Jump to content

Moto Zajednica

MV AGUSTA F4 2010

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova

Varese, 2nd November 2009 : MV Agusta launches the new F4 and revolutionizes the legend of Italian supersport motorcycles, redefining the meaning of beauty and performance.

 

"The launch of the new F4 builds upon the success that started with the new Brutale and will lead MV Agusta to write new pages full of tradition and victories" Enrico D'Onofrio, Managing Director of MV Agusta commented. "The F4 was born from a completely new project with the single-minded goal of improving upon perfection and increasing the synthesis between the art of design and supersport performance. We will continue to invest in the design and development of new models in the future in order to increase the product range of our extraordinary motorcycles."

 

The new F4 is a project that follows in the footsteps of MV tradition and will keep alive the dream of having the most unique supersport motorcycle in the world: a motorcycle that is true in its origins, built to the highest levels of engineering excellence and offering incredible performance. Pure perfection.

 

zvanicno u Milanu sledece nedelje, ali evo nesto unapred...

 

The engine has been revolutionized: the ultra compact in-line 4-cylinder 998cc engine is capable of reaching 186 hp at 12900 rpm. The highest level of engineering technology have been coupled with the most advanced electronic controls including: twin fuel injectors per cylinder, variable length intake system, slipper clutch and the TC MK II traction control system which has 8 levels of adjustment. These advancements along with the uniqueness of the radial valve system attribute to the fact that this engine is the most sophisticated and evolved on the market.

 

The chassis has also been engineered to unheard of levels of compactness, the new single sided rear swingarm has been lengthened while at the same time its weight has been reduced along with the fully adjustable suspension which are all factors that contribute to making the new F4 unique.

 

The bike that originally revolutionized the world of supersport motorcycles has become even more beautiful, sleeker and modern while maintaining the unmistakable design "Made in MV". The new xenon headlight and the new super light fairing are factors that contribute to the incredibly narrow cross-sectional area and the new pipe organ exhaust system with a restyled 4-in-1 silencer are all distinctive elements identifying F4 as the most exclusive motorcycle in the world.

post-2796-12879055700516_thumb.jpg

post-2796-12879055700851_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Zvanicno pretstavljanje je 8 novembra, a danas je pusten i prvi zvanican video:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
MV Agusta is currently producing the F4 1078 RR 312. 312kph being the recorded top speed at the Salt Flats in Utah in 2007. The RR312 reached a recorded top speed of 195, but since speeds are averaged, it's recorded top speed is 194mph, or metric, 312kph.

 

Cisto da se zna: prethodnik ove MV Aguste je najbrzi serijski 1000ccm motocikl na svetu. Da li je ova nova brza??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Prethodnik ove Aguste je bio najavljivan i u SBK pa nista ... tresa se gora, rodio se mis! Izvlacim zakljucak jer je nigde nije bilo a cena nadrndana do neba da nesto nije isli po planu.  Ovaj je mnogo lepsi jer na starom mi izbise oci 4 okrugla izduva. Ne vidim neku radikalnu promenu u dizajnu osim zadnjeg dela a za ostalo cu malo da procitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Svaki jedan mali deo je malo ruzniji od or'ginalnog Tamburinijevog. Korak nazad sto se dizajna tice...  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Vala vrjeme je bilo da promjene onaj krmasti rep k'o u SRAD-a , a i i ove bocne stranice mi se svidjaju sto su malo prozracili sa ovom otvorima dok na prosloj je bila povrsina za bilborda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

2010f49.jpg

 

2010f48.jpg

 

2010f47.jpg

 

2010f416.jpg

 

2010f417.jpg

 

2010f420.jpg

 

i naravno, ono najbitnije za spotski motor:

 

MVAgustaF4104.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor: R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 186 KS pri 12.900 o/min.

Obrtni momenat: 114 Nm pri 9.500 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 86 cm

Težina: 192 kg

Rezervoar: 17 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

a jbt, posle deset godina to je sve ???

mogli su se malo vise portuditi, skoro da i nema razlike u dizajnu, mogli su malo radikalnije da promene dizajn, ali ko zna, mozda se boje da ne prodju kao DUCATI sa modelom 999 koji nije bas najbolje prosao kao naslednik legendarne serije 916-998 (mada se meni svidja)   , pa su odlucili da se drze dobrog starog i proverenog recepta...ali NEMOGU da verujem da su ostavili onaj odvratni prednji far :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Pazite ovako, u jednom Motomagazinu je bio interviju sa Klaudiom Kastiljonijem, jednim od brace koji drze Cagivu koja je tada bila vlasnik ravo na ime Mv Aguste. Klaudio je u tom intervjuu rekao da nece napraviti istu gresku koji je napravio Ducati kad je zamenio model 916 / 998 sa 999 (koji je pravljen da bude jeftinija varijanta malo vise dustupna sirim narodnim masama (da li su uspeli u tome ?)) jer je F4 kao i 916 dizajnerski savrsen motor kojeg vreme ne moze da pregazi. Mislim da se u ovom slucaju vidi donekle da su zeleli da promene nesto (ne tako radikalno kao 999) ali da su ipak odustali od koncepcije Kastiljonija sto se moglo i predpostaviti cim je isti morao da proda fabriku. Iskren da budem, meni se ovaj motor ne svidja, tako zasiljen mi vise lici na nekog japanca ili cak skupljeg kineza koji je prvenstveno namenjen americkom trzistu. Stara F4 mi je posle 998 jedan od najlepsih motora, a znao sam cim sam video one prve teaser fotke da ce ova nova biti ruznija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Za razliku od nakaze 999 ovo je prelijep motor

Ta "nakaza" ako se ne varam je delo izvesnog Pierre Terblanche-a (sada Moto Guzzi) kao i Multistrada. Ta dva motorcikla su mi licno jedni od najruznijih, pogotovo Multistrada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Za razliku od nakaze 999 ovo je prelijep motor

Ta "nakaza" ako se ne varam je delo izvesnog Pierre Terblanche-a (sada Moto Guzzi) kao i Multistrada. Ta dva motorcikla su mi licno jedni od najruznijih, pogotovo Multistrada...

 

Zavisi kako se gleda. Motor se ne gleda samo sa prednje strane, gleda sa bocne i zadnje strane. Model 999 po meni lepo izgleda kad se gleda sa boka i od pozadi, jer su smatrali da sa te strane i treba da ga gledaju :D  Nikako se ne bih zalio da posedujem 999, mnogo mi se svidja :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=8hzrbntlSVY :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja