Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Outlook- iskustvo (izmenjen naziv)

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Solidan kvalitet i zavrsna obrada, solidno veliki tockovi, ne preterano skup... Jel dosta? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nije.Jel neko prešo neku kilometražu,..čujem da ima problema sa hlađenjem.Probo sam ga, sasvim lepo ide,veliko sedište,lepo koči.Prvi utisak dobar al to ništa ne znači.Uošte, jel valja Keeway i kakva su iskustva saervisom,garancijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Generalno o Keeway-u si vec dobio odgovor na pitanje koje si postavio u prosloj tvojoj temi.

 

Jedino neko ako ima nesto konkretno da kaze za Outlook.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Djunta sada ces ti da nam preneses iskustva iz prve ruke. Cestitam na novom motoru, u zdravlju ga puuuuuuuuuno kilometara vozio i da nam okacis neke slicice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

extra servis , jer radi trovach ;) znachi sa majstorske strane nemoz da omane , najbolji lager delova u zemlji a bogami i najbolje cene rezernih delova u odnosu na ostale kineze ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Jovane.Sa uživanjem sam uzeo ganc nov motor,metalik svetlo siv,provozao suprugu koja se sad odusevila,motor odlično poteze i vuče uz brdo.

 

Cena je zimska ali je usluga više nego letnja.Suvlasnik preduzeća je izuzetno srdačan prodavac i pre svega jako prijatan i prijateljski čovek kao i svi zaposleni sa kojima sam se sreo.Ljudi su oprali ceo motor,formirali akumulator i uradili nulti servis,sipali pola rezervoara dok smo pili kafu i sok kod gazde u kancelariji.Skuter su mi dovezli pikapom na kućnu adresu.

 

Motor ima 2 godine garancije bez ograničenja kilometraže.Veliko mi je zadovoljstvo što sam kupio nov motor uz srdačan i doček i ispraćaj Keeway-a Beograd.

 

Naravno,biće slika i prvih iskustava čim ih steknem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Suvlasnik preduzeća je izuzetno srdačan prodavac i pre svega jako prijatan i prijateljski čovek kao i svi zaposleni sa kojima sam se sreo.Ljudi su oprali ceo motor,formirali akumulator i uradili nulti servis,sipali pola rezervoara dok smo pili kafu i sok kod gazde u kancelariji.Skuter su mi dovezli pikapom na kućnu adresu.

Da potvrdim ovu pricu posto sam prisustvovao kupovini (cak sam probao motor pre djunte ;) ) i stvarno sam bio prijatno iznenadjen ljudim iz Keewaya, obicno svi jedva cekaju da odes, ovi ljudi su se stvarno potrudili, moze sve da se dogovori sa njima, stvarno svaka im cast.

Mile da li si zavrsio tehnicki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Ja imam outlooka 150 vec 2,5 meseca i presao sam 4000 km i nemam zamerke,motor ide 110 km/h i mogu vam reci da je veoma zahvalan za te pare,cak i vise...ima veoma dobar start i veoma brzo dostize 80 km/h  potrosnja smesna...oko 3 litre...

 

Sto se tice problema oko vodenog hladjenja nemoj da brines,to je fabricka greska...na ovom modelu nije dobro prracunat hladnjak,sto znaci da nije dovoljno veliki da bi ohladio vodu,pa se cesto u toku letnjih temperatura pali ventilator,sto ume da smara vozaca malo...ali nemojte  da brinete,ne moze da se pregreje...

 

Mali prtljaznik!!!

 

To su jedine mane koje ima ovaj model...

 

Prednosti su mu sledece:

 

Zavrsna obrada fino odradjena,cak i najbolje od svih keeway modela...

Veliki tockovi.

120 zadnja guma,odlicna za obaranje(ali gume su katastrofa za kisno vreme)

super kocenje(2x disk)

Mala potrosnja(2,5-3,5 L) sve zavisi od rezima voznje

Odlicna svetla i signalizacija

Udobnost je na nivou...

 

I na kraju  cena samo 1590 eura

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odličan i kratak komentar.razmišljam dalda ga registrujem sad il na proleće.Danas sam prešao desetak kilometara, ide više od očekivanog i znatno bolje od Libertija.Probao sam ga u brdo pri srednjim obrtajima a kad mu zašrafim gas,potegne baš dobro.

 

No,javili se prvi problemi.Pošto motori stoje još uvek napolju,verovatno korodirali coldumi u bravi i zablokira brava u krajnje levom položaju sa upaljenim pozicijama.Reče Zogu da sipam WD 40, a ja kontakt sprej i proradi.

 

Motor se načelno zagreva više nego što bih voleo, pali se ventilator,obara on brzo temperaturu al nije mi to po volji.Znam da ovaj model ima ovaj problem i svesno sam ga uračunao pre kupovine.Čini mi se da paljenje ventilatora sledi sa zakašnjenjem, odnosno da kasni dotok tople vode na termo prekidač,odnosno da je brzina cirkulacije malo usporena.Naravno,možda grešim,pričam ovo na pamet.Sutra ću da proverim nivo vode i da ubacim antifriz.Motor na šemi ima termostat kao kod auta i još jedan koji je označen ko termostat al ne liči na to.Možda zamenom na hladniji termostat bi se ovaj efekat ublažio.Takođe, informisan sam da je motor tesan i da se pojačano greje prvih 1000 km.pogledaću sutra kako sve to izgleda unutra pa možda se nađe opcija da se ugradi dodati hladnjak,to nije nikakav posao.Svakako,to je bezveze al ću razmatrati i tu opciju.Navodno,motor je projektovan na višlju temperaturu i ventilator se pali na 98 stepeni, a sve da bi se postigla E3 norma,tj da bude bolja isparljivost goriva uz manju diznu karburatora,niži protok i potrošnja goriva i samim tim slabije podhlađivanje čela klipa i ventila.ne kažem da to nije u redu,al ne volim da mi skazaljka bude pre blizu crvenog.Gomila auto motora,naroćito dizela,ima ovakav pristup gde je dozvoljeno i preko sto stepeni.

 

Inače, motor je zaista udoban,upravljiv,zaustavljiv.Ja nisam moto vozač pa neću zameriti slabiji grip gumama po kiši.Motor je mnogo lep i zaista je pedantno i kvalitetno urađen, bar tako sad deluje.Ima glatke farove,ko stvorene za xenone.

 

Da, na podu se vide 4 šrafa koja drže pod patos i tu su udubljenja gde će se skupljati prljavština i voda.Da li tu postoje čepovi  a ovi zaboravili da ih metu.U svakom slučaju to treba začepiti.

 

Givi ima u svom proizvodnom programu izradu velikog vizira za njega.Jel ima neko ideju dal ga ima ovde ili da li Ivan može i hoće da napravi sa nosačima.

 

Cena je trenutno niža,bar bila za mene, ima još svega nekoliko komada i gazda je voljan da učini cenu.Koga interesuje, nek požuri.Ako je problem zimovanje motora,ima jedan zimovnik u Beogradu za 15€ mesečno,krajnje siguran u okviri stambene kuće.Sutra verovatno koja slika i još po nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sto se temperature tice, gledaj da ne preterujes sa vodom i vidi da li je dozvoljen onaj crveni antifriz (valjda crveni bese), on kljuca tek preko 110 stepeni, ili cak nesto vise. Eventualno nesto da smislis da malo usmeris strujanje vazduha na agregat.

 

Sa druge strane, hladnije je vreme, a agregat bi trebalo i nesto vise da se zagreva dok je u razradi.

 

Sto se tice registracije, pa i ja sam se isto dvoumio jer je kraj sezone, al eto predjoh 1500km od tad. :)

 

Umalo da zaboravim. Cestitam na novoj masini, mislim da si napravio pravi izbor. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Havala.Dal je pravi izbor ili ne, videćemo, al znam da mi srce zaigra kad pomislim da me čeka nov motor u garaži i evo,jedva čekam da me drug zovne jutros  da ga isteram.Nisam se tako radovao prvom motoru u životu,Free ove godine.

 

Tek sam jutros vido da imam i uputstvo za rukovanje.Mi obično mislimo da smo sveznalice pa odmah da rukujemo.U uputstvu piše plan razrade prvih 300,pa 500...pa sve do 1500 km, i to onako kako ja inače razrađujem automobile, postepeno.Možda bi ipak bilo dobro sada dok je ladno vreme preći što više razrađujućih kilometara, znači  registrovati.

 

Ne vidim nigde koje je ulje unutra, mineralno ili sintetičko.Pošto je proizvodnja 2008, valjalo bi zameniti odmah ulje zbog starosti, to sam praktikovao inače kod svih novih auta,odmah sipam ono što mislim da treba osim ako je naznačeno da je stavljeno lako ulje za razradu.Ima li neko saznanje šta je, jer ako metem sintetiku, zamenio bi i filter radi preventive.Ima li ko savet.

 

Antifriz će ići crveni G12 zbog aluminijuma ili možda rafinerijin Korsantin 40 koji spada u naj neutralnije.Još kad bi znao gde se ozračuje sistem.

 

Uh,retrovizori su katastrofa,meni niski i preuzak mi pregled,moram nešto da smislim.Zadnja kočnica previsoka,višlja od prednje što mi se ne sviđa i mora da se prepodesi da kasnije zahvata u odnosu na prednju.

 

Ima jedno providno crevo sa čepom,prazno, sa zadnje leve strane iza variomata,čemu služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Mislim da se filter ne menja nego pere, nalazi se na cepu za ispustanje ulja, bar je tako bilo na SYM-u a imaju prakticno isti motor. Ono crevo sam pitao cemu sluzi i lika iz keewaya i nije mi odgovorio. Posto nemas mokro kvacilo moze i ulje za kola, ali najbolje da sipas motul 5100, koji je malo skup za 1000 km.

Sto se tice registracije, ako imam prave informacije za nova vozila ce ici registracija na 2. godine sto moze da bude dobar razlog da sacekas prolece. Raspitaj se, a mozda i neko na forumu zna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Ja sam inace i ovlasceni serviser i distributer keeway-a ...

 

Namerno sam uzeo ovaj model i mogu vam reci da sam zadovoljan i to veoma...sto se tice dizanja temperature sada dok je malo hladnije vreme meni ne pali ventilator tako cesto...ali kada doje leto bice dosta ventilatora  ;D za to postoji resenje,treba ugraditi jos jedan mali hladnjak koji ce smanjiti temperaturu za 5-7 stepeni,jer kod ovog motora nije dobro proracunata velicina instalacije,tj duzina creva koje dolazi i odlazi do hladnjaka je prevelika,a hladnjak mali pa ne moze mucenik sam da ohladi,ali tu je ventilator koji nam greje kolena,jedina zamerka,ali super motoric...

 

Sta bi vam ja preporucio kao modne detalje da promenite...

 

Retrovizore

Rucice(obavezno neke sa gelom,daju totalno bolji osecaj za voznju)

Bocni stender(fabricki je katastrofa)

Ugradite mu patosnice neke(ja sam kod mene stavio od keeway f-acta

 

Ako vam je potrebna bilo koja pomoc ili saveti za ovaj model...javljajte

 

Delova za keeway ima bas dosta i cene su im veoma korektne...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Nije registracija za nova vozila na 2 godine nego je tehnicki pregled na 2 godine. Sto ti dodje nekih 20eura jeftinija registracija nego inace ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam inace i ovlasceni serviser i distributer keeway-a ...

 

Namerno sam uzeo ovaj model i mogu vam reci da sam zadovoljan i to veoma...sto se tice dizanja temperature sada dok je malo hladnije vreme meni ne pali ventilator tako cesto...ali kada doje leto bice dosta ventilatora  ;D za to postoji resenje,treba ugraditi jos jedan mali hladnjak koji ce smanjiti temperaturu za 5-7 stepeni,jer kod ovog motora nije dobro proracunata velicina instalacije,tj duzina creva koje dolazi i odlazi do hladnjaka je prevelika,a hladnjak mali pa ne moze mucenik sam da ohladi,ali tu je ventilator koji nam greje kolena,jedina zamerka,ali super motoric...

 

Sta bi vam ja preporucio kao modne detalje da promenite...

 

Retrovizore

Rucice(obavezno neke sa gelom,daju totalno bolji osecaj za voznju)

Bocni stender(fabricki je katastrofa)

Ugradite mu patosnice neke(ja sam kod mene stavio od keeway f-acta

 

Ako vam je potrebna bilo koja pomoc ili saveti za ovaj model...javljajte

 

Delova za keeway ima bas dosta i cene su im veoma korektne...

 

 

 

 

Hvala,odlično,bravo.Jeso ovlašćen i za radove i servise u garantnom roku?Ja ću čim pre da registrujem motor i da polažem, A ovih dana pa da dođem do Obrenovca da malo razradim makinu.

 

Ajd,šta preporučuješ da metem od ulja odmah sad.

Koje retrovizore i gde da ih uzmem.

Nisam znao da ima patosnica za skutere,mislio sam da je to privilegija automobila.Gde ima patosnica pa da odmah pokrijem rupe na podu.

Gde se montira dodatni hladnjak,odnosno jel nece biti problema sa garantnim rokom,mislim da je ukinu zbog "neovlašćene" modifikacije.

 

Imao bih  još pitanja al da ne diram baš u sve serviserske relacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 87 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC

Ja sam ovlascen za keeway i benelli program,mogu ti dostaviti sve delove za tvoj motor,kao i za sve ostale keeway i benelli skutere i motocikle...

 

Najbolje je da sipas motul 300 v to bar ja sipam u moj outlook i super se ponasa...kod mene je cena tog ulja na akciji 1600 din tako da nemas nigde jeftinije,a i imam jos neke vrste koje bi mogao da ti ponudim...

 

Najbolje je da banes do Obrenovca da ti sve lepo objasnim i preporucim sta je najbolje i kakva sam ja iskustva imao sa tim skuterom...javi se na mob ako nije problem...

 

0644226692

0652226692

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naravno da nije,hvala.Nego,nisam ga registrova a i nemam još a za par dana,mada mogu autom da dođem.Čujemo se svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prođoše prvi kilometri i evo prvih utisaka. Motor sam registrovao veče pred polaganje vožnje. Dotero mi ga drugar na poligon, obrnuo jedan probni krug i na crtu, izvezo 2 osmice za svaki slučaj. Gradsku vožnju odvozo školski uz kompliment policajca iz komisije. Ovo govori o pitomosti skutera sa kojim sam prešao jedva 5 km još jesenas. Motor se tečno vozi. Kuplung zahvata lako i bez trzanja pri malom gasu, ali brzo poteže odvrtanjem hebla. Lepo je izbalansiran i ja iako nisam vičan mnogo motorisanju, mogu da ostojim neki sekund zaustavljen  ili da milim pola na sat bez spuštanja noge. Drugar koji ga je dovezo, stari trkač, kaže da se lepo vozi i obara do kraja bez anomalija. Gume su velike, ne zuje i sva tuđa iskustva su da su dobre za suvo a za kišu oprez, uostalom ko za većina točkova.  Motor lepo poteže sa dvoje, odnosno preko 200 kg tereta. Vuče i u brdu baš dobro, vidi se da ima snage. Ima lep pun zvuk koji odaje da se motor rado i sa lakoćom okreće.  Pali se na prvi okret ključa, saug se uključuje uz povišene obrtaje ali posle minuta se vrati u normalu, no  dok se ne zagreje još, motor se opire gasu što je dobro, jer opominje da još nije spreman za jurcanje. U vožnji ništa ne lupa, lepo prelazi preko rupa, možda malo je prednja viljuška tvrđa i oće da lupne na oštroj ivici, al će verovatno malo da omekne. Ne ljulja u krivinama  niti preko dugih talasda iako je zadnji amortizer na mekanom. Sve plastike su za sad mirne, ama baš ništa da zacvili. Sve funkcioniše besprekorno, bravice, prekidači, alarm,daljinsko paljenje...Svetla su odlična. Komforno se vozimo supruga i ja. Motor ima 130 kila ali liči da je tek malo teži u odnosu na Fri koji je 95, ala bicikl, a ja svojih 187 knap dohvatim tlo.  Ipak je ovo skoro identična kopija Honde SH 150.

 

Naravno, ima i zamerki. Koči odlično al škripi prednji točak, ošmirglane pločice, bilo malo rđe od stajanja pa videću dal će leći ili čemo morati da preduzimamo nešto. Na mom komadu je prednja nešto dublja ručica od zadnje što mi smeta, pogotovu što koristim i zadnju koja sad ispada jača. Ako ne legne, kupiću podesivu ručicu. Klešta su ko na velikim Hondama al manja. Sirena je malo tiša. Obrtomer laže debelo al je problem što instrument tabla postaje skroz ne čitljiva noću i nešto mora da se preduzme. Sledeća zamerka je jako provetravanje kolena. Na Friju kad skupim noge, dosta se sklonim od promaje a ovde nema šanse. Već sam smislio bočne usmerivače. Mislim da se motor malko greje, pali ventilator kad ne očekujem ali svi primerci se tako ponašaju, a ima ih koji su prešli već 10 hiljada bez problema. Izmeriću kod klimadžija tačnu temperaturu pa videćemo dal će morati da se poboljšava hlađenje. Doduše, upozoren sam od servisera da je motor tesan i da prvu hiljadu ima višlju temperaturu. Ćopava je malo nestabilna, tj samo za u brdo inače ode. Lako se penje na štender uz pomoć noge, al i on deluje malko nestabilno na nizbrdo. Zamena ulja je malo problem jer je čep tik uz desnu nogaru. Posle prvih 300 km po fabričkom uputstvu zamenio sam ulje Motulom Expert Skuter 10w40, polusintetika. Nisam osetio promenu u zvuku, radu ili temperaturi u odnosu na kinesko ulje koje je i bilo čisto. Fabrika propisuje zamene na 300, 1.000 pa na svake 2 hiljade, dat je plan razrađivanja do 1.500 km sa skokovima, 300, 500, ... i sa smešnih 30 km za početak, odnosno maks 65 na sat od 1.000 do kraja razrade. To govori o ozbiljnom pristupu fabrike. Doduše, nije data gradacija ulja već samo odgovarajući standard kvaliteta, API SF. Predpostavka je da je to ipak minimum kvaliteta jer na nekim tržištima malte ne nema ulja. A uvoznik je preporučio Motil 5100, no mislim da treba za motore sa suvim kuplungom ulje JASO MB standarda, al to u drugoj temi. U

uputstvu je precizno navedeno svo intervalno održavanje sa potrebnim

zamenama i naslikanim mestima podmazivanja mašću ili uljem. Da ne zaboravim, heblovi su plastični, nema tegića na guvernali mada on ne vibrira. Retrovizori očaj, pogotovu meni kabastom sa 137 kg žive neto vage. Ratko mi je pokazao da motor mora da dobije pored tegića i kreš bar na prednjoj plastici i treći oslonac za pad je na nosaču kofera, ili samom koferu verovatno.

 

Za prvih 323 km, motor sa dvoje troši 3,45 a samo samnom 3,36, doduše lagno zbog razrade.

 

Lično, jako sam zadovoljan motorom, supruga takođe, ko da smo zaljubljeni ili možda lečimo klimaks koji nas hvata pa se podmlađujemo oduševljenjem novog ljubimca.

 

Prvu kontrolu i zamenu ulja obavio sam kod Ratka u Obrenovcu.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=52763.0

 

Neću da ga hvalim više, nit da vređam mu familiju, al ko da smo rod ( ja sam previše pican ).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bravo đunta, odlican opis i preneti utisci.  :)

 

Na osnovu cega si stekao utisak da obrtomer laze?

 

Potrosnja na prvi mah ne deluje tako mala za ovu kubikazu, ali ipak je u pitanju period razrade i urbana sredina.

 

U svakom slucaju, cak i da se ona nesto smanji nakon razrade, teza ruka na gasu to nadoknadjuje. :)

 

Sto se tice preporucene brzine, i lagane voznje za vreme razrade, ne moras ga bas preterano maziti, samo gledaj da ne prelazis polovinu do 2/3 gasa, a za toliko je cak i pozeljno da se optereti s'vremena na vreme. Ako vozis bas lagano, materijali se lepo ispoliraju, ali ne nalegnu najbolje, pa je iz tih razloga pozeljno menjati opterecenja kako bi u svakom rezimu sve bilo na svom mestu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Drago mi je da sam napravio čitljiv opis. Zaboravio da napomenem. Našao sam da delovi motora, glava, cilindar, bregasta i klip sa karikama pašu od Honde SH 150, a mislim i ceo variomat, ima ga i Malosi u programu. Čep za rezervoar ima neku dihtung gumu i baš se teško odvija, zavija i to mu otkriva kinesko poreklo. Mora i pažljivo da se sipa goivo jer ima neku predkomoru i očas se prelije. Za to ima malo bazenče oko čepa al se mnogo teško zavlači krpa za brisanje.

 

Ja sam go težak jutros 134 kila, sa odećom opremom celom to sigurno bude 150, plus supruga, ha, krije, al jedno 70 plus kofer i đakonije pa je to teret preko predviđenog a i ja sam sam dosta teži nego mlado momče, Ratko, i čim maknem od kuće, odma u brdo, pa mora da troši. Iskreno, trebao bi nešto skromnije al za sad mi troši manje nego Fri što me čini prezadovoljnim. Sad koliko će da troši kad se razradi ali i pri većoj brzini, ne znam.

 

Obrtomer laže jer na leru pokazuje skorop 2 hiljade i čim se pođe 4 pa 6 što je jednostavno nemoguće. Utisak mi je da duplo više očitava. Zato merač goriva pokazuje kad je pun što inače nije praksa kod Kineza.

 

Što se tiče razrade, ja pripadam staroj školi i razrađivao sam svaki auto 5.000 km sa 3 zamename ulja, odmah, 1.000-1.500 i na tih 5.000, i uvek ispram motor na leru nekoliko minuta tim istim ulje al upola manjom količinom. Sad isto ću razrađivati motor sa čestim promenama gasa jer pri slobodnom kotrljanju se motor najbolje pasuje. Uglavnom vozim 50, na mah 60, cimnem malo iz mesta al odmah povratim hebl. Da, trudim se da ga vozim van gradske gužve što više jer je to najlagodnije za agregat. Uz put zadržavam kočnicu  lakše i duže kočeći ne bi li se pridigla napred i izgubilo škripanje, mada mi još jedan pobratim po motoru kaže da i kod njega isto a prešo 2.500 km. No, napraviću ja to kako treba sigurno.

 

Ajd što se ja radujem da sedne, nego što me supruga tera da se vozimo a ona je operisana od auto-moto pasije,trka,mehanike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja