Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI DR125

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sto se tice navodnih 4-5l za 4t DR-a, ne verujem bas u tu pricu.

Uglavnom, vozim 200ccm kineski motor ciji je agregat istovetan sa DR 200, eventualno moze biti razlika u karburatoru, ili nekom drugom setovanju, ako uzmemo mogucnost da je oslabnjen u odnosu na original. Uglavnom, sta god mu radio, tesko da ce preci 4l. Ustvari, ja nisam uspeo na njemu da predjem ni 3.5L sa sve ukljucenim off-om, gradskom i autoputem oko 120kmh.

 

Uglavnom, sve i da je 125-ica nasviranija u odnosu na kineski ekvivalent, opet ne vidim kako bi mogla da potrosi preko 4l, jer sigurno ne moze vise da popije od 200ccm. Oko 3l bi po meni bilo mnogo realnije.

kad bi ti znao sta je dvotaktni a sta cetvorotaktni motor ne bi tako pricao.

moja sadasnja yamaha od 600ccm  na otvorenom trosi 4 litra pri brzini od 80km/h ,a nikad mi nije presla 7l kako god je vozio.a sa dt nisam niakd uspio da budem na  4l mozda ako bih ga vozio 60km/h 6 brzinom na otvorenom

A kada bi Ti znao da citas, video bi da je postavljeno pitanje o CETVOROTAKTNOM Suzuki DR 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

blackbite,da si procitao citavu temu znao bi da se u temi pominju i dvotaktni motori.

i ja sam rekao da 4 taktni 125ccm ne moze da trosi preko 3l i to mu je maksimum a 2,5 je neki prosjek.ali ti ni to nisi procitao.

mislim da je najbolje da se prekine rasprava o potrosnji jer unistismo covjeku temu ,pa otvorite novu ako ocete o tome da pricamo.

a moja preporuka i dalje tomos 125 supermoto ili enduro svejedno.drug mi je sa njim za godinu dana presao 15 000km bez kvara i prije nekoliko dana mu je crkao bendiks,znaci to mu je prvi kvar,ja nisam ocekivao iskreno da ce izdrzati toliko masina jer je stalno vozi pun gas,medjutim i dalje radi kao sat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ne mislim da offujete temu , sve to spada u kategoriju motora koje gledamo.

Sin je vasih godina , pa neka vidi razna iskustva. A i meni ne moze da skodi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Mozda je mislio za 2-3 litre. Ako trosi 8 on spusti na 6...

 

Tacno tako, ako slucajno ode na 8lit. odma mora stelovanje. To sam mislio, ali sam se pogresno izrazio

I nakon stelovanja ispadne normalna potrosnja od 5 do 6 lit/100km Maximalno ( vazi za Yamahu TT 600  1990 god )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

blackbite,da si procitao citavu temu znao bi da se u temi pominju i dvotaktni motori.

 

Upravo se o tome radi, jesam procitao i da znam da se pisalo i o jednima i odrugima, i jesam odgovorio u skladu sa temom, jedino ne znam koji je tvoj problem pa si morao onako da komentarises, a posebno me iznenadjuje takav kometar nakon sto si ti procitao celu temu.

 

Naravno, komentar za citanje je bio u skladu sa tvojom prozivkom, no da batalimo tu pricu i pustimo temu da ide normalnim tokom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

morao sam onako da prokomentarisem jer si poredio dvije potpuno razlicite stvari,a pritom je poredjenje bilo veoma lose 2t 125 i 200 4t i jos kazes da ovaj 2t ne moze da potosi vise od ovog 4t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

morao sam onako da prokomentarisem jer si poredio dvije potpuno razlicite stvari,a pritom je poredjenje bilo veoma lose 2t 125 i 200 4t i jos kazes da ovaj 2t ne moze da potosi vise od ovog 4t.

Poredio sam 4t 200ccm i 4t 125ccm,  posto su srodni agregati, a pritom 200ccm tesko nateras preko 3.5l, sigurno neces uspeti sa 125ccm vise od toga i to je zakljucak onoga sto sam pisao, jer je prvobitna prica bila da 125 u 4t varijanti trosi 4-5l.

 

Moguce je da nisi dobro shvatio, ili procitao sta sam napisao, ali u svakom slucaju nisi bas kulturno odreagovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

meni 125 4t troshi 4, fabrika kazhe 4,09. slichna potroshnja je verovatno i na dr-u ako je sve u redu (mozhe i manje). A te priche 2 do 2,5 litara: Vazhi!  Da. ali ne u Beogradu, sigurno bez ijednog semafora, na placu u Banatu ili slichno

U svakom sluchaju netjesh pogreshiti ako uzmesh 4t, jeste lenj, ali shtedi novaca i shto je najvazhnije "ne smrdish".  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Auu ljudi, vatate se za svaku rec.

A za Ninju66 kupi sinu 125 sa sto vise konja, a zaboravi ( ne obracaj paznju ) na potrosnju i cenu odrzavanja. Deci je najbitnije kako vuce ( a i nama matorima ponekad )  i da te nebi sa slabijim motorom doveo u situaciju da za 3 meseca moras to da prodajes i da opet trazis jaci motor - mora bar godinu dve da bude zadovoljan, da bi dobro usavrsio voznju - pogotovo off road

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Auu ljudi, vatate se za svaku rec.

A za Ninju66 kupi sinu 125 sa sto vise konja, a zaboravi ( ne obracaj paznju ) na potrosnju i cenu odrzavanja. Deci je najbitnije kako vuce ( a i nama matorima ponekad )  i da te nebi sa slabijim motorom doveo u situaciju da za 3 meseca moras to da prodajes i da opet trazis jaci motor - mora bar godinu dve da bude zadovoljan, da bi dobro usavrsio voznju - pogotovo off road

Mislim da bi duze vreme morao biti miran , posto ima PSP a polaze tek za 1,5 godinu. A do tada i DR vuce kao blesav. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Sto se tice navodnih 4-5l za 4t DR-a, ne verujem bas u tu pricu.

Uglavnom, vozim 200ccm kineski motor ciji je agregat istovetan sa DR 200, eventualno moze biti razlika u karburatoru, ili nekom drugom setovanju, ako uzmemo mogucnost da je oslabnjen u odnosu na original. Uglavnom, sta god mu radio, tesko da ce preci 4l. Ustvari, ja nisam uspeo na njemu da predjem ni 3.5L sa sve ukljucenim off-om, gradskom i autoputem oko 120kmh.

 

Uglavnom, sve i da je 125-ica nasviranija u odnosu na kineski ekvivalent, opet ne vidim kako bi mogla da potrosi preko 4l, jer sigurno ne moze vise da popije od 200ccm. Oko 3l bi po meni bilo mnogo realnije.

sorry moja greska istripovao sam se nesto da si gore poredio dt a ne dr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Potrosnja na mom DR-u 125  nije prelazila 3l, kako god ga vozio.. Inace ja imam samo reci hvale za taj motor, vlasnik sam 3god, odlican je za pocetnike.. Ozbiljnji offroad doduse nisam vozio, ali lagani je kao stvoren za njega. Rezervoar je 13lit, sto je vise nego dosta za 125. Moja jedina zamerka je to sto nema disk kocnicu pozadi, ali i dobos super radi posao... Sve u svemu, super motoric. :) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja vozim suzuki dr125 i trosio je letos tacno 4l :P imam kucu na planini i cesto vozim uzbrdo pod punim gasom, a i verovatno je prilicno rastelovan. elem, strava motor za pocetnike, ja sam se zaljubio bez obzira sto nije nesto jak :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Evo da osvezim malo, letos potrosnja 4.5l ali sa devojkom pozadi..znaci svakako je puno, imam neki problem sa karbom pa cemo videti kolika ce potrosnja posle biti kada to resim :)

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Meni nije baš jasno kako 4,5l na motoriću od 125ccm nije velika potrošnja... pa tolko moj xr600r troši sa devojkom i stvarima...

Mozda mu je devojka teza od tvoje :hej:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Iz razloga sto on icu mora da tera na visokim obrtajima, jer je relativno slab motor. Dok mi ove od 600ccm vozimo na leru sa devojkom pozadi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Nije devojka nista teza od proseka :P a kolega Goshke je objasnio :P ista stvar kao i sa kolima..

A pritom, ta potrosnja je pri stalnim uzbrdicama i nizbrdicama..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja