrada.

 

PS. Motor stvarno dobar, ako bog da za nekoliko godina posle Stroma mozda i dodje neki, naravno polovnjak uz malo vecu doplatu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne znam sta je tu cudno sto se cene tice. Ja mislim da je ok, s obzirom koja se oprema ugradjuje i kakva je zavrsna obrada.

 

PS. Motor stvarno dobar, ako bog da za nekoliko godina posle Stroma mozda i dodje neki, naravno polovnjak uz malo vecu doplatu :D

 

Dimac , mislim da si to lepo rekao , +1 , mada svi bi mi VOLELI da je jeftinija ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja