Jump to content

Moto Zajednica

KLE500 1991 i noviji

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki KLE500 1991 i noviji

 

S3Vh8_kawasakikle500969798000.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

1 mesec i pređenih 1200 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Dopada mi se prvo cena. U cenovnom rangu do 2000€ mislim da je ovo najbolje u enduro klasi.

Posle cene na drugom mestu je cena registracije od oko 8.500 dinara koja je super ako uzmemo u obzir da je za recimo hondu transalp oko 15.000 din. priznaćete nije mala razlika. Potrošnja motora je isto razumna 5 do 7 litara. Naravno zavisi od vožnje.

Lepo se ponaša na putu i van njega, i predivno podnosi sve rupetine na našim putevima.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Definitivno KOČNICE. Izuzetno slabe kočnice su mu mana dok se ne naviknete da kočite ranije, i još ranije i ranije....

Još jedna mana mu je uži sic tako da mogu malo da vam utrnu jajca al....ne mari.

treća i poslednja mana mu je nemanje plovka i indikacije količine goriva.

 

5. Moj utisak:

 

Ništa naročito ali idealno za sve koji nemaju kinte za nešto ozbiljnije (MENE)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Dve godine, vozim ga skoro svaki dan. Sem kada je ispod 10 stepeni celzijusa

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno jednostavan,pouzdan,mali potrošač,nenametljiv za kućni budžet. Za svoje godine i dalje izuzetno atraktivan, i ima najlepšu zaštitu motora od kamenja od svih motora koje sam ja video.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kočnice su mu relativno slabe. Ali nemogu reći loše kada nisam probao KLE sa modifikovanim kočnicama. Kada se koči pravilno, zaustavlja se u mestu bez problema.Prvo konstantna sila na zadnju kočnicu pa zatim doziranje prednje i nema problema garant. Probajte!!!!

Kao i moj prethodnik, i ja zameram na tome što nepostoji merač nivoa goriva. Nemam druge primedbe.

 

5. Moj utisak:

Ja sam sa mojim KLE-om prešao za jednu i po sezonu do sad 20000 km bez i jednog kvara. Kada sam ga kupio imao je 36000 km sad ima 56000 km. Motor je po mom ukusu 100%. Što se tiče sedišta, problem je kada se ljudi sa njim malo vozaju. Treba se uvozati i onda je sve ok. Stajanje je na svakom sipanju goriva tj. na 200 km. potrošnja mi je išla od 4.2 do 6.5 u zavisnosti kako se vozi i gde sa kojim gorivom. za njega je najlepša brzina do 120 km.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Par meseci - nepuna sezona

 

3. Sta mi se dopada:

Masina je izuzetno pouzdana, nadaleko poznati agregat. Jako lako se vrti i ima prilicno obrtaja za enduro (mozda i previse). Izuzetno povlaci, verujem da u toj klasi medju najboljima. Po meni, najlepse se ponasa na nekih 6000rpm. Mnogi kude prednje ogibljenje da puno tone prilikom kocenja, ali meni je to sasvim ok. Motor je vrlo atraktivan, uzimajuci u obzir godiste. Dosta je veliki fizicki, sto mi se takodje svidja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sediste je prilicno neudobno za duza putovanja, ali se da preraditi. Vibracije masine i plastika na 3000-3500rpm su mi malo smetale. Kocnice nisu nista posebno, ali za moj stil voznje su bile dovoljne. Lonac auspuha kao i izduvna grana su mogli biti kvalitetniji. Kao sto kazu kolege, odsustvo bilo kakvog meraca goriva.

 

5. Moj utisak:

Motor koji je dobar kako za pocetnike, tako i za iskusnije vozace. Iako nisam dugo posedovao KLE, slatko sam se navozao sa istim. Sve u svemu, jako dobar motor za izdvojenu sumu novca.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Vidim da je zadnji post jos od davne 2010 ali ja sam tek sada u najvecoj ljubavi sa mojim KLE/om pa cu i ja nesto sarnuti

 

 

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2007 (tj. zadnja godina zvanicne produkcije)

 

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

vise od 25000 km januar 2008 do dans (april 2012) i jos dugo nadam se, ako me ne "skinu " sa njega taksisisti po PG.

 

 

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

SVE (Specijalno volim taj osjecaj kada dosta jak motor (45 ks) zbog njegovih dva cilindra u nizim obrtajima ima zvuk kao da elektromotor, izdrzljiv kao mazga, za odrzavanje minimalni troskovi ) Moram Vam reci i nesto sto bajkeri vole da sakriju - padao sam sa njega 3-4 puta a jednom mi ga je srusio vjetrar. Na bilo kojem skutercicu imali bi 500 - 1000 e stete a ne na ozbiljnijem motoru. On se podigne, ogreban, trpi i cuti!

 

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

SVE (Salim se naravno! Sve te hiljadu puta navedene stvari stoje / lose kocnice, neudobnost, neaerodinamicnost...) sve to kompezuje svojim casnim i postenim drzanjem!!!

 

 

 

 

5. Moj utisak:

 

Nije za klince, nije za brzinsku street pricu, nije ni ultra offroader (pokidao mi lezajeve prednjeg tocka na makadamu - mada priznajem, vozio ga oko 80 km/h po losem putu) ali previse ga volim! Nije ni za bajkerske skupove, ne prati se ni sa jednim motociklom u voznji - ima svoj rezim voznje i postujte ga. On ce bezrezervno onda postovati Vas. Predlazem ga ljudima u srednjim godinama koji nemaju bas prevelike putne afinitete (koje ce on veoma dobro obaviti - bio do Atine, preko Albanije s njim ali boli straznja strana) koji vole da svremena na vrijeme progaze off roadom.

 

Mladjoj generaciji upucujem izvinjenje jer kazem da KLE nije za njih, trazice od njega maximum koji ce im on i pruzitim - ALI STA ONDA, lose kocenje, nabadanje na viljusku i u velikom ste problemu. KLE trazi sredjeniju glavu! Uostalom koji motocikl to ne trazi.

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Pošto će ovih dana u prodaju zaslužio je da napišem nekoliko reči o njemu :takoje:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

Rodio se 1998 godine

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

Nepune 2 godine - oko 10 000 kilometara

 

3. Šta mi se dopada:

 

Pruža više nego što košta :aha: Ne troši motorno ulje. :takoje:

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

U početku me je nerviralo sedište ali kada se uvozaš što kaže "PecaZR" više nema problema. Drugih zamerki nemam.

 

5. Moj utisak:

 

Uz redovno održavanje preostaje samo da sipaš gorivo i uživaš u vožnji. Pouzdan motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

Godina 2004

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Godina dana, ili dve polu sezone, ili od avgusta do avgusta ili 7000 km :D

 

3. Sta mi se dopada:

 

Meni lepo motorce, potrosnja odlicna, kod mene nikad nije trosio vise od 4,5 litra, doduse nisam mu ni ja dusu vadio, znaci normalna voznja...do stotke :moto3: . Za po gradu odlican, posto je uzak moz` se provuces gde `oces. Dobra preglednost lepo sedis na visini. Za pocetnika odlican, ako i krene da pada na stranu pri maloj brzini ili u mestu lako moze da se zadrzi da ne bupne na bok. Lepo ide kad se vrti oko 4000 obrtaja... na visim obrtajima postaje brzo zmijce :jee: .

 

Jeftino odrzavanje... nema puno elektronike...pouzdan agregat...ne kvari se nista :D

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Standardno : kocnica prednja, mekana viljuska... ali nije bas toliko lose kolko ljudi pricaju. Pri vecim brzinama na auto putu nije bas najstabilniji, malko leluja. Ako vozite van grada po krivanama..uzbrdo nizbrdo, trazi visoke obrtaje i stalno saltanje..jbg ipak mu fali malo snage za takve stvari. Sediste hebe stvari, stvarno je nudobno, posle 20 km vec trne tur, sujahac pri kocenjima i to ne prejakim leti na soferova ledja.

 

 

5. Moj utisak:

 

 

Suma sumarum...

Za pocetnike odlican motor, ja bih ga uvrstio u klasu gradski enduro ;) . Ko zuji po gradu a voli enduro kle je pravi izbor zbog gabarita i potrosnje. Za otvoren put...hm..moze bez problema, ali ipak nije neki gust. Lepo sam se navozao sa njim,on mi je bio prvi motor, prasta pocetnicke greske. Lepa masinica, u ovo doba krize veoma isplativo motorce,,,dace mnogo vise nego sto se ulozi u njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: yamaha fazer 600, 2007 godina

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

3. Sta mi se dopada:

lijep motor, (malo bih promijenio far i sic), dobar zvuk, lagan za voziti..jeftin za takav motor.

 

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

kočnice, nema temperature, pokazivač rezervoara..

5. Moj utisak: Prezadovoljan ali ja ću ga malo doraditi:) promijeniti sic i možda prelakirati, promijeniti prednju masku sa farom.

Svaki savjet je dobrodošao, pozdrav!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

PEX_9125.jpg

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2001.

2. Vreme provedeno na motociklu:

pola sezone, 2.000km

3. Šta je moglo biti bolje:

Definitivno frontalna zaštita od vetra. Pri brzinama većim od 120km/h oseća se jak otpor vazduha. Srećom, Ivan pravi jako dobre vizire prihvatljive za džep domaćih vozača tako da to nije problem. Fabričko sedište takođe nekima predstavlja problem na dužim putovanjima, srećom rezervoar je plitak (svega 15-ak litara) tako da druženje vašeg dupeta i fabričkog sedišta ne traje dugo. Nema merač temperature i pokazivač rezerve što je opet u neku ruku minus upravo zbog manjeg rezervoara. Samim tim je i autonomija u vožnji motora diskutabilna ako se planira dugo putovanje. Kada smo isli za Ostrovicu prešao sam 215km a da nije ušao u rezervu, pritom sam na Ibarskoj u povratku isao prosečno oko 110km/h, a po lokalnom putu od Lazarevca do Ostrovice prateći Duleta na Africi držao sam između 4.000 i 5.000 obrtaja. Sreća pa nije veliki potrošač inače bi zaista to bio problem. Prednji blatobran bi mogao biti viši za 1-2cm ali i to se veoma lako reši dodavanjem distancera. Mogao bi i fabrički izduv da se zameni pošto zvuči kao da ima 200ccm.

4. Šta mi se dopada:

Izuzetno upravljiv motor koji je sposoban da ide i kada se dobro natovari. Iako ima 500ccm može da drži korak sa ozbiljnijim motorima svog ranga u većini situacija. Neko je pominjao problem sa prednjom kočnicom, međutim jedna promena ulja na istim čuda čini. I moj je kočio kao putnički avion ali kada sam mu promenio ulje počele su da se ponašaju daleko bolje. Ovaj koji vozim je srednja generacija KLE-a tako da još uvek ima dovoljno jak agregat, može da "potrči" kada je to potrebno. Po zemljanim i lokalnim putevima se jako dobro drži, čak sam ga vozio i po makadamu na kom se pokazao kao jako stabilan. Po autoputu sam samo jedanput vozio od Mladenovca ka Beogradu ali nisam prelazio 130km/h zbog velikog otpora vazduha pošto još uvek nisam ugradio Ivanov a/m vizir.

Pristupačan za održavanje i služiće lepo ako mu se pokloni redovna pažnja u obliku servisa, uostalom kao i svim enduro motorima. Ukoliko se vozi u granicama normale ne troši mnogo goriva. Izuzetno jednostavan način menjanja ulja u prednjim viljuškama. Na njemu se može raditi gomila kastumizacija i opet da izgleda lepo, samo treba znati šta staviti. Dizajn motora je subjektivna stvar, meni se dopada.

5. Moj utisak:

Sa KLE-om sam imao dve duže vožnje, jednu skoro 200km sa samo dva kratka stajanja i drugu sada do Ostrovice u grupnoj vožnji sa pređenjih ukupno 250km. Na obe ture motor se ponasao jako dobro, poslušno, lepo je upijao živopisne teksture naših puteva, agregatu nijedan uspon niti komanda nije bila problem, ima jako precizan menjač, prednja suspenzija iz kojih sam izduvao sav vazduh dobro održava stabilnost motora na putu. Dovoljno je uzak da može da se provlači kroz grad, a visina omogućuje vozaču da ima jako dobru preglednost ispred i oko sebe. Ovaj motor je jako siromašan što se elektronike tiče što je po meni samo plus. Pošto je i sam visok ko god da sednje na njega neće mu biti mali, što zbog izgleda što zbog osećaja tokom vožnje. Dobar je za početnike, ali koliko vidim i daleko iskusniji vozači ga vole i rado voze. Verujem da je dobra kupovina naročito ako se računa uloženo-voženo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Nisam hteo da pisem nista o motoru, dok nije proslo bar 3 godine, da ne bih bio pristrasan, sada posle voznje njega, i jos nekoliko motora pored, mogu da napisem koliko toliko realan prikaz.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2007.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 godine, ili 12,000km za sada

 

3. Sta mi se dopada:

 

1.) Jednostavnost i izdrzljivost masine.

 

Uz redovno odrzavanje, koje je pre svega veoma jednostavno i jeftino, izuzetno su male sanse da ce vas agregat izneveriti.

Pristup bilo kom delu, koji je potreban za redovno odrzavanje je par srafova od vas. Da li je menjanje ulja, filtera vazduha, kocione tecnosti, rashladne tecnosti, ako imate i malo smisla, moci cete sami da uradite.

Sto se tice izdrzljivosti, ja svog KLE-ku stedim, miran sam na gasu i ne vozim ga huliganski, ali znam dosta ljudi koji ga nisu nikada stedeli, a oni ih i dan danas zahvalno sluze. Mora da postoji razlog zasto se isiti motor nije menjao 16 godina.

 

2) Ekonomicnost.

 

Pored cene odrzavanja, i nivo goriva koji mu je potreban je prilicno pristupacan. Naravno zavisi od konkretnog motora, i njegovog odrzavanja, ali ja sam uspeo da ostvarim i potrosnju od 4L i to sa suvozacem, prosecnom brzinom na otvorenom oko 90kmh. Konkretno domet mu je 300km, a mi smo negde na 350km bili, i jos nam se nije palila rezerva.

Cena registracije je malo ispod 10.000 sto je prilicno povoljno za "veliki" motor.

Cena samog motora je dosta povoljnija u odnosu na konkurenciju.

 

3) Dostupnost dodatne opreme.

 

Ja sam stekao takav utisak, dakle, da li zvali Bobana koji pravi sediste, Ivana koji pravi vizire, Sebu koji pravi nosace, i crash barove, ili nekog drugog domaceg majstora, svi oni vec znaju sta treba za KLE i kako. Dakle, ima nas brojcano dosta, i u glavnom nam smetaju isit problemi(npr sediste), pa i majstori u glavnom imaju i gotova resenja, tako da se takve stvari lako i brzo, i jos bitnije jeftino resavaju(npr. dobijete za 100e Bagster tip sedista kod Bobana, koje meni sluzi vec 3. sezonu, i resilo mi je sve probleme neudobnosti).

Smeta vam vetar? Nema problema, Ivan ima gotove vizire za vas, samo dodjte i montirate, bese 35e, ne znam koliko je sada, verovatno se nije mnogo promenilo.

Svi ovi majstori mogu uraditi takve stvari i za bilo koji drugi motor, ali kada kazes KLE, samo kazu, nema problema, znam sta ti treba.

 

4) Dobra zastita motora, od strane skidplate-a.

 

5) Estetika.

 

Za modele od 2005-2007 godine. Pogledajte slike, i one govore sve. Ja sam prezadovoljan kako moj KLE izgleda, agresivno i moderno, iako u tehnickom smislu to nije, ali ce, cini mi se uvek biti lep i u modi po izgledu.

 

Dakle, ono sto vam mogu reci za njegove vrline, jeste da tamo gde je najbitnije to ce vam pruziti, cene registracije, odrzavanja, dostupnost delova, estetika sve je tu da vas manje boli glava, ali da ima problema, ima itekako. Naravno, koji motor ih i nema?

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

1) Kocnice.

 

Dakle, opste poznati problem. Slabo koci, jednostavno, tako je kako je. To sam najbolje shvatio kada sam seo na Transalpa, pa na Fazera, i onda se vratih na KLE stisnuh kocnicu da stanem, a on nece, imam osecaj kao da samo ide i da ovozemaljski zakoni fizike ne deluje na njega, ali naravno to je samo prividno, jer jednostavno, mora se jace stisnuti, i tu je upravo razlika izmedju njega i svih drugih sa "dobrim" kocnicama.

Morate imate osecaj za njega, kada kocite, koliko jako, itd... lako mi je bilo da se naviknem na motor koji staje u mestu, i bez mnogo pitanja, ali kada sam se vratio na KLE ocekivao sam da ce to isto uraditi, i on to uradi, samo sto morate zapeti malo vise, i to je taj nezgodan osecaj koji vam pruza. Kada naucite da kocite malo jace i malo ranije, necete nikada imati problema u svakodnevnoj voznji.

Ono sto me muci a povezano je sa kocnicama, je to sto prednji kraj mnogo propada na dole. Dakle vi zakocite, i vile propadnu, i jos ako imate fabricko sediste koje je malo nagnuto na napred, redovno se nabadate na rezervoar. To nabadanje se resava preradom sedista kod majstor Bobana, a probpadanje vila, naduvavanjem samih vila na 2 bara(ne vise), ili kupovinom progresivnih opruga(u Louisu 100e), kada se motor kod kocenja mnogo bolje ponasa u tom slucaju.

Takodje, mozete popraviti kocenje i pancirnim crevima, ali ne ocekujte cuda, samo ce kociti malo bolje, pri manjem pritisku na kocnicu.

Jos jedno resenje koje se moze primeniti da bi se otklonio ovaj nedostatak, je stavljanje kljesta od GPZa koja su veca, i bolje koce, lezu sraf na sraf, tako da ako su vam dostupna, verujem da je dobra investicija.

 

2) Sediste,

 

Sediste je jedostavno isuvise usko, i po mom misljenju, ne postoji to "uvozanje" koje ce vas navici na njega. Jednostavno dajte 100e, za sediste, umesto za aupsuh npr, i resite taj problem. Mnoge KLE-ke vec imaju reseno sediste, tako da usled kupovine mozda i necete morati da brinete o tome.

 

3 Visoko teziste, usled kojeg motor deluje tezi nego sto stvarno jeste. Nesto, na sta se naviknete, ali opet, nesto sto oduzima komfor.

 

4) Zastita od vetra,

 

sa fabrickim partljkom od vizira, dobijate neefektivnu zastitu, koja vas gadja direktno u telo, i siguran sam da je nuzna investicija, u vizir koji ce resiti te probleme i uciniti vasu voznju komfornijom.

 

 

Ovo su bile neke krupnije mane, sada od sitnica koje sam otkrio a koje mi idu na zivce, ali nisu presudne u kupovini mogu izdvojiti:

 

1) Nedostatak meraca goriva

 

2) Kratak stitnik pogonskog lanca, usled cega vam je umascen tocak svaki put kada podmazujte lanac.

 

3) To sto su svecie smestene tako da u njihove kanale upadne sve i svasta, od lisca, do pcela, i mora se dobro, dobroo, dobrooo izduvati i ocistiti pre nego sto se zamene.

 

4) Vibracije u retrovizorima, zbog cega vam se drma ogledalo, pa ne vidite cisto sta je iza vas. Nije neprakticno, vidite i kola i motor, ali prosto ide na zivce, meni barem.

 

5) Mekano zadnje ogibljenje i kada je na najtvrdjoj poziciji.

 

6) Uska konstitucija motora

 

5. Moj utisak:

 

 

Sad covek moze da pomisli, gle' sta je mana... jeste, ima ih, i ne treba ih kriti, ako ste svesni onoga sta vozite, bicete uvek zadovoljni. Za KLE-a kazu da je manje ili vise dobar u svakom segmentu(asfalt, off, grad, touring), ali je najbolji u onim esencijalnim(kvalitetan motor, niska cena, niska cena odrzavanja), i moze vas dovesti do bilo koje tacke koje mu zadate, a stvar toga, da li je dobar, ili nije, je samo problem u ocima vozaca i ocekivanju koje ima on sam od njega.

Ono za sta bih ga ja toplo preporucio, je kao pocetnicki motor, i motor za grad zbog niske potrosnjje, cene registracije, visine, zbog kojih ste iznad vecine kola, zbog toga sto je uzak, i ima dosta snage na nizim obrtajima.

 

Poprilicno zivahan konjic u svakom slucaju.

 

Pozdrav. :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Godište motocikla kog vozim:- 1992

 

Vreme provedeno na motociklu: oko - 3 godine redovna vožnja kad vreme dozvoljava

 

Šta mi se dopada: Sportski duh motora-lepo ubrzavanje! , prašta sve greške u vožnji , mali potrošač, pouzdan agregat , uvek lepo pali , dostupnost rezervnim delovima, i dodatne opreme , univerzalan motor , prelepo izgleda-atraktivno izgleda, moguća prepravka motora u super moto , ili u dakar reli motor , laka upravljivost, motor se sam vozi, naleganje u krivini veoma bezbedno , vozim ga veoma agresivno , nikad nije izdao ,ima oko 80 000 km na satu, i jos uvek solinu kompresiju cilindara, moguće dodavanje 10ak konja uz par zahvata, lepo se ponaša na svim putevima, trpi bukvalno sve , po kamenitom putu volan ne mrda, moze se voziti bez ruku po najgorem makadamu, uz zamenu auspuha dobija se veoma lep zvuk, po gradu je veoma okretan kao bicikla , otporan na neke blaže padove , OPRAVDAVA IME paKLEni ---> KLE- K-KAWASAKI L-LIMITED E - EDITION

 

Šta je moglo biti bolje: pa nista specijalno , malo bolje kočnice , i jos neke sitnice ...

 

Moj utisak: Motor je najatraktivnijeg izgleda u klasi, ima sportski duh, za razliku od ostalih endurki, uvek kad sednem na njega dobijem adrenalinski šok ! :) , nikad mi ne dosadi vožnja, vozim ga vrlo agresivno, brutalan zvuk uz drugi auspuh, mami poglede svih ... :)

 

 

 

Послато са GT-I9305 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
2007

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Mesec dana, 600km, nov sam vozac

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
1. Dizajn - prednji deo stvarno odlicno izgleda, mada zadnji mi se nekako ne dopada previse,
deluje mi previse kockasko, mislim na sadnji blatobran i svetlo.

2. Potrosnja - 4.5L kombinovane voznje, ako se ne prelazi 5000 obrtaja, nekih 110km/h u sestoj brzini i
ako se sakrijem ispod vizira, inace, vetar pri tim brzimana znatno utice na potrosnju. 
Prvi put kad sam ga vozio i nisam o tome razmisljao, na 170km sam usao u rezervu, znaci preko 6.5L na 100km

3. Upravljivost - vrlo brzo sam stekao sigurnost u voznji, imajte u vidu da nisam nikad vozio
veliki motor. Vec primecujem koliko bolje manevrisem, a moze to jos dosta bolje.

4. Visina - ja sam 183, odlicno se osecam na njemu, perfektan za moju visinu


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
1. Tabla - merac goriva, temperature, prosto mi je neverovatno da toga nema na modelu iz 2007. Sat bi isto bio dosta koristan

2. Mali rezervoar - 15l sa sve rezervom (11 + 4), da ima jos 5l vise, bio bi idealan.

3. Lupanje pri menjanju brzina - nisam siguran da li je to generalno normalno kod svih motora,
ali saltanje iz prve u drugu (bas jak udarac), trecu (malo cukne, nekad i ne), cuje se bas jak udarac, koji se ne cuje kod 4,5,6 brzine.

4. Aerodinamicnost - fabricki vizir, zameniti odmah, to mi je prvo na listi, odbija vetar pravo u vrat i glavu. pri brzinama vecim od 100, motor konstantno leluja.
Pretpostavljam da je tako kod vecine laksih endura.

5. Zvuk - nema ozbiljan zvuk. Auspuh mi je druga stavka na spisku modifikacija.

[b]5. Moj utisak:[/b]

ODLICAN, PREZADOVOLJAN. Sa malim modifikacijama, motor moze da bude preozbiljan.
Nema da se nekom nije dopao u mom drustvu. Ostavlja mnogo bolji utisak na ljude nego sto sam ocekivao.



 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja