Jump to content

Moto Zajednica

AKTIVNI VEŠ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam prosle godine kupio Lancast aktivni ves, donji deo. Ne mogu ga uporediti sa drugima, posto mi je to za sada prvi komad odece tog tipa. Jedino sto ti mogu reci, meni je prijatan za nosenje. Podnosljivija je voznja u pantalonama bez aktivne membrane koje imam. Nakon skidanja pantalona vrlo brzo budem suv, uz prijatan osecaj svezine (isparavanje tecnosti apsorbuje toplotnu energiju). Nakon 30-ak oblacenja i dalje je kao nov. Planiram da za ovu sezonu uzmem jos jedan komplet iste marke.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja imam par majica tipa COOLMAX, DRYFIT i sl. (zavisi od proizvođača kako ih zove) i sve sam ih oštetio čičak trakom sa moto jakne. Čičak traka mi redovno zakači i izvuče po neko vlakno pa djeluju kao stare i ofucane.

Ima li još neko takav problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
On 9/24/2017 at 20:14, herman je napisao:

Da li neko ima iskustva sa aktivnim vesom od vune?

Moja su izuzetno pozitivna. Imam komplet gornji i donji deo dugih rukava, Merino vuna.  Praktično ni ne osetim da ih nosim (a nosim ih uvek kada sam na motoru). Moja majica je nešto deblja i od grublje vune ali mi to ne smeta ni na +35. Možda i najveća prednost u odnosu na sintetički aktivni veš leži u činjenici da se vuna može prilično opušteno nositi više letnjih dana (provereno i na 10+), bez pranja i onog neprijatnog mirisa koji je vrlo karakterističan za sintetiku. 

 

Donji deo je marke Crane, trebalo bi da se kupuje po Lidlu i takvim lancima. To je neka jeftina varijanta, ja sam dao čak 120 dinara na nekoj crkvenoj rasprodaji... Gornji deo sam kupio u Norveškoj, opet neki apsolutni noname, za oko 20€ (da da, u preskupoj Norveškoj) u samoposluzi. Cene kvalitetnog veša od Merino vune su jedina stavka koja bi odvratila od kupovine...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Moja su izuzetno pozitivna. Imam komplet gornji i donji deo dugih rukava, Merino vuna.  Praktično ni ne osetim da ih nosim (a nosim ih uvek kada sam na motoru). Moja majica je nešto deblja i od grublje vune ali mi to ne smeta ni na +35. Možda i najveća prednost u odnosu na sintetički aktivni veš leži u činjenici da se vuna može prilično opušteno nositi više letnjih dana (provereno i na 10+), bez pranja i onog neprijatnog mirisa koji je vrlo karakterističan za sintetiku. 
 
Donji deo je marke Crane, trebalo bi da se kupuje po Lidlu i takvim lancima. To je neka jeftina varijanta, ja sam dao čak 120 dinara na nekoj crkvenoj rasprodaji... Gornji deo sam kupio u Norveškoj, opet neki apsolutni noname, za oko 20€ (da da, u preskupoj Norveškoj) u samoposluzi. Cene kvalitetnog veša od Merino vune su jedina stavka koja bi odvratila od kupovine...


Hvala Gligo!

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Jel kupovao neko skoro ves, pa zna gde ima sa nekim ok cenama? Treba mi neki koji ce biti ok za leto sad kad krenu vrucine, uzeo sam jedan komplet sa aliexpresa ali on je vise za jesen/zimu.

 

Ne znam jel kupovao neko odavde ovu Merino vunu https://merinoworld.shop/collections/muskarci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам узео један горњи део за пробу у продавници спортске опреме "Lancast", имају свој сајт а највише се рекламирају на фејсбуку.

По цени од 1100-1200дин за горњи део мислим да је ок. Не користим га само и искључиво за вожњу мотора па ми још више одговара :)

И да, нисам га још тестирао по већим врућинама тако да не могу да тврдим какав је то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Jel kupovao neko skoro ves, pa zna gde ima sa nekim ok cenama? Treba mi neki koji ce biti ok za leto sad kad krenu vrucine, uzeo sam jedan komplet sa aliexpresa ali on je vise za jesen/zimu.
 
Ne znam jel kupovao neko odavde ovu Merino vunu https://merinoworld.shop/collections/muskarci
Kolega ja sam uzeo prosle god dva kompleta sa Alija, termo za hladne dane i ovaj tanki za vrucine. Skroz pristojna cena a radi posao super. U odnosu cena kvalitet odlicna prica. Ako treba pusticu link.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Kolega ja sam uzeo prosle god dva kompleta sa Alija, termo za hladne dane i ovaj tanki za vrucine. Skroz pristojna cena a radi posao super. U odnosu cena kvalitet odlicna prica. Ako treba pusticu link.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

Pusti link!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nosim već dve godine Oxford veš i odličan je za leto. Baš dobro hladi jer je uz kožu i odlično provodi znoj. Nakon pranja u mašini i centrifuge izađe skoro suv. Relativno brzo se osuši i nakon ručnog pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Nole taj za jesen/zimu sam uzeo ja Herobiker, kad stignes posalji ovaj drugi link za leto ne radi.

 

Dragane gde si uzeo taj Oxford?

 

Privlacna mi je ova opcija i od vune ne znam dal da izrizikujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

GPFORTYSIX Motorcycle Racing Suits Off-Road Motorbike Shirt Pants motorcycle Riding Perspiration Underwear Quick Dry Jersey
http://s.aliexpress.com/qYJJVjY7?fromSns=Tapatalk
Evo ga, nije skroz isti ali to je to u principu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Kada je u pitanju sintetički aktivni veš, postoji velika razlika u kvalitetu materijala od kojih je veš napravljen. Sledstveno, postoji razlika u funkcionalnosti veša. Ja godinama koristim Nike i kad god bih probao nešto drugo osetio bih da nije dobro kao Nike. Nike veš kosta dosta, kada uporedimo sa ostalim proizvođačima, ali se uvek može naći na nekom popustu i sl. Tako da razlika u ceni ne bude toliko izražena. Ove godine sam kupio Under Armour i mogu da konstatujem da je isti kao Nike samo jeftiniji 15-20%. Kada kupite aktivni veš renomiranog proizvođača znate da ste kupili veš koji je izrađen od vrhunskog materijala. Ne samo da odlično "radi posao" za koji je napravljen već i dugo traje. Veoma je važno da, prilikom pranja veša, vodite računa o načinu održavanja i sledite instrukcije proizvođača. U suprotnom (ako koristite omekšivač npr.) materijal od kog je sačinjen veš će promeniti svojstva pa će i veš biti manje funkcionalan. Da zaključim, preporucujem Under Armour (50 Evra komplet) i Nike (70 Evra komplet).
Ps dodao bih Ellesse i Umbro kao odličnu opciju ukoliko ne želite da platite više od 35 Evra za komplet ali je to određeni vid kompromisa u smislu kvaliteta i funkcionalnosti veša.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 505 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 11 sati, DukeNixon je napisao:

Kada je u pitanju sintetički aktivni veš, postoji velika razlika u kvalitetu materijala od kojih je veš napravljen. Sledstveno, postoji razlika u funkcionalnosti veša. Ja godinama koristim Nike i kad god bih probao nešto drugo osetio bih da nije dobro kao Nike. Nike veš kosta dosta, kada uporedimo sa ostalim proizvođačima, ali se uvek može naći na nekom popustu i sl. Tako da razlika u ceni ne bude toliko izražena. Ove godine sam kupio Under Armour i mogu da konstatujem da je isti kao Nike samo jeftiniji 15-20%. Kada kupite aktivni veš renomiranog proizvođača znate da ste kupili veš koji je izrađen od vrhunskog materijala. Ne samo da odlično "radi posao" za koji je napravljen već i dugo traje. Veoma je važno da, prilikom pranja veša, vodite računa o načinu održavanja i sledite instrukcije proizvođača. U suprotnom (ako koristite omekšivač npr.) materijal od kog je sačinjen veš će promeniti svojstva pa će i veš biti manje funkcionalan. Da zaključim, preporucujem Under Armour (50 Evra komplet) i Nike (70 Evra komplet).
Ps dodao bih Ellesse i Umbro kao odličnu opciju ukoliko ne želite da platite više od 35 Evra za komplet ali je to određeni vid kompromisa u smislu kvaliteta i funkcionalnosti veša.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Savjet vezano za ves za ljeto? Sta nositi ispod moto pantalona i jakne (cordura) tokom velikih vrucina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@DukeNixon Znaci Nike, Under Armour sa njima nema greske. Jel si mozda isprobavao od vune ves, kad bih vec dao toliko novca mozda ovaj od vune ima najveci + jer kako kolega gore napisao da nece posle jedne upotrebe da se usmrdi vec moze par dana da se nosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
[mention=40873]DukeNixon[/mention] Znaci Nike, Under Armour sa njima nema greske. Jel si mozda isprobavao od vune ves, kad bih vec dao toliko novca mozda ovaj od vune ima najveci + jer kako kolega gore napisao da nece posle jedne upotrebe da se usmrdi vec moze par dana da se nosi
Probao sam. Meni je neudobno, kao steznik. Ali, u smislu pranja, pošto je veš u pitanju, ja ga perem posle svskog nošenja (ručno). Tako da ne znam da li moze da se nosi više dana. Nisam to nikad isprobao. Posle jenodnevnog nošenja (500-700 km na motoru) ništa se ne usmrdi, mora da se opere. Veš je :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Od kojeg materijala je? Da li bolji pamučni ili sintetički (kao onaj što nose sportisti) veš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
https://m.louis.de/artikel/vanucci-coolmax-langarmshirt-herren/210382?regionPopupClicked=true
Nosim ispod Cordura jakne koja nine letnja ali ima luftere, zadovoljan sam...znojis se svakako, ovako znoj brže isparava i jakna nije mokra
Да, то је поента.
Мени је супер да се не ознојим тако да мајица испод буде скроз мокра и да се сам залепим за поставу јакне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja