Jump to content

Moto Zajednica

AKTIVNI VEŠ

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova

Ima vise vrsta tog materijala. Neke hlade neke greju ja imam neki neutralan aktivni ves,nosim ga leti. Al neznam bas koliko to moze intenzivno da greje/hladi. To kod tebe neki ekstrem.

A inace gde mu dodje taj vojni otpad?

 

Sve bi to bilo ok da ja nisam rekao prodavacici za sta mi gace trebaju! :)  Jos ona kaze ove su najbolje, ja bila na skijanju... :stabre:

Ne znam jel smem da postavim link od sajta, kucaj u google Army shop M.M.O.C. Imaju svasta, nesto je nerealno jeftino a vecina je nerealno skupa... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

2 Satelis: Nuklearne gaće ima da ti muda otpadnu od toga... sreća potomstvo si već obezbjedio... haha...

 

 

Nego, šalu na stranu, svoj aktivni veš kupljen za vožnju motora sam furao na bordanje zimus i moram reći da sam izuzetno zadovoljan onim šta sam doživio kroz nošenje istog. Toplo, uz kožu, imaš osjećaj kao da griju... iluzija ali osjećaj je takav...

 

Inače sam na nekom popustu uzeo FastWay gornji i donji dio u paru za neke tanke novce... tipa 17€...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koja je svrha kupovine aktivnog veša za vožnju zimi, ili tačnije rečeno za vožnju tokom hladnih dana kada smo na ivici da li uopšte da sedamo na motor ili ne. Razumem da aktivni veš treba planinarima i skijašima jer su isti izloženi ifizičkom naporu pri čemu se znoje bez obzira na hladnoću i onda aktivni veš odrađuje svoje, ne zadržava taj znoj itd itd. Rauzmem zašto je potreban leti ispod letnje moto jakne, to je više nego jasno. Ali zašto ispod zimske moto jakne, ko se na motoru zimi znoji? Razumem da zimska varijanta termoaktivnog veše i greje, ali greje i pamučni veš i bilo koji drugi veš koji nije "aktivan". Ne kažem da je aktivni veš zimi na motoru loš ili lošiji iod onog neaktivnog ali nije ni bolji niti topliji od na primer nekog vunenog džemperčića ili dobre mamućne duks majice ili tako nečeg. Zašto zimi aktivni veš ?

Vrlo je teško objasniti razliku između pamučnog i "aktivnog" veša nekom ko nije probao i jedno i drugo.

Vozim motor tokom cele godine (dakle i tokom zime) i aktivni veš je u tim prilikama izuzetno praktičan i koristan.

A i tvoja tvrdnja da tokom zime na motoru nema znojenja je vrlo pogrešna. Obuci neko kišno odelo preko moto odela i budi ubtome duži period pa onda potvrdi da nema vlage zimi. Moje je iskustvo da ispod moto jakne i pantalona nikada ne treba nositi bilo šta pamučno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Danas naisao na popust u intersport-u na aktivni ves, http://www.intersport.rs/shop/ves-c26660

Znam da je ova marka dosta zastupljena kod planinara, pa verujem da vredi ove pare :stabre:

Ako je za komplet,a rekao bih da jeste,ovo je odlicna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kupio sam prvo Cherish u Tempu za neke male pare (npr 2000 din komplet), ali mi se posle jedne sezone skupio za broj, i to me je  pocelo nervirati... Nakon toga me zena ponovila ovakvim (ili slicnim) kompletom McKinley iz Intersporta koji se bolje pokazao - ne tegli se, odlicno zadržava toplotu....jedino ga nisam nosio leti jer se nisam vozio na duže ture, a u lokalu se ne vozim u "punoj ratnoj opremi". Malo me buni što je ovaj drugi komplet značajno više koštao od ovog, negde oko 4 hiljade, tako da ako je ovo  isti komplet kao moj onda je ova prilika više nego best-buy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ajd jednom da razjasnimo zauvek.

Ne postoji letnji i zimski aktivni ves.

Mislim postoji ako niste normalni..postoji ili letnji ili zimski, uz jedan izuzetak (napisacu dole).

Letnji ima cesto oznaku coolmax, a neretko je mikrorupicast.

Zimski je potpuno drugaciji, deblji, pod rukom je drugaciji materijal.

Savetujem da leti kupite coolmax majice, da izbegavate pamuk, sta ce vam ves - bluza i podgace.

A zimi termo aktivni ves, koji cuva toplotu.

Imam obe varijante, tek da ne bude da pricam napamet.

Postoji odlicna varijanta vesa koji sam kupio u Louisu davnih dana, ne znam da li ima 

jos uvek...jedino sam taj nosio i zimi i leti, napred je windstoper materijal a nazad sintetika tj. materijal koji

se vrlo brzo susi, ne upija znoj...podgace su isto tako napravljene...jedna od najboljih stvari koju sam kupio 

u toj prodavnici, bukvalno je suv i kad se najvise znojim, a zimi greje tako sto sprecava vetar da probije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Meni je još najbolje lega komplet iz Aldi-ja.

To je radnički komplet kingcraft, jako tanak, lagan i udoban uz to je uskog kroja i ima fikciju kompresije tj. stiskanja tijela.

Izvanredno ugodno za motor I druge aktivnosti.

Cijena nešta oko 10chf komad.

 

 

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ovo i kad je toplo i kad je hladno  :)

210335_310_FR_TO_14.jpg210335_310_FR02_TO_14.jpg

Zar ovo nije isto kao i majice od poliestera i sl. koje se mogu kupiti u sportskim radnjama za fitnes, trening i slicno? Mislim da uglavnom jeste samo sto je jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Manje više isto.

Bitno je da zimi grije a liti hladi.

 

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam koliko leti hladi, ali mislim da se uglavnom poliester koristi da se znoj brze susi odnosno ne zadrzava kao na obicnoj pamucnoj majici. Tako da ovakvih majica kratkih rukava se moze naci za 1200din. Ja imam jednu umbro. 


http://www.sportvision.rs/aktivni-ves-gornji-deo/43379649-mens-knit-top

http://www.sportvision.rs/aktivni-ves-gornji-deo/43379660-core-ls-crew-baselayer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pa cena aktivnog vesa koji je kolega gore postavio je oko 30 eur sto mu dodje kao i ta jedna majca+donji deo iz sport vision. A razlika postoji jer imam i tu majcu iz sport vision-a (ne identicnu ali slicnu) a imam i aktivni ves koji je kolega gore postavio i reci cu ti da razlika postoji  :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa cena aktivnog vesa koji je kolega gore postavio je oko 30 eur sto mu dodje kao i ta jedna majca+donji deo iz sport vision. A razlika postoji jer imam i tu majcu iz sport vision-a (ne identicnu ali slicnu) a imam i aktivni ves koji je kolega gore postavio i reci cu ti da razlika postoji  :aha:

Najjeftinija majica iz louis-a je oko 30 evra sto je vise od ove, duplo. Nije komplet donji i gornji deo 30 evra. Ovo je najjeftinija varijanta, imas u hummelove za 3200din sto je skoro isto. A to je potpuno ista stvar, ako nemate ko da vam donese iz louisa cisto da znate opciju. 

 

Razlika moze biti u materijalu- da ima vise ili manje poliestera ili da ima rupice na vise mesta itd.... ali manje vise za leto je to isti djavo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja nisam nagadjao cenu iz Louis-a vec sam naveo onoliko koliko sam ja licno platio kada sam je kupio. Komplet donji+gornji deo je 33 EUR. I to nije onaj najjeftiniji.

 

https://m.louis.eu/artikel/fastway-seamless-set-longsleeve-and-trousers/210335?list=292277555

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja sam se razmisljao dal uzeti ili ne, na kraju me je decko prodavac tamo posavetovao i rekao mi da uzmem ovaj model koji je gore kolega pokazao i nisam se prevario. Postoji jeftiniji model (8 eur gornji i 8 eur donji deo) ali mi je rekao da nije toliko kvalitetan i da je ovaj nekako najbolji za te novce. Od mene topla preporuka za taj model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Искочила ми на фејсу нека реклама за активни веш. Шта мислите о овоме или још боље ако неко има искуства :)

 

https://www.lancast.rs/break-limit-poddres-dugi-rukavi-bk.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja