Jump to content

Moto Zajednica

AKTIVNI VEŠ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ima xl i xxl...

problem je etirel u intersportu, tu sam nasao bukvalno jedan xxl...

govorim o metrou i intersportu u nisu,za bgd ne znam...

poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Jel se isplati onda nesto od ovoga?

 

ALPINESTARS TECH BASE PANT

Your Price: $64.99

http://www.motosport.com/motorcycle/product/ALPINESTARS-TECH-BASE-PANT/?catalogId=109292

 

ALPINESTARS TECH BASE TOP

Your Price: $69.99

http://www.motosport.com/motorcycle/product/ALPINESTARS-TECH-BASE-TOP/?catalogId=110026

 

NIKE PRO THERMAL TIGHT PANTS

Your Price: $37.77

Retail Price: $50.00

You Save: $12.23 (24%)

http://www.motosport.com/motorcycle/product/NIKE-PRO-THERMAL-TIGHT-PANTS/?catalogId=116400

 

NIKE PRO THERMAL TIGHT MOCK

Your Price: $37.77

Retail Price: $50.00

You Save: $12.23 (24%)

http://www.motosport.com/motorcycle/product/NIKE-PRO-THERMAL-TIGHT-MOCK/?catalogId=116338

 

NIKE PRO CORE COMPRESSION SHORTS

Your Price: $22.77

Retail Price: $30.00

You Save: $7.23 (24%)

http://www.motosport.com/motorcycle/product/NIKE-PRO-CORE-COMPRESSION-SHORTS/?catalogId=116333

 

NIKE PRO CORE LONG SLEEVE

Your Price: $22.77

Retail Price: $30.00

You Save: $7.23 (24%)

http://www.motosport.com/motorcycle/product/NIKE-PRO-CORE-LONG-SLEEVE/?catalogId=116334

 

ALPINESTARS WINTER TECH UNDERWEAR TOP

Your Price: $109.99

http://www.motosport.com/motorcycle/product/ALPINESTARS-WINTER-TECH-UNDERWEAR-TOP/?catalogId=116682

 

ALPINESTARS WINTER TECH UNDERWEAR BOTTOM

Your Price: $99.99

http://www.motosport.com/motorcycle/product/ALPINESTARS-WINTER-TECH-UNDERWEAR-BOTTOM/?catalogId=116681

 

SHOCK DOCTOR MOTO SHORT LITE

Your Price: $59.99

http://www.motosport.com/motorcycle/product/SHOCK-DOCTOR-MOTO-SHORT-LITE/?catalogId=115975

 

Ako se isplati da pazarim :) (na ove cene imam popust od nekih 15%, bez obzira da li je roba vec na snizenju :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nazalost u Tempu (Kvantas) nema vise aktivnog vesa >:( U dva navrata objasnjavao sta mi treba ali nazalost "juce smo vratili sve dobavljacu"rece pkavusasto devojce..To je bilo pre otprilike nedelju dana...Ostaje da odem do Ruzveltove ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Sledece subote dolazim u BG. Gde ima da se kupi aktivni ves ?

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Jel moze neko, ko ima aktivni ves, da napise sastav materijala? Ja sam  nabavio dugacke gace i nisam siguran da li je ''aktivni ves'', ali su se jako dobro pokazale :)  Kod mene je sastav: 48% coton, 48% modal, 4% lycra  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Jel moze neko, ko ima aktivni ves, da napise sastav materijala? Ja sam  nabavio dugacke gace i nisam siguran da li je ''aktivni ves'', ali su se jako dobro pokazale :)  Kod mene je sastav: 48% coton, 48% modal, 4% lycra  

Imas razlicitih vrsta aktivnog vesa tako da ti nije nikakva pomoc ako mi pisemo sirovinski sastav naseg vesa.N.P. dosta aktivnog vesa ne sadrzi uopste pamuk u svom sastavu sto ne znaci da ako ga ima u vesu da nije aktivni ves.Pogledaj na pakovanju da li postoji slika na kojoj se vidi kako ves funkcionise.Na mojim letnjim majicama pise 100% polyester.To je coolmax aktivni ves

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Gde si pazario,koliko si platio

Kupio sam ga u louisu po ceni od 60e a sastav materijala je  61% Polyamid, 30% Polyester (Coolmax), 9% Elasthan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Posto mi je hobi alpinizam a tu se i zimi i leti koristi aktivni ves i ostali moderni  materijali za ostale odevne predmete, mogu da dam nekoliko saveta iz mog iskustva sto se tice oblacenja.Naime osnovna svrha aktivnog vesa je da znoj koji se stvara na telu propusti kroz sebe i tako telo ucini suvim.Postoji letnji i zimski aktivni ves.Ja uglavnom koristim Helly Hansen (skuplja varijant ) i Protouch (iz Inter sporta),i Kappa (  Fiteksa preko pura arene u BG) kao jeftinije varijante ali sasvim solidne.Cheris koji je neko pomenuo spada u zimski ves pa nije preporucljiv da se nosi leti.Ako hocete dobar i kvalitetan aktivni ves pogledajte po prodavnicama alpinisticke i planinarske opreme.Uzgred Gore-tex je izmisljen davne 1972 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Kneževac-Beograd
  • Motocikl: zx400r ninja

Moze li neka adresa prodavnica alpinisticke i planinarske opreme

 

GORA u radničkoj 48-čukarička padina

Alp - Beograd, Bulevar kralja Aleksandra 17

Devet strana sveta, Beograd, Bulevar kralja Aleksandra 183

??? mislim da je kao ova prethodna - Beograd, Savska 33/II

Iglu sport, Beograd, TC Konjarnik, Ustanička 189

Intersport - Novi Beograd, TC Novi Merkator

Zeleno Drvo, Novi Beograd, Goce Delčeva 28

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...nije prodavnica alpinističke opreme, :D ali ima aktivnog veša i u Tempu kod kvantaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

--ALP (prodavnica) je promenila lokaciju i sada se nalazi u yu bisnis centru na novom beogradu tel:011/3131-335 imaju aktivni ves od ceskog proizvodjaca Husky.

--Sport impuls Delta Sity ul.Jurija Gagarina 16 tel:011/2203-781 i 011/2203-782 imaju Helly Hansen, Nike, North Face.

--Gora      www.gora-i.com  tel:011/2520-189

--Iglu sport    www.iglusport.rs  tel:011/3470-618

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ajd i ja da napišem koju na ovu temu...

 

Po meni moramo razlikovati aktivni veš za motoraše i aktivni veš za sportiste. Ako ništa drugo, na motoru se sedi manje-više nepokretno dok se sportisti mnogo više znoje u pokretu. Dakle, nije isto koristiti aktivni veš na motoru, biciklu, planinarenju... Pošto smo mi motoraši, nas interesuje donji veš za nas.

 

Zatim motoraški donji veš moramo da razlikujemo po uslovima upotrebe:

 

1. Aktivni veš za motoraše za svežije vreme

2. Aktivni veš za motoraše za toplije vreme

 

Aktivni veš za motoraše za svežije vreme

 

Osnovna razlika u odnosu na planinarski veš je da donji veš ima grejače na kukovima i kolenima. Tj. na delovima tela koji se brzo pothlade i u kojima je cirkulacija krvi najmanja. Isto tako, gornji veš ima vetro nepropusni deo sa prednje strane a sa zadnje strane uglavnom ne. Razlog? Motor se ne vozi unazad (uglavnom).

 

Izgleda ovako:

 

Windfilter%20Shirt%2001.jpg

 

Windfilter%20Trousers%2001.jpgWindfilter%20Trousers%2002.jpg

 

Karakteristike su sledeće:

 

- Lagan

- Vodonepropustan

- Dišući

- Vetro nepropustan

- Termo regulacioni

 

U aktivni veš za svežije vreme spada i:

 

Windfilter%20Balaclava.jpgWindfilter%20Neckwarmer.jpg

 

Windfilter%20Gloves%2001.jpgWindfilter%20Socks.jpg

 

 

Aktivni veš za motoraše za toplije vreme

 

Ne razlikuje se puno od onog za planinare po nameni, ali ipak stoji i dalje da se sportisti mnogo više znoje i da odnos materijala nije isti.

 

Izgleda ovako:

 

Bike%20It%20coolmax-top.jpgBike%20It%20Coolmax-bottom.jpg

 

Oba imaju iste karakteristike:

Veš koji upija vlagu i održava nižu temperaturu tela, od Coolmax Active materijala.  Rastegljivi materijal omogućava udobnije prijanjanje.

Coolmax Active

- Upija vlagu

- Superiorniji od najlona, pamuka i poliestera u upijanju

- Brže sušenje od drugih materijala

- Održava nižu temperaturu, hladi, suši i čini da se osećate lagodnije

- Lagan, mekan i dišući materijal

 

Znate gde mogu da se nabave u našim prodavnicama. Ko ne zna gde, neka pošalje PP pa ću mu napisati.

 

Ne kažem da ne može da se koristi i planinarski veš, ali isto tako može da se koristi i skijaška oprema, duge gaće od pamuka, debele zlatiborske čarape, kišna kabanica za pecaroše... fila papuče i šorc u kompletu sa siledžijkom, naočare za sunce umesto kacige...i u krajnjem slučaju umesto motora uvek možemo uz planinu, na plažu ili na dalji put i konjem i peške, biciklom, vozom... pa ko voli...  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Ima sad i u Metrou na akciji, mislim da je Cherish, oko 1.100, 1.200 dinara, ne bih znao da kazem kakav je, ali je jeftin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Markone,imam sve gore navedene proizvode sa fotografija , coolmax majce su vrhunske i meni su mnogo  bolje od alpinistickih koje sam kupio. imam 3 kom majica i jedne dugacke. Sto se tice wind stopera tu je stvar malo drugacija.Vise mi odgovara cserish termo ves kad je hladno.Wind stoper nije dobar ispod jakni posto postaje mnogo vruce i pocnem da se znojim (zbog prednje strane).Mozes da sa njim vozis kad je jako jako hladno.Sa windstoperom sam se slatko vozio na 20-23 stepeni bez jakne ali je tu problem sto sam skroz nezasticen (nije bas srecna varijanta).Mozda se neces sloziti sa mojim misljenjem ali su to moja iskustva posto tokom cele godine vozim u vasem vesu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone,imam sve gore navedene proizvode sa fotografija , coolmax majce su vrhunske i meni su mnogo  bolje od alpinistickih koje sam kupio. imam 3 kom majica i jedne dugacke. Sto se tice wind stopera tu je stvar malo drugacija.Vise mi odgovara cserish termo ves kad je hladno.Wind stoper nije dobar ispod jakni posto postaje mnogo vruce i pocnem da se znojim (zbog prednje strane).Mozes da sa njim vozis kad je jako jako hladno.Sa windstoperom sam se slatko vozio na 20-23 stepeni bez jakne ali je tu problem sto sam skroz nezasticen (nije bas srecna varijanta).Mozda se neces sloziti sa mojim misljenjem ali su to moja iskustva posto tokom cele godine vozim u vasem vesu.

 

 

 

Nema šta da se ne složim. Windfilter i jeste namenjen za hladno vreme. Ja ga koristim u kombinaciji sa jaknom i pantalonama pri temperaturama ispod 15 oC. Iznad toga kombinujem sa Coolmax-om. Ali ja sam od onih što se ne znoje preterano.

 

U svakom slučaju, Windfilter je namenjen za ispod jakne, ali ga kod nas puno ljudi koristi umesto zaštitne jakne. Mi ih najbolje prodajemo leti što je apsurd. Kupci to pravdaju da im je zgodno da ga ubace u prtljag pa kada je svežije uveče da ga navuku.

 

Pogotovo ove Windfilter Fleece jakne:

 

Windfilter%20Fleece.jpeg

 

i Duchinni Fleece jakne:

 

Duchinni%20Fleece%2001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja