Jump to content

Moto Zajednica

AKTIVNI VEŠ

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Iako ne vozim trenutno ali se vec vise od godinu dana aktivno pentram po okolnim planinama, i licno imam ogromne probleme sa znojenjem i zbog toga i sa temperaturom, odnosno oznojim se i smrznem se ko nista kad sam napolje. I koristio sam nekoliko tipovao aktivnog vesa zadnjih par godina, i vec vise od 6 meseci nosim samo ves od merino vune. Po preporuci norvezana koji skijaju, trce po planinama, planinare, skacu sa i bez padobrana, merino vuna je ubedljivo najbolja stvar koju sam probao. Moze i obicna vuna da nije merino, al jbg onda pecka na kozu sto je onako, malo neprijatno bemliga.

 

Brzo se susi, ne usmrdi se uopste (nekad nosim i po nekoliko dana bez pranja, zbog zene ne bi pisao tacno koliko dugo :) ), cak i kad se nakvasi drzi toplotu, i veoma je topla za svoju debljinu. Sta vise ja kupujem neki ultra tanki ves jer su mi ovi normalni jednostavno pretopli jer se bas puno znojim kad sam aktivan. Sad imam ceo komplet ko astronaut, carape, gace kratke i dugacke, majce kratke i dugacke, rukavice, kapu i balaklavu od merino vune, sve kupio na nekim smesnim popustima upola cene. Nosim majice cak i obicnim danima recimo kad znam da cu da trcim po gradu i ulazim/izlazim iz prodavnica, jer se unutra preznojim i kad izadjem napolje smrznem se samo tako, a najvise mrzim kad mi se pamucna majca zalepi za ledja mokra i hladna.

 

Ocekivano, skup je ko djavo, ali radi samo tako. Mislim da je mozda 50% skuplji komad odece nego isti takav od sintetickog materijala, ali je po meni jedno 200% bolji i kvalitetniji i jednostavno radi posao odlicno. Ono, kad promenis tri kompleta sintetickog i odlucis se za sledeci nivo kvaliteta, merino vuna je vrhunski materijal za taj osnovni sloj

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ма има да дам да ми иштрикају дуге гаће и дуг рукав од те мерино вунице,па на1moto3.gif да га испробам за BJB-hack.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nije merino ovca ali ovaj zimski veš je keva

 

http://www.underarmour.com/shop/us/en/ua-coldgear/mens/baselayer

 

Moj klinac igra hokej na ledu več 2 sezone i nikad mu nije hladno niti su mu mokra leđa

 

Uz malo strpljenja može da se nađe na ebay-u za 20ak eur (sa poštarinom za Srbiju)

 

Ja ću ovih dana da ispazarim sebi jedan komad za klizanje i skijanje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

На експо зиму је била прилика ко нема да пазари повољно активни веш.Било је свега од мерино вуне до комбинације полиестера,полиамида и спандекса,цене за неке комаде су биле баш повољне 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

На експо зиму је била прилика ко нема да пазари повољно активни веш.Било је свега од мерино вуне до комбинације полиестера,полиамида и спандекса,цене за неке комаде су биле баш повољне 0takoje.gif

 

Do 3-4000 komplet i gornji i donji deo na Expo zimu... nisam kupio, al sam uzeo kataloge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

 

Do 3-4000 komplet i gornji i donji deo na Expo zimu... nisam kupio, al sam uzeo kataloge.

 

Merino komplet ili nešto drugo? Ako je merino - daj kontakt?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Hvala ti što si se potrudio da mi odgovoriš na pitanje ali sam pitao koji se bolje pokazao od ova dva, mislim ko ih nosi pa ako može da mi odgovori, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pogledajte wedze aktivni ves flowfit ili tako nesto ima ga u madjarskoj a prodaju ga i preko kupujem prodajem inace je francuska firma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Jel ima neko preporuku za neke tople carape koje su dobre kada temperatura ode u - (imam probleme sa cirkulacijom)... Da li ste uzimali neke modele iz ovih specijalistickih radnji, tipa i gora, iglu sport, oko 1000-2500 su pa ih ne bi bas kupovao bez preporuke :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ajd da napisem koju, za drugare koje interesuje, imam louisov onaj sto je na snizenju

10e, uopste nije los...sad sam narucio jos jedan, dok ima.

samo imam utisak da vrlo brzo pokazuje znake habanja.

ja ga doduse koristim svakodnevno.

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Jel ima neko preporuku za neke tople carape koje su dobre kada temperatura ode u - (imam probleme sa cirkulacijom)... Da li ste uzimali neke modele iz ovih specijalistickih radnji, tipa i gora, iglu sport, oko 1000-2500 su pa ih ne bi bas kupovao bez preporuke :-)

Ја би ти препоручио вунене чарапе.Мени су помогле у више наврата и ако се навикнеш на боцкање одличне су.0takoje.gif

Цена од 3000-4000 дин за веш је било само за синтетику,мада је било и добрих цена и за мерино, мислим да је био Фалке

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Ne znam da li je po pravilu da ovde spominjem.

Ili sto bi rekli svako svoga konja hvali...

 

Ja dobijam od poznanika Aktivan ves koji stize iz iz Nemacke.

Roba je povucena iz prodaje-razlog greska u kroju(Ne moze se tamo prodati)

Pa ako nekoga zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja