Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI DR125

Recommended Posts

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Interesuju me neka iskustva sa ovim motoricem. Njega sam se setio kad sam cuo da ove 125-ice trose od 6-7 pa do 12 litara.mnogo je na ovu krizu.

A i mali DR navodno pije 4-5. I to mi zvuci puno za 125 4T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

4t nema snage

ako hoces da malo trosi kupi skuter  ;D

Sin vozi blago friziran skuter i trosi preko 6 uveliko. ;)

Ne treba mi , mislim se , motor od 125 kubika koji trosi vise od mojih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa svaki skuter trosi prilicno zbog menjaca koji ga drzi stalno u velikim obrtajima.........kad bi imao klasican menjac trosio bi mnogo manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Pa svaki skuter trosi prilicno zbog menjaca koji ga drzi stalno u velikim obrtajima.........kad bi imao klasican menjac trosio bi mnogo manje.

Nefrizirani kao njegov trose upola manje , provereno.

Enduro 125-ice njegovim vrsnjacima trose i do 12 lit. A ne idu taaako dobro. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

To sa 12 lit. nesto nije u redu. Jedino ako mislite na full cross od 125. Enduro od 125, ako je ispravan i ustelovan, nesme da trosi 3-4 litre a idu odlicno za 11, 15, 22 ks. Moj TS 125 sa skinutom blokadom i otvorenim prigusivacem ne prelazi 4 lit, u najgorim uslovima off roada. Yamahe DT125 trose od 2,5 - 4 lit. provereno. E sad ful cross od 125ccm i 27, 32, 34 ks moze da trosi 7,9,pa i 12 lit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

meni je takodje yamaha dt125 trosila 4.8 na otvorenom sam na motoru pri brzini od 100km/h imala je blokadu.

a kroz grad mi se cini da nije prelazila 7.ali znam da npr aprilia rs trosi oko 10 ako nema blokade.

moja preporuka tomos 125 cetvorotaktni ide fino trosi 2l.sve da ga vozis u blokadu ne moze da predje 3l.veoma kvalitetan motor sa svim dobrim komponentama ,yamahina masina,vjesanje odlicno,skoro i da nema nista od tomosa.a cijena 2000e u poredjenju sa yamahom xt 125 koja je 3500e tomos je duplo bolji ,imaju iste masine,i mnogo je robusniji i veci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Imao Yamahu Dt125.Trosila na otvorenom sa kolegom na motoru pri brzini od 75-80km/h tacno 4,8 l! A neki off road i do 7 l ;D

 

I za Nemanju 91 vazi -

 

Sto niste pogledali u katalog teh. karakteristika koja im je potrosnja i onda nasli dobrog majstora da vam usteluje to

kod cvaje se neprimeti mnogo na snazi kad je rastelovana ( paljenje, karburator ) ali zato poveca potrosnju zestoko, zbog neke sitnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

u potpunosti te ne razumijem ,i ni od koga nisam cuo da 2t motor od 124 trosi ispod 4 litra pa sve da ga vozis na 3-4 hiljade obrtaja.

drug mi ima vespu 50ccm cpi pa mu trosi 3-4 litra a nije budjena nista.

a drug mi ima novog tzr bez blokada malosi auspuh kit na 70ccm trosi oko 5 ,i preko mada ga on stalno vrti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Pa i logicki razmisljajuci zasto je na DT rezervar samo 10 lit, a na mom TS je 8,5.  Po vasem vi nemozete ni 150 km da predjete sa rezervarom goriva. Takav blam nijedna fabrika nesme sebi da dozvoli. Za Aprilije, kagive se slazem sa vama ( mozda ste primetili da imaju ogromne rezervare ) Italjani su poznati po vel. potrosnji ( Vespa je takodje I ) ali japanac od 125 nesme preko 4. Svaki motor ako je fabricki mora po nekom pravilu da ima autonomiju od 200 - 250 km minimum znaci sa punim rezervarom mora da predje min. tu kilometrazu do sledeceg punjenja. Ovo ne vazi za trkacke i kross motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sto se tice navodnih 4-5l za 4t DR-a, ne verujem bas u tu pricu.

Uglavnom, vozim 200ccm kineski motor ciji je agregat istovetan sa DR 200, eventualno moze biti razlika u karburatoru, ili nekom drugom setovanju, ako uzmemo mogucnost da je oslabnjen u odnosu na original. Uglavnom, sta god mu radio, tesko da ce preci 4l. Ustvari, ja nisam uspeo na njemu da predjem ni 3.5L sa sve ukljucenim off-om, gradskom i autoputem oko 120kmh.

 

Uglavnom, sve i da je 125-ica nasviranija u odnosu na kineski ekvivalent, opet ne vidim kako bi mogla da potrosi preko 4l, jer sigurno ne moze vise da popije od 200ccm. Oko 3l bi po meni bilo mnogo realnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Sto se tice navodnih 4-5l za 4t DR-a, ne verujem bas u tu pricu.

Uglavnom, vozim 200ccm kineski motor ciji je agregat istovetan sa DR 200, eventualno moze biti razlika u karburatoru, ili nekom drugom setovanju, ako uzmemo mogucnost da je oslabnjen u odnosu na original. Uglavnom, sta god mu radio, tesko da ce preci 4l. Ustvari, ja nisam uspeo na njemu da predjem ni 3.5L sa sve ukljucenim off-om, gradskom i autoputem oko 120kmh.

 

Uglavnom, sve i da je 125-ica nasviranija u odnosu na kineski ekvivalent, opet ne vidim kako bi mogla da potrosi preko 4l, jer sigurno ne moze vise da popije od 200ccm. Oko 3l bi po meni bilo mnogo realnije.

kad bi ti znao sta je dvotaktni a sta cetvorotaktni motor ne bi tako pricao.

moja sadasnja yamaha od 600ccm  na otvorenom trosi 4 litra pri brzini od 80km/h ,a nikad mi nije presla 7l kako god je vozio.a sa dt nisam niakd uspio da budem na  4l mozda ako bih ga vozio 60km/h 6 brzinom na otvorenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Pa i logicki razmisljajuci zasto je na DT rezervar samo 10 lit, a na mom TS je 8,5.  Po vasem vi nemozete ni 150 km da predjete sa rezervarom goriva. Takav blam nijedna fabrika nesme sebi da dozvoli. Za Aprilije, kagive se slazem sa vama ( mozda ste primetili da imaju ogromne rezervare ) Italjani su poznati po vel. potrosnji ( Vespa je takodje I ) ali japanac od 125 nesme preko 4. Svaki motor ako je fabricki mora po nekom pravilu da ima autonomiju od 200 - 250 km minimum znaci sa punim rezervarom mora da predje min. tu kilometrazu do sledeceg punjenja. Ovo ne vazi za trkacke i kross motore

moram da te ispravim i nemoj da se uvrijedis ali opet lupas gluposti,rijetko koij enduro motor osim ovih koji su malo vise namijenjeni putovanjima,nema nesto veliki rezervoar,tipa moj tt600 ima 9 ili 10 l nisam siguran,i ako ga vozim preko 120 konstantno oce da potrosi oko 7l sto znaci da mogu preci nepunih 150km,od sipanja do sipanja.doduse ako bih ga vozio do 60km/h i gasio ga nizbrdo mozda bih i napravio 250km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Nemanja, prijatelju, isti takav od 600ccm vozi moj matori, sa otvorenim auspuhom i rezervarom od 10, 11 lit i nikad nije razmisljo o tocenju ispod 200 km a nikad nije prebacio na rezervu. A matori ima 110 kg i uvek je na kross gumama i kad je na asvaltu nikad nevozi ispod 100, a na off roadu voli mnogo da proklizava pogonom ( znas valjda i sam kako vuce 600ccm. A cim mu se poveca potrosnja on neki srafcic na karburatoru stegne do kraja pa broji krugove koliko ga otpusti. redovno pere filter za vazduh - min. jednom nedeljno.  Sipa samo na ELP pumpi i takvim metodama skine potrosnju i do 2,3 litre. Opet tvrdim da je caka samo u dobro nastelovanom motoru i odrzavanju.

Nerazumem zasto se bojite da priznate da su vam motori rastelovani ( ako im je stvarno tolka potrosnja )  Svi mi vozimo polovne krseve koji se nekad samo od vibracija rasteluju, pogotovo u off roadu

Konsultuj se uvek sa bajkerima koji imaju istu ili slicnu masinu, a ako nemas koga napisi mi na pp odakle si i broj tel. pa cu da ti svratim mog matorog kad je na putu ( inace je vozac po profesiji pa je cesto na putu ) pa ce uz kavicu da ti kaze sta treba odraditi na tom motoru -samo da ga cuje kako radi. Nebojte se, konsultacije nista ne kostaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

znas valjda i sam kako vuce 600ccm. A cim mu se poveca potrosnja on neki srafcic na karburatoru stegne do kraja pa broji krugove koliko ga otpusti. redovno pere filter za vazduh - min. jednom nedeljno.  Sipa samo na ELP pumpi i takvim metodama skine potrosnju i do 2,3 litre.

 

sta pricas ti???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja