Jump to content

Moto Zajednica

Canon EOS-1 D Mark IV

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

50mm f1.4L?

Ovaj malisa se greskom nasao tu, ili je mozda 1.2? :)

Nije greskom. Kinezi cuda prave

 

ja se izvinjavam velikim poznavaocima i fotografima !!! nece se vise ponoviti !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Salimo se malo, naravno. Ja se razumem u ovu tehniku ko Marica u kriv k...

Salu na stranu, pitam se samo dokle ce ovo vise da ide? Pa ovo manje suma ima na ISO 25000 nego ovo moje govno na 640

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

ja se izvinjavam velikim poznavaocima i fotografima !!! nece se vise ponoviti !!!

 

Nemoj sad da se ljutis, nit smo veliki poznavaoci nit fotografi, ali mozemo malo da se nasalimo valjda :)

 

A sto se objektiva tice, vodim na pivo u zamenu za 10 minuta igranja sa 85/1.2  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

ja se izvinjavam velikim poznavaocima i fotografima !!! nece se vise ponoviti !!!

 

Nemoj sad da se ljutis, nit smo veliki poznavaoci nit fotografi, ali mozemo malo da se nasalimo valjda :)

 

A sto se objektiva tice, vodim na pivo u zamenu za 10 minuta igranja sa 85/1.2  :)

 

 

Malo je...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

ja se izvinjavam velikim poznavaocima i fotografima !!! nece se vise ponoviti !!!

 

Nemoj sad da se ljutis, nit smo veliki poznavaoci nit fotografi, ali mozemo malo da se nasalimo valjda :)

 

A sto se objektiva tice, vodim na pivo u zamenu za 10 minuta igranja sa 85/1.2  :)

 

 

Malo je...

 

;)

 

Onda vodim na pivo i bez igranja sa 85/1.2, pa cemo na licu mesta da se cenjkamo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Onda vodim na pivo i bez igranja sa 85/1.2, pa cemo na licu mesta da se cenjkamo :D

 

"Ovo lici na pocetak jednog dugog prijateljstva..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Oskoljen danashnjom viznom radoschu, poceo sam da balavim po katalogu omiljene mi Becke foto radnje, kad tamo naleteh na ovo. QQ, al je skupo! Mikko, imate li mozda neku fotografiju slikanu  ovim objektivom?  Da bar par parimo oci.:)

post-6223-12879058390991_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Oskoljen danashnjom viznom radoschu, poceo sam da balavim po katalogu omiljene mi Becke foto radnje, kad tamo naleteh na ovo. QQ, al je skupo! Mikko, imate li mozda neku fotografiju slikanu  ovim objektivom?  Da bar par parimo oci.:)

 

Hajde daj link te radnje da vidimo ponudu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Oskoljen danashnjom viznom radoschu, poceo sam da balavim po katalogu omiljene mi Becke foto radnje, kad tamo naleteh na ovo. QQ, al je skupo! Mikko, imate li mozda neku fotografiju slikanu  ovim objektivom?  Da bar par parimo oci.:)

 

Hajde daj link te radnje da vidimo ponudu. Hvala.

 

U Bechu je sve skupo, a foto tehnika najskuplja u Evropi-zato niko od profesionalaca ne kupuje tamo. Zato evo jednog linka, nije u Evropi, ali cene su extra:

 

http://www.bhphotovideo.com/

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Oskoljen danashnjom viznom radoschu, poceo sam da balavim po katalogu omiljene mi Becke foto radnje, kad tamo naleteh na ovo. QQ, al je skupo! Mikko, imate li mozda neku fotografiju slikanu  ovim objektivom?  Da bar par parimo oci.:)

 

Hajde daj link te radnje da vidimo ponudu. Hvala.

 

U Bechu je sve skupo, a foto tehnika najskuplja u Evropi-zato niko od profesionalaca ne kupuje tamo. Zato evo jednog linka, nije u Evropi, ali cene su extra:

 

http://www.bhphotovideo.com/

 

;)

 

 

 

To jeste radnja za profesionalce, ali su cene vece nego u drugim u NY. Bio. E sad, mnogo objektiva i profi opreme je najlakse naci u toj radnji. Odlicno je sto hoce da posalju besplatan katalog koji je sjajan, salju i u Srbiju imam ga (2007).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

 

U Bechu je sve skupo, a foto tehnika najskuplja u Evropi-zato niko od profesionalaca ne kupuje tamo. Zato evo jednog linka, nije u Evropi, ali cene su extra:

 

http://www.bhphotovideo.com/

 

;)

 

 

 

To jeste radnja za profesionalce, ali su cene vece nego u drugim u NY. Bio. E sad, mnogo objektiva i profi opreme je najlakse naci u toj radnji. Odlicno je sto hoce da posalju besplatan katalog koji je sjajan, salju i u Srbiju imam ga (2007).

 

Odlican je BH, i prilicno su male razlike u ceni, meni se desilo da sam par stvari nasao povoljnije u adorami, par u jr-u, ali generalno, ne isplati se narucivati online preko manjih radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ima tu jos jedan mali catch oko BH Photo-radnu drze ortodoksni Jevreji i jako postuju sve svoje religiozne praznike, subotom se ne javljaju na telefon, a moze se desiti da kad je neki veci praznik ne rade po nekoliko dana, a i ne primaju online porudzbine. Ali je to obavestenje uvek okaceno na sajt par dana ranije.

 

U svakom slucaju to je u NY najveca i najbolje snebdevena radnja, ali ima jos par dobrih radnji u USA gde sam kupovao i narucivao evo ga spisak:

 

http://www.adorama.com/

http://www.robertsimaging.com/cmCatalog.jsp?catid=S274&manid=50

http://www.ritzcamera.com/

http://www.42photo.com/lc-catid-111-k-digital_cameras.htm

 

Cene foto opreme su znatno nize u Americi,  pa tako ovaj novi Canon EOS-1D Mk IV kod BH Photo kosta 4,999 $ sto je oko 3305 Eura. U Evropi se ocekuje street price od ne manje od 5000 Eura, a za razliku se moze kupiti jos 2-3 dobra ili jedan vrhunski objektiv.

 

Tako da ko ima mogucnosti da mu neko donese opremu - kupovina u US je moja topla preporuka.

 

;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Radnja gde me je zena svaki put skidala  spahtlom sa izloga i cupala za ruke napolje, zove se  "Digitalstore-Vienna", ovo im je sajt www.knips.com. Ne znam da li su najnizi sa cenama, generalno gledano, ali u odnosu na Bec i ono sto sam tamo video jesu i deluju najprofesionalnije, josh kad maknesh meversthojer, mislim da se isplati. Ima i nash covek, koji radi u radnji, mada to u Becu nije retka vrsta.  A ima i fenomenalna kafanica preko puta koja se zove "Centimeter" kojih vec ima dve, tri po Becu, topla preporuka i za dushu i za telo. Ko ide sa zenom ili devojkom pusti je na pola Mariahilfestrasse da se odbija od izloga, shmugne desno kod crkve i u raju je. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Obicno sam nalazio jeftinije u J and R, nisam pogledao  za ovaj model. Moje iskustvo je da u USA kupujem samo u radnjama u koje se moze nogom krociti, pa jal preko neta jal neko da kupi.  Sve idiote, objektive i amaterske SLR kupio sam u USA, nazalost neki su mi crkli i ispatio sam se ziv dok ih nisam zamenio, iako sam imao internacinalnu garanciju ovde ne priznaju, bar za Canon  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja