Jump to content

Moto Zajednica

anti fog sredstva????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Sobzirom na cinjenicu da sam uspeo da userem i ogulim vizir na agv s4 i sa jedne i sa druge strane, sad mi magli!

Da li je ko koristio sprej protiv maglenja(da li vredi i koliko) i gde ima da se kupi kod nas? Drugo da li je ko probao pinlock? Kazu da je dobar!

Upozorenje- svoj vizir sam sredio na sledeci nacin- kupio sam u prodavnici mikrofiber sundjer koji navodno jako dobro cisti. Kada sam ga nakvasio sa vodom i protrljao po viziru sa spoljne a i sa unutrasnje strane, a malo vise pritisnuo da spadnu uflekane bube pojavilo se belilo na viziru. Dakle nisam mogao voziti dalje. Onda mi nije nista drugo preostalo nego da ponovo protrljam vizir ali ovaj put jos jace, pa sam skinuo spoljni sloj protiv grebanja a posle i unutrasnji anti fog. Sad mi je vizir obicna plastika. Dakle samo pamucna krpa i voda i to je to.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Onda mi nije nista drugo preostalo nego da ponovo protrljam vizir ali ovaj put jos jace, pa sam skinuo spoljni sloj protiv grebanja a posle i unutrasnji anti fog.

 

Izgrebao si sloj protiv grebanja...ccc...      :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Onda mi nije nista drugo preostalo nego da ponovo protrljam vizir ali ovaj put jos jace, pa sam skinuo spoljni sloj protiv grebanja a posle i unutrasnji anti fog.

 

Izgrebao si sloj protiv grebanja...ccc...       :D :D :D

da i to sundjerom...koji se ni po cemu ne razlikuje od bilo kog drugog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja brisem non-stop bas tako kao sto si ti uradio,

samo iznutra brisem(kad moram) sa puno neznosti ;D i nikad nista nije

bilo sa vizirom...ovaj sprej nisam koristio,mozda ce ti povoljnija i laksa matematika

biti da kupis novi vizir ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Pa pitanje je da li će dobiti anti fog vizir za tih 2000d!

Igrom slučaja ja sam slično upropastio vizir takođe AGV kacige a onda odneo dečku koji je hemijskim putem otopio mikronski sloj tj. onoliko koliko je bilo potrebno i vratio mi 'nov' vizir bez i jedne ogrebotine. Koštalo me je cca 10e! Normalno radi i sa vizirima za motor!

Fotke mog vizira i br fona tog tipa sa NBGDa sam postavio u nekoj temi na ovom forumu!

 

Ako bude potrebe pronaći ću ga ponovo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Sigurno i definitivno najjeftinije rešenje ti je da UzNeš penu za brijanje i time ispoliraš unutrašnji deo vizira i nema magljenja, samo pod uslovom da ne dodiruješ prstima vizir iznutra... Negativno je što ovo moraš da ponavljaš recimo 1 x nedeljno ili dvonedeljno tj u zavisnosti koliko često koristiš kacigu kada je hladno vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Daj  malo detaljnije...da li penu stavljaš na mokar ili suv vizir, da li samo obrišeš penu ili utrljavaš pamučnom krpom, da li ispiraš vodom ili samo obrišeš ostatak pene, samo iznutra ili ide i spolja!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

И течност за судове "ради посао". Није ефикасна као пена за бријање, али је добра и доступнија је на неким путовањима (сваки ресторан је има). Ја је наносим папирним убрусима са унутрашње стране. Никакв мудрост. Пар капи на убрус и размажем!

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Daj  malo detaljnije...da li penu stavljaš na mokar ili suv vizir, da li samo obrišeš penu ili utrljavaš pamučnom krpom, da li ispiraš vodom ili samo obrišeš ostatak pene, samo iznutra ili ide i spolja!?!

 

Razmašeš penu po dlanu i tako premažeš skinut vizir iznutra tj unutrašnji deo (barem ja tako radim) mada možeš i direktno da naneseš penu na vizir, i praktično upoliraš suvom pamučnom krpom - može i finija mikrofiber. To je stara fora domaćica za održavanje kupatilskog ogledala, moja keva je tako radila i nikad nije maglilo ogledalo, pa ni moja stara kaciga  :D . Spoljnu stranu ne mažem jer mislim da nema potrebe odnosno spoljna strana nema veze sa magljenjem mada ne može da smeta...

 

P.S. Gde si kupio gladijator za 50 jevropeja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

И течност за судове "ради посао".

;)

Probao sam sada u subotu na povratku iz Šapca, ne funkcioniše, morao sam da otvaram vizir-a noć hladnjikava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

kupi pinlock, radi savrseno, ja sam hteo da bacim moju arai tour-x kacigu kada sam je kupio, bila je ne upotrebljiva koliko je maglila, sa pinlock-om sam resio problem, samo moras da pazis da ga ugradis kako treba, ako ne legne pravilno na vizir, bacio si pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

kupi pinlock, radi savrseno, ja sam hteo da bacim moju arai tour-x kacigu kada sam je kupio, bila je ne upotrebljiva koliko je maglila, sa pinlock-om sam resio problem, samo moras da pazis da ga ugradis kako treba, ako ne legne pravilno na vizir, bacio si pare

 

ovo sam i ja hteo da napishem ... ista kaciga samo X3... pinlock je definitivno najbolje reshenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš sam juče zagledao pinlock na svojoj kacigi i verujem da uopšte nije teško da se napravi?

 

Tanak mekani sunđer - neopren, izrezana plastika - vizir, sve se to lepo zalepi i namontira sa unutrašnje strane vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

mislim da je "magija" u materijalu od koga se pravi pinlock... nekako on sam po sebi ne mozhe nikako da se zamagli... treba naci negde taj materijal.. a treba imati i ona "lezhishta" sa unutrashnjosti vizira ... na koje se kachi pinlock... i treba staviti tanak sloj silikona po ivici pinlock-a da bi bolje legao na vizir.. sto stvari.. ipak bih ja ostao uz fabrichko reshenje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

:) ja bash kao mentol duvao u pinlock van kacige.. i ne mogu da ga zamaglim... a vizir se zamagli od prvog daha...

 

u svakom sluchaju, izgleda shashavo, ali mene ledja vishe ne bole... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

pa pitaj ondaK tamo :) ali proveri dal ti vizir ima "nosache" za pinlock... neshto kao dve plastichne glave shrafa iznutra na viziru...

 

al ga objasnih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

kada kupujes pinlock za odredjeni model kacige, u setu dobijes sablon, burgiju i dve kackice za pinlock, a postoji i varijanta da ti ugrade u radnji gde kupis(inostranstvo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Ko je rekao foru za penu za brijanje ima od mene pice!!!!

 

Kuburim vec dva meseca sa magljenjem i chim je malo hladnije moram da dignem vizir, a ne mogu da nadjem za HJC nishta ovde kod nas jer slabo poruchuju.

Sad sam utrlajo penu lepo i probao malo po kuci i na terasi :) jbg kisha je za motor i magljenje je minimalno.

 

 

Super fora, svaka chast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ko je rekao foru za penu za brijanje ima od mene pice!!!!

 

Kuburim vec dva meseca sa magljenjem i chim je malo hladnije moram da dignem vizir, a ne mogu da nadjem za HJC nishta ovde kod nas jer slabo poruchuju.

Sad sam utrlajo penu lepo i probao malo po kuci i na terasi :) jbg kisha je za motor i magljenje je minimalno.

 

 

Super fora, svaka chast!

+1

 

i ja imam HJC i moram da otvaram vizir kad je ladno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja