Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ravnodusan sam. Voleo bih da imam priliku da je provozam nekoliko dana, ali to bih voleo i za GS-a i Varadera. Interesantno mi je da se Yamaha odlucila za kardan, ABS i Traction Control.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Bas me interesuje kome ce da zasmeta kardan i ABS na putnom enduru ?

 

 

Meni se ne svidja kardan ni u jednoj varijanti, (iz mog skromnog iskustva) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se ne svidja kardan ni u jednoj varijanti, (iz mog skromnog iskustva) ...

 

E, a sto?? Kako su se pokazali lanac i kardan na onom putu u Azerbejdzan? Neko poredjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Meni se ne svidja kardan ni u jednoj varijanti, (iz mog skromnog iskustva) ...

 

E, a sto?? Kako su se pokazali lanac i kardan na onom putu u Azerbejdzan? Neko poredjenje?

ovaj sa kardanom se smorio, nije imao sta da podmazuje  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Meni se ne svidja kardan ni u jednoj varijanti, (iz mog skromnog iskustva) ...

 

E, a sto?? Kako su se pokazali lanac i kardan na onom putu u Azerbejdzan? Neko poredjenje?

 

Oba su se pokazali odlicno, kardna nije pipan shodno ulozi, a lanac je dotezan jednom za tu kilometrazu (opet shodno svojstvu) .. A ja lichno ne volim .. I ne znam koliko smisla ima da ja sad kao objasnjavam zashto ne volim kardan  ;D

Ne ulazim u polemiku shta je bolje .. Jednostavno ne volim .. Suvishe direktno za moj ukus voznje itd ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Meni se ne svidja kardan ni u jednoj varijanti, (iz mog skromnog iskustva) ...

 

E, a sto?? Kako su se pokazali lanac i kardan na onom putu u Azerbejdzan? Neko poredjenje?

ovaj sa kardanom se smorio, nije imao sta da podmazuje  ;D ;D ;D

 

Toliko mu je bio dosadan taj bmw da je uspeo da zaspi ..  ;)  http://www.nakrilimavetra.com/  => (imash tu negde na B-logu u Odessi i posledice tog dogadjaja  ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

ja mislim da je kardan najbolja stvar na motoru,prvo ne boli te glava da dotezes lanac,da podmazujes sto i kosta ,da ga recimo ako prelazis malo vise mijenjas svake godine i lancanike znaci 150e trosak plus bar nekoliko sprejeva to je 200e i plus glavobolja dje god krenes jel podmazan ,jel treba da se dotegne ,moras nosit sprej na bilo koju duzu turu,i mastit ruke.dok kardan gotovo bez ulaganja ,ulje mu se mijenja na 30 000 hiljada ,i to mozda staje oko pola litra zavisi od modela ,znaci trosak 10e ,kardan je potpuno necujan ,dok se lanac ipak pomalo cuje.

ja sam za kardan u svakom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Posto je autor tekstova iskoristio, tj zloupotrebio svoja ovlascenja i izbrisao ceo svoj post, na koji je ovaj post bio odgovor, prinudjen sam da i ja EDITujem ovaj post, jer je kao odgovor bez pitanja totalno van konteksta. Nisam koristio quote jer je moj post bio odmah ispod njegovog pa se znalo na sta se odnosi.

 

Ako se ocekuje od nas da dobro razmislimo pre nego napisemo bilo sta, onda to tek treba ocekivati od urednistva. Ovo sad je jako dobar primer zato je trebalo da ostane opcija EDIT, a i ako se isti taj EDIT ogranici to isto treba ograniciti i urednicima, jer prave iste greske i krse pravila kao i ostali forumasi forumasi.

 

Cista zloubotreba ovlascenja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

I ovaj post je bio odgovor, na odgovor autora tekstova, na moj gore izmenjeni post, koji autor tekstova takodje izbrisao, pa i njega menjam...

 

Daj mu vlas' da vidis kak'i je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Meni se izuzetno dopada taj "novi" koncept maxi-endura .. ABS, kardan i ostale gluposti su vec postale manje/vishe standardna oprema, shto na takvim motorima moze samo da poveca nivo uzitka i sigurnosti u voznji, nesumnjivo jak i udoban za svu svoju snagu i velicinu, ovaj "putni enduro" verovatno nizom cenom od nekih drugih proizvodjacha ce biti ozbiljan konkurent na tom delu trzishta .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hm... sem Stelvia i GS-a, ne znam ni za jedan drugi maxi enduro sa kardanom.

 

Dobro mozda sam malo pogresno formulisao .. U glavi su mi i Grand Toureri .. Razne Pan-evrope Lt-ovi i slichno .. Sve u svemu, veliki putni motori od recimo 1000 + kubika  ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Hm... sem Stelvia i GS-a, ne znam ni za jedan drugi maxi enduro sa kardanom.

 

Honda XLV750R из 80-их...  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Posto je autor tekstova iskoristio, tj zloupotrebio svoja ovlascenja i izbrisao ceo svoj post, na koji je ovaj post bio odgovor, prinudjen sam da i ja EDITujem ovaj post, jer je kao odgovor bez pitanja totalno van konteksta. Nisam koristio quote jer je moj post bio odmah ispod njegovog pa se znalo na sta se odnosi.

 

Ako se ocekuje od nas da dobro razmislimo pre nego napisemo bilo sta, onda to tek treba ocekivati od urednistva. Ovo sad je jako dobar primer zato je trebalo da ostane opcija EDIT, a i ako se isti taj EDIT ogranici to isto treba ograniciti i urednicima, jer prave iste greske i krse pravila kao i ostali forumasi forumasi.

 

Cista zloubotreba ovlascenja!!!

 

I ovaj post je bio odgovor, na odgovor autora tekstova, na moj gore izmenjeni post, koji autor tekstova takodje izbrisao, pa i njega menjam...

 

Daj mu vlas' da vidis kak'i je ;)

 

Kakav si ti lik...  Jel' ti sada bolje kada si istresao još svog otrova oko sebe?

 

Ja sam napravio benignu šalu koja se nadovezala na Mikkin post, a koju si ti iskoristio da kreneš sa uvredama.  Svoj post sam obrisao, kao što svaki član može, jer ne želim da učestvujem u svađama i pravljenju negativne atmosfere koju ti, vidim, obožavaš.

 

Izvoli, sad slobodno nastavi sa svojim šizofrenisanjem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Posto je autor tekstova iskoristio, tj zloupotrebio svoja ovlascenja i izbrisao ceo svoj post, na koji je ovaj post bio odgovor, prinudjen sam da i ja EDITujem ovaj post, jer je kao odgovor bez pitanja totalno van konteksta. Nisam koristio quote jer je moj post bio odmah ispod njegovog pa se znalo na sta se odnosi.

 

Ako se ocekuje od nas da dobro razmislimo pre nego napisemo bilo sta, onda to tek treba ocekivati od urednistva. Ovo sad je jako dobar primer zato je trebalo da ostane opcija EDIT, a i ako se isti taj EDIT ogranici to isto treba ograniciti i urednicima, jer prave iste greske i krse pravila kao i ostali forumasi forumasi.

 

Cista zloubotreba ovlascenja!!!

 

I ovaj post je bio odgovor, na odgovor autora tekstova, na moj gore izmenjeni post, koji autor tekstova takodje izbrisao, pa i njega menjam...

 

Daj mu vlas' da vidis kak'i je ;)

 

Kakav si ti lik...  Jel' ti sada bolje kada si istresao još svog otrova oko sebe?

 

Ja sam napravio benignu šalu koja se nadovezala na Mikkin post, a koju si ti iskoristio da kreneš sa uvredama.  Svoj post sam obrisao, kao što svaki član može, jer ne želim da učestvujem u svađama i pravljenju negativne atmosfere koju ti, vidim, obožavaš.

 

Izvoli, sad slobodno nastavi sa svojim šizofrenisanjem.

 

 

Iskulirajte bre, premalo je cool likova ovde da biste se tako prepucavali ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Meni sigurno ne, ali me cudi da Yamaha tako otvoreno ide u GS koncept.

 

 

 

 

                        Ha haha pa jel to bmw ima ekskluzivno pravo na kardan,pa i Jamaha ima pravo na greske nije samo bavarac pretplacen na to.Osnovna prednost lanca je ako ste zaboravili je ELASTICNOST  i tu se prica zavrsava kardan je za kola i li one krotke vozace nesklone ostroj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja