Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nema sanse d abude u ovom OCC hrom fazonu, to je samo koncept za sajam. U pravu je Kepo, ovo nije nista vishe od dizajnerske igrarije, ali videcemo, ako zadrzi ovakvu siluetu,. bice zanimljivo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Meni se svidja ,verovatno ce uzivo biti mnogo lepsa.Pretpostavljam da ce se konacno pojaviti i TDM sa istim agregatom krajnje je vreme bilo,mada sam ocekovao 1000 ccm ovo je ipak mnogo bolje.Samo onaj ko je vozio TDM i zna kako poteze moze da predpostavi kako ce ovo da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo guma u koje su je obukli Metzeler Karoo 150/70 R 17 M/C 69R M+S TL

 

Dobro izlazi definitivno, i to je jako, jako dobro. Imace kardan i pun kufer elekrtonike, sto je lose...

Ovo je prototip, i samo molim boga da ne bude u ovom Orange Cpunty Chopers fazonu, polirana i sjajna...

Jedva cekam da vidim pravu stvar...

 

:) ovo za gomilu elektronike mi je bila prva misao... na official sajtu se razbacuju fensi skracenicama ABS, UBS,... to mi smrdi na kvarove u sred neke zabiti na putu kroz indiju, afriku, mongoliju... ne znam shto svi forsiraju fensi dodatke, sredite agregat da radi pouzdano i koristite kvalitetnije materijale za izradu svega ostalog na motoru...

 

RD03 filozofija pri osmishljavanju i proizvodnji + industrijski dizajner koji je osmislio ovaj tuareg / dakar look za super tenere... milina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Ako bude i približno ovome što se najavljuje biće odlično,šteta što nije V al šta da se radi.Malo je u ponudi putnih endura sa kardanom,ako bude i dobra cena oduvaće ''Bavarsku perjanicu GS''. Treba sačekati još i konkurenciju V-Strom 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Koncept. Lep koncept.

 

Plasim se da ce  biti dooosta razlike kad izadje serija... A ocigledno su se odlucili na ovaj korak kad su culi da KTM nece da ucestvuje na Dakaru  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Bice ovo jedan jakooooo zanimljiv maxi enduro !  ;)

Napokon su se proizvodjaci trgnuli iz sna i skapirali da treba vratiti ovaj koncept dok BMW i KTM ne otmu celo trziste, samo da se HONDA jos probudi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Koncept. Lep koncept.

 

Plasim se da ce  biti dooosta razlike kad izadje serija... A ocigledno su se odlucili na ovaj korak kad su culi da KTM nece da ucestvuje na Dakaru   ;)

Neznam samo kakve veze ima ovaj model sa ne ucestvovanjem ktm na dakaru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Mislim da bi ABS trebalo prihvatiti bez posebnog straha jer i ako poskupljuje motor za nekoliko stotki, veoma je funkcionalan a i nije izdajica tj. kada i rikne u nedođiji, motor i dalje ide, koči samo se gubi efekat ABSa.

Bez obzira na tehniku vožnje i kočenja kada je drajver dugo na putu, umoran, pomalo pospan znaću da možeš u momentu da svom silom udariš po obe kočnice pa kom obojci Tom i Đeri!

 

Motor je baš lep, simpatičan, ma nemam reći...samo ne znam koji jer ovo je nešto umotano u krpu a šta je, Boška pitaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Bice ovo jedan jakooooo zanimljiv maxi enduro !  ;)

Napokon su se proizvodjaci trgnuli iz sna i skapirali da treba vratiti ovaj koncept dok BMW i KTM ne otmu celo trziste, samo da se HONDA jos probudi !

 

a i oni drzhe to trzhishte sa 2-3 motora u ponudi... svashta... i svi ih voze... BASH ima mesta za konkurenciju (i spushtanje cena)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Licno da vam kazem, meni je 1200cc mnogo za takav motor...

U stvari, sve zavisi kako ce biti orjentisan... Ako bude za asfalt ko GS onda ok, takvi motori me ni ne zanimaju... Malo je izgleda zastranila klasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Acime , znam video sam tvoj post na drugoj temi , nisam hteo da te kritikujem , izvini . Samo sam postavio link , da ti pomognem , ti to obicno ne propustas.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Licno da vam kazem, meni je 1200cc mnogo za takav motor...

U stvari, sve zavisi kako ce biti orjentisan... Ako bude za asfalt ko GS onda ok, takvi motori me ni ne zanimaju... Malo je izgleda zastranila klasa...

 

ma nek japanci kopiraju 990 adv r i nek ga prodaju za 10k € (ono shto ochekujem od ove nove super tenere minus kardan)... onda bi bmw spustio 800 gs na 7k €.... i to bi sve bilo super :)

 

jer glupo je stanje na trzhishtu... imash do 4-5k € afrike... i onda rupetina do 800 GS... pa opet jaz od par 'iljada... pa onda kraj puta i 990 ADV R... 3 motora za ceo jedan segment trzhishta? glupo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja obično odradim pretragu, ali je u drugoj temi prilično loš naslov, pa je pretraga nije pronašla onako kako sam ja tražio. U svakom slučaju, moderatori mogu da spajaju teme, ali to još niko nije uradio, ne znam gde su :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Koncept. Lep koncept.

 

Plasim se da ce  biti dooosta razlike kad izadje serija... A ocigledno su se odlucili na ovaj korak kad su culi da KTM nece da ucestvuje na Dakaru   ;)

Neznam samo kakve veze ima ovaj model sa ne ucestvovanjem ktm na dakaru.

 

 

Pa da ti objasnim kad vec pitas... marketinske. Sigurno nece R1 vise da se prodaje ako Yamaha slucajno pobedi na Dakaru. A ako si uopste gledao slike pomenutog koncepta primetio bi da je uvijen u platno kao beduin iz dakar pustinje, zar ne?

 

Mislim Aco i Kepo pa stvarno ste ga preterali, znamo mi da je afrika najbolji motor na svetu, neponovljiv, za sve uslove, i za off i aut, za pustinju i sneg, Afriku i Sibir i sve komtinente pride i sta ima jos pohvalno da se kaze o afrikci ne mogu odmah da se setim koliko je dobra aj nek neko nastavi ima toga jos... jebes ostale marke. ::):D

 

Pit, jesi li ti bolestan  ???  ::)

Pa kako ti se omace da napises da je nesto bolje od TDM-a    ;D  ;D  ;D

 

Pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

E taman sam se naložio da mi sledeći motor bude AT, a sad već više nisam tako siguran... Naredne godine obećavaju... nova ST, čak se i šuška o novoj XRV (postavio neko link o novom agregatu iz Honde, i pominje se i XRV... hmmmmm)

 

Sve mi se čini da ću da čuvam moju Terenu još malo, pa da vidimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja